Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Naslednja
Nakup/ prodaja preko eBay iz ZDA ali EU
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.05.2009
Prispevkov: 787
Kraj: Shitopia
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 23.07.2009 05:25:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
penguin je napisal/a:
Nekako se mi ne splača, ker je 575$ = 410€, v Italiji pa s enake slušalke kar 500€. Tako da. Bomo videli kaj bom naredil.

poslji mail prodajalcu, mu razlozi situacijo, in ga poprosi, naj ti na racun napise vrednost 50$, namesto 575$...problem resen. ponavadi se da zmenit.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 23.07.2009 06:42:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
vesolje je napisal/a:
penguin je napisal/a:
Nekako se mi ne splača, ker je 575$ = 410€, v Italiji pa s enake slušalke kar 500€. Tako da. Bomo videli kaj bom naredil.

poslji mail prodajalcu, mu razlozi situacijo, in ga poprosi, naj ti na racun napise vrednost 50$, namesto 575$...problem resen. ponavadi se da zmenit.


Ni rešen problem. Lahko bodo na carini šli gledat cene za tak model slušalk na internetu in bodo vrednost ocenili. To redno delajo. Niso obvezani uporabit računa, ki je priliožen, ampak morajo ugotovit vrednost stvari tud na drug način.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.08.2009
Prispevkov: 226
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 12.08.2009 23:30:27
Re: hmm.... a je možno prinest iMac, 20-inch iz ZDA?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Našel sem pa še eno uporabno storitev na internetu za vse tiste stvari, ki jih prodajalci dostavljajo samo v ZDA, obstaja storitev na katerem dobiš svoj ameriški naslov, oni ti pa zadevo prepošljejo naprej v Slovenijo.... več na http://www.borderlinx.com


Lahko malo bolj razložiš tole zadevo, če se ti da, in če že maš kakšne izkušnje.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 13.08.2009 06:24:24
Re: hmm.... a je možno prinest iMac, 20-inch iz ZDA?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Gianni88 je napisal/a:
Citiram:
Našel sem pa še eno uporabno storitev na internetu za vse tiste stvari, ki jih prodajalci dostavljajo samo v ZDA, obstaja storitev na katerem dobiš svoj ameriški naslov, oni ti pa zadevo prepošljejo naprej v Slovenijo.... več na http://www.borderlinx.com


Lahko malo bolj razložiš tole zadevo, če se ti da, in če že maš kakšne izkušnje.


Jaz imam prijatelja ki si je naredil naslov v ameriki oz obstaja neko podjetje(skladišče) na katerega naročaš potem pa oni prepakirajo in pošiljajo na tvoj naslov...
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 13.08.2009 08:45:04
Re: hmm.... a je možno prinest iMac, 20-inch iz ZDA?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DzaroG je napisal/a:
Gianni88 je napisal/a:
Citiram:
Našel sem pa še eno uporabno storitev na internetu za vse tiste stvari, ki jih prodajalci dostavljajo samo v ZDA, obstaja storitev na katerem dobiš svoj ameriški naslov, oni ti pa zadevo prepošljejo naprej v Slovenijo.... več na http://www.borderlinx.com


Lahko malo bolj razložiš tole zadevo, če se ti da, in če že maš kakšne izkušnje.


Jaz imam prijatelja ki si je naredil naslov v ameriki oz obstaja neko podjetje(skladišče) na katerega naročaš potem pa oni prepakirajo in pošiljajo na tvoj naslov...

sam v čem je pol fora? a ni pol to še več poštnine kot če bi ti direktno poslali? Confused
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 13.08.2009 09:02:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekatere štacune (npr. apple store) ne pošiljajo zadev izven amerike.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 13.08.2009 09:06:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Nekatere štacune (npr. apple store) ne pošiljajo zadev izven amerike.

aha. sem mislil, da je tudi kaka druga fora Smile najhujše pri kupovanju v USA je to, da moreš plačat carino in potem se ti v večini primerov nakup niti ne splača več
Confused
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.04.2008
Prispevkov: 557
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 13.08.2009 09:43:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V večini primerov je tako, kot je napisal MitjaP! Carina se na zneske na pošiljkah ne ozira! Sem naročil že veliko zadev in je bilo vedno carini potrebno predložiti izpis iz ebay-a in PayPal potrdilo o plačilu...
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 13.08.2009 10:16:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
s3c je napisal/a:
V večini primerov je tako, kot je napisal MitjaP! Carina se na zneske na pošiljkah ne ozira! Sem naročil že veliko zadev in je bilo vedno carini potrebno predložiti izpis iz ebay-a in PayPal potrdilo o plačilu...

tako je, moreš jim poslat račun od paypala ali/in ebaya
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 13.08.2009 10:44:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sussi je napisal/a:
s3c je napisal/a:
V večini primerov je tako, kot je napisal MitjaP! Carina se na zneske na pošiljkah ne ozira! Sem naročil že veliko zadev in je bilo vedno carini potrebno predložiti izpis iz ebay-a in PayPal potrdilo o plačilu...

tako je, moreš jim poslat račun od paypala ali/in ebaya


Če jim ga pa ne, pa oni sami ocenijo.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #71   Objavljeno 13.08.2009 10:45:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
sussi je napisal/a:
s3c je napisal/a:
V večini primerov je tako, kot je napisal MitjaP! Carina se na zneske na pošiljkah ne ozira! Sem naročil že veliko zadev in je bilo vedno carini potrebno predložiti izpis iz ebay-a in PayPal potrdilo o plačilu...

tako je, moreš jim poslat račun od paypala ali/in ebaya


Če jim ga pa ne, pa oni sami ocenijo.

to pomeni, da lahko še slabše skozi prideš in š več časa ga imajo oni na carini..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.08.2007
Prispevkov: 368
Kraj: Velika Nedelja
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #72   Objavljeno 30.08.2009 22:11:04
LCD zaslon iz eBaya
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne zamerite, tema ni ravno jabuistična in pri boljšem razmišljanju se mi zazdeva, da z Apple izdelki ne bi imel podobnih težav. Za jasnejšo sliko, jedrnat opis dogajanja: na prenosniku Lenovo z61m (9450-HAQ je meglen spomin natančne številke modela) se že drugikrat dogaja okvara zaslona in, ker je serviser po prvem posegu pozabil razširiti garancijo, bi zdaj za enako delo računali pet everskih stotic (približna vrednost enakega, novega računalnika). Odločim se, da poiščem cenejšo izvedbo popravila in po iskanju "lenovo z61m screen" eBay izpiše rezultate v osebgu 55 - 160EUR. Sledijo vprašanja:

  • priporočate nakup prek eBay-a? Kateri oglas je všečen?
  • koliko bi naj stalo carinjenje - ali zasloni sapdajo v ničti razred?


Zahvalil bi se tudi za povezavo na TARIFF, s katerega dobivam podatke, da se zasloni ne računajo na carini - nisem pa točen, zato raje vprašam drugič.

Hvala za odgovore.

LP,
BIG_yAck[/list]
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #73   Objavljeno 30.08.2009 22:22:35
Re: LCD zaslon iz eBaya
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
BIG_Yack je napisal/a:
Ne zamerite, tema ni ravno jabuistična in pri boljšem razmišljanju se mi zazdeva, da z Apple izdelki ne bi imel podobnih težav. Za jasnejšo sliko, jedrnat opis dogajanja: na prenosniku Lenovo z61m (9450-HAQ je meglen spomin natančne številke modela) se že drugikrat dogaja okvara zaslona in, ker je serviser po prvem posegu pozabil razširiti garancijo, bi zdaj za enako delo računali pet everskih stotic (približna vrednost enakega, novega računalnika). Odločim se, da poiščem cenejšo izvedbo popravila in po iskanju "lenovo z61m screen" eBay izpiše rezultate v osebgu 55 - 160EUR. Sledijo vprašanja:

  • priporočate nakup prek eBay-a? Kateri oglas je všečen?
  • koliko bi naj stalo carinjenje - ali zasloni sapdajo v ničti razred?


Zahvalil bi se tudi za povezavo na TARIFF, s katerega dobivam podatke, da se zasloni ne računajo na carini - nisem pa točen, zato raje vprašam drugič.

Hvala za odgovore.

LP,
BIG_yAck[/list]

a si pogledal tudi po nemškem in britanskem ebayu kakšne so cene? ker če so približno takšne kot na ameriškem pol se ti bolj splača v eu kupit.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.09.2008
Prispevkov: 253
Kraj: MS
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #74   Objavljeno 31.08.2009 10:04:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vprašanje...
Je že kdo naročal iz Anglije npr. Kamero? Cena je nekje okrog 305 funto... 346,99 EUR + poštnina je 19,99 funta ... skupaj 369 EUR.
Me bodo "ocarinili" ali plačam samo poštnino? Še nikoli namreč nisem nič kupil preko ebaya in sem malo nesiguren. Kako potem plačam preko PayPala če imam limit na Mastercardu 300 EUR na mesec?

Prosil bi nekoga, ki je že delal na ta način da mi vsaj malo razloži postopek.

Hvala v naprej in LP, Mitcho
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #75   Objavljeno 31.08.2009 10:20:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za države znotraj EU (kar UK je) ne plačaš nič carine in DDV-ja.... ampak prepričaj se, da je Item Location zares UK (da ni kak Honk Kong). Kar se pa tiče mastercarda.... če hočeš plačati več kot 300eur, se boš z banko moral zmeniti za izredni limit.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 623
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #76   Objavljeno 31.08.2009 10:20:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mitcho je napisal/a:
Vprašanje...
Je že kdo naročal iz Anglije npr. Kamero? Cena je nekje okrog 305 funto... 346,99 EUR + poštnina je 19,99 funta ... skupaj 369 EUR.
Me bodo "ocarinili" ali plačam samo poštnino? Še nikoli namreč nisem nič kupil preko ebaya in sem malo nesiguren. Kako potem plačam preko PayPala če imam limit na Mastercardu 300 EUR na mesec?

Prosil bi nekoga, ki je že delal na ta način da mi vsaj malo razloži postopek.

Hvala v naprej in LP, Mitcho


Iz UK ni dodatne carine.

Ne vem kako je s placilom preko PayPala ce imas omejitev na kartici. Verjetno ne bo slo skozi in bo zavrnilo transakcijo. Dvigni si limit na kartici.

m.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #77   Objavljeno 31.08.2009 10:27:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kot so že rekli, če naročaš iz držav EU pol ni carinjenja Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #78   Objavljeno 26.09.2009 01:18:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo vsem skupaj!

Kupujem MBP. Ker so cene v Angliji zelo privlačne me mika nakup preko spleta. Zanima me, kako nakup poteka preko e-baya. Glede na to, da so cene preko e-baya drastično nižje v primerjavi z našimi v Sloveniji, me zanima, ali je to zgolj posledica tega, da davek in carina nista vračunana v ceno(čeprav vsi tu zatrjujeo, da ker smo v EU davka in carine ne plačamo), ali pa si naši trgovci zaračunavajo tako visoke marže. Pač zanima me ali je cena, ki je izpisana na koncu, vključujoč poštnino v Slovenijo(s FedEx-om je celo zastonj) zadnja in dokončna. Upam, da nisem zakomplicirala, sicer lahko šeenkrat pojasnim. Smile

Ok, zanimam se za tele modele:

1. Model: link: http://cgi.ebay.co.uk/NEW-MacBook-Pro-15-Core-2-Duo-UK-Free-Shipping-NO-VAT_W0QQitemZ230378421414QQcmdZViewItemQQptZUK_Computing_Apple_Laptops_ET?hash=item35a39fbca6&_trksid=p3286.c0.m14#shId
>preračunano v €:

2. Model : link: http://cgi.ebay.co.uk/MacBook-Pro-MB985B-A-15-2-66GHz-4GB-320GB-BRAND-NEW_W0QQitemZ330362348371QQcmdZViewItemQQptZUK_Computing_Apple_Laptops_ET?hash=item4ceb216353&_trksid=p3286.c0.m14
> preračunano v €: 1.377,94 €

3.model http://cgi.ebay.co.uk/NEW-LATEST-APPLE-MACBOOK-PRO-2-8GHZ-15-UK-2-8-GHZ_W0QQitemZ180409657083QQcmdZViewItemQQptZUK_Computing_Apple_Laptops_ET?hash=item2a0140e6fb&_trksid=p3286.c0.m14

Pomembno mi je troje: 1. Da je MB Pro, 2. Da ima spodobno zmogljiv procesor in 3. Da je 15"
(Pa seveda, da je nov) Smile

Sedaj pa, ker nimam nobenih izkušenj z nakupom preko e-baya sploh, me zanima, kako za vraga naj ga kupim, če imam na študentsko kartico odobren znesek limita okoli 200€?

Kakršna koli info mi bo zelo v pomoč in vam bom neskončno hvaležna! Very Happy Very Happy

Hvala in lep pozdrav! Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #79   Objavljeno 26.09.2009 06:40:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Koliko jaz vidim so brez davka ki ga boš potem plačal pri nas...
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #80   Objavljeno 26.09.2009 08:13:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
za nakup prek ebaya bi potrebovala paypal. Lahko jim pa tudi nakažeš na njihov transkakcijski račun. Carine ni, ker smo v EU glede davka pa nevem zakaj bi ga plačala pri nas...
« Poglej prejšnjo temo - Strojna oprema - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani