Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 35, 36, 37  Naslednja
iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1651
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #361   Objavljeno 13.04.2017 18:48:49
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še mojih 5 centov v drugo smer, ki pa ne vključuje "spremembe mindseta". Wink

Tudi meni je na začetku manjkal "file system", saj mi je datoteka (dokument, fotka, multimedijski posnetek itn.) glavni element, ker predstavlja lastništvo, je tvoja reč in ga lahko prestavljaš po svojih napravah, kakor te je volja.

Po domače povedano - čevelj se mora prilagoditi nogi in ne noga čevlju.

Ekosistema ne uporabljam (vsaj ne v celoti) in zviška gledam oz. celo zaničujem kakršnokoli vrtičkarjenje, pa naj bo Applovo ali Googlovo ali katerikoli (Microsoft tudi nekaj uničuje svoje dosežke s hroščatim Windows 10, ko je z Windows 7 že skoraj dosegel popolnost). Interoperabilnost je ključ za normalno svobodno uporabo elektronskih zadev.

Torej...

- Za sinhronizacijo še vedno uporabljam "bloated" iTunes na Windowsih, ker podpira tudi sinhronizacijo z Outlookom (sicer pa še niso "izumili" sinhronizacije Tasks z Reminders in je tudi najbrž nikoli ne bodo). Pa tudi dobro je, da ob sinhronizaciji naredi backup naprave na lokalni disk (128 GB pač ne paše na 5 GB od iClouda).

- Za prestavljanje fotk gor in dol uporabljam Transfer Pro (https://itunes.apple.com/us/app/simple-transfer-pro-backup-sync-photo-video/id411292121?mt=Cool. Tovrstnih appov je sicer kar nekaj; tega imam, ker sem ga enkrat dobil "v akciji" zastonj. Delaš preko browserja (app odpre en začasni web server na iphonu, nato pa v browserju na računalniku pregleduješ, downloadaš in uploadaš).

- Za skeniranje tudi jaz uporabljam Scanner Pro (https://itunes.apple.com/us/app/scanner-pro-pdf-document-scanner-app-with-ocr/id333710667?mt=Cool. The best. Smile Tudi pri tem imaš v appu začasni web server, tako da lahko preko browserja dol pobereš skenirane PDFje (ali pa, če si dal posamezno stran v Photos, preko prejšnjega).

- Manjkajoč datotečni sistem izvrsto pokriva FileBrowser (https://itunes.apple.com/us/app/filebrowser-access-files-on-remote-computers/id364738545?mt=Cool. Podpira cel kup formatov za branje, predvajanje glasbe ali filmov (ne rabiš se zajebavati s pretvorbami v iTunesu-berljive formate) itn. Priklopiš se lahko na Dropbox in podobne zadeve, preko WebDAV pa tudi na Windows share v lokalnem omrežju. To je edini app, ki sem ga dejansko kupil za denar, in vreden je vsakega centa. Definitivno lahko s tem appom izkoristiš vseh 256 GB do konca. Cool V nastavitvah ima tudi opcijo, da iz backupa izvzame v njem naložene datoteke, kar je super, če gor prekopiraš cel kup filmov in glasbe, da ti iPhone backup ne pobira prostora na disku (ali v iCloud backupu). Če kopiraš med iPhonom in Windows računalnikom, lahko to počneš preko (spet) vgrajenega web serverja (in browserja na PCju), preko WebDAV povezave (na računalniku narediš network connection nanj) ali pa preko USB kabla (včasih je hitreje preko kabla, če imaš ogromno gigabajtov za prenesti). Mislim, da lahko tudi fotke preko tega šibaš, samo še nisem probal.

- FileHub (https://itunes.apple.com/us/app/file-hub-powerful-intuitive-file-manager/id730843281?mt=Cool - podobno kot FileBrowser, boljši design in UI, nekatere stvari ima bolje izvedene kot prej omenjeni. Imel sem ga pred FileBrowserjem, sedaj ga imam "za rezervo". Ne podpira pa izklopa backupa, tako da "vanj" ni dobro preveč stvari naložiti...

- Glede ringtonov je zadeva malo bolj komplicirana kot pri npr. Androidih, kjer lahko direkt mp3 komad nastaviš, ampak se da. Jaz s pomočjo Audacity na računalniku obrežem željeni MP3 (ali drug) fajl (mislim, da kot ringtone sprejme maksimalno 29 ali 30 sekund dolžine) in izvozim v .m4a, potem pa zamenjam končnico v .m4r, ki ga nato lahko v iTunes povlečeš v ustrezen segment, da ga ob naslednji sinhronizaciji spravi na telefon - in potem lahko v nastavitvah izbereš.

Lahko pa greš 100% na "ekosistem". Ali pa uporabiš samo določene stvari na iCloudu. Načinov uporabe je več. Jaz pač svojih kontaktov in fotk ne nameravam nalagati na en x server v državi, ki postaja vse bolj policijska, datoteka kot taka pa mi je pomemben element lastništva, kot rečeno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #362   Objavljeno 14.04.2017 01:42:57
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
azrael je napisal/a:
- FileHub (https://itunes.apple.com/us/app/file-hub-powerful-intuitive-file-manager/id730843281?mt=Cool - podobno kot FileBrowser, boljši design in UI, nekatere stvari ima bolje izvedene kot prej omenjeni. Imel sem ga pred FileBrowserjem, sedaj ga imam "za rezervo". Ne podpira pa izklopa backupa, tako da "vanj" ni dobro preveč stvari naložiti...

Sej backup za posamezen app lahko izklopiš v iCloud nastavitvah, ne rabi app ničesar sam podpirati.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1651
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #363   Objavljeno 14.04.2017 20:13:52
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sergei je napisal/a:
Sej backup za posamezen app lahko izklopiš v iCloud nastavitvah, ne rabi app ničesar sam podpirati.

Lokalnega (iTunes) ne mores.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2014
Prispevkov: 152
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #364   Objavljeno 16.04.2017 14:28:38
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo!

Nisem prebiral cele teme, ker je preveč strani, na zadnjih nekaj pa je spet "mala" vojna med Android in OSX.

Zanima me glede GPS-a. Dokler sem imel iPhone 6 Plus, je vedno delal prfektno. Zdaj, ko imam novega iPhone 7, pa se mi med tekom velikokrat izgubi. Tudi na (predvsem na tujih) forumih sem že malo prebiral o tem problemu, vendar rešitve še nisem našel. Je morda kdo tu, ki obvlada zadevo?

Hvala! Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.03.2010
Prispevkov: 216
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #365   Objavljeno 17.04.2017 07:59:31
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

na svoje 7 plusu sem opazil belo piko na zaslonu.

Je to mrtev piksel ali?
Na sliki se sicer slabo vidi (nad črko je bela pika)

Je pa zelo moteče pri uporabi.


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #366   Objavljeno 17.04.2017 08:42:29
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A imaš gor steklo lahko je zračni mehurček.

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.03.2010
Prispevkov: 216
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #367   Objavljeno 17.04.2017 08:52:11
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ni nobene zaščite na ekranu
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 10.04.2009
Prispevkov: 1463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #368   Objavljeno 17.04.2017 13:26:31
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sole je napisal/a:
Pozdravljeni,

na svoje 7 plusu sem opazil belo piko na zaslonu.

Je to mrtev piksel ali?
Na sliki se sicer slabo vidi (nad črko je bela pika)

Je pa zelo moteče pri uporabi.



Iz screenshota se pomojem nebo ravno videl mrtvi pixel Smile

_________________
Sent from my iPod shuffle
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2011
Prispevkov: 298
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #369   Objavljeno 18.04.2017 09:00:07
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
skika je napisal/a:
Iz screenshota se pomojem nebo ravno videl mrtvi pixel Smile

To je backlight problem. Lahko da zarad vlage, udarca, ... je bil ze menjan zaslon?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.03.2010
Prispevkov: 216
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #370   Objavljeno 18.04.2017 11:00:30
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mac je napisal/a:
To je backlight problem. Lahko da zarad vlage, udarca, ... je bil ze menjan zaslon?


nič od tega. Me zanima kaj bo EPL povedal.
Javim.


lpa.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.06.2014
Prispevkov: 32
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #371   Objavljeno 19.04.2017 09:53:03
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni

imam 7+ in to že nekje pol leta, v zadnjih nekaj dnevih imam težavo, ki je kar moteča, sploh ker sem v fazi nakupa stanovanja in res potrebujem telefon, saj smo veliko na telefonu (klici, maili). V glavnem, operater je Telekom, smsi, mmsi, internet vse deluje brezhibno. Probleme imam le z klici. Včasih se sploh ne poveže klic in po nekaj sekundah tišine in čakanja da se klic poveže, vrže ven. Tudi kontra se dogaja, da dobim sms, da so me klicali in da sem bil nedosegljiv, čeprav sem bil dosegljiv. Omrežje mi vedno kaže, da imam, tudi ko kličem, le poveže ne. Na telekom tehnična podpora sem tudi javil pa zaenkrat še iščejo napako oz čakam na njihov odgovor (od tega je že nekje 18 ur), pa me zanima kaj menite vi, je napaka na omrežju ali na telefonu? Pred tem je telefon deloval brezhibno skoraj pol leta in nisem imel težav z klici.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #372   Objavljeno 19.04.2017 10:55:31
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MaliFric je napisal/a:
Pozdravljeni

imam 7+ in to že nekje pol leta, v zadnjih nekaj dnevih imam težavo, ki je kar moteča, sploh ker sem v fazi nakupa stanovanja in res potrebujem telefon, saj smo veliko na telefonu (klici, maili). V glavnem, operater je Telekom, smsi, mmsi, internet vse deluje brezhibno. Probleme imam le z klici. Včasih se sploh ne poveže klic in po nekaj sekundah tišine in čakanja da se klic poveže, vrže ven. Tudi kontra se dogaja, da dobim sms, da so me klicali in da sem bil nedosegljiv, čeprav sem bil dosegljiv. Omrežje mi vedno kaže, da imam, tudi ko kličem, le poveže ne. Na telekom tehnična podpora sem tudi javil pa zaenkrat še iščejo napako oz čakam na njihov odgovor (od tega je že nekje 18 ur), pa me zanima kaj menite vi, je napaka na omrežju ali na telefonu? Pred tem je telefon deloval brezhibno skoraj pol leta in nisem imel težav z klici.



Se moram kar naglas zasmejat, ko pravis, da cakas na njihov odgovor... ze khmmm... 18 ... UR ... sem ze mislil, da sem narobe prebral... in da cakas 18 DNI Smile ... Kakorkoli ... Napaka je lahko kjerkoli... lahko je kaj narobe s telefonom... lahko je kaj narobe s SIM kartico... lahko pa je tudi kaj narobe z omrezjem oz. v centrali ...

Ce tako nujno potrebujes telefon, gres v trgovino in zacasno kupis enega za 20€ in potem s tem probavas, kaj bi lahko bilo ... Veliko lahko ze sam probavas (druga SIM kartica istega operaterja... druga SIM akrtica drugega operaterja,... )

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabček

Jabček

Pridružen/a: 20.10.2011
Prispevkov: 18
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #373   Objavljeno 20.04.2017 12:47:15
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,
Kako je sedaj z Simobilom in Iphone servisi, se lahko odnese Iphone 7+ na EPL, (tel. je še v garanciji), ali je to Emonogram oz. Teleraj.

Kaj priporočate.

Hvala LP
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #374   Objavljeno 20.04.2017 13:25:49
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Se moram kar naglas zasmejat, ko pravis, da cakas na njihov odgovor... ze khmmm... 18 ... UR ... sem ze mislil, da sem narobe prebral... in da cakas 18 DNI Smile ... Kakorkoli ... Napaka je lahko kjerkoli... lahko je kaj narobe s telefonom... lahko je kaj narobe s SIM kartico... lahko pa je tudi kaj narobe z omrezjem oz. v centrali ...

Ce tako nujno potrebujes telefon, gres v trgovino in zacasno kupis enega za 20€ in potem s tem probavas, kaj bi lahko bilo ... Veliko lahko ze sam probavas (druga SIM kartica istega operaterja... druga SIM akrtica drugega operaterja,... )


Imaš mogoče vklopljen VoLTE (voide & data) ? V primeru, da ja...daj nazaj na data.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.04.2014
Prispevkov: 246
Kraj: Posavje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #375   Objavljeno 20.04.2017 16:58:23
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lordjimy je napisal/a:
Imaš mogoče vklopljen VoLTE (voide & data) ? V primeru, da ja...daj nazaj na data.




Misliš, da je res VoLT-a kriva, da prekinja zvok? Tudi jaz sem imel v zadnjem tednu kar nekaj problemov, da ko so me klicali, je zvok prekinjal in sem samo določene besede slišal tako da se ni dalo karkoli dogovoriti/pogovoriti, s tem da pa so me na drugi strani linije drugi normalno slišali. In sem potem tudi malo sumil, da bi ta vklop VoLTE lahko kaj imel veze...ni mi pa jasno zakaj so potem to volto oglaševali kot vrhunski zvok itd.

Za izklop tega je potrebno potem nastaviti na Data Only ali na Off?

_________________
I'm an idealist. I don't know where I'm going, but I'm on my way.
___________________________
 iPhone 15 Pro
 Macbook Air M2
 Apple Watch 7 45mm Red
 Apple Airpods 3
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 56
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #376   Objavljeno 20.04.2017 17:07:23
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem imel zadnje tri tedne podobne problem, po cca. 1 minuti pogovora je zvok začel prekinjati ali pa je celoti prekinil. Na drugi strani me je klicatelj, do prekinjenega klica, dobro slišal. Ko sem preklopil (pred cca. 5 dnevi) Voice + data na samo data, mi spet dela vse ok. VoLTE naj bi deloval samo med dvema iPhonoma, pa vendar očitno nekaj ne deluje dobro. Pred vključitvijo VoLTE problemov s klici nisem imel.

Verjetno otroške bolezni VoLTE na Mobitelovem omrežju. Verjamem, da bodo uredili.

_________________
---------------------
Watch 5 Nike+ SGAlu
iPhone 11 pro 256Gb SG
iPhone 7+ 128Gb SG
iPad Air 2 128 GB SG
iPad pro 10 256GB SG
Mac book Pro retina 15 late 2012
Mac book Pro retina 15 2019
Mac Mini i5 Iris late 2014
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 17.01.2011
Prispevkov: 1883
Kraj: Škofja Loka
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #377   Objavljeno 20.04.2017 17:37:47
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jej30 je napisal/a:
Jaz sem imel zadnje tri tedne podobne problem, po cca. 1 minuti pogovora je zvok začel prekinjati ali pa je celoti prekinil. Na drugi strani me je klicatelj, do prekinjenega klica, dobro slišal. Ko sem preklopil (pred cca. 5 dnevi) Voice + data na samo data, mi spet dela vse ok. VoLTE naj bi deloval samo med dvema iPhonoma, pa vendar očitno nekaj ne deluje dobro. Pred vključitvijo VoLTE problemov s klici nisem imel.

Verjetno otroške bolezni VoLTE na Mobitelovem omrežju. Verjamem, da bodo uredili.


Sem imel iste težave in sem začasno izklopil voice+data oz. preklopil nazaj na data only. Sedaj tudi jaz nimam več težav.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #378   Objavljeno 20.04.2017 22:44:05
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam sem imel takoj po preklopu precej težav in prav tako prijatelj. Ko sva dala nazaj na data only so težave izginile.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.07.2015
Prispevkov: 62
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #379   Objavljeno 21.04.2017 11:55:47
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali kdo ve, kako izklopiš na 7 ki , speling, oziroma, da mi telefon sam od sebe popravlja besedilo sms, ov in, kar je še huje še v aplikacijah, grem na kak forum ali FB in pišev v različnih jezikih , telefon mi pa skoz popravlja spreminja besede, pa sploh ne ve v katerem jeziku pišem. Kako te samopopravke povsem izključiti, da mi on ničl ne popravlja?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.04.2014
Prispevkov: 246
Kraj: Posavje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #380   Objavljeno 21.04.2017 12:06:01
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Matofill je napisal/a:
Ali kdo ve, kako izklopiš na 7 ki , speling, oziroma, da mi telefon sam od sebe popravlja besedilo sms, ov in, kar je še huje še v aplikacijah, grem na kak forum ali FB in pišev v različnih jezikih , telefon mi pa skoz popravlja spreminja besede, pa sploh ne ve v katerem jeziku pišem. Kako te samopopravke povsem izključiti, da mi on ničl ne popravlja?



Settings/General/Keyboards ter izklopiš auto-correction Smile

_________________
I'm an idealist. I don't know where I'm going, but I'm on my way.
___________________________
 iPhone 15 Pro
 Macbook Air M2
 Apple Watch 7 45mm Red
 Apple Airpods 3
« Poglej prejšnjo temo - iPhone težave - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 35, 36, 37  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani