Jabuk
hdtv
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2007
Prispevkov: 352
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 08.09.2008 23:42:15
hdtv
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ojla!

resno razmišljam, da bi nabau to stvarco. Kot sem se ravnokar podučil, se ga da tudi pohackat za divxe in podobno, pa me zanima kako je s predvajanjem filmov v hdtv formatu.
In sicer, da sem še bolj natančen, sem si na hd prenesel 2 filma v hdtv obliki in ko odprem enega ima zgradbo klasičnega dvdja (z VIDEO_TS mapo), drugi pa je ena sama datoteka s končnico *.mkv
Tudi slednjo sem odprl z VLCjem in lahko izbiraš podnapise,...

Se pravi bi stvar lavfala preko ATV na televizijo?

btw TV imam Full HD od sony.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.05.2008
Prispevkov: 224
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.09.2008 06:23:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dokler atv-ja ne pohackaš ti ne bo bral datotek z končnico mkv.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.09.2008 07:10:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem zadevo preizkusil in sicer ko enkrat namestiš nitoTV, ti bere vse žive formate, vključno z mkv (nitoTV je kot nekakšen VLC). Problem imam le, da se hdtv filmi zatikajo in to tako, da gledaš slikce, ne pa filma in še nisem ugotovil razloga. Res pa je, da vse filme (tudi te hdtv) berem iz neke mape v sharingu iz Windows serverja - morda je v tem problem (kljub gigabit mreži po celi hiši).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2007
Prispevkov: 352
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.09.2008 08:18:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja itaq sem mislu pohackat.. zanimalo me je za s temi formati. jah bo treba kupit verjetno
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.04.2006
Prispevkov: 190
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 09.09.2008 10:04:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Enkrat sem bral za Perian (ne spomnim se kje), da se mora mkv kontainer v celoti naložiti oz. odpreti (ne vem točno kam, v memory?). Ker pa je fajl velik (npr. 4 Gb), to vse skupaj zašteka in predvaja film kot slajdšov. Torej dokler ne bodo tega poštimali v Perianu, bo štekalo.

Zato jaz kot mediacenter uporabljam enega starega pc-ja (p4 3 Ghz) z naloženim opensource Media Portal in CoreAvc kodekom. Predvaja 720p in 1080p mkv-je brez problema.

urosbe je napisal/a:
Jaz sem zadevo preizkusil in sicer ko enkrat namestiš nitoTV, ti bere vse žive formate, vključno z mkv (nitoTV je kot nekakšen VLC). Problem imam le, da se hdtv filmi zatikajo in to tako, da gledaš slikce, ne pa filma in še nisem ugotovil razloga. Res pa je, da vse filme (tudi te hdtv) berem iz neke mape v sharingu iz Windows serverja - morda je v tem problem (kljub gigabit mreži po celi hiši).

Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 09.09.2008 13:20:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
urosbe je napisal/a:
Jaz sem zadevo preizkusil in sicer ko enkrat namestiš nitoTV, ti bere vse žive formate, vključno z mkv (nitoTV je kot nekakšen VLC). Problem imam le, da se hdtv filmi zatikajo in to tako, da gledaš slikce, ne pa filma in še nisem ugotovil razloga. Res pa je, da vse filme (tudi te hdtv) berem iz neke mape v sharingu iz Windows serverja - morda je v tem problem (kljub gigabit mreži po celi hiši).


Apple TV ima 1GHz procesor in 256MB rama. To ni skatla sposobna predvajati 1080p. Apple ima 1080i AFAIK, pa se tega z nizjim bitratom. Naj bi pa bila OK na 720p, ki da ze konkretno lepo sliko.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 09.09.2008 19:31:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1080i niti nisem preizkušal, slideshow se mi dogaja že pri 720p.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 09.09.2008 19:43:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa z originalnim softwarom? Pac 720p .264 *.mov fajli. Recimo tisti trailerji z Apple strani. Ker veretno je oiginalen sofware optimalno napisan za laufanje na ATV.

Mislim da je Apple s temile skatlicami mal mimo vsekal kot media center. Je pa zelo fina varianta kot 150EUR domaci server Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani