Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Slovenski paket 5
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 10.08.2005 13:03:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsi, ki ste si že namestili slovenski paket 5.0 ste vrjetno opazili, da je Mitja opravil odlično delo. Vendar en problem še vedno obstaja! Slovenske tipkovnice, ki je priložena OS X ni mogoče deaktivirati in se s tem posledično še vedno preklaplja med tipkovnico mitje in priloženo tipkovnico, ki pa vrjento marsikoga moti saj je QWERTY. Torej...Mitja mogoče veš kako bi se dalo še to rešit?


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 10.08.2005 13:17:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
krzo je napisal/a:
Vsi, ki ste si že namestili slovenski paket 5.0 ste vrjetno opazili, da je Mitja opravil odlično delo. Vendar en problem še vedno obstaja! Slovenske tipkovnice, ki je priložena OS X ni mogoče deaktivirati in se s tem posledično še vedno preklaplja med tipkovnico mitje in priloženo tipkovnico, ki pa vrjento marsikoga moti saj je QWERTY. Torej...Mitja mogoče veš kako bi se dalo še to rešit?

Če rabiš QWERZ tipkovnico, ti predlagam, da kar v originalni tipkovnici v XML zapisu popraviš oz. zamenjaš z in y. To storiš takole, kot sledi:


1. v terminalu napišeš "cd /System/Library/Keyboard Layouts/Unicode.bundle/Contents/Resources " in pritisneš enter

2. v terminalu napišeš "sudo pico Slovenian.keylayout" in se loginaš

3. poiščeš vse vnose, ki se začnejo na <key code="6" , če je vrednost pod output z ali Z in spremeniš vrednost output na y ali Y odvisno ali je dotedaj vrednost velika črka ali mala črka.

4. poiščeš vse vnose, ki se začnejo na ><key code="16" , če je vrednost pod output y ali Y in spremeniš vrednost output na z ali Z odvisno ali je dotedaj vrednost velika črka ali mala črka.

5. zadevo shraniš tako, da pritisneš ctrl+O (control + črka o)

Resetiraš računalnik in zadeva mora delovat.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 10.08.2005 15:56:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
krzo je napisal/a:
...in se s tem posledično še vedno preklaplja med tipkovnico mitje in priloženo tipkovnico, ki pa vrjento marsikoga moti saj je QWERTY.

Res je, v Tigru mora biti ena od sistemskih tipkovnic vedno vklopljena. Najenostavneje je najbrž pustiti v menuju originalno US Roman, kot privzeto pa uporabljati predelano Slovensko Roman tipkovnico (jaz uporabljam svojo QWERTZ, pa tudi Mitjina bo ok) in NE Slovensko Unicode (ta lahko čaka v menuju kot tretja možnost).

Če izberemo za privzeto Slo Unicode, se bo prerado zgodilo, da bo prvi program, ki Unicode ne razume, preklopil nazaj na US. Zato je bolje privzeti Slovensko Roman tipkovnico, saj jo bodo upoštevali skoraj vsi programi in preklapljanja ne bo (toliko). Tiger žal še ni popoln.

Če pa te zanima popravljanje samega razporeda (kot meni Mitja, a njegov nasvet lahko mirno prezreš), pa raje uporabi
Ukulele.

-Izmet
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 11.08.2005 00:36:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Resetiraš računalnik in zadeva mora delovat.

Vljudno te prosim, preveri svoje nasvete, preden pametuješ. Kar predlagaš, ne bo delovalo.

-Izmet
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 11.08.2005 06:21:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če ni zadosten restart, potem je potrebno tipkovnico odkljukati oz. jo odstraniti s seznama trenutno uporabljanih tipkovnic, resetirati računalnik, jo ponovno obkljukati in spet uporabiti reset (ali vsaj logout).

Na ta način se sprazni system in user cache in mora sistem tipkovnico na novo prebrati z diska, ne le iz cache.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 11.08.2005 10:38:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Če ni zadosten restart, potem je potrebno tipkovnico odkljukati oz. jo odstraniti s seznama trenutno uporabljanih tipkovnic, resetirati računalnik, jo ponovno obkljukati in spet uporabiti reset (ali vsaj logout).

Na ta način se sprazni system in user cache in mora sistem tipkovnico na novo prebrati z diska, ne le iz cache.

AAAAAARRRRGGGHH!

Pa zakaj hudiča ne poskusiš sam? Tudi to ne bo pomagalo.

Tiger datotek v folderju /System/Library/Keyboard Layouts NE bere ob restartu, ampak ga je treba v to prisiliti. Zanimiv poskus je, če datoteko Slovenian.keylayout preprosto pobrišeš z diska, po restartu bo razpored tipk Slovenian Unicode še vedno na voljo v nastavitvah, pa če ga odkljukaš ali ne. In bo slovenska tipkovnica mirno delovala naprej. Pa četudi trikrat re-zaženeš računalnik.

Treba je ročno pobrisat sistemski cache, najlaže s programom Tiger Cache Cleaner, ki je uporaben tudi v demo načinu, tako da ni treba odfrkat tolarčkov. Pod jezičkom "Caches" izberi "deap cleaning" in potem reboot.


Dragi Mitja, občudujem tvojo navdušenost (saj si ponavadi prvi, ki odgovori na vprašanje na tem in onem drugem forumu), manj pa občudujem tvojo zaverovanost v svoj prav. In lepo, lepo, lepo prosim, NIKOLI več ne dajaj nasvetov okoli mape /System. Karkolli je povezano s tem folderjem je hack in ne nasvet, a ti za hackerja nisi bil mišljen, prej za pravnika. (mimogrede, urejevalnika "pico" v OSX ni, ampak le link na programček "nano")

Ponavljam:

Folder /System/ je OFF LIMITS za kogarkoli, ki išče nasvet na tem forumu. DO NOT FUCK WITH THIS FOLDER!. Če pa se že prekršiš, napiši NATANČNA navodila, ne pa "poiščeš vse vnose" (in če že ponudiš nasvet, vsaj PREIZKUSI GA, ZA BOŽJO VOLJO!). Hackerji ne bodo šli spraševat tebe, za vse druge pa se je treba ZELO in PREVIDNO potrudit, kadar gre za folder /System. Oziroma, raje naj se ga pusti pri miru, drugače se bo mimogrede kaj sesulo in bo šel ves sistem s podatki vred v mačko piterino in boš jokal ker si ravno ta mesec pozabil na backup.

Ne sprašujte me, kako to vem.

-Izmet
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 11.08.2005 13:25:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ifekali je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
Če ni zadosten restart, potem je potrebno tipkovnico odkljukati oz. jo odstraniti s seznama trenutno uporabljanih tipkovnic, resetirati računalnik, jo ponovno obkljukati in spet uporabiti reset (ali vsaj logout).

Na ta način se sprazni system in user cache in mora sistem tipkovnico na novo prebrati z diska, ne le iz cache.

AAAAAARRRRGGGHH!

Pa zakaj hudiča ne poskusiš sam? Tudi to ne bo pomagalo.

Tiger datotek v folderju /System/Library/Keyboard Layouts NE bere ob restartu, ampak ga je treba v to prisiliti. Zanimiv poskus je, če datoteko Slovenian.keylayout preprosto pobrišeš z diska, po restartu bo razpored tipk Slovenian Unicode še vedno na voljo v nastavitvah, pa če ga odkljukaš ali ne. In bo slovenska tipkovnica mirno delovala naprej. Pa četudi trikrat re-zaženeš računalnik.

Treba je ročno pobrisat sistemski cache, najlaže s programom Tiger Cache Cleaner, ki je uporaben tudi v demo načinu, tako da ni treba odfrkat tolarčkov. Pod jezičkom "Caches" izberi "deap cleaning" in potem reboot.


Dragi Mitja, občudujem tvojo navdušenost (saj si ponavadi prvi, ki odgovori na vprašanje na tem in onem drugem forumu), manj pa občudujem tvojo zaverovanost v svoj prav. In lepo, lepo, lepo prosim, NIKOLI več ne dajaj nasvetov okoli mape /System. Karkolli je povezano s tem folderjem je hack in ne nasvet, a ti za hackerja nisi bil mišljen, prej za pravnika. (mimogrede, urejevalnika "pico" v OSX ni, ampak le link na programček "nano")

Ponavljam:

Folder /System/ je OFF LIMITS za kogarkoli, ki išče nasvet na tem forumu. DO NOT FUCK WITH THIS FOLDER!. Če pa se že prekršiš, napiši NATANČNA navodila, ne pa "poiščeš vse vnose" (in če že ponudiš nasvet, vsaj PREIZKUSI GA, ZA BOŽJO VOLJO!). Hackerji ne bodo šli spraševat tebe, za vse druge pa se je treba ZELO in PREVIDNO potrudit, kadar gre za folder /System. Oziroma, raje naj se ga pusti pri miru, drugače se bo mimogrede kaj sesulo in bo šel ves sistem s podatki vred v mačko piterino in boš jokal ker si ravno ta mesec pozabil na backup.

Ne sprašujte me, kako to vem.

-Izmet


Pa smo spet na tvojem nivoju komunikacije. No ne mislim se ukvarjat s tem. Napisal ti bom sam bistvene stvari:
- to sem že poskušal, ne mislim še 1x, sploh pa uporabljam qwerty
- jp, to je tretja rešitev, če ne gre drugač - na pobrišeš cache
- pico je včasih bil v OS X, zdaj res ni več - gre pa za podobno reč, važno je samo, da je urejevalnik
- daš repair permissions in ti popravi vse, tako da si spet varen
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 11.08.2005 14:55:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Pa smo spet na tvojem nivoju komunikacije. No ne mislim se ukvarjat s tem. Napisal ti bom sam bistvene stvari:
- to sem že poskušal, ne mislim še 1x, sploh pa uporabljam qwerty
- jp, to je tretja rešitev, če ne gre drugač - na pobrišeš cache
- pico je včasih bil v OS X, zdaj res ni več - gre pa za podobno reč, važno je samo, da je urejevalnik
- daš repair permissions in ti popravi vse, tako da si spet varen


Odgovarjam na "bistvene stvari":
- Če ne misliš še 1x poskušati, boš moral verjeti na besedo: Tvoj nasvet NE DELUJE.
- np, to je EDINA rešitev, ker ne gre drgač. Prej se sesuje Triglav kot pa boš priznal kiks.
- pico, nano, who cares... moja opomba je veljala bralcem, ki se lahko mimogrede česa naučijo
- repair permissions ne popravi več skorajda ničesar, ker je redkokdaj potreba (odkar prede Tiger). V Panterju je bila cela štala, danes pa RP več ni tako kritičen za gladko delovanje. Se pa strinjam, nič ne škodi občasno pognati še to.

Kateri "nivo komunikacije" pa te moti? Da te nekdo opozori na pomanjkljivost? Boš že preživel.


-Izmet
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 220
Kraj: Murska Sobota
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 12.08.2005 08:56:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni črkovalnik ne dela, čeprav računalnik pravi, da imam privilegije kot admin. Če se logiram kot root pa dela. Isti problem na dveh računalnikih. Malo sem že sit, da moram switchat userje, če hočem preverit slovensko črkovanje.

Opazil sem, da mi inštalacija slovenskega paketa pobrka privilegije, to se je že dogajalo v prejšnjih verzijah tudi.

LP

G
:crazy:
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 12.08.2005 10:32:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
George je napisal/a:
Meni črkovalnik ne dela, čeprav računalnik pravi, da imam privilegije kot admin. Če se logiram kot root pa dela. Isti problem na dveh računalnikih. Malo sem že sit, da moram switchat userje, če hočem preverit slovensko črkovanje.

Opazil sem, da mi inštalacija slovenskega paketa pobrka privilegije, to se je že dogajalo v prejšnjih verzijah tudi.

- repair permissions would do the trick, to sicer stori tudi veliku drugih programov pri namestitvi, pa zaradi tega še nihče ni imel težav, vsaj odmevnih ne
- navedna, da ti ne dela, je premalo, da bi ti lahko kaj pomagal. Moraš povedati kaj več. Kateri paket? Kateri črkovalnik, kateri OS itd.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 12.08.2005 11:38:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Morda bo pomagala ponovna namestitev Leuskijevega črkovalnika (CocoAspell).

-Izmet



Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 220
Kraj: Murska Sobota
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 12.08.2005 13:15:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
imam 10.4.2.
V naslovu foruma je slovenski paket 5, torej gre za slovenski paket 5. Sem mislil, da je to samoumevno.
CocoAspell je nameščen verzija 1.4.3, ga namesto slovenski paket.

Privilegije pa znam zrihtat, pa kaj drugega tudi.

Problemi pa se zmeraj pojavijo pod določenimi pogoji, če jih nihče drug ni imel, še ne pomeni, da jih ni. Večkrat ko sam delam kakšne izdelke jih sprobam na več računalnikih, da se prepričam, da vse dela kot je treba, tudi pod različnimi pogoji in nastavitvami. Testiranje je prav tako pomemben del kot lansiranje.

LP

G
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 12.08.2005 13:51:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
George je napisal/a:
imam 10.4.2.
V naslovu foruma je slovenski paket 5, torej gre za slovenski paket 5. Sem mislil, da je to samoumevno.
CocoAspell je nameščen verzija 1.4.3, ga namesto slovenski paket.

Privilegije pa znam zrihtat, pa kaj drugega tudi.

Problemi pa se zmeraj pojavijo pod določenimi pogoji, če jih nihče drug ni imel, še ne pomeni, da jih ni. Večkrat ko sam delam kakšne izdelke jih sprobam na več računalnikih, da se prepričam, da vse dela kot je treba, tudi pod različnimi pogoji in nastavitvami. Testiranje je prav tako pomemben del kot lansiranje.

LP

G

S mi zdi, da ti nimaš slovenskega paketa 5. Tam je namreč notri cocoAspell 2.0.2 A si ga z jabuka snel? Ne vem, kaj se tle dol potegne, ker jaz nisem snemal gor - so fantje sami delali. Potegni s tega naslova. Obstaja nevarnost, da se siolov cache počasi obnavlja, ampk zdaj je že 1 teden mimo in bi se moral obnoviti.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 12.08.2005 13:54:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
George je napisal/a:
Večkrat ko sam delam kakšne izdelke jih sprobam na več računalnikih, da se prepričam, da vse dela kot je treba, tudi pod različnimi pogoji in nastavitvami. Testiranje je prav tako pomemben del kot lansiranje.

Ne vem, kaj maš ti, mapak nimaš slovenskega paketa 5. Vsi ostali pa niso za Tiger. Jaz sem svoj del preizkušanj opravil. Drugi pa sedaj preizkušate.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 220
Kraj: Murska Sobota
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 12.08.2005 15:19:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam to kar je polinkano kot slovenski paket 5. Link je na tej isti strani zgoraj levo. Inštaliral 3x, pa je še zmeraj isto. Pa ne mislim več odgovarjat, ker vidim, da ni bistvena rešitev ampak to, da mora biti pri meni ziher kaj narobe. Sem upal, da bo kakšna tehtna pomoč od koga prišla.
Ga pač ne bom uporabljal. Moj problem. No big deal!

LP

G
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 12.08.2005 15:26:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
meni je tudi jamral, da ne more kompajlat ker nimam privilegijov, zato sem mapo "CoocaAspell" potegnu na programcek "BatChmod" in mu omogocil vse pravice za moj user account in dela...

_________________
Welcome back!
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 12.08.2005 16:56:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja pa Croatian tipkovnica ne dela

(URW Euroworks pisave in Croatian tipkovnica ne delajo v OS X)??

_________________
Welcome back!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 12.08.2005 22:16:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
George je napisal/a:
Imam to kar je polinkano kot slovenski paket 5. Link je na tej isti strani zgoraj levo. Inštaliral 3x, pa je še zmeraj isto. Pa ne mislim več odgovarjat, ker vidim, da ni bistvena rešitev ampak to, da mora biti pri meni ziher kaj narobe. Sem upal, da bo kakšna tehtna pomoč od koga prišla.
Ga pač ne bom uporabljal. Moj problem. No big deal!

LP

G

Tja, pol pa js tud ne mislim odgovarjat, če si tako neresen, da ne razumeš, da nimaš prave reči, če imaš cocoAspell 1.4.3.

Biti mora 2.0.2, drugače si kaj čudnega instaliral.

za URW fonte ne vem, jih ne uporabljam.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 12.08.2005 22:41:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
George, če si morda spregledal, še enkrat ponavljam:

Poskusi znova namestiti CocoAspell (in prosim poročaj).

-Izmet
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 13.08.2005 09:44:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Croatian tipkovnica sploh ne dela, tak da jo popravte ali pa odstranite iz paketa
?? sam bi pa vseeno rad cd poln eurowork pisav uporabljal ce ga ze mam

_________________
Welcome back!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani