Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 35, 36, 37  Naslednja
iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.09.2009
Prispevkov: 295
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #341   Objavljeno 10.04.2017 20:57:16
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hai,

vprašanje, je kdo mogoče od vas zasledil na svojem jabcku 7 ali 7+, da se majhni riseki naredijo kot za salo na steklu zaslona?

Jaz imam sele 10 dni star 7+ in se poznajo riseki, pod dolocenim kotom pogleda na ekran, pa še to, nikol prej nisem zrisal noben ekran od iPHONE,no niti od enega telefona, zato mi je zelo cudno, bral sem tudi applov forum, da ima dost ljudi ta problem, apple je odgovoril nadomestni ekran oz. menjava za 125$ Smile ...

_________________
GOGIBYTE, Nina Zalokar s. p.
Računalniške in tehnične storitve

Gogibyte.si
---------------------------------
S8+
---------------------------------
 History
---------------
 iPHONE 2g - 6s
 Macbook - Macbook Pro - Air - 2006 - 2015
 iPAD mini, iPad 3, iPAD Air
 iMAC late 2013
 MacBook Pro 13" RETINA, Late 2013
 iPHONE 7+ 128Gb
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.07.2015
Prispevkov: 62
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #342   Objavljeno 11.04.2017 23:46:17
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moram reči, da sem , kot začetnik na IOS , pa vseeno dober poznavalec Winsow povsem obupal, nad butastim IOS om.

Ja, kar dobiš, ko kupiš + kako aplikacijo sem osvojil, celo bakup na oblak in kopijo slik v svoj win računalnik tudi....

Obratno pa ne gre Sad Sad Sad
Torej, kaj bi rad:

Kljub veliko GB na Iphonu 7 mi ne uspe z albumov, ki so mi vidni prav NIKAKOR kopirati nobene slike iz win 10 računalnika na Iphone
Torej ko spojim z kablom win komp in Iphone se odpre win aplikacija fotografije, ta z lahkoto prenese vse slike ali samo nove z Iphona na win računalnik, čez sistem nikakor ne vidim Iphona in tudi nazaj iz tega programa kopirati slike se ne da, opcija kopiraj , kar zamrzne ....

Naslednji problem, sem se nekako trmasto odločil, da ne bom kupoval melodij za zvonjenje pa naj stane, kar hoče gre za princip, sem kupil določene druge aplikacije tega pa ne mislim, gnilega kapitalizma podpirati. Ste mi svetovali v Iphonu Zedge , ja sem nekam z Iphonom to na phone potegnil ali pa ne, ker tega nikjer ni . Sad Sem, jasno naložil tudi Itunes na win računalnik in Tone Synch na win računalnik a je vse NO GO. Noben vodič ne pomaga vse so zadnje verzije.

In zadnje , vsak najslabši telefon za 100 eur v Winsih, ali Symbianu ali Androidu, podpira , da si ti zbereš ene 50 slik in se menjajo na zaslonu ali zaklenjenem zaslonu, tega ultra high Iphone seveda ne podpira ali, je spet plačaj peneze ene 20 usd pa dobiš ta dodatek, smo v kapitalizmu......

Ja sem relativno razočaran nad silno opevanim Iphonom, zgleda res, kot sem mislil prej, da so te naprave z IOS i bolj za kazati - statusni simbol , ali se motim.....

Sicer na srečo veliko stvari deluje in tudi aplikacije zaradi katerih sem bil zaradi službe prisiljen iti na Iphone delujejo odlično, samo tole gor mi pa kravžlja živce, kakor tudi premalo sistemskega IOS znanja.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #343   Objavljeno 12.04.2017 05:17:07
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Applovi operacijski sistemi zahtevajo določen learning curve, še bolj kot to pa spremembo mindset-a. Sem šel skozi isto. V Windowsih / Symbian-u (takrat) si navajen na nekaj in sedaj to pričakuješ tudi na iOS. Pa ne gre tako. Dosti Applovih rešitev je naprednih in v tem smislu tudi distruptivnih za konvencialni način razmišljanja.

"Ko spojim s kablom"... tu je že prva zadeva. Apple se že leta trudi zmanjšati odvisnost svojih naprav od žičnih povezav. Cloud. Embrace it. Jaz uporabljam Google Photos. Kabel uporabljam sami za polnjenje in photo dump na hard disk vsake pol leta. In za popolnoma nič drugega.

Melodije. Potrebuješ datoteke s končnico m4r, kar je v bistvu navaden mp4, ki ga v Raziskovalcu preimenuješ in dodaš v iTunes. Malce zoprno, ampak tako naprava potem tudi ve, kaj so melodije in kaj navadna glasba.

Slideshow fotk za ozadje. Tega pač ni. Če ti je to "bistvena" funkcionalnost telefona, potem mogoče iPhone pač ni zate.


In končno najbolj funkcionalna zadeva rata, ko je v kombinaciji z MacOS in WatchOS. Npr. snemanje fotografij, če jih nočem preko clouda, obstaja peer-to-peer protokol Airdrop, s katerim lahko z 1Gbps prenašam fotke in ostale podatke med napravami. Ampak žal ne za Windows.

Vztrajaj. Jaz sem rabil nekje 2-3 mesece, potem je sledil pa še Macbook. Tisto je šele preklinjanje glede WTF kako je pa to nelogično. Pa ni. Samo drugače je. In v končni fazi, ko gledam za nazaj, tudi bolj logično.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #344   Objavljeno 12.04.2017 06:35:28
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je Apple OS okolje drugačno od Win in Android okolja, in marsikaj res ni tako, kot drugje, VENDAR pa vsaj zame Apple prekosi vsa ostala okolja skoraj v vsem, kar potrebujem sam pri svojem delu. Wink In res je, kot je povedal Jenrej, da Apple naprave dobijo svoj pravi čar šele, ko jih imaš več skupaj v istem ekosistemu. Npr. funkcija copy-paste med napravami - enkratno. Skopiraš na Macu nek tekst in voila, že ga kopiraš "po zraku" na iPhone ali iPad. Nadalje sinhronizacija iCloud računa z vsem, kar sodi zraven: zapiski, koledar itd. Pošiljanje SMS sporočil iz računalnika, kjer se potem takoj sinhronizira vse tudi z iPhonom. Vsaj zame neprecenljivo. Trenutno imam iPhona na servisu zaradi tovarniške menjave baterije, pa imam od kolega sposojenega enega Samsunga in Android. Že dolgo niem tako trpel, kot v tem tednu. Preprosto POGREŠAM iPhone Cry Mene ozadja in podobno "igračkanje" pač ne zanima, prav tako ne melodije, ki jih je, mimogrede, tudi na Iphone kar nekaj za izbrati. Apple ima pač drugačno filozofijo glede delovanja naprav, in ko jo enkrat ponotranjiš in usvojiš, verjetno res ne boš več šel na noben drug sistem. Meni Apple predvem predstavlja ORODJE za delo, nikakor pa ne statusni simbol. Sploh pa dvomim, da Apple res kupujejo ljudje zato, da se naokoli kažejo s iPhonom, ker jih je že toliko, da to nima več nekega smisla, poleg tega pa so tudi drugi telefoni (npr. Samsung) cenovno že povsem primerljivi z iPhonom. Zagotovo ima Android določene prednosti in v mnogočem Apple "caplja" za njim z dodajanjem funkcionalnosti, ampak vseeno je vsaj zame Apple zakon in ne bi menjal za nič na svetu. Neutral

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #345   Objavljeno 12.04.2017 08:26:26
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Treba je vseeno priznati, da Microsoft z Windows 10 dohiteva MacOS in apple ekosistem. Imaš prav tako en uporabniški račun v katerega se shranjuje koledar, nastavitve windows profila, ...

Osebno mi je sicer tudi bolj všeč MacOS + iOS ampak vseeno ni za zanemarjati Windows 10.

Airdrop pri apple napravah je super.

Je pa vseeno Apple del statusnega simbola saj je precej truda vloženega v dizajn.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #346   Objavljeno 12.04.2017 08:46:41
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lordjimy je napisal/a:
Je pa vseeno Apple del statusnega simbola saj je precej truda vloženega v dizajn.

In ta je VRHUNSKI. Wink Sploh na Androidu me nekaj moti. Nikakor se ne morem navaditi na njihov design, starejše verzije pa so bile narejene prav otročje, kot za otroke. Novejše verzije so sicer bolj "prečiščene" in minimalistične, ampak zame to še vedno ni to. Že naslovna stran Android telefonov s tisto iskalno Google pasico me enostavno moti, vem pa, da se jo da odstraniti. No, če ne bi bilo Appla, bi se pač navadil tudi na Android, ampak dokler je na voljo izbira, je zame Apple prva izbira. In Love

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #347   Objavljeno 12.04.2017 12:59:17
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko enkrat zacnes Apple uporabljat za sluzbene stvari, postane najvecji problem, da je prakticno nemogoce iti nazaj.

Recimo veckrat mesecno predavam v tujini. Na prenosniku pripravim prezentacijo. Nato imam s sabo telefon, na katerem samo zazenem Keynote in predstavitev me ze caka posyncana. Priklopim telefon na projektor, nobenega zafrkavanja s kodeki in podobno (kar je pri PowerPoint stalnica). Slide premikam naprej z uro.

Vse to je default mode of operation. Verjamem, da se da kaj podobnega narediti na Androidu / Windowsih, ampak mocno dvomim da tako enostavno in predvsem tako zanesljivo. V 50+ predavanjih niti enega glitcha, sesutja ali cesa podobnega. Zadeva je prevec pomembna, da bi se sel neke jailbreak-e, root-e in podobno.

Skratka zame so Applove naprave v prvi vrsti izjemno ucinkovita in zanesljiva delovna orodja. Razumem pa, da za marsikoga tudi statusni simbol ali pa samo dizajnerski element.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #348   Objavljeno 12.04.2017 13:13:40
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam Applove naprave uporabljam v glavnem v poslovne namene, in to od iMaca do iPhona, še posebej pa iPad, ki ga uporabljam za zapiske. Pri enem samem dogodku potrebujem vsebine za cca. 70-80 strani A4, tako pa imam vse na iPadu v GoodNotes in potem zapiske delam kar tam z Apple Pencil in ni nobenega printanja in nabiranja papirja, vse je shranjeno, pa tudi backupano. To je samo en primer uporabe, kjer je zame iPad neprecenljiv, na iMacu redno tedensko izvajam video editing in vse preprosto DELUJE, in to mi je najpomembnejše. Ja, kot je rekel Jenrej, ko enkrat Appla začneš uporabljati v poslovne namene, si skoraj ne predstavljaš, da bi šel nazaj na kaj drugega. Imam pa na iMacu preko Parallels tudi Windows 10, ki pa so mi tudi nepogrešljivi v smislu Offica (predvsem Outlook) itd., čeprav bi lahko uporabljal tudi Mac verzijo, ampak tako uspešno združujem oba svetova s pritiskom na eno samo tipko F5 in preklaplja iz enega OSa na drugega. Sem pa tudi sam zamenjal PowerPoint z Keynote, ki mi je definitivno boljši, pa tudi lepše efekte ima (v glavnem uporabljam Anvil, ki je res zanimiv efekt). Prav tako ni nobenega zatikanja, sesuvanja itd., kar tudi za Windows 10 ne bi mogel trditi, ker mi velikokrat kateri od programov za sekundo ali dve zmrzne oz. se ne odziva, pa se potem k sreči sam postavi nazaj in deluje naprej. No, zame Apple rules. Neutral

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.02.2012
Prispevkov: 1224
Kraj: Tam kjer cveti brnistra
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #349   Objavljeno 12.04.2017 13:17:36
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Že dve leti uporabljam macbook pro za igranje klaviatur v živo(mainstage), nobena klaviatura ne seže jim do gležnjev in vse to lahko upravljam prek ipada.
Sprobali smo tudi neki na win pa se vse sesuje dol.

_________________
Lp Andrej 



______________
Iphone 14 PRO
Ipad 9 wifi 256gb
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #350   Objavljeno 12.04.2017 13:26:00
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
In ta je VRHUNSKI. Wink Sploh na Androidu me nekaj moti. Nikakor se ne morem navaditi na njihov design, starejše verzije pa so bile narejene prav otročje, kot za otroke. Novejše verzije so sicer bolj "prečiščene" in minimalistične, ampak zame to še vedno ni to. Že naslovna stran Android telefonov s tisto iskalno Google pasico me enostavno moti, vem pa, da se jo da odstraniti. No, če ne bi bilo Appla, bi se pač navadil tudi na Android, ampak dokler je na voljo izbira, je zame Apple prva izbira. In Love


Odkrito priznam, da Android naprave še nikoli nisem imel saj od vsega začetka na iOS. Sicer me mika, da bi sprobal Android ampak me na koncu vsi uspejo pregovoriti in zopet ostanem na iOS in to pač res dela tudi po 3 leta. Še zdaj se doma uporablja iphone 4 (škoda samo, da ne gre narediti downgrade na ios 6.x).


@iPaddy
Odkrito tudi Safari ga ve mučkati in vrti tisti krogec tja v tri krasne in to na novih mbp (navezuje se na to glede win 10 in aplikacij kar sam omenjaš). Malo še pa k temu pripomore zaganjanje win 10 kot guest os.

Glede uporabe v poslovnem okolju je pa spet vse odvisno s čim se ukvarjaš.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.10.2014
Prispevkov: 216
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #351   Objavljeno 12.04.2017 17:30:37
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@Matofill: Verjetno ga ni med nami junaka, še sploh med tistimi, ki so naredili prehod iz Androida na iOS - tudi sam sem med njimi - da ne bi povsem na začetku, ob spoznavanju naprave in delovanja, prekleli vse živo, saj "android logika" tukaj povsem odpove...

Ko pa spoznaš malce bolje sam iOS, princip delovanja, namen aplikacij, iclouda, dodajanje zadev... pa boš videl, da je to to. Pa veliko uspeha. Wink

_________________
iPhone 14 Pro Max 256GB Deep Purple
iPhone 12 Pro Max 256GB Pacific Blue
iPhone XS Max 256GB Silver
iPhone X 64GB Silver
iPhone 7 Plus 128GB Jet Black
iPhone 6 Plus 128GB Silver
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.07.2015
Prispevkov: 62
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #352   Objavljeno 12.04.2017 20:56:44
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja na temo 342, čeprav ste mi veliko odgovorili, ni nihče konkretno odgovoril, kako naj se lotim reševanja težav.

Vseeno, če je kak inštruktor, ki obvlada, naj me kontaktira na zs, pa z veseljem nekaj skeširam, za inštrukcije IOS a in reševanja konkretno mojih težav.

Samo, mi je prav smešno, ker v Winsih, sem doma, tudi omrežjih, enkripciji, varnosti, tudi Android, sem imel, pa ni bilo težav, nekako logika od Winsov pa deluje..., tale IOS, je pa res svet za sebe... No ja imam tudi Ipad, samo si z njim verjetno ne morem, kaj pomagati pri ojih problemih, pač ta Ipod je bil namenjen malo meni, za neko aplikacijo veliko več, ga pa uporablja 2 letni sinko za igranje igric ... za najmlajše ...

Ja je pa res, da so tudi stvari, ki pozitivno zelo presenetijo in ja redki se pritožujejo nad obešanji, čeprav ko sem preletel to temo in videl maso težav, sem se kar zamislil, čeprav meni vse dela, kot mora........
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #353   Objavljeno 12.04.2017 21:23:31
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na kratko - ne da se.

Na dolgo - da se, ampak s precej kolovratenja z iTunes, Photos (a to sploh obstaja za Windows?) ali pa 3rd party aplikacijami.


Kot sem ti že v prvem odgovoru napisal - narobe mindset. Uporabljaj oblačne storitve za fotografije in računalnik samo za občasni backup. Google Photos, Dropbox Photos, Apple Photos, Flickr... nekako v tem vrstnem redu po price/performance po mojem.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.07.2015
Prispevkov: 62
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #354   Objavljeno 12.04.2017 23:54:54
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja če prav razumem, sem potem res svetovno neumen, da ko so me posiljevali ali pa sem se malo sam s tem Iphonom, da sem vzel onega z 256 GB, ker kot vidim, so lahko samo za okras, ali pa če slikaš, kot norec... ali ???

Torej filma na Iphone ne moreš dati in ga na njem recimo, ko si ujetnik kakega letališča gledati, verjetno je logika Appla no go ali pa imej oblak, pa ga vleči in line z oblaka ali kako ..., da mi mi Iphone slike potegnil iz oblaka, kamor, bi jih že porinil z Win compom na Iphone so verjetno le mokre sanje ali ????

Res ne vem, zakaj sploh vgrajujejo te silne GB memorije oziroma čipe za memorijo, če ni z njimi kaj za početi, morda edino če gor naložim ene 10000 aplikacij, kar nima smisla ali .... ja no malo sicer res karikiram, ker mi je vse skupaj že tako butasto, da mi je prav smešno, morda je napaka, da nisem vernik Appla ?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #355   Objavljeno 13.04.2017 05:03:54
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Že par nas je napisalo, da zadeve uporabljamo primarno v poslovne namene, tako da kar lepo nehaj z otročjimi "Apple vernik" in podobno. Sicer ne vem, koliko si star, ampak na tem mestu se moraš vprašati, ali so tvoji možgani dovolj fleksibilni, da se boš navadil na drugačno delovanje software-a ali pa ne. Ker če ne, potem si žal ti tisti, ki ustrezaš definiciji vernika.

Filmi:
- lokalno na telefonu: Infuse ali zastonjski VLC. Sam uporabljam VLC, preko katerega imam za par 10GB demonstracijskih filmov, za katere želim da laufajo vedno in tudi brez neta. Nalagaš lahko preko kabla ali preko WiFI-ja. Tu imaš celo klasične folderje in podobno Smile.

- cloud: Infuse. 5 EUR na leto je naročnina, ampak vredno, ker ga imam tudi na AppleTV. Doma imam tudi svoj Synology strežnik, s katerega streamam filme in serije tako na telefon na potovanjih kot na AppleTV doma.


Najmanj dvakrat na mesec letim na daljših relacijah, tako da me boš težko prepričal, da je iPhone neuporaben na letališčih Smile.

Again, give it a month or two. Ampak aktivne uporabe in ne resigniranega pritoževanja čez vse. Če boš še vedno preklinjal Apple in se slinil po odprtem Androidu, potem lahko rečeš, da to pač ni zate.


Aja, imam 128GB 7Plus. 256 je po mojem samo za tiste, ki imajo gor neskončno glasbe in filmov ali ki veliko snemajo 1080p60 ali 4k. Za vse ostale je 128 čisto dovolj.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #356   Objavljeno 13.04.2017 06:40:35
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Matofill je napisal/a:
Torej filma na Iphone ne moreš dati in ga na njem recimo, ko si ujetnik kakega letališča gledati, verjetno je logika Appla no go ali pa imej oblak, pa ga vleči in line z oblaka ali kako ..., da mi mi Iphone slike potegnil iz oblaka, kamor, bi jih že porinil z Win compom na Iphone so verjetno le mokre sanje ali ????

K sreči to niso mokre sanje: filme in glasbo LAHKO dodaš na iPhone v okviru kapacitete telefona. Tudi sam imam naloženih kar nekaj video posnetkov, ki sem jih dal v ustrezno mapo in potem preko iTunes sinhroniziral na telefon. Res pa je, da je tukaj Apple logika drugačna in ni tako, da bi kar nekaj kopiral na telefon po sistemu "copy-paste". Tukaj je iPhone precej zaprt in gre po vnaprej določenih pravilih, ali pa res ne gre On no Ti bom pa rekel takole: ČE so ti na telefonu res najpomembnejši wallpaperji (ozadja) in melodije, potem je definitivno boljše, da ostaneš na Android platformi ali pa Windows. Apple pač tega nima, RAZEN, če jailbreakaš telefon in imaš potem ZAGOTOVO tudi takšne appe, ki ti omogočajo natanko to, kar hočeš. V svetu od Appla nepotrjenih appov je res potem možno ČISTO VSE, kar si zamisliš. Telefon si lahko spremeniš oz. prilagodiš do neprepoznavnosti. Ampak pri jailbreaku je problem to, da si vedno vsaj za eno posodobitev zadaj, ker moraš pač čakati, da izdajo jailbreak za novejšo verzijo iOS, kar zna biti zoprno, pa še nekaj več dela je potem s tem, zato jaz že nekaj let tega več ne počnem in imam "natur" iOS. Kar pa edino pogrešam sam je kakšna dobra aplikacija za snemanje klicev, ki je v App Store pač ni, npr., da bi ti SAMODEJNO v ozadju snemal vse pogovore in jih potem shranjeval v apllikacijo. Na to temo ima Android ene dve ali tri res odlične aplikacije, to pa je tudi vse, po čemer se mi cedijo sline na Android. Wink

Skratka, če ti Apple enostavno ne bo potegnil, ne boš nič zgrešil, če se vrneš nazaj v znano okolje, ki ti dopušča tisto, kar si želiš sam. Saj veš: ni vse za vsakogar. Wink

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #357   Objavljeno 13.04.2017 07:20:45
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Matofill je napisal/a:
Ja če prav razumem, sem potem res svetovno neumen, da ko so me posiljevali ali pa sem se malo sam s tem Iphonom, da sem vzel onega z 256 GB, ker kot vidim, so lahko samo za okras, ali pa če slikaš, kot norec... ali ???

Torej filma na Iphone ne moreš dati in ga na njem recimo, ko si ujetnik kakega letališča gledati, verjetno je logika Appla no go ali pa imej oblak, pa ga vleči in line z oblaka ali kako ..., da mi mi Iphone slike potegnil iz oblaka, kamor, bi jih že porinil z Win compom na Iphone so verjetno le mokre sanje ali ????

Res ne vem, zakaj sploh vgrajujejo te silne GB memorije oziroma čipe za memorijo, če ni z njimi kaj za početi, morda edino če gor naložim ene 10000 aplikacij, kar nima smisla ali .... ja no malo sicer res karikiram, ker mi je vse skupaj že tako butasto, da mi je prav smešno, morda je napaka, da nisem vernik Appla ?


Pri apple napravah boš moral malo drugače razmišljat, druge navade,... kot na windows. Se boš že naučiš in privadil in potem poročaj.

Filme in serije nalagam preko iCloud Drive(celoten Desktop-Namizje mapo mi synca, kar je odlično tudi še za kakšne ostale dokumente) iz računalnika, enostavno! Ko sem še imel iPad sem filme nalagal preko iTunes ali mreže v app AvPlayerHD. Imaš za iPhone AvPlayer app, ali polno podobnih. Za stream na siol box/tv pa uporabljam Tv Assist applikacijo.

Za slike imaš iCloud Photo Library tudi za Windows: https://support.apple.com/en-us/HT205323
Dela download in upload slik in filmov, kaj še rabiš?
Nekaj časa sem uporabljal Google Photos, tudi super zadeva.
Slike preko kabla pa nisem nikoli nalagal, ker mi je enostavneje preko aplikacij-slike imam vedno vse na razpolago na iphonu ali macu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.02.2011
Prispevkov: 205
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #358   Objavljeno 13.04.2017 07:32:32
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Seveda lahko daješ tako slike kot tudi videe na iPhona brez posebnih aplikcaij, daš vse željene slike v mapo in jih syncaš z itunsi - samo malo googlanja je potrebno:

https://www.imobie.com/support/how-do-i-transfer-photos-to-my-iphone.htm

Drugače pa imaš na voljo applovo trgovino, kjer lahko kupiš od zvonenja do filmov ali pa npr. Netflix, ki sedaj omogoča, da si lahko shraniš filme direktno na napravo in jih potem lahko gledaš brez internetne povezave npr. na letališču. Je res, to ni zastonj, ampak po drugi strani gotovo tudi ne hodiš zastonj delat v službo...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #359   Objavljeno 13.04.2017 10:20:12
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Matofill je napisal/a:
Ja če prav razumem, sem potem res svetovno neumen, da ko so me posiljevali ali pa sem se malo sam s tem Iphonom, da sem vzel onega z 256 GB, ker kot vidim, so lahko samo za okras, ali pa če slikaš, kot norec... ali ???


Remote file:
- z njim brskaš po omrežju in si tudi preneseš file na telefon. Vgrajeno ima možnost gledanja filmov, fotk in tudi cel kup ostalih dokumentov

Drop Box, OneDrive, itd.
- to itak poznaš, pač cloud servisi. Omogočajo tudi lokalne file in predvajajo tudi filme.

Scanner Pro:
- sicer ni za filme, sam brez te aplikacije praktično ne morem več. Slikam/skeniram kupe dokumentov (tudi knjige), jih pretvarjam v pdf, delam ocr,... Za to rabim veliko prostora.

----
Ne iskat v iPhonu boljši Android.
Alternativo boš pa našel, sam to pomeni spremembo logike uporabe. Pa spoznavaj Applove servise. Ene stvari so butaste/amerško mongoloidne, ene so pa top šit. Recimo updejti sistema, pa updejti aplikacij so top. Zaprtost sistema te zna pa spravit na obrate. Ena stvar je, da za prenos filov najprej probaš čez wifi in ne USB. Torej cloud servisi in sinhronizacija. Jaz uporablja štiri različne. Ko se navadiš, je USB zgodovina. Tolk z moje strani.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #360   Objavljeno 13.04.2017 10:57:20
Re: iPhone 7, 7 Plus - težave (take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da si slike daš na iPhone uporabi recimo Photo Transfer WiFi (super zadeva, brezplačna) ali pa če hočeš hitreje preko kabla kupi rollit oz. PicBack (plačljivo).


Za filme imaš pa tisoče variant. Jaz uporabim VLC in nisem imel problemov (preneseš lahko preko WIFI ali pa preko itunes/iFunBox naložiš).
« Poglej prejšnjo temo - iPhone težave - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 35, 36, 37  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani