Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Napokano ohišje na Macbooku
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.08.2008
Prispevkov: 137
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 20.11.2008 23:31:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
taja je napisal/a:
A grem lahko na EPL servis tudi, če MB ni kupljen pri jih?

Meni so rekli, da lahko, ampak da ti vzamejo računalnik, ko ga oddaš v servis, čeprav kosa še nimajo (?!) in NE dobiš nadomestnega vmes...Kar je dokaj bedno, sploh če ti je MB primarni računalnik kot meni (študentu, ki čez teden ni doma).

EDIT: Nisem ga še dal v servis, zbiram pogum. Rolling Eyes
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 260
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 20.11.2008 23:37:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hmm jaz sm ga nesu tam predm sm šu za en tedn na korziko, k sm bil prepričan, da ga bojo tam držali, pa mi je tista teta rekla naj ga kr vzamem, da me bojo poklicali ko dobijo kos Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.01.2007
Prispevkov: 181
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 08.04.2009 20:51:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi meni je napokalo ohišje na MacBook-u (črn, kupljen decembra 2006). Pokanje na stiku pokrova in plošče s tipkovnico (na mestu, kjer se dve plastični "paličici" pokrova dotakneta plošče) je postalo vidno že približno pol leta po nakupu, a plastike kljub temu nisem dal zamenjat (lenoba Embarassed ). Z laptopom sem vedno ravnal pazljivo, nikoli nisem treskal s pokrovom... No, pretekli vikend pa mi je na eni strani delček plastike enostavno odpadel. V soboto sem poslal mail na EPL, kjer sem kupil MacBooka, in še isti dan (!) so mi odgovorili, naj ga prinesem na servis, kjer mi bodo napokan del zamenjali.

V ponedeljek sem se oglasil pri njih, ga pustil tam (jah, na žalost ga nisem mogel vzeti in prinesti šele, ko bi dobili del), danes (sreda) pa sem ga že dobil nazaj (obvestili so me prek SMS). Zamenjali so celoten notranji pokrov vključno s tipkovnico in touchpadom brez vprašanj in brez plačila. Skratka, zelo prijazno in profesionalno od EPL Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1818
Kraj: MS
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 09.04.2009 08:34:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mihec je napisal/a:
Tudi meni je napokalo ohišje na MacBook-u (črn, kupljen decembra 2006). Pokanje na stiku pokrova in plošče s tipkovnico (na mestu, kjer se dve plastični "paličici" pokrova dotakneta plošče) je postalo vidno že približno pol leta po nakupu, a plastike kljub temu nisem dal zamenjat (lenoba Embarassed ). Z laptopom sem vedno ravnal pazljivo, nikoli nisem treskal s pokrovom... No, pretekli vikend pa mi je na eni strani delček plastike enostavno odpadel. V soboto sem poslal mail na EPL, kjer sem kupil MacBooka, in še isti dan (!) so mi odgovorili, naj ga prinesem na servis, kjer mi bodo napokan del zamenjali.

V ponedeljek sem se oglasil pri njih, ga pustil tam (jah, na žalost ga nisem mogel vzeti in prinesti šele, ko bi dobili del), danes (sreda) pa sem ga že dobil nazaj (obvestili so me prek SMS). Zamenjali so celoten notranji pokrov vključno s tipkovnico in touchpadom brez vprašanj in brez plačila. Skratka, zelo prijazno in profesionalno od EPL Smile

Tudi sam imam z EPL pozitivne izkušnje. Glas za EPL Very Happy

_________________
 MBP13 M1, 16GB, 1TB, macOS BigSur /27" iMac 3.4GHz i7, 16GB, 2TB SATA+256GB SSD, AMD Radeon HD 6970 2GB /Apple TV 3rd Generation /Apple Watch Series 6 GPS 44 mm Space Gray /iPod classic 160GB /iPod nano 16GB /iPad 9 64GB /iPad Air 2 64GB /iPad Air 32GB /iPad 3 32GB /iPad 2 16GB /iPad 16GB /iPhone 12 Pro 512GB /iPhone X 256GB /iPhone 7 128GB /iPhone 6S 128GB /iPhone 6 128GB /iPhone 5S 64GB /iPhone 5 64GB /iPhone 4S 64GB /iPhone 4 32GB /iPhone 3GS 32GB /iPhone 3G 8GB /iPhone
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.11.2006
Prispevkov: 49
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 14.04.2009 16:19:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej pri EPL ne delajo problemov s napokanim ohišjem, tudi če računalnik ni več v garanciji? Mi ga bodo popravili, tudi če je bil kupljen v M-Storu (nemška tipkovnica)?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 609
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 14.04.2009 16:45:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
PinkOne je napisal/a:
Torej pri EPL ne delajo problemov s napokanim ohišjem, tudi če računalnik ni več v garanciji? Mi ga bodo popravili, tudi če je bil kupljen v M-Storu (nemška tipkovnica)?


Jaz mm tut isti problem. Upam da ja Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 14.04.2009 18:23:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
BigZZ je napisal/a:
PinkOne je napisal/a:
Torej pri EPL ne delajo problemov s napokanim ohišjem, tudi če računalnik ni več v garanciji? Mi ga bodo popravili, tudi če je bil kupljen v M-Storu (nemška tipkovnica)?


Jaz mm tut isti problem. Upam da ja Smile


Brez skrbi. To je Applova politika, da zamenjuje ohišja, ne EPLova. Oni samo naročijo novo ohišje po serijski in ga dobijo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 15.04.2009 07:42:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
[quote="MitjaP"][quote="BigZZ"][quote="PinkOne"]Torej pri EPL ne delajo problemov s napokanim ohišjem, tudi če računalnik ni več v garanciji? Mi ga bodo popravili, tudi če je bil kupljen v M-Storu (nemška tipkovnica)?[/quote]

Jaz mm tut isti problem. Upam da ja Smile[/quote]

Brez skrbi. To je Applova politika, da zamenjuje ohišja, ne EPLova. Oni samo naročijo novo ohišje po serijski in ga dobijo.[/quote]

Prav tako dobijo plačano delo, tako, da ne vidim razloga, da bi se upirali.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 24.02.2011 13:21:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
po nekaj več kot dveh letih uporabe je tudi moje ohišje na belem MacBooku začelo popuščati. Kupil sem ga decembra 2008 v bigbangu, za vsak slučaj imam tudi 3 letno se zgodi garancijo. Ampak ti problemi z ohišjem so itak serijska napaka, ali se motim?


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.12.2009
Prispevkov: 215
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 24.02.2011 16:11:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
makonja je napisal/a:
pri MB-jih se lahko pojavijo razpoke na mestu kjer se ekran dodakne ohisja, ko se ta zapre. torej ko se tiste izboklinice na ekranu dodaknejo ohisja. resitev za to je nezno zapiranje Wink ali pa nabavka kaksnega podstavka za roke oz. invisible shielda ki omili pritisk na ohisje. lp, m


Nebi rad bil nesramen, pa ka si ti "normalen" pa ne stane mackdreek 20 eurov ampak še najslabši model je dosti preko neke vrednosti navadnega in tako naj se tudi obnašajo, če bi hotu rač ki mu poka ohišje bi kupil HP, Medion pa še tem se to ne dogaja.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 29.02.2008
Prispevkov: 1636
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 24.02.2011 16:18:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kupi pol HP pa ne jamraj

_________________
mbp late 2008
iPhone 4
ipad1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.05.2008
Prispevkov: 588
Kraj: Trbovlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 24.02.2011 16:31:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kje pa sploh je popokano?

_________________
iHruska - Original Pear Product Of The Year!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.09.2009
Prispevkov: 920
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 24.02.2011 21:16:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Desty je napisal/a:
Kje pa sploh je popokano?



Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 24.02.2011 22:36:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pa saj ni napokano, ampak je ohišje šlo narazen tam ko gresta skupaj zgornja in spomnja plastika. Upam da bom naslednji teden imel čas, da ga nesem na servis.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 24.02.2011
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 24.02.2011 23:20:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ploki je napisal/a:
kupi pol HP pa ne jamraj


Sej ne jamra napisu je popolnoma kaj je res. Sam nisi ga zastopu kaj je hotu sem moral dvakrat prebrat.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 24.02.2011 23:25:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sussi je napisal/a:
pa saj ni napokano, ampak je ohišje šlo narazen tam ko gresta skupaj zgornja in spomnja plastika. Upam da bom naslednji teden imel čas, da ga nesem na servis.

Glede na to, da je garancija že mimo ("se zgodi" je pa zavarovanje in ne garancija), ti predlagam, da ga še vseeno probaš sam odpreti (ni tako huda umetnost). Ker imam občutek, da se je samo tista plastika na spodnjem delu ohišja, kamor bi se morala tipkovnica zatakniti, premaknila...
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 25.02.2011 11:02:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom si danes vzel čas in ga odprl, pa bom videl če je res to. Pa ni na teh MacBookih to z ohišjem serijska napaka in ti to brezplačno zamenjajo tudi izven garancije? Confused
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 25.02.2011 11:06:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To pa ne vem... pošlji sliko na servis in jih direktno vprašaj.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.07.2009
Prispevkov: 81
Kraj: Nova Gorica
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 25.02.2011 11:45:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tam pridejo eni plasticni "jezicki" ki so na spodnjem delu ohisja zataknejo iz leve proti desni, zgornji del se pa pol natakne gor.
Tako da sta dve moznosti. Al so se ti jezicki iz spodnjega dela iztaknili, ali pa iz zgornjega.
Ce sta na spodnjem delu iztaknjena, bos moral odpret comp ( kar je pis of kejk 5 min dela ), ce pa na zgornjem, samo malo pritisnes s prstom. Ne pa premocno, ker ne ves kje tocno se je iztaknilo.
Pa se na nekaj moras bit pozoren. To se nahaja tam kjer je odprtina za cd/dvd , tako da pazi kolk bos pritiskal, kajti zna se zgodit da bos zvil zgornji del odprtine, in bo posledicno cd/dvd imel probleme z sprejemanjem oz ejectanjem cdja.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 25.02.2011 14:24:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sem odprl MacBooka in popravil zadevo. Zdaj je OK, čeprav je še zmeraj približno 1mm lufta.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani