Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
majtimauz
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 15
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 03.08.2005 08:01:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja ta miš me je prepričala da jo morem met.... kje jo lohk ubodem?
bi jo naroču tud iz tujine sam da jo dobim... kje naročate?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 03.08.2005 10:09:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da jo bodo, ko se bo le dalo dobili tudi slovenski uvozniki. Drugače imaš tudi avstirjske uvoznike kot je npr. Cancom, ki jo bodo verjetno resda imeli kakšen dan prej, vendar boš to prednost izgubil s pošiljanjem po pošti (razen če si boš vzel čas in denar in šel osebno iskat v Avstrijo). Osebno mislm, da bo bolj "udobno", če vzameš pri kakem od slo. uvoznikov.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 15
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 03.08.2005 10:11:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
na ebay.de jih se ni .. k bo bom itaq vzel kaksno ...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 05.08.2005 10:25:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V današnjem (5.8.2005) Delu:

"S prodajo "mogočnega miška" bomo začeli čez dva ali tri tedne, vendr prednaročila že zbiramo," je za Delo povedala Karmen Berič s prodajnega oddelka podjetja E.P.L. in dodala: "Cena miške bo 50 evrov plus davek (približno 14.500 tolarjev op. p.).

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 137
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 08.08.2005 08:02:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
:mac:
Jaz sem tudi že na listi za novo MIŠ!
Cool
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 08.08.2005 13:21:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mene ima tudi da bi si jo naročil.
sam me zanima, glede na to da imam zdaj MX510, ali bo tudi tako natančna.
to je edina stvar, ki me odvrača od nakupa. kaj mislite?

aja. pa še to. nisem si razjasnil. tile touch senzorji. ali ima miška še vedno klik, tako kot prejšnje sam da ugotovi na kateri strani si kliknil, ali ni klika in sam "tapkaš" po površini? Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 08.08.2005 20:58:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
brezveze JJMac - js jo bom raje kupil v AT ali DE ali pa čez lužo. Če jo bom čez lužo jo bom glih tko mel čez tri teden, medtem ko bo vam EPL čez tri tedne rekel, da še niso prišle in boste čakal še kak mesec. V DE bojo mel med prvimi. V AT pa mal kasnej. Pa še way cenej bo - 12700 SIT, kr 2000 SIT cenej.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 20
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 08.08.2005 21:38:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Way cenej ja Laughing cena pri Mac&PC bo 13.360 SIT, pri EPL pa 13.536 SIT.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 08.08.2005 22:03:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;axellus je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Way cenej ja Laughing cena pri Mac&PC bo 13.360 SIT, pri EPL pa 13.536 SIT.</dd&rt;</dl&rt;

Axellus, dej ti mene zastopit neki: js ne dam nobenmu od teh zaslužit nč pr nas - vse dokler ne spremenijo odnosa (iz tistga, mi smo tu, da nas ljubite - v tistga, mi smo tu, da VAS ljubimo)! Niti tolarja. Raj grem po tipkovnico na Hrvaško, kjer sploh ne komplicirajo.
Če bo šlo, jo bom iz ZDA prnesu. Stala me bo pa 48 dolarjev. To pa je way cenejš kot tuki. 4 jurje cenejš. Ko bojo pr nas mel ceno 55 EURO, pol se mogoč oglasim kje.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 11.08.2005 11:49:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj ne bo v ZDA treba plačat še njihov davek (mislim da je različen od države do države), razen če se ne potrudiš z izvoznimi papirji? In potem ob vstopu v Evropo plačati carino? Kakšen je strošek za prevoz miške do Ljubljane? Garancija upam da velja?

Nisem čisto ziher, a me lahko kakšen pravnik ali poslovnež poduči? Tudi jaz se želim znebiti tega evropskega jarma.

-Izmet

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 11.08.2005 13:29:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;ifekali je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Kaj ne bo v ZDA treba plačat še njihov davek (mislim da je različen od države do države), razen če se ne potrudiš z izvoznimi papirji? In potem ob vstopu v Evropo plačati carino? Kakšen je strošek za prevoz miške do Ljubljane? Garancija upam da velja?

Nisem čisto ziher, a me lahko kakšen pravnik ali poslovnež poduči? Tudi jaz se želim znebiti tega evropskega jarma.

-Izmet
</dd&rt;</dl&rt;

Ponekod prodajajo brez davka že, če jim pokažeš potni list - uni si potem naredijo kopijo. Izvozni papirni niso bli še nikol omenjani. Natančno pa ne vem. Davek je največ do 10%. Ponekod je za računalnike in opremo tud velik nižje.
Carine pri vnosu v EU ni treba plačat.
Prevoz miške je seveda brezplačen, če moraš tako ali tako dol ali pa če ti to prinesejo prijatelji na poti. Usluga za usluzo sistem.
Garancija seveda ne velja, ampak pri tako poceni produktu to niti ni pomembno.

Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 11.08.2005 15:23:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;MitjaP je napisal:</dt&rt;<dd&rt;
Ponekod prodajajo brez davka že, če jim pokažeš potni list - uni si potem naredijo kopijo.
</dd&rt;</dl&rt;

Moja izkušnja je drugačna. Meni NIKJER niso hoteli odračunat davka (Best Buy, Fry's, Apple Store San Francisco, Apple Store Los Angeles). Bil bi ti hvaležen, če poveš kje ti je to uspelo, bralci tega foruma pa sploh.

<dl&rt;<dd&rt;
Carine pri vnosu v EU ni treba plačat.
</dd&rt;</dl&rt;

Kako pa to? Meni zaračunajo carino tudi za knjige iz ZDA. WTF??? Ali si mislil "miške pri vnosu v EU ni treba ravno kazat carinikom"?

<dl&rt;<dd&rt;
Prevoz miške je seveda brezplačen, če moraš tako ali tako dol ali pa če ti to prinesejo prijatelji na poti. Usluga za usluzo sistem.
</dd&rt;</dl&rt;

Aja. Ni pa zastojn, kaj? Dolžan si najbrž uslugo.

<dl&rt;<dd&rt;
Garancija seveda ne velja, ampak pri tako poceni produktu to niti ni pomembno.
</dd&rt;</dl&rt;

Seveda ne. Ko se pokvari preprosto nabavimo novo, spet seveda v ZDA, saj je to očitno najcenejša varianta.

Genijalno.

-Izmet

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 11.08.2005 15:59:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pametnim v matematični izračun:

V obljubljeni deželi za nekatere patriote (op.p. Nemčija) stane vsemogočni mišek 0,41 obljubljenega denarca VEČ kot pri EPL!

Zwischensumme: Eur 47,41

Seveda morš prištet še Šrederja al pa Janšo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 11.08.2005 22:46:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;ifekali je napisal:</dt&rt;<dd&rt;<dl&rt;<dt&rt;MitjaP je napisal:</dt&rt;<dd&rt;
Ponekod prodajajo brez davka že, če jim pokažeš potni list - uni si potem naredijo kopijo.
</dd&rt;</dl&rt;

Moja izkušnja je drugačna. Meni NIKJER niso hoteli odračunat davka (Best Buy, Fry's, Apple Store San Francisco, Apple Store Los Angeles). Bil bi ti hvaležen, če poveš kje ti je to uspelo, bralci tega foruma pa sploh.

<dl&rt;<dd&rt;
Carine pri vnosu v EU ni treba plačat.
</dd&rt;</dl&rt;

Kako pa to? Meni zaračunajo carino tudi za knjige iz ZDA. WTF??? Ali si mislil "miške pri vnosu v EU ni treba ravno kazat carinikom"?

<dl&rt;<dd&rt;
Prevoz miške je seveda brezplačen, če moraš tako ali tako dol ali pa če ti to prinesejo prijatelji na poti. Usluga za usluzo sistem.
</dd&rt;</dl&rt;

Aja. Ni pa zastojn, kaj? Dolžan si najbrž uslugo.

<dl&rt;<dd&rt;
Garancija seveda ne velja, ampak pri tako poceni produktu to niti ni pomembno.
</dd&rt;</dl&rt;

Seveda ne. Ko se pokvari preprosto nabavimo novo, spet seveda v ZDA, saj je to očitno najcenejša varianta.

Genijalno.

-Izmet
</dd&rt;</dl&rt;

1. sem napisal, da to ni moja skrb, ampak bi to izvedli tisti, ki so že počeli

2. carine ni, pa lahk greš kogarkoli vprašat - pogrunti pa sam, zakaj je ni - lahk tud pokažeš, sam je ne boš plaču

3. ne vem, eni uslug ne zaračunavamo, drugi so pa malo drugačni zgleda

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 11.08.2005 22:48:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;No. 1 je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Pametnim v matematični izračun:

V obljubljeni deželi za nekatere patriote (op.p. Nemčija) stane vsemogočni mišek 0,41 obljubljenega denarca VEČ kot pri EPL!

Zwischensumme: Eur 47,41

Seveda morš prištet še Šrederja al pa Janšo.</dd&rt;</dl&rt;

Kolk pa znašata ta dva strica iz zadnjega stvaka, a? Nista čist enaka, kajne.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 12.08.2005 00:01:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;MitjaP je napisal:</dt&rt;<dd&rt;
1. sem napisal, da to ni moja skrb, ampak bi to izvedli tisti, ki so že počeli
</dd&rt;</dl&rt;

Cukr, kje si pa to napisal? Naj si "to ni moja skrb" in "izvedli tisti, ki so že počeli" interpretiram iz stavka "... ti to prinesejo prijatelji na poti?". Pomagaj.

<dl&rt;<dd&rt;
2. carine ni, pa lahk greš kogarkoli vprašat - pogrunti pa sam, zakaj je ni - lahk tud pokažeš, sam je ne boš plaču
</dd&rt;</dl&rt;

Tebe sprašujem, pa si tako skop z odgovorom. Boš povedal? Pliiiiz.

<dl&rt;<dd&rt;
3. ne vem, eni uslug ne zaračunavamo, drugi so pa malo drugačni zgleda
</dd&rt;</dl&rt;

Ojej, kako grdo namigovanje...

Takole je s tole zadevo, šugerpuss. Če koga prosiš, naj ti prinese eno miško iz ZDA, te bo ta naslednjič ves vesel kontra-prosil, če mu lahko nekaj prineseš, ko boš šel TI v ZDA. Ampak tisto "nekaj" morda ne bo ena miška, ampak bodo nemara zdravila za njegovo mamo.

In ko boš v dežju stal sredi New Yorka in spraševal taksiste za lekarno, boš tisočkrat preklel tisto jebeno miško in pršparanih $10. Tvoj krik bo slišati do neba in Miloš E.P.L. se bo režal v svoji ljubljanski pisarni. TO je cena usluge. Been there, done that.

Misel, da pa bi za uslugo nekomu zaračunal, kot namiguješ, se pa lahko rodi le v tvoji pohlepni glavici.

Luštn je otrokom razlagat, ampak s tabo je pa križ.

-Izmet


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 12.08.2005 10:37:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;MitjaP je napisal:Kolk pa znašata ta dva strica iz zadnjega stvaka, a? Nista čist enaka, kajne.</dd&rt;</dl&rt;

V bundestagov proračun lahko prispevaš 16% patriotsko pa si opuljen za 4% več.

Spet za manj matematične, v slo je DDV 20%, v nemčiji 16%, avstrija pa ima 20%. Upam, da za različne davčne stopnje ni kriv ne EPL ne Apple!
Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 12.08.2005 10:37:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
fekali: hehehehehehehehehe... da dol padeš..... si nama obema polepšal dan Laughing
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 12.08.2005 10:46:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;No. 1 je napisal:</dt&rt;<dd&rt;<dl&rt;<dt&rt;MitjaP je napisal:Kolk pa znašata ta dva strica iz zadnjega stvaka, a? Nista čist enaka, kajne.</dd&rt;</dl&rt;

V bundestagov proračun lahko prispevaš 16% patriotsko pa si opuljen za 4% več.

Spet za manj matematične, v slo je DDV 20%, v nemčiji 16%, avstrija pa ima 20%. Upam, da za različne davčne stopnje ni kriv ne EPL ne Apple!
Wink </dd&rt;</dl&rt;

No, tole mi je že bolj všeč - uporabljaš marketinško govorico. Da navedem dejstva, ki so izostala:

V Nemčiji in avstriji je cena 55 EUR in shipping je brezplačen (recimo do mojega kolega v Pliberku pride zastonj, on je tukaj tako ali tako 1x na teden zaradi sorodnikov in prinese).
Koliko stane miška pri vas? Z davkom seveda. In koliko recimo stane shipping za 90 km?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 12.08.2005 11:51:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali ste vi vsi skupaj normalni? Laughing

Na močnimiški želite zdaj šparati 1000, 2000, 3000 SIT? Mad

ifekali ima prav!

Raje bi šparali na računalniku... želite izvedeti, kako sem jaz nekoč (začetek 2001) kupil svojo G4-ko?
Kupil sem model 466/133 MHz, AGP verzijo.V najslabši varianti!
Takrat so še jabolčnike prodajali tudi pri JAE-ju. In pri Jabolko d.o.o.

Odločil sem se za JAE... in zakaj?

Ker sem posebej (!!!) dokupil "totalno-normalne" PC komponente - npr. Ati Rage128 16 MB sem zamenjal za ATI Radeon 7500 VE s 64MB-ov - in jih vse predelal (s Firmware, ipd). Če bi kupil Mac verzijo, potem bi me to stalo vsaj 30 jurjev več. Sam sem si nadgradil BIOS/Firmware kartice na Mac verzijo in stvar je odlično delovala in deluje še danes.

Pomnilnik, disk ipd. - vse sem si nabavil v "normalnih" PC trgovinah. Za 3x manjšo ceno kot pri Jabolku!!! To sem še pozabil: Apple miško si nisem naročil, ker mi je preveč tečno vedno pritiskat Control + mousebutton. Tako da imam od vsega začetka PC miško - Logitech Pilot Mouse USB.

Tako se lahko špara! Ne pa da grem ven v ZDA in prišparam na močnem mišeku 1000 ali 2000 SIT... morda je pa letalo brezplačno? Very Happy
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani