Jabuk
Macbook Pro 13" retina - glasno hlajenje
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.08.2009
Prispevkov: 51
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 10.12.2017 19:07:09
Macbook Pro 13" retina - glasno hlajenje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

računalnik je ravno dobro star eno leto in zadnji teden opažam, da začne ventilator pospešeno hladiti šele, ko je tudi ohišje že precej segreto. To bi razumel, če ne bi imel Mac-a konstantno na mizi, trdi podlagi in hkrati ne uporabljam nobene zahtevne aplikacije. Prej mi še pri uporabi recimo 6 osnovnih programov naenkrat ni hladil s takšno glasnostjo in tako pozno kot zdaj pri recimo Word + Safari uporabi. Še bolj je hecno, ko začne hladit slišno vmes ko recimo 5min počiva s screensaverjem.

Ta nesorazmernost me malo skrbi. Do zdaj sem edino poskusil resetirat SCM, prosil bi še za kak nasvet.

Ali je možno, da se je zaprašila zadeva v letu dni, kolikor je star?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 10.12.2017 19:41:36
Re: Macbook Pro 13" retina - glasno hlajenje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Seveda je lahko prah.

Lahko je pa tudi kaj na webu, ki obremeni grafiko. Meni se dost pogosto zgodi na yahoo.com, da kaka reklama sproži ventilatorje. Nekaj sem bral, da preko teh reklam poganjajo vse živo na tvojem računalniku. Yahoo je imel s tem veliko problemov, saj so preko oglasov na njihovi strani servirali celo škodljivo kodo.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.02.2008
Prispevkov: 356
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 13.12.2017 16:41:56
Re: Macbook Pro 13" retina - glasno hlajenje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poglej če imaš kak proces ki kuri CPU. Opažam da npr. eBay zavihek v Safariju meni zelo žre procesor, kljub temu, da je v ozadju.

Prah v enem letu? Zelo verjetno po mojem ni, je pa seveda možno. Mogoče se splača preveriti temperature, da ni kaj narobe z hlajenjem.

Mogoče še probaš z resetom PRAM-a. Ob zagonu držiš Cmd+Option (Alt) + P + R, dokler ti ne spusti 2x zagonskega zvoka.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani