Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.03.2009
Prispevkov: 56
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 14.02.2021 22:40:31
Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Gledam rabljene iPhone na bolhi in imajo nekateri prodajalci napisano, da so artikli še vakumsko zapakirani, ali zelo malo rabljeni, skratka vse super in za 100-150eur nižja cena, kot že vzamem novega v najcenejši trgovini.

Zanima me na kaj moram paziti pri nakupu rabljenega telefona, kakšni so možni nategi? Ne vem kakšnih potez se poslužujejo.

Kupil bom samo na način videno-kupljeno, iz oči v oči - nobenega pošiljanja po pošti, ampak ne vem na kaj moram biti pazljiv, ko bom že ogledoval kakšen primerek.

Vsak nasvet je dobrodošel!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 15.02.2021 07:26:12
Re: Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
toga je napisal/a:
Gledam rabljene iPhone na bolhi in imajo nekateri prodajalci napisano, da so artikli še vakumsko zapakirani, ali zelo malo rabljeni, skratka vse super in za 100-150eur nižja cena, kot že vzamem novega v najcenejši trgovini.

Zanima me na kaj moram paziti pri nakupu rabljenega telefona, kakšni so možni nategi? Ne vem kakšnih potez se poslužujejo.

Kupil bom samo na način videno-kupljeno, iz oči v oči - nobenega pošiljanja po pošti, ampak ne vem na kaj moram biti pazljiv, ko bom že ogledoval kakšen primerek.

Vsak nasvet je dobrodošel!


Haha , pazit moras samo da ne naletis na Leona Smrtnik hahaha. Najbolse ti je da kontaktiras uporabnika Samurai, če hočeš novo napravo, pa da si ziher zadovoljen Smile

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 15.02.2021 08:27:52
Re: Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če si tako preplašen, bo najbolje, da kupiš v trgovini.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.10.2009
Prispevkov: 579
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 15.02.2021 08:29:48
Re: Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Drugače pa komot preveriš serijsko pa vidiš če je bil aktiviran, pa jaz zmeraj pogledam račun in garancijo če se ujema s serijskimi številkami.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 15.02.2021 08:35:18
Re: Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Račun, škatla, telefon. Serijska številka mora bit enaka. Nato na spletu preveriš serijsko številko kdaj je bil telefon aktiviran. Na koncu preveriš telefon ali vse deluje (klic, kamera, face id...). Nafukaš se pa lahko vedno. Lahko je kakšna napaka na telefonu, ki se kaže naključno in ne boš tega ugotovil v parih minutah.

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 15.02.2021 09:00:56
Re: Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Racun ni pomemben. Ker se garancija uveljavlja preko SN in to se preveri lahko na spletu. Sam za Apple naprave ne hranim niti enega racuna. Ce je kaj narobe posljem na EPL in se uredi. Tako je ze zadnjiv 20 let.

Pri rabljenih zadevah pa lahko gre vedno kaj narobe. lahko da kaj crkne 1 teden za tem ko si kupil stvar na bolhi. Prodajalec ne more zagotavljati da bo vse delalo ok naslednje leto.

Eni so smesni, radi bi kupili rabljeno zadevo, za nesramno nizko ceno in hkrati imeli vse kot da je prisla naprava direkt iz trgovine.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 15.02.2021 09:11:10
Re: Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Racun ni pomemben. Ker se garancija uveljavlja preko SN in to se preveri lahko na spletu. Sam za Apple naprave ne hranim niti enega racuna. Ce je kaj narobe posljem na EPL in se uredi. Tako je ze zadnjiv 20 let.

Pri rabljenih zadevah pa lahko gre vedno kaj narobe. lahko da kaj crkne 1 teden za tem ko si kupil stvar na bolhi. Prodajalec ne more zagotavljati da bo vse delalo ok naslednje leto.

Eni so smesni, radi bi kupili rabljeno zadevo, za nesramno nizko ceno in hkrati imeli vse kot da je prisla naprava direkt iz trgovine.


Račun je pomemben, kako bos dokazoval starost aparata, ko potece garancija in ga bos hotel prodati naslednjemu kupcu ? Ali pa ce bos zaklenil icloud in apple išče vse papirje vključno z računom za odklep, vsaj meni so iskali in mi ga niso hoteli odklenat ker nisem imel računa.Jaz ga iščem ko kupujem. Tudi aparati ki so kupljeni v tujini imajo dve leti grancije in lahko v trgovini uveljavljaš garancijo z računom po 12 mesecih

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 15.02.2021 09:13:37
Re: Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael je napisal/a:
Tudi aparati ki so kupljeni v tujini imajo dve leti grancije in lahko v trgovini uveljavljaš garancijo z računom po 12 mesecih



To je neka urbana legenda. Tudi pri nas je zakonsko dve leti pa a je kdo že uspel uveljavljati garancijo?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 15.02.2021 09:27:37
Re: Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
https://checkcoverage.apple.com

Pise do kdaj velja garancija. To je to. Po poteku garancije pa je starost aparata res nepomembna, saj kupujes jebeni rabljen aparat Smile

Ce clovek ni tolko umsko pri sebi da ne ve od iCloud podatkov, si pac to zasluzi da se mu zaklene. Sorry, ce je clovek debil je pac debil.

Danes obstaja toliko resitev za shraniti podatke, da je ne uporabe le teh debilnost.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 407
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 15.02.2021 10:20:25
Re: Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
seveda je pomembna starost po garanciji in račun
ali je aparat star eno leto in 1 dan ali 3 leta
račun prav tako zmanjša verjetnost da je šel aparat (kater koli, ne samo telefon) čez par lastnikov in servisov, ali da je prvi lastnik, in da nima boli me k odnosa do naprav - pravim... verjetnost
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 15.02.2021 10:33:32
Re: Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi ce ima kdo racun, je lahko aparata menjal ze 10 lastnikov... na racunu ne pise koliko servisov je aparata imel Smile

Ce je telefon star vec kot velja garancija, cemu ti koristi racun? Govorimo o apple napravaha.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 15.02.2021 11:01:07
Re: Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene pri nakupu rabljenih telefon skrbi samo ena zadeva. Da je bil menjan zaslon recimo. Ker kaj veš kdo je to pacaril in menjaval zaslon. Plus da to težko ugotoviš na licu mesto ko kupuješ.

Ravno včeraj sem prodal 2 leti star iPhone X, uporabljala ga je punca. Ene pikice, praskice ni imel, res, vedno nošen v dveh ovitkih. Vedno vse shranim, računa pa nisem našel Smile ampak kupca to ni motilo.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.03.2009
Prispevkov: 56
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 15.02.2021 11:11:28
Re: Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala vsem za uporabne nasvete!


codeguru je napisal/a:
če si tako preplašen, bo najbolje, da kupiš v trgovini.


Biti preplašen ali previden sta dve različni stvari. Za razliko od tebe jaz raje preverim globino vode preden skočim na glavo.


haroker je napisal/a:

Eni so smesni, radi bi kupili rabljeno zadevo, za nesramno nizko ceno in hkrati imeli vse kot da je prisla naprava direkt iz trgovine.


Kje točno sem že to napisal?
Sploh pa, če prodajalec napiše, da je originalno zapakiran izdelek, ali bi ti pričakoval kaj drugega kot pa da je v enakem stanju kot tisti, ki pride direkt iz trgovine?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 15.02.2021 11:51:16
Re: Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Noja... v nekaterih oglasih se da prebrati, da je recimo iPhone 12 vakuumsko zapakiran... kar ni res... ker iPhoni ze nekaj casa niso vakuumsko zapakirani ... in ce ga lepo odpres, tako, da ne strgas folije, ga lahko tudi nazaj zapres in folijo namestis nazaj, da izgleda, kot da je popolnoma nov... Tako, da je treba besedilo oglasov vcasih jemati z malo rezerve ... in je vsekakor dobro, ce se vse prej preveri... Sploh ce gre za nekoga, ki ga ne poznas...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.08.2010
Prispevkov: 47
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 15.02.2021 12:24:06
Re: Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo, si malo sposodim temo
Kako se v primeru nakupa telefona, ki se še odplačuje na obroke lahko zaplete?
Ali lahko telefon potem lahko prejšnji lastnik prijavi kot ukraden, oziroma imaš lahko kakšne težave s telefonom s strani operaterja?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 15.02.2021 13:11:59
Re: Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za mene ni isto a li je telefon star eno leto al tri. Zato hočem račun. Na računu tudi velikrat piše ime in priimek kupca tako da lahko vidiš ali je prvi lastnik.

_________________
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1433
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 15.02.2021 13:55:11
Re: Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael je napisal/a:
Za mene ni isto a li je telefon star eno leto al tri. Zato hočem račun. Na računu tudi velikrat piše ime in priimek kupca tako da lahko vidiš ali je prvi lastnik.


Tudi po tem ne moreš vedeti, da ni prvi lastnik, če na računu piše drugače...

Recimo kupim jaz nov telefon v trgovini na moje ime in ga prodam naprej novega zapakiranega torej nerabljenega.

Teoretično sem prvi "lastnik" nisem pa uporabnik, tako da na podlagi tega res ne moreš vedeti, koliko lastnikov se je zamenjalo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 15.02.2021 14:03:49
Re: Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem, koliko vam je pomembna številka lastnikov, ampak bolj bi se fokusirali na funkcionalnost, ohranjenost in da je zadeva “čista”, kar pa je najbolje kupovati na štiri oči, da se zadeva preveri, pregleda in testira.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 15.02.2021 16:20:16
Re: Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bunny22 je napisal/a:
Tudi po tem ne moreš vedeti, da ni prvi lastnik, če na računu piše drugače...

Recimo kupim jaz nov telefon v trgovini na moje ime in ga prodam naprej novega zapakiranega torej nerabljenega.

Teoretično sem prvi "lastnik" nisem pa uporabnik, tako da na podlagi tega res ne moreš vedeti, koliko lastnikov se je zamenjalo.


Izjeme so vedno. Želim samo povedati, da je račun dobrodošel z več vidikov. Če ne drugega, veš koliko je aparat star, če kupuješ po garanciji. Velikokrat sem rabljen iphone kuplil izven garancije in vidim lepo na računu, star 13 mesecev. Vem ok tolk je star in to je to. Če mi pa prodajalec reče je kot nov in nima računa, kupljen enkrat tedi pa tedi pa lahko samo sanjaš a je temu tako. So pa različni ljudje, jaz sam zagovarjam vse papirje pri prodaji/nakupu.

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 15.02.2021 16:26:12
Re: Nakup rabljenega iPhona - na kaj paziti?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dixidoov je napisal/a:
Mene pri nakupu rabljenih telefon skrbi samo ena zadeva. Da je bil menjan zaslon recimo. Ker kaj veš kdo je to pacaril in menjaval zaslon. Plus da to težko ugotoviš na licu mesto ko kupuješ.

Ravno včeraj sem prodal 2 leti star iPhone X, uporabljala ga je punca. Ene pikice, praskice ni imel, res, vedno nošen v dveh ovitkih. Vedno vse shranim, računa pa nisem našel Smile ampak kupca to ni motilo.


Se mi zdi, da že imajo implementirano (vsaj za iPhone 11), da te opozori, če ni original zaslon? Ne vem pa, če tudi pri ostalih iPhonih...

_________________
 15.4" MacBook Pro (late-2011), 2.2 Ghz Intel Core i7, Crucial 8GB RAM, Crucial M500 480GB SSD, AMD Radeon 6750M 
 iPad Air 32 GB Space Gray 
 iPhone 15 Pro 256 GB Black Titanium 
 Apple Watch 7 Nike, 45mm Midnight 
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani