Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 26.08.2016 12:02:05
Re: Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Men je ta eGPU ideja všeč, ker bi mel tud manj kablov vštekanih v laptop. Redno imam priključen ekran, en disk in ethernet kabel. Pa še napajalnik.

Če bi bla kibla od gpuja usbc, bi teoretično vse te 4 stvari šle v laptop sam po enem kablu. Pri tem bi lahko kupil mnogo cenejši in lažji laptop. Komplet setup bi pa delal bistveno hitreje od najbolj močnega mbpja.

Na prst preračunano. Zalaptop dam namesto 3k cca 1,5k eur. In za takole zunanjo kiblo še enga jurčka (al pa celo manj). Torej vsaj 500 eur ceneje, za ful boljši setup.

Zadeva je definitivno zanimiva. Vsaj zame.

Edit:
Se pa ne bi branil v kibli še dveh mest za diske.

Da bi bla pa ta kibla še hkrati NAS, je pa že v sferi svizca ki zavija čokolado v alu folijo. Devil Devil

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 26.08.2016 12:12:32
Re: Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem pa nekje gledal, da so mel take kible v VESA formatu, ki se prišraufajo kar na zadnjo stran monitarja. Tud ni neumna ideja. Confused

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.07.2013
Prispevkov: 1337
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 26.08.2016 12:51:20
Re: Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bral nekaj interviewow od tega Wolfa in so rekli da nameravajo po kickastarterju razsiriti ponudbo na vsaj 3 razlicne klase, (vrjetno gtx 1050,1060,1070,1080 (al pa namesto 1050 in 1060 RX480?) da bodo tako priblizali zunanje grafe vsem. (Prilimam link ce najdem) To bi bilo res super, ker pol lahko kupim Mac za 500€ slabsi, vzamem tole pa man nvidia 1060/1070 performance. 🤔

_________________
Lep pozdrav, Mark
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 26.08.2016 12:59:39
Re: Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja. S tem, da je blo v testih na prejšnji strani ugotovljeno, da nima sploh smisla kupovat projev za 5K eur, ker s tako kiblo že Air dosega dost hude rezultate.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1640
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 26.08.2016 16:18:05
Re: Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aha nisem prej vedel sploh za ta "wolfe", ta je dejansko precej boljša varianta od raznih DIY zadev ki so bile veliko časa edina in precej draga opcija.

To bi se mogoče celo splačalo Smile sploh ko bo opcija še za gtx1060
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.07.2013
Prispevkov: 1337
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 26.08.2016 16:29:44
Re: Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst razmisljam da bi prednarocil Wolfe pro pa pol izbral thudnerbolt 3 + gtx1060 (realna dovolj za vse stvari 4,5TFLOPS)

_________________
Lep pozdrav, Mark
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 26.08.2016 16:31:56
Re: Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uf, to je pa zlobno... macbook air pa wolfe kombinacija bi bila prov ubijalska.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.07.2013
Prispevkov: 1337
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 26.08.2016 16:32:30
Re: Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
UPDATE: Bizon je reku da pride ven kmalu nov box od BizonBOX: more stylish, flexible and able to accommodate any graphics card. Samo glede na to da trenutno stane 549 nevem kako bo kej zdej nova 🤔

_________________
Lep pozdrav, Mark
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 26.08.2016 17:29:08
Re: Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MBDEV je napisal/a:
UPDATE: Bizon je reku da pride ven kmalu nov box od BizonBOX: more stylish, flexible and able to accommodate any graphics card. Samo glede na to da trenutno stane 549 nevem kako bo kej zdej nova 🤔


To pomeni BizonBox 3 al je to že tale model?
https://bizon-tech.com/us/bizonbox2-egpu.html/

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.07.2013
Prispevkov: 1337
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 26.08.2016 18:01:54
Re: Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Spamajo komete na kickstartetju woolfa pa pravijo da bodo izdali nov prenovljen BizonBox z Thunderbolt 3 preden pride wolff

_________________
Lep pozdrav, Mark
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 22.01.2019 17:21:36
Re: Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mal obujam tole, za mojega MAcPro-ja razmišljam, da bi kupu en TB3 enclosure pa kako AMD grafo in potem pretvornik iz TB3->TB2. Bojda se rabi samo 16Gbps bandwitdh-a, kar TB2 omogoča (20Gbps).
Zdaj vprašanje je, ali ima kdo kaj izkušenj s temi externimi grafičnimi? Vem da naj bi AMD-jeve večinoma delale plug&play (monitor priklopljen na zunanjo grafo).
Ok to nebi bil problem, problem je podpora pogramov/iger in če je sploh podpora v Bootcampu?
Škoda mi je komp menjat, nov mac pro tudi še ni na vidiku, ampak grafične so že zelo zelo boge tu. Kompjuter mi drugač dela super že 5 let in če ni potrebe nebi menjal razen grafične. Externa grafična bi mi dala še vsaj za kako leto ali dve "miru".

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 22.01.2019 22:27:07
Re: Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kateri Mac Pro imaš? Smetiščna kanta?
Načeloma bi moralo delovat.

Nekaj branja na to temo:
https://www.schoolofmotion.com/blog/2013-mac-pro-egpu
https://egpu.io/setup-guide-external-graphics-card-mac/#tb-macs

Tukaj pa lahko vprašaš bolj pametnejše od mene:
https://forums.macrumors.com/forums/mac-pro.1/

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 22.01.2019 22:30:58
Re: Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hja, tudi sam sem razmišljal o tem, pa sem idejo opustil.

1. Stvar zna bit problematična, sploh, če misliš uporabljat pod winsi.
2. Za moje potrebe ni pravega benefita. Edini resen izkoristek je pri video editingu. Ostale aplikacije ne znajo resno izkoristit tega. Zame je ozko grlo procesor, ne grafa. Igric ne igram, Adobe ne zna uporabljat tega (bemosunce, še vseh jeder ne!), Lightwave prav tako (morda preview, ampak to mi ni tako zelo pomembno). DTP sem prehendlal na bookico, MP zgolj še renderira, pa kadar mi prav pride 64 GB rama - predvsem kadar iz zapletenih ai fajlov pripravljam hi-res teksture za vizualizacije packshotov... v ostalem je MBP malenkost hitrejši.
3. Mašina je stara pet let, investicija pa previsoka (res, lahko bi jo uporabil še na bookici).

Res, MP kljub letom dela tip top. In se bom držal načela, da ne bom popravljal stvari, ki delajo. Smile

Mogoče na "stock" kupim 10 ali 12 jedrn proc, pa ga zamenjam, ko bo na mizi naslednja mašina. Čakam, kakšen bo novi MP. Mudi se mi ne. IMP mi ni najbolj všeč, ker ima integriran monitor (ajde, res je fajn display, ampak jih imam dovolj, in če crkne komp, si brez monitorja!).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 23.01.2019 19:28:37
Re: Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
opeter je napisal/a:
Kateri Mac Pro imaš? Smetiščna kanta?
Načeloma bi moralo delovat.

Nekaj branja na to temo:
https://www.schoolofmotion.com/blog/2013-mac-pro-egpu
https://egpu.io/setup-guide-external-graphics-card-mac/#tb-macs

Tukaj pa lahko vprašaš bolj pametnejše od mene:
https://forums.macrumors.com/forums/mac-pro.1/


Da smetišna kantica je Very Happy Sem bral, edine pomisleke imam glede konverterja TB3->TB2 in potem s kompatibilnostjo eGPU-ja z appi. Ali dela povsod ali je to bolj izjema kot pravilo?

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 23.01.2019 19:37:41
Re: Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom je napisal/a:
Hja, tudi sam sem razmišljal o tem, pa sem idejo opustil.

1. Stvar zna bit problematična, sploh, če misliš uporabljat pod winsi.
2. Za moje potrebe ni pravega benefita. Edini resen izkoristek je pri video editingu. Ostale aplikacije ne znajo resno izkoristit tega. Zame je ozko grlo procesor, ne grafa. Igric ne igram, Adobe ne zna uporabljat tega (bemosunce, še vseh jeder ne!), Lightwave prav tako (morda preview, ampak to mi ni tako zelo pomembno). DTP sem prehendlal na bookico, MP zgolj še renderira, pa kadar mi prav pride 64 GB rama - predvsem kadar iz zapletenih ai fajlov pripravljam hi-res teksture za vizualizacije packshotov... v ostalem je MBP malenkost hitrejši.
3. Mašina je stara pet let, investicija pa previsoka (res, lahko bi jo uporabil še na bookici).

Res, MP kljub letom dela tip top. In se bom držal načela, da ne bom popravljal stvari, ki delajo. Smile

Mogoče na "stock" kupim 10 ali 12 jedrn proc, pa ga zamenjam, ko bo na mizi naslednja mašina. Čakam, kakšen bo novi MP. Mudi se mi ne. IMP mi ni najbolj všeč, ker ima integriran monitor (ajde, res je fajn display, ampak jih imam dovolj, in če crkne komp, si brez monitorja!).


1. Ja zdaj fajn bi bilo imeti podporo pod winsi, občasno mi zapaše kak špil prešpilat (dopust/prazniki).
2. Zame bi bil precejšen benefit vsaj kar se tiče Photoshopa in Illustratorja in Sketcha. Veliko stvari imajo od 2017 že na GPU-ju, kolikor vem uporabljajo že Metal in recimo risanje mi dela tekoče zdaj v photoshop-u, problem nastane pri večjih fajlih in ko je več layerjev ali večjih resolucijah. Tam pa GPU naboje na polno. Problem tega MacPro-ja pa je, da ima not dve grafi, medtem ko ena greje sobo druga švica ko butnena, namest da bi uporabljal obe. Pa tud precej delam in programiram (appi, game development) in dostikrat imam probleme z grafiko, ker preprosto ne dohaja več (kolikor mi je znano ne podpira Metal 2v1.
3. Investicija je res visoka, ampak se mi nekako splača, če Apple v roku enega leta ne bo dal novega pro-ja ven. Rabm počasi novo mašino, grafa je najbolj outdated, potem počasi proc, ampak procesor se da bojda zamenjati, grafe ne morem. Ne da se mi pa ubadat z hackintoshem in podobnim sranjem, čeprav bolj razmišljam, da bi si kupu eno windows mini mašino za špilanje in imel maca potem samo za delo. Nekaj je Steam obljubljal tiste steamboxe, ki so bili prav lični, tak nekaj majhnega, pa da lahko zamenjaš grafo proc in dodaš RAM pa bi bil vesel.

Tudi meni dela tipi-topi, samo 1 dan downtime-a je imel, ko je moral na čiščenje hladilnika, drugače pa dela vedno kadar ga rabim srček Like Pa tudi 5 let bo že kmalu z mano, kar pomeni da je bil zelo dobra investicija. Prej sem vsako leto čez jurja € zmetal za neke upgrade in dele in na koncu imel več dela s fixanjem sistema in stvari da so delovale, zdaj pa imam dejansko veliko več časa nameniti delu.

Edino zadnje čase opažam, da mi Photoshop full smeti po disku in imam vedno samo par GB frej, ne vem kako naj spucam tale photoshop, ker prej sem imel vedno nekje 20-40GB free, zdaj pa 2-4GB. Confused Mogoč pa zato večjih fajlov ne prežveč dobr. Nema veze, nova mašina se bo rabla prej ali slej in čakam na mac pro. Mini mi ne diši, ker je 6-core max, pa tole s temi eGPU-ji mi ni še najbolj jasno ali dela povsod ali ne, ker če ne si potem na tisti grafi, ki je not v procesorju, kar bi bilo v mojem primeru zelo BAD, mi je pa všeč design minija Smile

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 29.02.2008
Prispevkov: 1636
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 23.01.2019 20:48:01
Re: Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mislim, folk jo je uspešno sfural pod winsi. Na macih brez dGPUja je menda lažje... za mac pro nevem, večina fura to na TB3 mašinah.

Menda pride nov MP letos. Obljubljajo že od 2019.

Kar se minija pa eGPU tiče menda dela ok... js ne rabim ker mam za logic, mam pa na radarju. je pa še dost sveža zadeva v resnici

_________________
mbp late 2008
iPhone 4
ipad1
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 24.01.2019 11:29:37
Re: Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimivo, da ti PS tako smeti. Meni nič. Res nič. Interni disk je 500 GB (tega imam za primary scratch, raid na TB je secondary, placa več kot dovolj). Katera verzija PS? Koliko undo-jev, ... cel kup je dejavnikov...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 24.01.2019 12:56:29
Re: Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy, brez 20gb prostora na disku boš mel z OSX probleme. Oz. Presenečen boš, kakšne kozlarije zmore OSX.

Meni so zgineval meniji iz illustratorja. Kar naenkrat je bil zgoraj samo še File in Edit. Potem je zgubljal fokus na okna. Imel je fokus na okno od Illustratorja, meniji so bli pa od Photoshopa. A okno od photoshopa je blo zadaj. Komanda ni pa prijela niti za PS niti za AI.

IBM je včasih imel pravilo, da ko je disk prvič polen do polovice, je treba kupit novega.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 24.01.2019 20:00:25
Re: Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ploki je napisal/a:
mislim, folk jo je uspešno sfural pod winsi. Na macih brez dGPUja je menda lažje... za mac pro nevem, večina fura to na TB3 mašinah.

Menda pride nov MP letos. Obljubljajo že od 2019.

Kar se minija pa eGPU tiče menda dela ok... js ne rabim ker mam za logic, mam pa na radarju. je pa še dost sveža zadeva v resnici


Ja obljubljajo, jaz rabim natančno napoved, da vem ali dam denar na stran ali kupim eGPU.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 24.01.2019 20:04:37
Re: Eksterna grafična kartica v Thunderbolt ohišju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom je napisal/a:
Zanimivo, da ti PS tako smeti. Meni nič. Res nič. Interni disk je 500 GB (tega imam za primary scratch, raid na TB je secondary, placa več kot dovolj). Katera verzija PS? Koliko undo-jev, ... cel kup je dejavnikov...


2018 verzijo imam, ker za 2019 (še) nimam uradne licence. Undojev je 50, nastavljeno imam da uporablja 20GB od 32GB RAM-a in 2,8GB VRAM-a od grafične. 20GB imam nastavljeno zato, ker imam ponavadi zadaj vžgan še browser, spotify, xcode, appcode in še kak programčič.
Enkrat sem delal na enem fajlu, ki je bil na disku 1,5GB (ne vem zakaj), niti ne tako velika resolucija nekje 2000x2000 pixlov, je bilo pa layerjev kar precej, ker sem se hecal neki kako bi naredil nek lightning efect. Skratka kar naenkrat mi je javu okno, da naj določim dodaten disk za scratch, kar sem dodal zunanji disk, delam naprej in potem mi cel kompjuter zmrzne. Zvoka dela dalje BP, grafika & miška pa zmrzne. Nisem mogel ne killat photoshopa ne ničesar, force-shutdown in ponovni zagon. In od takrat naprej mi photshop neki serje pa zmrzuje vsake toliko časa. Ostalo mi dela BP.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani