Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 20.07.2016 10:46:55
Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Že nekaj časa nazaj sem pisal o tem, da nameravam kupit prenosnik, danes je ta dan že čisto blizu, ker mi je moj namizni računalnik skorajda popolnoma crknil. Vem, imeli smo debate o računalnikih, predlagali ste mi take in drugačne, ampak stvar je taka, da skoraj nujno potrebujem kar se da dober računalnik, sem pa omejen z denarjem.

Torej računalnik primarno bo uporabljan za obdelavo slik in videa ( s tem se ukvarjam ), torej PS, Adobe, to je v glavnem to. NI to na profesionalni ravni, bolj kot hobi oziroma delo za youtube in razne predstavitve itd.

Kupujem torej računalnik, ki mi bo služil vsaj 3 leta dobro. Vem, pisal sem že v prejšnji temi ali se splača to in ono, ampak vmes je prišla posodobljena verzija macbook Aira.

MacBook Air 13" SSD 128 GB

1.6GHz dual-core Intel Core i5 (Turbo Boost up to 2.7GHz) with 3MB shared L3 cache
8GB of 1600MHz LPDDR3

Na Eplu sem zasledil vrhunsko ponudbo prenosnika za 1189,00€, pri čemer bi uveljavljal še študentski popust in prišel na ceno 1129,55 € . Ob nakupu dobim še 100 € bonus kartice pri naslednjem nakupu - to bi porabil za office, miško, karkoli.

Računalnik tako dobim za 1030 €, kar se mi zdi glede na specifikacije primerna cena. Macbook pro z istimi specsi ( razen procesorja ) stane 500 € več. Seveda ima retina zaslon, ki meni osebno ni tako zelo pomemben, da bi za njega dal 500 € več.

Zdaj pa seveda vprašanje za vas, ki ste bolj izkušeni, imate Maca, se ukvarjate z podobnimi rečmi.

Je novi Air primeren za nakup, naj počakam do jeseni, naj kupim Proja ? Omejen sem z denarjem, za računalnik lahko stisnem največ 1200 -1300 €.

Naj grem stran od Maca in kupim kaj drugega za isti denar ?

Vem, da praktično odpiram novo isto temo, pa me useeno zanima ali je novi Air nekako bolj približan Proju, ali še vseeno ni primere za delo s katerim se ukvarjam.

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1411
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 20.07.2016 11:32:05
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če že, se vsaj stegni za 4-core prenosnikom, ker 2-core je mal malo za tako delo. Grafično lahko imaš integrirano, pa 16GB RAM-a bi bilo fajn. PS hitro požere vse kar vidi.

_________________
MacBook Pro M1 Max 64GB, 2TB 14.5
iPhone 15 Pro Max 256GB 17.5
iPad Pro gen3 256GB 17.4.1
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1040
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 20.07.2016 11:38:30
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pro ni kar tako dražji! To je povsem druga mašina in ps tudi i5 napram i7 je čisto drugačna zgodba. Razlika je prevelika za samo 500 eur kot praviš.
lp
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.07.2016 11:59:23
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej po vašem mnenju ta Air odpade ?
Vse kar predlagate vem, samo to je takoj par 100 € več, ki pa jih nimam Sad

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 20.07.2016 12:10:15
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Raje kupi enkrat dobro kot 1x slabo 1x dobro (2x).

Air za tako delo ziher ni. Air je safari mašina ipd. Za kako delo pa to ni nic.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 20.07.2016 12:28:43
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
changmobile je napisal/a:
Torej po vašem mnenju ta Air odpade ?
Vse kar predlagate vem, samo to je takoj par 100 € več, ki pa jih nimam Sad


Drug proizvajalec, kjer dobiš za isti denar morda zmogljivejšo zadevo? Navsezadnje ti je cilj delo z njim in verjetno ne toliko imidž?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 20.07.2016 12:35:32
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Drug proizvajalec, kjer dobiš za isti denar morda zmogljivejšo zadevo? Navsezadnje ti je cilj delo z njim in verjetno ne toliko imidž?

hehe. po mojem mnenju komentar totalno brcnen v temo.
ja če ti je pomembno delo potem izbereš navadno windows mašino, da imaš z njo več dela, da ona sama dela, kot, da se posvetiš tebi pomembnemu delu.

mojster #99, mac računalnike se kupuje z razlogom, ki vsekakor ni imidž. če pa tehniko kupuješ zarad imidža si pa itak pomoje prsekan v glavo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 20.07.2016 12:39:09
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Drug proizvajalec, kjer dobiš za isti denar morda zmogljivejšo zadevo? Navsezadnje ti je cilj delo z njim in verjetno ne toliko imidž?


Je tudi nekaj resnice in razuma v tem komentarju. (Za 1500eur dobis high i7, gtx970m 16gb rama itd). A jebiga nima osx in izgleda kot apple. Mogoce tudi vec omejujejo potem cpu gpu zaradi thermal throtlinga. So pac take malenkosti, ki bi se nasle (recimo zaslon, trackpad..).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 20.07.2016 12:39:53
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Malo poglej to temo, zadnje strani.
Če ne rabiš SLO tipkovnice, se da dobiti dobre cene v UK, preko Amazona ali eBaya.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 20.07.2016 12:43:31
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
hehe. po mojem mnenju komentar totalno brcnen v temo.
ja če ti je pomembno delo potem izbereš navadno windows mašino, da imaš z njo več dela, da ona sama dela, kot, da se posvetiš tebi pomembnemu delu.

mojster #99, mac računalnike se kupuje z razlogom, ki vsekakor ni imidž.


Če gledamo objektivno, komentar ni brcnjen v temo, to je povsem jasna zadeva. Sicer pa nisem tukaj, da bi se s komer koli pogajal, kdo ima svoj prav. Čudi me potem, da za to delo lahko večina uporablja tudi "Windows mašine" in to več kot uspešno. Sicer pa ja, takšni in podobni so ponavadi komentarji raznovrstnih "strokovnjakov" iz vseh drugih področij, le iz tistega ne, kjer bi bilo potrebno za socializirano debato.

Lp.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 20.07.2016 13:09:11
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Če gledamo objektivno, komentar ni brcnjen v temo, to je povsem jasna zadeva. Sicer pa nisem tukaj, da bi se s komer koli pogajal, kdo ima svoj prav. Čudi me potem, da za to delo lahko večina uporablja tudi "Windows mašine" in to več kot uspešno. Sicer pa ja, takšni in podobni so ponavadi komentarji raznovrstnih "strokovnjakov" iz vseh drugih področij, le iz tistega ne, kjer bi bilo potrebno za socializirano debato.

Lp.

ja nisem strokovnjak na socialnem področju, pač povem svoje mnenje tako kot ga ti.

vem pa stvar ali dve o windows in mac računalih in ena od teh je, da je software zelo pomebni del računala, ki ga marsikdo sploh ne opazi, dokler mu ne pokažeš, kaj obstaja v kakem drugem "svetu", do takrat so pa itak vsi mahnjeni samo na specifikacije.

edit: itak večino proizvajalcev tlači notri v prenosnike ne vem kake blazno hude komponetne (določeni še bloatware in maleware), potem se pa vse pregreva in sesuva. to je noro dobr ja.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 20.07.2016 16:35:41
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
ja nisem strokovnjak na socialnem področju, pač povem svoje mnenje tako kot ga ti.

vem pa stvar ali dve o windows in mac računalih in ena od teh je, da je software zelo pomebni del računala, ki ga marsikdo sploh ne opazi, dokler mu ne pokažeš, kaj obstaja v kakem drugem "svetu", do takrat so pa itak vsi mahnjeni samo na specifikacije.

edit: itak večino proizvajalcev tlači notri v prenosnike ne vem kake blazno hude komponetne (določeni še bloatware in maleware), potem se pa vse pregreva in sesuva. to je noro dobr ja.


Ni potrebno biti strokovnjak iz sociologije, da nekdo obvlada osnovni bonton komunikacije, torej govoril sem samo o socializaciji, a očitno ne le, da nimaš socializirane komunikacije, tudi več kot očitno strokovnjak za računalništvo prav tako nisi. Vse kar želim od vseh tukaj, ker zmeraj komuniciram na neki ravni, da se podobno takšni kot si to ti, tako vedejo tudi do mene in vseh preostalih z bontonom.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 20.07.2016 17:03:22
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Ni potrebno biti strokovnjak iz sociologije, da nekdo obvlada osnovni bonton komunikacije, torej govoril sem samo o socializaciji, a očitno ne le, da nimaš socializirane komunikacije, tudi več kot očitno strokovnjak za računalništvo prav tako nisi. Vse kar želim od vseh tukaj, ker zmeraj komuniciram na neki ravni, da se podobno takšni kot si to ti, tako vedejo tudi do mene in vseh preostalih z bontonom.

fino samo, da ti veš kdo in kaj sem jaz, medtem ko o vprašanju, ki ga je avtor zastavil nisi povedal še nič pametnega.

to kar si pa povedal, kupi nekaj drugega cenejšega kot apple, ker ima boljše specifikacije, razn če želiš imidž, zame ni konkreten odgovor in kaže na to, da nima š dosti pojma.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 20.07.2016 17:30:46
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej na kratko receno.
Za amatersko editiranje slik in videja mi ta racunalnik odsvetujetr oziroma priporocate pro verzijo macbooka ?

Ali bo za neko recimo temu graficno oblikovanje oziroma neko nadgrajeno amatersko delo z mediji racunalnik primeren ?

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 20.07.2016 18:14:17
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
moj odgovor tebi bi bil, da ne bo prešibek za amatersko delo, "prešibek" je edino disk, 128gb ni za nikamor.
je pa odvisno kako obsežne projekte boš delal.

če si pa navajen windowsov pa ostani tam pa kupi stacionarca za enak denar..

mal sem bral tvoj prvi post, pa mi ni čist jasno.. napisal si slike/video, PS, adobe.. hm.. mislis kot adobe premiere?
jaz bi vsekakor če prehajaš iz windowsov na maca, takoj zavrgu adobe premiere in začel uporabljat final cut x. in že za voljo fcpx-a jaz takoj zamenjam katerkol windows pc za slabšega applovga.
ampak to je samo moje mnenje in ga vzami kot takega.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 20.07.2016 19:14:01
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za mnenje. Kar se tice diska se ne sekiram toliko, ker bo teh 128gb samo in izkljucno za sistem in kake male dokumente aplikacij ipd. Za delo uporabljam sd kartico in zunanji 1tb disk. Tako da to resi tezavo, ali se pac motim.

Ja to si ugotovil pravilno. Sem uporabnik windowsa, ampak potrebujem prenosni racunalnik. Ravno zato sem se odlocil da grem na mac okolje.
Glede softwara sem mislis adobe premiere.

Torej ne bom naredil velike napake ce kupim omenjenni racunalnik ?

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 20.07.2016 19:44:35
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
fino samo, da ti veš kdo in kaj sem jaz, medtem ko o vprašanju, ki ga je avtor zastavil nisi povedal še nič pametnega.

to kar si pa povedal, kupi nekaj drugega cenejšega kot apple, ker ima boljše specifikacije, razn če želiš imidž, zame ni konkreten odgovor in kaže na to, da nima š dosti pojma.


Za cenejši denar se da dobiti bistveno boljšo zadevo in lahko se ti kar na glavo postaviš. Dozdeva se mi, da cel čas ti brcaš v temo. Ni dovolj pametno dejstvo, da se za cenejši denar dobijo zmoglivejše specifikacije? In ko so neke slabše specifikacije dražje od nekaterih boljši, je logično, da plačaš logo. Pa kaj je s tabo človek, si pozabil vzeti tablete?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 20.07.2016 19:49:57
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Za cenejši denar se da dobiti bistveno boljšo zadevo in lahko se ti kar na glavo postaviš. Dozdeva se mi, da cel čas ti brcaš v temo. Ni dovolj pametno dejstvo, da se za cenejši denar dobijo zmoglivejše specifikacije? In ko so neke slabše specifikacije dražje od nekaterih boljši, je logično, da plačaš logo. Pa kaj je s tabo človek, si pozabil vzeti tablete?


Pa zate tudi ni pametno, da se na Windows da isto delo opravljati nič kaj manj kvalitetno? Malo si odpri obzorja, ni za vse izključno samo Apple, celo pa če je človek omenil, da je s financami omejen. Prsi od junaka glava od bedaka, mar ne?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1411
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 20.07.2016 20:10:19
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Windblowsi so precej slabši OS za delo, kot OS X. Če ne drugega je vedno nekaj narobe, vedno non-stop ene posodobitve in neki update-i driverjev, ki potem kaj ne dela, pa antivirus, pa antimalware, pa še kaj bi se našlo...
Ne OS X je svetlobna leta pred windblowsi za delo na računalniku, in če pačs amo špilaš igrce in imaš cele dneve drkat po računalniku, potem lahko furaš windblowse.

Kar se tiče OP, jaz še vedno stojim za tem, da 2-jedrni proc ni dovolj doberr za kakšnokoli delo z adobe programi. 128GB SSD je tudi premalo, ker to spraviš gor sistem in aplikacije (ki je zelo dobro da so na SSD-ju) in je placa bolj kot ne konec. NEkaj GB je treba pustiti tudi praznega za sistem in swap, ker pri 8GB bo swap pel 100% časa.
Zarad mene lahko kupiš air-a, ampak boš na koncu jokal, ker boš ugotovil, da je prepočasen, disk premajhen, premal rama in premajhen ekran... Nadgraditi pa se ne da ničesar razen diska pa še to pride precej drago.

_________________
MacBook Pro M1 Max 64GB, 2TB 14.5
iPhone 15 Pro Max 256GB 17.5
iPad Pro gen3 256GB 17.4.1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 403
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 20.07.2016 20:12:14
Re: Nov Macbook Air 13 vs Macbook Pro 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Diskusija res na nivoju.

@changmobile: MacBook Air definitivno ne kupuj za urejanje videov (Premiere/FCP), poleg tega pa so tudi zastareli modeli trenutno zunaj: http://buyersguide.macrumors.com/#MacBook_Air

Moje mnenje je, da če ne želiš imeti komplikacij in želiš soliden operacijski sistem in hardver, vzameš MacBook Pro. Če pa si v stiski z denarjem in te sam Windows ne moti, pa vzameš en Windows laptop. Delo boš na obeh opravil uspešno, le na MBP mogoče z malo več veselja Smile

Za Premiere pa absolutno predlagam 16 GB rama, meni je pri 8 GB na trenutke zmrzoval ali pa se pritoževal da mu primanjkuje rama. Procesor niti nima toliko vpliva, razen na koncu ko izvažaš/pretvarjaš video, i5 je čist ok.
« Poglej prejšnjo temo - Mac OS - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani