Jabuk
Izgradnja kvalitetne mreže
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 16.09.2008 09:35:56
Izgradnja kvalitetne mreže
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hej, ekipa...ne vem koliko se kaj spoznate na te stvari, a bi prosil za en nasvet, rad bi si izboljšal svojo domačo mrežo.

Obstoječe stanej je slednje:

-25-2Mbit Trierin interent
-router Linksys WRT 54GL (naložen orginal SW)
-2 osebna računalnika (LAN), 2 leptopa (WLAN) in mediacenter (WLAN)
-nekej položenega 50m UTP kabla,saj se en osebni računalnik nahaja v drugem objektu

Stvar mi za 1x ne dela kaj extra, sem poskusil vse žive speedteste in nikakor ne dosežem teh 25Mbit ki ji plačujem, max je nekej 17Mbit



Po besedah fantov iz Triere oz. UPC bi naj imel odlično odzivnost in da so me hoteli prepričat da nikjer ne bom pokoristil te hitrosti, kao niti ne v torrentih, kjer mi je uspel max DL nekej 2.1MB-sec....

No stvar je sledeča, razmišljam o nadgradnji svoje mreže, predvsem bi dal večji povdarek brezžični mreži in router ki podpira N standard.....

Razmišljam o slednjih:

http://geizhals.at/a348974.html

ali

http://geizhals.at/a260932.html

Sedaj ne vem če je to običajno za Linksysove routerje da imajo slabši wlan, saj imam zelo malo območje delovanja na sedanjem routerju...

Prosim za kak predlog....hvala


Nazadnje urejal/a iLexy Dee Tor 16. Sep 2008 15:25; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 16.09.2008 09:56:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nadgradi router s tomato firmwareom Smile dela ko sus Wink pa za WLAN ne potrebujes neki vec kot 54Mbitov
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 16.09.2008 10:04:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam imam tudi 54GL modem in stvar šiba tako kot more (tomato fw + optika).

Glede prenosa ti lahko rečem le, da rajši stisni npr. kak film iz strani vest.si (KLIK) in poglej kakšna je dejanska hitrost.
Če tu ne dosežeš željene povezave, je verjetno kaj narobe z napeljavo oz. plačuješ paket, ki ga ne moreš izkoristiti v celoti.

Wireless pa lahko "overclockaš" z DD-WRT firmware-om in potem nadgradiš na tomato.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 16.09.2008 10:05:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
weed|boy je napisal/a:
...pa za WLAN ne potrebujes neki vec kot 54Mbitov


Več kot 54MB res ne rabi, vendar mu bo pa prav prišel n standard, ker ima boljši domet.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 16.09.2008 10:16:47
Re: Izgradnja kvalitetne mreže
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iLexy Dee je napisal/a:
Hej, ekipa...ne vem koliko se kaj spoznate na te stvari, a bi prosil za en nasvet, rad bi si izboljšal svojo domačo mrežo.

Obstoječe stanej je slednje:

-25-2Mbit Trierin interent
-router Linksys WRT 54GL (naložen orginal SW)
-2 osebna računalnika (LAN), 2 leptopa (WLAN) in mediacenter (WLAN)
-nekej položenega 50m UTP kabla,saj se en osebni računalnik nahaja v drugem objektu

Stvar mi za 1x ne dela kaj extra, sem poskusil vse žive speedteste in nikakor ne dosežem teh 25Mbit ki ji plačujem, max je nekej 17Mbit

http://www.speedtest.net/results.php

Po besedah fantov iz Triere oz. UPC bi naj imel odlično odzivnost in da so me hoteli prepričat da nikjer ne bom pokoristil te hitrosti, kao niti ne v torrentih, kjer mi je uspel max DL nekej 2.1MB-sec....

No stvar je sledeča, razmišljam o nadgradnji svoje mreže, predvsem bi dal večji povdarek brezžični mreži in router ki podpira N standard.....

Razmišljam o slednjih:

http://geizhals.at/a348974.html

ali

http://geizhals.at/a260932.html

Sedaj ne vem če je to običajno za Linksysove routerje da imajo slabši wlan, saj imam zelo malo območje delovanja na sedanjem routerju...

Prosim za kak predlog....hvala


Najprej preveri kaj te bremza. Za začetek vzpostavi direktno povezavo računalnika z omrežjem in preizkusi hitrost, nato pa se šele loti tistega kar je zadaj - routerjev in podobnih zadev. Tako boš takoj videl, katera oprema potrebuje upgrade:)
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.05.2008
Prispevkov: 1076
Kraj: SG-LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 16.09.2008 11:24:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
laku je napisal/a:
Sam imam tudi 54GL modem in stvar šiba tako kot more (tomato fw + optika).

Glede prenosa ti lahko rečem le, da rajši stisni npr. kak film iz strani vest.si (KLIK) in poglej kakšna je dejanska hitrost.
Če tu ne dosežeš željene povezave, je verjetno kaj narobe z napeljavo oz. plačuješ paket, ki ga ne moreš izkoristiti v celoti.

Wireless pa lahko "overclockaš" z DD-WRT firmware-om in potem nadgradiš na tomato.


a obstajajo kaksni "boljsi" firmweri tudi za netgear? Imam Netgewr WGR614 v6 in sicer zadnji firmware, samo nisem ziher da je cist to to. probleme imam recimo z torrenti oz. kontkretno z transmission appom, mreza mi v glavnem kr dol pade in moram resetirat router. Imam pa t-2, 10/1.

lp, M

P.S.
se oproscam da je izven konteksta
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 16.09.2008 11:43:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
makonja je napisal/a:

a obstajajo kaksni "boljsi" firmweri tudi za netgear? Imam Netgewr WGR614 v6 in sicer zadnji firmware, samo nisem ziher da je cist to to. probleme imam recimo z torrenti oz. kontkretno z transmission appom, mreza mi v glavnem kr dol pade in moram resetirat router. Imam pa t-2, 10/1.

lp, M

P.S.
se oproscam da je izven konteksta


Tako na hitro ko sem pogledal, se mi zdi da bi šlo z DD-WRT firmware-om vendar ne morem nič trditi.
Potrebno je kar nekaj branja in žal nimam časa.

Morda pa pri tebi ni problem firmware. Lahko so nastavitve, povezava ipd.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.05.2008
Prispevkov: 1076
Kraj: SG-LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 16.09.2008 12:14:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@laku hvala vseeno.

zdaj se mi je spet vse podrlo, na mrezi imam se en navaden pc prek wirelessa, ko tam vklopim torrent program sam zamrzne vse skupi oz. meni na macu zlo pocas dela. zmamenju sem ze router pa spet ista zadeva,...

mogoce kdo kksna ideja se?

lp, M

P.s.

se enkrat sorry da kvarim temo Sad
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 16.09.2008 15:02:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
laku je napisal/a:
weed|boy je napisal/a:
...pa za WLAN ne potrebujes neki vec kot 54Mbitov


Več kot 54MB res ne rabi, vendar mu bo pa prav prišel n standard, ker ima boljši domet.


Hvala za vse odgovore.....

Res bom poskusil najprej odklopit router in se direktno povezat preko modema in bom takoj videl v čem je probrelm.

Tega GL imam že 3 leta in bilo je obdobej ko mi je izvrstno delal, res izvrstno a sumim, da mi ga je oplazla strela oz. pred kakim letom mi je v nevihti preko mreže skurlo mrežno kartico na PC v pisarni, torej je vsa zadeva šla čez router...

Namenoma sem izbral GL router, daj sem ga milil pimpnit, ampak si nikdar nisem tega upal oz. je bilo tako da je toliko nekih postopkov kjer se enostavno nisem znašel....

Sedaj zadeva je sledeča, če kupim nov router tega GL ki stane 50EUR in da bi za pojačajane signala kupil še 2 dodatni večji anteni me vsa zgodna pride okrog 80 EUR in imam še vedno zastarelo tehniko...

Zakaj se odločam za N standard, doma imam MB Aira, ki ga že podpira in sedaj še čakam na nove MB, ki ga bodo tudi imeli....

Linksys WRT610N Router, 300Mbps (MIMO) Dual Ban je povsem nova mašina ki loči kao mrežo na običajo in na N standard......

Moti me edino, da nima dodatnih anten in da verjetno DD-WRT ne bo delal....

Pač stvari morem slej ali prej uredit....bom se držal postopka da preverim kaj je s povezavo in potem dalje, pač nabiram malo mnenj in izkušenj še s tega podoročja.

Hvala vsem za pomoč in če še kdo kaj ve naj kar napiše.

Aja sem pozabil nekaj omenit, da po teh speedtestih sem opazil sledeče, da pri DL je vedno manjko dočem UL dela 100%....
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 16.09.2008 15:14:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo to dosežem s sedajnimi nastavitvami preko wlana.....





Sedaj če sem prav poduem bi naj pri 25Mbit liniji bil prenos okrog 3MB/sec... je tako?

Še tabela nekaj zadnjih testiranj, sedaj mam od 1.9. to 25-2 linijo, prej je bila 12-2 tisto je delalo povsem ok.



P.s.

Kaj mi lahko kdo prosim pove kako se naredi / znak na SLO mac tipkovnici?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 16.09.2008 15:27:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Teoretično bi bla računica taka 1024*25/8=3200kb oz. okol 3MB/s.

Glede znaka je pa / zravn nule, drugače pa vklopi keyboard viewer in tam je vse.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.05.2008
Prispevkov: 1076
Kraj: SG-LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 16.09.2008 15:36:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mislis sleš?
tole ? ///

vprašaj je ta tipka nahaja se desno zgoraj pod f10 in f11. na eni strani (levi) ima nulo, na drugi (desni) pa je zvezdica.

lp, M
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 16.09.2008 15:55:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
makonja je napisal/a:
mislis sleš?
tole ? ///

vprašaj je ta tipka nahaja se desno zgoraj pod f10 in f11. na eni strani (levi) ima nulo, na drugi (desni) pa je zvezdica.

lp, M


Sem našel ta slash......hvala.....
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani