Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Macbook Air 13
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 31.05.2016 13:19:53
Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

Že nekaj časa se odločam za nakup novega prenosnika, zato bi rad, da kdo napiše mnenje, v primeru da ima izkušnje z le tem. V primeru da sem temo odprl v napačnem delu foruma, se opravičujem.

Nikoli še nisem imel Macbooka, zato bi rad mnenje glede nakupa le tega. Odločam se za Macbook Air 13, i5,128GB SSD, 8GB ram..

Za mnenje pa sprašujem zaradi naslednjega.. Sem ljubiteljski fotograf in ljubiteljski monter videjev. Glede video montaže mislim bolj youtube monitranje itd. Torej ne gre za neko pol profesionalno montiranje. Videje snemam ponavadi z GO Pro 4 - Full HD ali občasno tudi 4K.

Zanima me ali je za ljubiteljsko povezavo in montiranje youtube videjev Macbook Air dobra izbira ali omenjenega, prenosnik enostavno ne bo zmogel.

Vem, za omenjeni denar lahko dobim kišto, ki bo trgala gate, pa vseeno bolj kot ne potrebujem prenosnik, saj se dosti gibljem okoli in mi stacionarni računalnik ne odgovarja. Do sedaj sem imel Acerja in HPja pa z njim nisem zadovoljen, saj mojim zahtevam nista odgovarjala, prav tako sem z njima imel težave, zato sem se odločil da na apple menjam tudi računalnike.

Če se kdo ukvarja z podobnimi rečmi, ali če kdo ve ali bi Air 13 bil sposoben "hendlat" bolj kot ne ljubiteljsko montažo slik in videjev, bi prosil, da napiše mnenje.

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2014
Prispevkov: 286
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 31.05.2016 13:27:38
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se sicer ne ukvarjam z video montažo ampak vseeno...tukaj imaš dva Maca z zelo dobro ceno. Vsekakor pa bo z Macom potrebno razmišljat o kakem dodatnem zunanjem disku.

https://www.cyberport.de/apple-macbook-air-13-3-1-6-ghz-intel-core-i5-4-gb-128-gb-ssd-mjve2d-a--1A05-18H_2085.html

https://www.cyberport.de/apple-macbook-pro-13-3-retina-2-7-ghz-i5-8-gb-128-gb-ii6100-mf839d-a--1A09-03Y_8465.html

Sem imel prej Aira, zdaj pa Pro Retina in se mi zdi vredno že zaradi resolucije ekrana.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 31.05.2016 13:34:14
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MarioG je napisal/a:
Se sicer ne ukvarjam z video montažo ampak vseeno...tukaj imaš dva Maca z zelo dobro ceno. Vsekakor pa bo z Macom potrebno razmišljat o kakem dodatnem zunanjem disku.

https://www.cyberport.de/apple-macbook-air-13-3-1-6-ghz-intel-core-i5-4-gb-128-gb-ssd-mjve2d-a--1A05-18H_2085.html

https://www.cyberport.de/apple-macbook-pro-13-3-retina-2-7-ghz-i5-8-gb-128-gb-ii6100-mf839d-a--1A09-03Y_8465.html

Sem imel prej Aira, zdaj pa Pro Retina in se mi zdi vredno že zaradi resolucije ekrana.


Hvala za infromacije. Kako pa je z garancijo potem, če kupim Maca iz tujine ?

O zunanjem disku sem seveda razmišljal tudi jaz. Sicer ga že imam doma. 1 TB, za moje potrebe več kot dovolj Smile

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 31.05.2016 13:35:43
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bi priporočam vsaj 16GB RAM-a in 4 jedrni CPU.
Montaža 4K bo na takem mlinčku precej počasna, tako da tam je fajn imeti diskreten GPu not, razen če pač budget ne dopušča, potem pač davek plačajo živci Smile Aja, pa ne kupovat 128GB SSD, ker bo precej hitro poln. Že 256GB je precej malo. Priporočam vsaj 512GB, da se lahko tudi nameni ene par GB za backup oz. "version control".

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2014
Prispevkov: 286
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 31.05.2016 13:38:24
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
changmobile je napisal/a:
Hvala za infromacije. Kako pa je z garancijo potem, če kupim Maca iz tujine ?

O zunanjem disku sem seveda razmišljal tudi jaz. Sicer ga že imam doma. 1 TB, za moje potrebe več kot dovolj Smile


Tovarniška garancija 1 leto je mednarodna Smile Bolj bi bil problem, če bi želele dokupit kakšnp podaljšano jamstvo v smislu "Se zgodi" in podobno. Je pa res, da imajo ti nemško tipkovnico, a se navadiš, za 200-300 eur se pa že splača heheheh.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2014
Prispevkov: 286
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 31.05.2016 13:41:05
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Jaz bi priporočam vsaj 16GB RAM-a in 4 jedrni CPU.
Montaža 4K bo na takem mlinčku precej počasna, tako da tam je fajn imeti diskreten GPu not, razen če pač budget ne dopušča, potem pač davek plačajo živci Smile Aja, pa ne kupovat 128GB SSD, ker bo precej hitro poln. Že 256GB je precej malo. Priporočam vsaj 512GB, da se lahko tudi nameni ene par GB za backup oz. "version control".


Wuaha se strinjam, da taka mašina vse delala svetovno, ampak stane pa tudi 2000++ €
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 31.05.2016 13:41:14
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Jaz bi priporočam vsaj 16GB RAM-a in 4 jedrni CPU.
Montaža 4K bo na takem mlinčku precej počasna, tako da tam je fajn imeti diskreten GPu not, razen če pač budget ne dopušča, potem pač davek plačajo živci Smile Aja, pa ne kupovat 128GB SSD, ker bo precej hitro poln. Že 256GB je precej malo. Priporočam vsaj 512GB, da se lahko tudi nameni ene par GB za backup oz. "version control".


Budget recimo da imam omejen. Ne v smislu, da več nimam, ampak v smislu da več nebi dal. Zgornja meja bi nekje bila 1200 €.

Se strinjam z zgoraj napisanim. Kaj pa navadni obični Hd videji, ali full HD videji ? Bi to šlo skozi. 128 GB bi itak imel samo za računalnik sam, vse clipe itd. bi imel na zunanjem disku.

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 31.05.2016 13:53:41
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
changmobile je napisal/a:
Budget recimo da imam omejen. Ne v smislu, da več nimam, ampak v smislu da več nebi dal. Zgornja meja bi nekje bila 1200 €.

Se strinjam z zgoraj napisanim. Kaj pa navadni obični Hd videji, ali full HD videji ? Bi to šlo skozi. 128 GB bi itak imel samo za računalnik sam, vse clipe itd. bi imel na zunanjem disku.


Za 1080p video bo "ok". Zdaj tu definicija ok, pomeni da še vedno se bo poznalo da manjka diskretna grafična. Jaz recimo na moji mašini lahko live gledam in premikam 4K video v FCP X, in tudi kompresiranje traja ponavadi toliko ali manj kot je dolg film. Se pozna. Čeprav tanovi CPU-ji imajo not HW codec za video, tako da tist bi znal bit mal hitrejš. Ampak vseeno, ne šparat pri RAM-u in disku.

Zakaj pravim več kot 128GB diska? Ja nekje 10GB požre takoj sam sistem, potem app-i in dokumenti hitro pobašejo par stvari. Da naložiš še projektne fajle gor si že na več kot polovici. In verjemi, delat na 7200rpm disku al pa na 1000+MB/s R/W SSD-ju je razlika OBČUTNA. Če boš imel premalo RAM-a, bodo stvari letele preko diska, zdaj pa če bo to 7200rpm disk, potem si omejen na cca 150MB/s v idealnih pogojih, v realnosti nekje 50-70MB/s. Zdaj pa kalkuliraj, kaj se recimo zgodi, če editiraš en video, ki je velik recimo 2GB in imaš zgolj 4GB ram-a. 2,5 GB gre za sistem, nekaj ti ga požre app na katerem delaš in ponavadi imaš še kaj drugega kot samo en app. Skratka prideš v situacijo, ko začne računalnik uporabljat swap. Če boš recimo hotu shranit video, boš čakal minimalno cca 20 sekund, če ne še več, medtem ko na SSD-ju bo to končano v 1-2 sekundi.
Daj raje na začetku 200-500€ več, vzem 4 jedrnika, 16GB RAM in vsaj 256GB SSD. Čez pol leta ali več mi boš hvaležen. Zarad mene lahko vzameš tudi rabljenega, ampak priporočal bi 4. serijo intlovih procov, torej če se ne motim najmanj letnik 2014 in novejši (tu me lahko prosim nekdo popravi, kdaj je Apple začel metat not 4. generacijo intlov?)

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.10.2013
Prispevkov: 84
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 31.05.2016 14:51:28
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam še pri računalnikih prehajam na apple, le da sem v bistvu odločen nabaviti pro retina model. Verjetno se mi ne splača počakati par mesecev, da pridejo novi maci? v bistvu me zanima, kateri i5 procesorji natancno sploh so v pro modelu?
Hvala.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 31.05.2016 15:27:20
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabukmb je napisal/a:
Tudi sam še pri računalnikih prehajam na apple, le da sem v bistvu odločen nabaviti pro retina model. Verjetno se mi ne splača počakati par mesecev, da pridejo novi maci? v bistvu me zanima, kateri i5 procesorji natancno sploh so v pro modelu?
Hvala.

Mogoče se ti splača počakati do jeseni, če bodo res novi proci, potem zna bit, da bodo res nekje 10-30% hitrejši CPU-ji.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 31.05.2016 15:54:07
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Veliko več bo znanega čez 14 dni, ko bo wwdc. Včasih tam predstavijo kake hw novosti.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 31.05.2016 17:39:13
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Za 1080p video bo "ok". Zdaj tu definicija ok, pomeni da še vedno se bo poznalo da manjka diskretna grafična. Jaz recimo na moji mašini lahko live gledam in premikam 4K video v FCP X, in tudi kompresiranje traja ponavadi toliko ali manj kot je dolg film. Se pozna. Čeprav tanovi CPU-ji imajo not HW codec za video, tako da tist bi znal bit mal hitrejš. Ampak vseeno, ne šparat pri RAM-u in disku.

Zakaj pravim več kot 128GB diska? Ja nekje 10GB požre takoj sam sistem, potem app-i in dokumenti hitro pobašejo par stvari. Da naložiš še projektne fajle gor si že na več kot polovici. In verjemi, delat na 7200rpm disku al pa na 1000+MB/s R/W SSD-ju je razlika OBČUTNA. Če boš imel premalo RAM-a, bodo stvari letele preko diska, zdaj pa če bo to 7200rpm disk, potem si omejen na cca 150MB/s v idealnih pogojih, v realnosti nekje 50-70MB/s. Zdaj pa kalkuliraj, kaj se recimo zgodi, če editiraš en video, ki je velik recimo 2GB in imaš zgolj 4GB ram-a. 2,5 GB gre za sistem, nekaj ti ga požre app na katerem delaš in ponavadi imaš še kaj drugega kot samo en app. Skratka prideš v situacijo, ko začne računalnik uporabljat swap. Če boš recimo hotu shranit video, boš čakal minimalno cca 20 sekund, če ne še več, medtem ko na SSD-ju bo to končano v 1-2 sekundi.
Daj raje na začetku 200-500€ več, vzem 4 jedrnika, 16GB RAM in vsaj 256GB SSD. Čez pol leta ali več mi boš hvaležen. Zarad mene lahko vzameš tudi rabljenega, ampak priporočal bi 4. serijo intlovih procov, torej če se ne motim najmanj letnik 2014 in novejši (tu me lahko prosim nekdo popravi, kdaj je Apple začel metat not 4. generacijo intlov?)


Torej glede na RAM in jedra, ki si mi jih svetoval Macbook Air odpade. Naj potem raje že v začetku šaltam na Proja in dodam še nekaj denarja in dodam še dodatek ram ?

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 31.05.2016 17:47:43
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kolikor je meni jasno, nobenem macbooku ne moreš več nadgraditi RAM-a, toliko kolikor kupiš v štartu, toliko imaš. Zato pravim, kupi 16GB. 8GB je danes komajda dovolj za neko normalno delo, torej sistem+browser+kak office+kak lažji editing program ali kak casual gaming.

16GB, imaš malo več "lufta", računalnik ne bo takoj laufal po swap. 4 jedra priporočam, ker čedalje več in več programov zna uporabiti 4 jedra. Pa ne samo to, tudi več programov hkrati lahko furaš veliko bolj tekoče kot na 2 jedrih. In glede diska, sem ti že povedal. Jaz bi vzel 512GB, če bi se lahko "stegnil" toliko.

Vse kar ti govorim, ni najbolj "nujno" za tvoje delo, ampak čez recimo kako leto ali dve se boš tepel po glavi, da nisi takrat dal malo več in mel potem računalnik za 5+ let, ker ti bo delalo vse počasi. Maca se kupuje za dlje časa, to ni nekaj, kar boš kar zamenjal v naslednjih 3 letih. Stavim skorajda, da ga boš verjetno fural 5+ let.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 31.05.2016 17:57:03
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Kolikor je meni jasno, nobenem macbooku ne moreš več nadgraditi RAM-a, toliko kolikor kupiš v štartu, toliko imaš. Zato pravim, kupi 16GB. 8GB je danes komajda dovolj za neko normalno delo, torej sistem+browser+kak office+kak lažji editing program ali kak casual gaming.

16GB, imaš malo več "lufta", računalnik ne bo takoj laufal po swap. 4 jedra priporočam, ker čedalje več in več programov zna uporabiti 4 jedra. Pa ne samo to, tudi več programov hkrati lahko furaš veliko bolj tekoče kot na 2 jedrih. In glede diska, sem ti že povedal. Jaz bi vzel 512GB, če bi se lahko "stegnil" toliko.

Vse kar ti govorim, ni najbolj "nujno" za tvoje delo, ampak čez recimo kako leto ali dve se boš tepel po glavi, da nisi takrat dal malo več in mel potem računalnik za 5+ let, ker ti bo delalo vse počasi. Maca se kupuje za dlje časa, to ni nekaj, kar boš kar zamenjal v naslednjih 3 letih. Stavim skorajda, da ga boš verjetno fural 5+ let.


Točno tako, kot si rekel. Kupujem ga za sigurno 3 + leta. Zato se nebi rad zaletel in kupil nekaj, samo da je. Oprosti za neumna vprašanja. Ampak glede na to da nisem nek velik poznavalec MAC računalnikov.. kako potem misliš 16 GB rama, če Mac-a ne morem nadgradit ?

Če s tem ciljaš na Imaca ali podobno, to ne sodi v moj budget, vseeno pa hvala za informacije. Sigurno ti dam prav.

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 31.05.2016 18:08:49
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
changmobile je napisal/a:
Točno tako, kot si rekel. Kupujem ga za sigurno 3 + leta. Zato se nebi rad zaletel in kupil nekaj, samo da je. Oprosti za neumna vprašanja. Ampak glede na to da nisem nek velik poznavalec MAC računalnikov.. kako potem misliš 16 GB rama, če Mac-a ne morem nadgradit ?

Če s tem ciljaš na Imaca ali podobno, to ne sodi v moj budget, vseeno pa hvala za informacije. Sigurno ti dam prav.


Vsi mac prenosniki imajo kolikor vem RAM prilotan na matično ploščo. Kolikor kupiš na začetku, toliko potem imaš. Ne moreš nadgraditi kasneje več. Air imajo kolikor vem vsi samo 2 jedra in 8GB RAM-a, medtem ko pro serija macbookov ima 4 jedra tudi in 16GB RAM-a.

SSD-ji so tudi preklemano dragi, vsaj originalni. Ampak noben ponaredek pa ne pride blizu po kakovosti in hitrosti originalu...

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 397
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 31.05.2016 20:30:17
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
SSD-ji so tudi preklemano dragi, vsaj originalni. Ampak noben ponaredek pa ne pride blizu po kakovosti in hitrosti originalu...

Plus podpora od 3rd party pride bistveno kasneje, pa še tam ne dela potem bootcamp, cena pa ni nekaj izredno bistveno nižja ker proizvajalci itak vejo da kupuješ za MacBook, in to za 2 let star laptop.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2014
Prispevkov: 251
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 31.05.2016 22:38:43
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da si malo sposodim temo Wink
A mi kdo razlozi razliko med macbook air prejsne generacije in macbook air letosnji? Opazil sem da je razlika zgolj v 4gb oz 8gb, vse ostalo je po podatkih isto...ali obstaja se kaksna razlika, ki ni vidna na tehnicnih podatkih?

Hvala
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2016
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 01.06.2016 09:12:15
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Vsi mac prenosniki imajo kolikor vem RAM prilotan na matično ploščo. Kolikor kupiš na začetku, toliko potem imaš. Ne moreš nadgraditi kasneje več. Air imajo kolikor vem vsi samo 2 jedra in 8GB RAM-a, medtem ko pro serija macbookov ima 4 jedra tudi in 16GB RAM-a.

SSD-ji so tudi preklemano dragi, vsaj originalni. Ampak noben ponaredek pa ne pride blizu po kakovosti in hitrosti originalu...


Torej če te prav razumem ciljaš na Proja, ki nekako ima naslednje spec:

MacBook Pro 15" Retina/Quad-core i7 2.5GHz/16GB/512GB SSD/Radeon M370X 2GB/CRO KB

Tudi meni zelo ušečno. Tak računalnik vem da bi imel za 5 let komot. Mal me muči samo tistih 2,800 € Very Happy

_________________
Iphone 6s Space gray
Ipod Shuffle Silver
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 01.06.2016 10:18:59
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sta prišla do edine logične izbire: MJLT2

slovenska (hrvaška) verzija je MJLT2CR
nemška pa MJLT2D

To zadevo moraš dobit za manj kot 2500 EUR.
Nemška verzija je cca 2.400EUR
Recimo cyberport.de

Majdič v Celovcu za 2.400.
http://www.electronic4you.at/apple-macbook-pro-15-4-i7-16-512-mjlt2-156595.html

Idealo.de pa najde ponudbe za 2.250 EUR.
http://www.idealo.de/preisvergleich/MainSearchProductCategory.html?q=mjlt2

Torej. Ta mašina bo tudi pri nas pod 2.500EUR, takoj ko bo Apple dal ven nove modele.

Zadevo spremljam že eno leto. To je tudi moj izbor mašine, samo nisem hotel kupit starega modela. Se počutim hudo bebavo. Pa kaj čmo. Saj smo že navajeni, da nas Apple stalno nekje špona, mi pa nosmo dnar. Jaz že 20 let. Confused

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 01.06.2016 10:32:28
Re: Macbook Air 13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
BTW:
A bi blo komu zanimivo, da mu naprintam na tipke slo črke?
Lahko prekrijem že naprintane (recimo nemške) s slovenskimi.

Barva je ful obstojna in ne gre dol niti z acetonom.

Sam razmišljam, ker bom v dveh tednih mel tak printer v hiši.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani