Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Macbook Air 13
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 01.06.2016 10:42:36
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Sta prišla do edine logične izbire: MJLT2

slovenska (hrvaška) verzija je MJLT2CR
nemška pa MJLT2D

To zadevo moraš dobit za manj kot 2500 EUR.
Nemška verzija je cca 2.400EUR
Recimo cyberport.de

Majdič v Celovcu za 2.400.
http://www.electronic4you.at/apple-macbook-pro-15-4-i7-16-512-mjlt2-156595.html

Idealo.de pa najde ponudbe za 2.250 EUR.
http://www.idealo.de/preisvergleich/MainSearchProductCategory.html?q=mjlt2

Torej. Ta mašina bo tudi pri nas pod 2.500EUR, takoj ko bo Apple dal ven nove modele.

Zadevo spremljam že eno leto. To je tudi moj izbor mašine, samo nisem hotel kupit starega modela. Se počutim hudo bebavo. Pa kaj čmo. Saj smo že navajeni, da nas Apple stalno nekje špona, mi pa nosmo dnar. Jaz že 20 let. Confused


Potem se verjetno najbolj splača počakat do jeseni pa potem kupit. Cena bo padla, je pa ne glede na to da pride nov model mašina huda za znoret in jo lahko imam komot za 4+ leta.

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 01.06.2016 10:54:14
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomoje ti ni treba čakat na jesen. Začni komunicirat s prdajalci v slo. Glede na to, da se ta model poslavlja in da je med dražjimi, bi ti znal kdo že zdaj dat kako boljšo ceno. Pod 2.300 eur pa tudi jeseni ne bo prišel v slo.

Moraš računat, da naj bi bil model s cr tipkovnico za 100 eur dražji od nemškega.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 01.06.2016 11:10:30
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za use informacije. Najprej moram organizirat stvari v glavi in dobro premislit če res potrebujem tako zverino od računalnika, al bi mi zadostoval navaden i5, 8gb.

Problem tu je samo budget. Iskreno povedano mi 2200 ali 2300 € ne predstavlja ravno malo malico, glede na to da sem še študent Very Happy


Zato tudi iščem najzmogljivejšo in hkrati najcenejšo verzijo maca.

Kar pa se tiče drugih firm, pa nevem. Nimam dobrih izkušenj z njimi, niti jih ne maram. Odkar smo skoraj vse pri hiši menjali na apple, ne menjam več nič nazaj.

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 01.06.2016 11:17:52
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
changmobile je napisal/a:
Hvala za use informacije. Najprej moram organizirat stvari v glavi in dobro premislit če res potrebujem tako zverino od računalnika, al bi mi zadostoval navaden i5, 8gb.

Problem tu je samo budget. Iskreno povedano mi 2200 ali 2300 € ne predstavlja ravno malo malico, glede na to da sem še študent Very Happy


Zato tudi iščem najzmogljivejšo in hkrati najcenejšo verzijo maca.

Kar pa se tiče drugih firm, pa nevem. Nimam dobrih izkušenj z njimi, niti jih ne maram. Odkar smo skoraj vse pri hiši menjali na apple, ne menjam več nič nazaj.



...tudi sam sem student, cakam da izdajo novo generacijo MB-jev. Drugo mi ne pride v postev kot le MBP 15, ta je ze v osnovi z 16gb ram-a in 256gb ssd-ja. potem mora biti 3+ leta komot mir, pomoje celo 5-6let.

imas pa 5% popust ob nakupu, ce dokazes da si student..nekaj se pa le pozna pri taki vsoti. Smile

moja skromna oz ta durga izbira ki sem jo gledal je bil ta novi MB 12, vendar...1300e in potem na jebenih 12colih..hmm meni je pre malo, vse komponente so precej pod nivojem proti mbp.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 01.06.2016 11:33:49
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kercmar je napisal/a:
...tudi sam sem student, cakam da izdajo novo generacijo MB-jev. Drugo mi ne pride v postev kot le MBP 15, ta je ze v osnovi z 16gb ram-a in 256gb ssd-ja. potem mora biti 3+ leta komot mir, pomoje celo 5-6let.

imas pa 5% popust ob nakupu, ce dokazes da si student..nekaj se pa le pozna pri taki vsoti. Smile

moja skromna oz ta durga izbira ki sem jo gledal je bil ta novi MB 12, vendar...1300e in potem na jebenih 12colih..hmm meni je pre malo, vse komponente so precej pod nivojem proti mbp.


Kako pa so kaj ti M procesorji v novih MB ? Je to primerljivo z i5, i7 ?

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.10.2013
Prispevkov: 84
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 01.06.2016 19:49:53
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa recimo primerjava, osnovni MBP 13 retina model in letosnji osnovni air model, razlika je v zaslonu, manjsa razlika v procesorju in večih priključkih, vse v prid MBP seveda. Je v tem primeru smiselno vzeti proja?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.06.2014
Prispevkov: 65
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 29.11.2016 21:12:39
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Pred 4 dnevi sem nabavil nov Macbook Air 13".
Vceraj sem ga prvic odkar ga imam polnil, lepo do 100%. Danes sem slucajno pogledal koliko ur mi je se ostalo baterije. Pri 85% mi je bilo izračunano "Remaining 6:35".

Glede na to, da je vseposod zapisano, da bi naj baterija drzala 12h normalne uporabe, tega pri meni ni. 25% zagotovo ne more zajemat 5h baterije.

Kaj menite na zapisano ?

Hvala
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.10.2009
Prispevkov: 211
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 29.11.2016 21:50:51
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Akape je napisal/a:
Pozdravljeni,

Pred 4 dnevi sem nabavil nov Macbook Air 13".
Vceraj sem ga prvic odkar ga imam polnil, lepo do 100%. Danes sem slucajno pogledal koliko ur mi je se ostalo baterije. Pri 85% mi je bilo izračunano "Remaining 6:35".

Glede na to, da je vseposod zapisano, da bi naj baterija drzala 12h normalne uporabe, tega pri meni ni. 25% zagotovo ne more zajemat 5h baterije.

Kaj menite na zapisano ?

Hvala

Tole so vse povprečne ocene in zelo odvisne kaj počneš. Recimo pri novem računalniku ponavadi instaliraš kakšne stvari, ki rabijo na začetku sinhronizirati večje število podatkov; npr nekaj Gb slik iz iclouda, dropbox folder, outlook itd. To definitivno pohitri praznjenje baterije.

Poglej še malo katere aplikacije ti kaže pod "Apps using significant energy", ko klikneš na baterijo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 29.11.2016 23:09:36
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa ja nisi res mislil da bo zdrzal 12 ur ali je pa tole samo provokacija?

_________________
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.06.2014
Prispevkov: 65
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 30.11.2016 04:34:34
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne, ni provokacija. Res sem mislil.
Hvala za odgovore Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 30.11.2016 07:09:02
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
12h ti nebo zdržal, bo ti pa zdržal od jutra do večera. Če ne boš pretiraval z svetlostjo, boš samo brskal po netu in bral emaile, bo ti zdržal mogoče dva dni.
Stanje bo za par dni boljše, ko več neboš vsega inštaliral, kot so ti že napisali.
Drugače pa meni zdrži kar nekaj dela v Ilustratorju, neta, mailov, nalaganja slik, in še včasih film uspem pogledat preko streama(pri streamu ali gledanju filmov je kar varčen)
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani