Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Napokano ohišje na Macbooku
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 5
Kraj: MS
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 02.09.2008 13:07:22
Napokano ohišje na Macbooku
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Macbook je star 2 meseca in so se (že) pojavile vidne razpoke na ohišju tako na sprednjem delu kjer je zareza za odpiranje in nazadnjem kjer so odprtine za ventilacijo?
Sedaj me zanima, če zato lahko uveljavljam garancijo?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.10.2007
Prispevkov: 390
Kraj: Kranj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 02.09.2008 13:48:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najbols, da poklices na servis in vprasas. Ampak ne razumem kako lahko ohisje po 2 mesecih ze poka Confused Vam pada po tleh, po miz in vsepovsod? Ni mi jasno kaj delate Rolling Eyes Sam se spomnim, ko sem prvic nesel na fax novega MB in sem govoril z nekom, ki je jamral po 3 mesecih, da ima tudi vse razpokano in res je imel. Vendar jaz ga imam skoraj leto in nimam niti ene razpoke oz. k temu pripomore tudi torba v kateri ga nosim.

Poklici na epl, istyle... in bos videl. Ne vrjamem, da bodo ohisje menjali, ker gre tukaj le za malomarno ravnanje z izdelkom, ker ohisje samo od sebe ne poka.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.07.2008
Prispevkov: 383
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 02.09.2008 17:39:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam malo dvignjeno tisto stran MBPja na kateri je touchpad/tipkovnica. Dvignjeno je nad super driveom in se je zgodilo pri uporabi SDja. Rekli so, da to ne spada pod garancijo pa nisem malomarno ravnal.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 145
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 02.09.2008 18:32:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz mojega MB nisem nosila nikamor, pa mi je spredaj razpokal rob.. Ubistvu je vse kar je bilo pritisk mojih rok na rob, ki pa so pomojem veliko prešvoh, da bi lahko povzročile to.

Je že bila tema o tem in kolikor se spomnim naj bi to garancija krila...
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 5
Kraj: MS
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 03.09.2008 07:50:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Daleč od tega, da bi z Macbookom ravnal malomarno nikoli mi ni padel na tla mizo itd., res pa je, da ga dosti prenašam naokoli. Razpoke pa so podobne tem na iphonu 3g.

http://dne.enaa.com/prikaziCL.asp?ClID=26576
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.05.2008
Prispevkov: 1076
Kraj: SG-LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 03.09.2008 08:32:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pri MB-jih se lahko pojavijo razpoke na mestu kjer se ekran dodakne ohisja, ko se ta zapre. torej ko se tiste izboklinice na ekranu dodaknejo ohisja. resitev za to je nezno zapiranje Wink ali pa nabavka kaksnega podstavka za roke oz. invisible shielda ki omili pritisk na ohisje. lp, m
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.11.2006
Prispevkov: 164
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 03.09.2008 11:34:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni se je pri prejšnjem Macbooku White tudi to zgodilo. Razpoke na večih koncih, je pa bilo o tem že govora na forumu... Skratka zadevo odnesi na servis in ti jo bodo zamenjali v okviru garancije.

Lp
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 63
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 05.09.2008 16:07:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da porabim kar to temo. Ker sem začel moj macbook kar pogosto prenašati in uporabljati na vseh mogočih mestih, sem razmišljal, da bi nabavil Invisible Shield ali pa kako dodatno Incase plastično ohišje. Zdaj me pa zanima, če ima kdo kakšne izkušnje z omenjenimi izdelki. V eni temi sem prebral, da je Specksovo plastično ohišje precej problematično. Morda še kakšne alternative? Kako pa je kaj z gretjem macbooka? Se zelo poveča?

Hvala za odgovore.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.05.2008
Prispevkov: 1065
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 05.09.2008 17:29:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no v tista tema e bila mišljen za mene.Dobil sem speck ohišje z tovarniško napako mislim drugac sem dobil novo spack ohišje in vse dela kot je treba. tudi greje se bol malo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.08.2008
Prispevkov: 137
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 05.09.2008 21:13:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
buschman je napisal/a:
Da porabim kar to temo. Ker sem začel moj macbook kar pogosto prenašati in uporabljati na vseh mogočih mestih, sem razmišljal, da bi nabavil Invisible Shield ali pa kako dodatno Incase plastično ohišje. Zdaj me pa zanima, če ima kdo kakšne izkušnje z omenjenimi izdelki. V eni temi sem prebral, da je Specksovo plastično ohišje precej problematično. Morda še kakšne alternative? Kako pa je kaj z gretjem macbooka? Se zelo poveča?

Hvala za odgovore.


Sam sem preizkusil invisible shield, ker so se mi ob pogostem prenašanju začele pojavljati manjše praske (sicer vidne zgolj ob pravi svetlobi in pod pravim kotom pa vendar). Segrevanja zaradi nevidnega ščita ni bilo, je pa namestitev (ki mora nujno biti zelo natančna) kar zahtevna in stane kar nekaj živcev. Sama folija je sicer zelo trdna in ne dopušča prask, je vidna (vendar ne preveč moteče). Že takoj po tem, ko se je shield posušil, sem sicer odstranil folijo nad kazalno napravo (trackpad), ker je bila odzivnost manjša.
Po desetih dneh se mi je zaradi ne povsem natančne namestitve (šlo je za par zgrešenih milimetrov!) in pogostega prenašanja na robovih začela nabirati umazanija, ostalo pa mi je tudi nekaj mehurčkov, kar je oboje po nepotrebnem kazilo izgled prečudovitega macbooka, zato sem folijo odstranil in si naročil Second skin, ki se zdi mnogo praktičnejši.
Osebno mi je mb brez invisible shielda lepši, odstranitev pa ne pušča nobenih sledi.
Če se boš odločil za nakup, ti priporočam digital life spletno trgovino, ker je support z njihove strani zelo pohvalen (second skin s strani spletne trgovine solo me je glede njihovega supporta zelo razočaral). Sam sem naročeno prejel takoj naslednji dan.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 09.09.2008 12:12:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam MacBook 1generacije (kupljen novembra 2006). Napokala mi je plosca, ki pokriva zgornjo ploskev okoli tipkovnice - celo odlomil se mi je koscek. Na EPL-u so mi jo letos (po izteku garancije) brezplacno zamenjali, saj gre baje za serijsko napako (zamenjajo cel zgornji del, s tipkovnico in trackpadom vred).

Mislim pa, da bo tud ta zamenjani del zacel pokat cez kaksno leto (se ze vidi udolbina, kjer je na prejsnjem delu bila razpoka. Poleg tega imam razpoko na spodnjem delu ohisja, pod rezami za zrak, kjer pride pritrjen zaslon). Applu nedvomno s porastom prodaje pada kvaliteta. Moj stari iBook zgleda kot tank, da o ColourClassicu ne govorim Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 63
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 11.09.2008 14:31:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali še komu na tem forumu macbookovo ohišje na levem boku (notranji vijak) zelo škriplje? Občutek imam, da je šel ta vijak pri sestavljanju "mimo". Ne vem, ali je to sploh mogoče, ampak vedno ko samo malo položim levo roko na levo stran od touchpada grdo zaškriplje. Saj ne, da bi bilo kaj narobe, je pa zelo moteče.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.07.2008
Prispevkov: 383
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 11.09.2008 19:48:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
buschman je napisal/a:
Ali še komu na tem forumu macbookovo ohišje na levem boku (notranji vijak) zelo škriplje? Občutek imam, da je šel ta vijak pri sestavljanju "mimo". Ne vem, ali je to sploh mogoče, ampak vedno ko samo malo položim levo roko na levo stran od touchpada grdo zaškriplje. Saj ne, da bi bilo kaj narobe, je pa zelo moteče.

Pri MBP se mi je že to parkat zgodilo. Očitno je tam ventilator ali kaj podobnega.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.05.2008
Prispevkov: 1076
Kraj: SG-LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 11.09.2008 20:10:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jst sem imel probleme s škripanjem ekrana pri odpiranju in zapiranju...

to sem zdej rešu, včasih se mi pa tud pojavi kje drugje na ohišju kak squek Smile)

lp, M
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 63
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 11.09.2008 20:52:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej nisem edini. Sem mislil, da sem samo jaz imel tako srečo Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.08.2008
Prispevkov: 137
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 20.11.2008 13:44:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ah, po štirih mesecih uporabe MB-ja (early 2008) se mi je pri stiku ekrana in ohišja naredila razpoka, čeprav z računalnikom ravnam zelo previdno...Aaaaaa, razočaran!
To menjajo v garanciji, ne?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.09.2006
Prispevkov: 748
Kraj: Vulcan
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 20.11.2008 22:45:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na pa se je meni tudi zgodila razpoka nad sleep lucko, ceprav sem posebej pazila pri zapiranju. Confused

Tisti, ki ste to že menjali, koliko časa je bil računalnik na servisu?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 260
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 20.11.2008 22:59:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na mojem je tudi tam počla, menjali pod garancijo (epl). Kos sm čakal, če se prov spomnem 1 tedn (al je blo 14 dni Confused ), seveda ga tacajt niso držali tam. Ko so dobili ta kos so pa rabli eno urco al pa še manj, da so menjali Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.09.2006
Prispevkov: 748
Kraj: Vulcan
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 20.11.2008 23:04:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A grem lahko na EPL servis tudi, če MB ni kupljen pri jih?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 260
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 20.11.2008 23:12:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja...jaz sem ga kupu v tisti Tuš akciji, oni so pa ga pri iStyle dobili Wink
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani