Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 29, 30, 31  Naslednja
iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #581   Objavljeno 12.12.2017 18:53:42
Re: iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple je reševal probleme z nepojasnjenim ugašanjem telefona tako, da ga je upočasnil. Ko je baterija preveč prazna se telefon softversko upočasni in posledično zdrži dlje. To pomeni, da telefon s slabo baterijo dela počasneje.

Zato so začeli nekateri telefoni po upgrejdu sistema delat počasneje. Je pač nov sistem imel vgrajen ta popravek.

https://www.yahoo.com/tech/looks-way-speed-old-iphone-6-6s-not-191120383.html

Kak mesec nazaj so mi garancijsko zamenjali baterijo na 6s in se mi je tes zdelo, da telefon nekako bolje dela. Pa sem mislil, da se mi samo zdi tako.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 14.12.2016
Prispevkov: 2
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #582   Objavljeno 31.01.2018 10:57:08
Re: iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zdravo,

Imam težavo ki je ne znam rešiti. Pred novim letom sem zamenjal telefonsko številko, še vedno pa lahko dobivam sms-se na staro št. Sem pa tudi zamenjal v nastavitvah novo št. in tudi pod iMessage sem naštimal novo, pa je še vedno isto. Confused

Ima mogočo kdo kakšno idejo kaj bi se dalo postoriti. Mogoče še kaj v nastavitvah ali kaj drugega..??

Hvala Smile

Lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #583   Objavljeno 26.11.2018 20:04:09
Re: iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V petek sem kupil nov iPhone 6s 32GB in sem v dvomih glede baterije. Ko sem odprl telefon, ni bil napolnjen do cca 60-70% kot naj bi bili novi, ampak na 0, tako da je rabil recimo 10min, da se je sploh zagnal... Ok, telefon sem napolnil do 100%, nato sem ga aktiviral. Na začetku sem imel občutek, da gre hitro po bateriji, ampak razumem ker se nalagajo aplikacije.

Npr danes opažam, da se telefon napolni za 1h50min in nato baterija drži en dan (izklopljen imam wi-fi in GPS, vsakič ko sem malo na telefonu pade % ali več) - približno tako kot na prejšnjem 4,5leta starem iphonu 5. Je to normalno delovanje? Kaj sploh lahko naredim - nov mi verjetno ne pripada, če že, bi dobil tistega refurbished?

Skratka prejšnji telefon sem menjal predvsem zaradi slabe baterije in sedaj z novim sem pridobil na cca 10% baterije, tako da po tem scenariju, bo baterija npr po 1 letu zanič Crying or Very sad
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #584   Objavljeno 26.11.2018 20:28:19
Re: iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma ne seri. Vsakič ko si MALO na telefonu pade za 1 %. Menjal si ga zaradi slabe baterije...... ni čudno, da prodajo dosti Iphonov. Eni ste res bolniki in stalno iščete popolnost .......... jo še niso izumili.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #585   Objavljeno 26.11.2018 21:24:28
Re: iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
meni je na mojem 6s prva baterija zdržala cca 2 leti, druga menjana v epl pa je po enem letu zelo švoh.

iphone 5 mnogo manj obremenjuje batarijo kot 6s.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #586   Objavljeno 27.11.2018 02:12:33
Re: iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk5 je napisal/a:
V petek sem kupil nov iPhone 6s 32GB in sem v dvomih glede baterije. Ko sem odprl telefon, ni bil napolnjen do cca 60-70% kot naj bi bili novi, ampak na 0, tako da je rabil recimo 10min, da se je sploh zagnal... Ok, telefon sem napolnil do 100%, nato sem ga aktiviral. Na začetku sem imel občutek, da gre hitro po bateriji, ampak razumem ker se nalagajo aplikacije.

Npr danes opažam, da se telefon napolni za 1h50min in nato baterija drži en dan (izklopljen imam wi-fi in GPS, vsakič ko sem malo na telefonu pade % ali več) - približno tako kot na prejšnjem 4,5leta starem iphonu 5. Je to normalno delovanje? Kaj sploh lahko naredim - nov mi verjetno ne pripada, če že, bi dobil tistega refurbished?

Skratka prejšnji telefon sem menjal predvsem zaradi slabe baterije in sedaj z novim sem pridobil na cca 10% baterije, tako da po tem scenariju, bo baterija npr po 1 letu zanič Crying or Very sad


bajduwweej , stanje beterije verjetno nisi preveril ker nic nisi napisal !mogoce ti procesor sploh nedela več na 100% odkar so uvedl omejitve. Kok staro 6Sko si dubil ker obstaja/je obstajal "iphone 6S free replacement battery program" . To da se telefon v prvo ni przgal je samo znak da je telefon res nek dolgo stal. Drgac pa IPhone 5 je 32bitni in ti s prve povem ta talefon ne kur baterije neglede kaj delas pa se nima zunanjega ohisja kovinskega kot 6S kar se še najbol pozna zdele pozimi ko pride do padca % baterije samo zaradi mraza posledicno pa se baterije hitreje uničuje. Si lastim oba pa vem v nulo vse pluse minuse teh dveh phonov. To da pises " "baterija mi zdrzi samo en dan"... lol.. igraj igrce pa prid pol pisat .. baterija mi zdrzi samo urrco dve... lahko ti samo recem .. po 5 letih ^welcome in the new world^.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #587   Objavljeno 27.11.2018 18:35:33
Re: iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo - iPhone 5 ima aluminijasto ohišje . Tako kot 6S.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #588   Objavljeno 28.11.2018 13:43:25
Re: iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nf7 je napisal/a:
thxslo - iPhone 5 ima aluminijasto ohišje . Tako kot 6S.


Hm... ves da mam isto folijo udzad ze par let tko da se materjala nism dotaknu že ufff...... kerkol materjal 6Ska 2x bolj trpi v mrazu =)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #589   Objavljeno 28.11.2018 21:36:26
Re: iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovore, ampak meni je baterija še vedno sumljiva. Sad Pod Baterry v enem dnevu naredim 3h:20min z novim iPhone 6s in je baterija prazna. A je to normalno? Uporabljal sem večino klice, SMS-e, Safari, maili, slike. Bluetooth, Wi-fi in Location services so izklopljeni, saj jih ne rabim.

EDIT: našel na googlu, "vzdržljivost" baterije so pokvarili z iOS 12 Sad
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.04.2015
Prispevkov: 359
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #590   Objavljeno 29.11.2018 08:46:22
Re: iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk5 v družini je v uporabi iPhone 6s in uporabnica je kar "heavy user" Smile (ne igra pa igric) pa baterija pri 85% battery health-a zdrži 1 dan. Sistem je iOS 12.1.

Mogoče me bo kdo iz foruma popravil ampak mislim, da bi te znala rešiti sveža namestitev sistema in "set phone as new".

Vem, postopek je tečen in sam moraš poskrbeti za slike, stike itd. če tega nimaš na iCloud-u ampak meni je pri prehodu iz starejšega modela na novejšega tole zelo pomagalo. Pred tem enako obnašanje kot pri tebi, da je ob vsakem stiku telefona odletel kak % baterije, da se ga skoraj nisem upal dotakniti kadar sem ga potreboval ves dan Smile (malo za šalo malo za res Smile ).

Poskusi in poročaj Smile.

P.s.: Nisi pa še zapisal tvoj battery health. Koliko ti pokaže?

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #591   Objavljeno 29.11.2018 08:55:57
Re: iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala, telefon je 1 teden star, Battery Health je 100%. Ob aktivaciji prejšnji teden sem izbral inštalacijo backupa iz iClouda.

Settings->General->Erase all content and settings bo ok a ne?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #592   Objavljeno 29.11.2018 09:49:36
Re: iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ti potrdim, da je baterija na mojem 6s po nadgradnji na ios 12 počepnila. Nadgradil pa sem iz ios 9. Se je ful poznalo.

Je pa tudi res, da baterija eno leto po menjavi vidno peša in jo bom spet menjal v kratkem. Uradna menjava. EPL.

Bom javil, kakšna bo sprememba.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #593   Objavljeno 29.11.2018 09:59:53
Re: iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri mojem 6s je bila pred restorom 85% po sedaj je na 91%. IOS 2.1.1 16C505...Kdo bi vedel...zakaj. On no
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.04.2015
Prispevkov: 359
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #594   Objavljeno 29.11.2018 11:02:40
Re: iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk5 Erase all content and settning ne namesti sistema na novo ampak samo pobriše zadeve.

Če hočeš izključiti vpliv nekega X faktorja bi jaz na tvojem mestu telefon priklopil na iTunes in ga restoral ter nato začel s "Set as new".

Jaz osebno sem ziheraš in hočem izključit vse kar bi lahko iz backup-a vplivalo na mobilnik.

Te pa potem čakajo ponovne nastavitve itd. Smile. Boš pa ziher, če je to to ali je bila težava v čem drugem.

P.s.: Meni osebno je ta postopek baterijo izbolšal vsaj za 20%, ker je očitno v backup-u priletelo zraven nekaj kar mi ni bilo ok. Ni pa nujno, da bo pri tebi enako, splača pa se poskusit, če se ti ljubi malo poklikat Smile

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #595   Objavljeno 29.11.2018 18:47:31
Re: iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aha, bom v kratkem naredil restore in Set as new, drugega mi tako ne preostane.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.04.2015
Prispevkov: 359
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #596   Objavljeno 30.11.2018 08:21:18
Re: iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk5, ko utegneš poročaj o rezultatih oz., če je pomagalo Smile

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #597   Objavljeno 06.12.2018 20:16:23
Re: iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Po restoru Set as new sedaj naredim v enem dnevu cca 3:50min, kar je pol ure več kot pred tem. Glede na to, da imam Bluetooth, Wi-fi, Location services in Background app refresh izklopljen se mi zdi to premalo. Kakorkoli po moje glede na googlanje je problem v iOS12.1 Sad
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #598   Objavljeno 06.12.2018 20:36:34
Re: iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sigurno od 12 naprej 6s krepko bolj kuri baterijo. Od danes imam novo baterijo v telefonu in me prav zanima, koliko se bo poznalo.

Ko sem lani menjal, je telrfon do konca dneva imel vedno več kot 50%. Tudi 70%. Samo sem imel še iOS 9. Po upgrejdu na 12 so se pa takoj začele težave. In do konca leta je bila baterija že tolk boga, da je komaj zdržala cel dan. Do danes je prišla na 83% zdaravja.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #599   Objavljeno 06.12.2018 23:06:47
Re: iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uf moja 6Ska bo do smrti furala top-šit 10.2 =)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.07.2014
Prispevkov: 145
Kraj: Castra
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #600   Objavljeno 07.12.2018 10:36:52
Re: iPhone 6S/6S Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lani oktobra sem kupil rabljenega 6S. Dan pred mojim nakupom je prejšnji lastnik preko programa zamenjal baterijo na EPL-ju (imam dokumente zamenjave). Po 2-3 mesecih od menjave mi je pri cca. -2°C ugašala na +15% na iOS 11.1.

Letos imam že od avgusta Battery Health ustavljen na 84%, povprečje Screen Time prejšnjega tedna pa 3h 35min (iOS 12.1). Glede na to, da je kar nekaj ljudi pisalo o življenski dobi original baterije skoraj 2 let, menjane po programu pa slabijo že po 1. letu: se vam zdi za to kriv novejši iOS ali mogoče kaj smrdi pri teh *zastonj* zamenjanih baterijah (osebno so mi jo zamenjali za APN 616-00033)?

Zaposlen na iStylu me je prepričeval, da mu njegov iP 6S sedaj, leto po menjavi baterije po programu, še vedno zdrži dan in pol brez napora. Jaz molim vsak dan od 17h, da me ne ujame kak mrzel vetrič... Confused

Je kdo s 6S poizkušal z menjavo original baterije za iFixIt OEM? Je iFixIt baterija resnično OEM? Ve mogoče kdo dejansko razliko med APN 616-00033 in 616-00036 (razen tega, da naj bi 36 šla zaradi velikosti le v novejše modele)? Je mogoče kdo na forumu odpiral zadevo in ve katero verzijo APN ima montirano?

Hvala za odgovore Smile
« Poglej prejšnjo temo - iPhone težave - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 29, 30, 31  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani