Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
Nakup/ prodaja preko eBay iz ZDA ali EU
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.06.2009
Prispevkov: 195
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #121   Objavljeno 10.10.2009 10:57:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni carine. Ne glede na količino.

Ti pa predlagam, da se s prodajalcem stetoskopov dogovorite za količinski popust Smile
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #122   Objavljeno 10.10.2009 11:00:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aproksi je napisal/a:
Jz mam pa eno vprašanje glede količine. Na faxu smo se odločil, da bi kupil stetoskope prek e-baya kot skupina. Ali moram plačati carino iz Anglije, če kupim recimo 20 stetoskopov hkrati. Vem da iz eu nnčeloma ni carine, ampak lahko bi ble kakšne izjeme glede na količino.


Anglja je v EU... in v EU velja prost pretok blaga... tako da carine ni... Ce kupujes kot fizicna oseba, moras placati davek v drzavi nakupa (torej v UK placas ceno z davkom), ce pa kupujes kot pravna oseba, pa lahko kupis brez DDV in DDV odvedes doma...

Carina je lahko le v primeru, da je prodajalec sicer iz UK, roba pa pride recimo iz vzhoda (Kitajska, Hong Kong, Taiwan,... ) ... To se dostikrat zgodi pri nakupih preko eBay-a... zato je najbolje prej preverit, ce se roba na tvoj naslov poslje iz drzave clanice EU ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabi

Jabi

Pridružen/a: 10.10.2009
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #123   Objavljeno 10.10.2009 11:29:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala, bom probala dobit popust in ugotovit, če je to dejansko v UK. Very Happy
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 10.10.2009
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #124   Objavljeno 10.10.2009 11:42:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdej sm mal bolj podrobno pogledala prodajalce, ki so mi všeč in vsi pošiljajo samo v UK. Ali se da to težavo kako rešiti, al bom res mogla dat 2x več denarja v sloveniji?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.06.2009
Prispevkov: 195
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #125   Objavljeno 10.10.2009 11:59:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Carina je lahko le v primeru, da je prodajalec sicer iz UK, roba pa pride recimo iz vzhoda (Kitajska, Hong Kong, Taiwan,... ) ... To se dostikrat zgodi pri nakupih preko eBay-a... zato je najbolje prej preverit, ce se roba na tvoj naslov poslje iz drzave clanice EU ...


Dobro, da si omenil tole, ker verjetno marsikdo, ki se prvič srečuje z nakupovanjem preko ebaya tega ne ve.

Kupovanje preko "evropskih" ebay strani (ebay.co.uk, ebay.de,..) še ne zagotavlja prejema blaga brez plačila carine ali davka. Obvezno je treba preveriti "Item location"

Apeoksi je napisal/a:
Zdej sm mal bolj podrobno pogledala prodajalce, ki so mi všeč in vsi pošiljajo samo v UK. Ali se da to težavo kako rešiti, al bom res mogla dat 2x več denarja v sloveniji?


Verjetno bi se dalo s katerim od prodajalcev dogovoriti, da ti pošlje vse skupaj v Slovenijo glede na to, da misliš naročiti večjo količino. Če pa poznaš koga, ki je doma tam pa naj naroči za tebe in ti pošlje..

Lahko pa daš kak link do želenega stetoskopa pa da vidimo.. Smile
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 10.10.2009
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #126   Objavljeno 10.10.2009 12:33:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://cgi.ebay.co.uk/Littmann-Classic-II-Stethoscope-Various-Colours_W0QQitemZ350262667171QQcmdZViewItemQQptZUK_BOI_Medical_Lab_Equipment_Medical_Equipment_Instruments_ET?hash=item518d4827a3&_trksid=p3286.c0.m14

http://cgi.ebay.co.uk/Littmann-Classic-II-SE-Stethoscope-Free-Laser-Engraving_W0QQitemZ290353356258QQcmdZViewItemQQptZUK_BOI_Medical_Lab_Equipment_Medical_Equipment_Instruments_ET?hash=item439a689de2&_trksid=p3286.c0.m14
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 2218
Kraj: Granger
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #127   Objavljeno 10.10.2009 14:09:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aproksi je napisal/a:
Jz mam pa eno vprašanje glede količine. Na faxu smo se odločil, da bi kupil stetoskope prek e-baya kot skupina. Ali moram plačati carino iz Anglije, če kupim recimo 20 stetoskopov hkrati. Vem da iz eu nnčeloma ni carine, ampak lahko bi ble kakšne izjeme glede na količino.


ne, ni izjem
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #128   Objavljeno 25.11.2009 03:55:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hey vsem skupaj!

Po dolgem času se zopet javljam v zvezi z omenjeno temo.
Situacija je sledeča: Prejšnji teden sem kupila MBP iz ameriškega ebaya in prodajalec krije v celoti poštnino oz. stroške transporta in mi je obenem poslal tudi kodo, tako, da lahko sledim svoji pošiljki. In trenutno se moj hitro premikajoči paket nahaja že nekje med Dunajem in Slovenijo, ampak sedaj mene zanima sledeče(v kolikor je imel kdo že podobne situacije oz ima izkušnje):

1. Ali te lahko, ko te obvestijo iz carinske izpostave, da imajo tvoj paket(kar se bo pri meni najbrž zgodilo zelo kmalu) in moraš predložiti račun, oprostijo plačila DDV, če se odločim za nakup na podjetje? Ima kdo izkušnje s tem? Namreč, plačala sem že preko Pay Pala in sicer s svojo kartico na svoje ime in priimek, ne pa od podjetja....

1.1.(naj dodam): Klicala sem na carinsko izpostavo, kjer so mi zagotovili, da carine za računalnike iz ZDA NI!, je pa že prej omenjeni 20% DDV, (v mojem primeru sem oproščena poštnine), ki ga plačam v vsakem primeru. Kako je z oprostilom tega DDV-ja v primeru nakupa na podjetje? Če ima kdo s tem izkušnje? Predložim izpisek iz Pay Pala in dam podatke podjetja?

Lp
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #129   Objavljeno 25.11.2009 07:28:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tanja je napisal/a:
Hey vsem skupaj!

Po dolgem času se zopet javljam v zvezi z omenjeno temo.
Situacija je sledeča: Prejšnji teden sem kupila MBP iz ameriškega ebaya in prodajalec krije v celoti poštnino oz. stroške transporta in mi je obenem poslal tudi kodo, tako, da lahko sledim svoji pošiljki. In trenutno se moj hitro premikajoči paket nahaja že nekje med Dunajem in Slovenijo, ampak sedaj mene zanima sledeče(v kolikor je imel kdo že podobne situacije oz ima izkušnje):

1. Ali te lahko, ko te obvestijo iz carinske izpostave, da imajo tvoj paket(kar se bo pri meni najbrž zgodilo zelo kmalu) in moraš predložiti račun, oprostijo plačila DDV, če se odločim za nakup na podjetje? Ima kdo izkušnje s tem? Namreč, plačala sem že preko Pay Pala in sicer s svojo kartico na svoje ime in priimek, ne pa od podjetja....

1.1.(naj dodam): Klicala sem na carinsko izpostavo, kjer so mi zagotovili, da carine za računalnike iz ZDA NI!, je pa že prej omenjeni 20% DDV, (v mojem primeru sem oproščena poštnine), ki ga plačam v vsakem primeru. Kako je z oprostilom tega DDV-ja v primeru nakupa na podjetje? Če ima kdo s tem izkušnje? Predložim izpisek iz Pay Pala in dam podatke podjetja?

Lp


Pomoje ne bo slo... saj prihaja roba izven EU ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #130   Objavljeno 25.11.2009 13:49:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sussi je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
sussi je napisal/a:
s3c je napisal/a:
V večini primerov je tako, kot je napisal MitjaP! Carina se na zneske na pošiljkah ne ozira! Sem naročil že veliko zadev in je bilo vedno carini potrebno predložiti izpis iz ebay-a in PayPal potrdilo o plačilu...

tako je, moreš jim poslat račun od paypala ali/in ebaya


Če jim ga pa ne, pa oni sami ocenijo.

to pomeni, da lahko še slabše skozi prideš in š več časa ga imajo oni na carini..


Ok, NUJNO rabim ČIMPREJ pomoč!!! A preverjajo vsebino paketa? Dejasnko odprejo in pogledajo kaj je noter ali jim zadostuje, če pošlješ izpolnjeno deklaracijo in to je to? Rekli so mi naj samo izpolnim&pošljem....namreč.---kaj storiti v primeru, če je znesek, napisan na paketu (poslali so mi list, kaj piše na paketu) VEČJI od dejanske vrednosti. Cena gor je napisana za en povprečen laptop. A napišeš dejsnko vrednost ali vrednost ki je na paketu??? Prav bedna situacija..ker itak odgovarja kupec stvari, jaz. Kaj sedaj? (vemo, da mbp ne stane polovico tisočaka $) Zahtevajo pa ne ničesar razen tega da izpolnim in pošljem.... Surprised
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #131   Objavljeno 25.11.2009 13:50:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pardon, typing mistake: Znesek je MANJŠI!!! od vrednosti mojega mbp... Rolling Eyes
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #132   Objavljeno 02.12.2009 13:21:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hej dragi forumaši, zopet imam eno vprašanje in se po nasvet obračam na vas. Ja, takole se je razpletla moja situacija: laptop sem dobila po pošti in sicer z navadnim pakiranjem v Large Box, čeprav piše da ni priporočljivo pošiljati v tem paketu laptoov. In sedaj sem poslala mail prodajalcu ki se seveda opravičuje in mi v zameno ponuja podaljšanje garancije na 2 leti. A je to pri Applu sploh možno? Ker naj povem še to, da je bilo v škatli od fedexa zgolj še škatla od macbooka, nobenga stiroporja, ki bi macbook držal skupaj, da ne govorim da ni imel niti vrečke kot sem videla na youtube-u da dobijo ponavadi v škatli macbook in še v eni plastični vrečki. Skratka, me že ima da bi ga poslala nazaj pa zahtevala drugega v boljši embalaži, ker tudi škatla je čist malo s strani popraskana. Kaj svetujete? Naj sprejmem 2 letno garancijo, naj vztrajam na 3 letni garanciji ali naj ga vrnem???

lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #133   Objavljeno 02.12.2009 13:37:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mac dela? Če dela ok, ga jaz ne bi vračal. Kar sprejmi garancijo. Je možno, storitev oz. produkt se imenuje AppleCare in ti podaljša garancijo iz 1 na 2 leti.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #134   Objavljeno 02.12.2009 14:01:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@ alenbec: Hm, ja, sej to je to, ker ga nisem hotela odpirat, preden ne razčistim ali se ga slača obdržat ali ne...torej ga bom najprej odprla da preverim, če je vse vredu...upam na najboljše! Smile
Hvala za nasvet!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.06.2009
Prispevkov: 195
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #135   Objavljeno 02.12.2009 20:20:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec je napisal/a:
Mac dela? Če dela ok, ga jaz ne bi vračal. Kar sprejmi garancijo. Je možno, storitev oz. produkt se imenuje AppleCare in ti podaljša garancijo iz 1 na 2 leti.


AppleCare podaljša garancijo iz 1 na 3 leta
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #136   Objavljeno 02.12.2009 20:22:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
corleone je napisal/a:
alenbec je napisal/a:
Mac dela? Če dela ok, ga jaz ne bi vračal. Kar sprejmi garancijo. Je možno, storitev oz. produkt se imenuje AppleCare in ti podaljša garancijo iz 1 na 2 leti.


AppleCare podaljša garancijo iz 1 na 3 leta


Potem je samo pri iPhonu tako, da podaljša garancijo iz 1 na 2 leti?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.06.2009
Prispevkov: 195
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #137   Objavljeno 03.12.2009 10:03:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je. Za iPhone in iPod na dve leti, za MacBook, MB Pro, MB Air, Mac Mini, Mac Pro, iMac in cinema display pa na tri leta
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #138   Objavljeno 04.12.2009 14:16:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok, kaj potem v mojem primeru se mi ne splača tega sprejet? Gre za zlonamerno zavajanje ali pomoto? Njihov odgovor je bil: " I will expand your warranty to 2 years!" .... Confused
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #139   Objavljeno 07.12.2009 23:51:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da ne odpiram nove teme, ker nisem vedel kam jo naj uvrstim. Torej pred nekaj časa sem na ebay.com naročil car mount for iphone! Po mescu čakanja na avstralskega prodajalca sem odprl open case na paypalu. Prodajalec mi je poslal email, kjer je napisal da mi bo nakazal 30$ nazaj ker se je pošiljka očitno izgubila..ampak ko pogledam na status plačila na paypalu mi piše 0.0€. Ali mi je nakazal denar? Evo prilagam sliko:




Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #140   Objavljeno 07.12.2009 23:56:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Refund pomeni povrnitev stroškov. Status je Completed, torej ti je denar že nakazal nazaj. Ne glej status plačila na paypalu, poglej na kliku oziroma karkoli že imaš pa boš videl, da je denar nakazan Smile Paypal denarja ne zadržuje na spletnem računu ampak ga direktno nakaže na kreditno / debetno kartico naslovnika.
« Poglej prejšnjo temo - Strojna oprema - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani