Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Ali so vam kje reklamirani slabo kvaliteto lighting to usb kabla?
DA
16%
 16%  [ 2 ]
NE
83%
 83%  [ 10 ]
Skupaj glasov : 12
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 24.11.2015
Prispevkov: 6
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 24.11.2015 16:20:53
IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdrav vsem,

pišem tukaj ker sem besen glede na to, da mi kljub več kot očitni napaki v izdelavi kabla lightning to USB 1m niso priznali reklamacije in mi svetovali, naj kupim novega in, da naj ga obvijem z dak tejpom...
V trgovini IStore City Park sem kupil 2 kabla USB to Lightning cable 1m. No prej kot v 1 letu sta se oba olupila, oz zacvetela (eden je bil ves čas na pisalni mizi, drugi pa v avtu... Mislim, da problem poznate več ali manj vsi.
Sem pa tudi opazil, kateri kabli se olupijo kateri ne, namreč imam še 3 kable doma in ti se niso olupili. Samo nasvet, če kupite kabel ki ima na samem začetku nabrano gumo se bo sigurno olupil prej ali slej, saj je sama guma predolga glede na kabel... In ga zamenjajte takoj! Glej sliko!

Da skrajšam vse skupaj. Po posvetu z tržnim inšpektoratom, zavodom za varstvo potrošnikov, odvetnikom in tudi zapriseženim sodnim izvedencem sem izvedel kar nekaj zanimivih dejstev.
Med drugimi sem dobil neformalno mnenje izvedenca, da je to očitna skrita napaka in da jo nažalost v RS lahko dokazujem le s samo tožbo. Povedali so mi tudi, da kljub temu, če Apple v USA ne prizna reklamaciji v EU velja drugačna zakonodaja in podjetja v EU jo bodo mogli, če se dokaže skrita napaka.

Ker me je sama ignoranca in prelaganje odgovornosti osebja v Istylu tako "pogrela" sem se odločil, da grem v samo tožbo.

Zato pozivam vse, ki imate podobne težave s kablom, da pošljete sliko le tega kabla, da priložim čim več podobnih napak.

Naprošam tudi vse, ki niso uspeli z reklamacijo kabla, naj ne zavržejo olupljenega kabla saj bodo morali prodajalci v primeru pozitivne sodbe zamenjati vse kable, ki so jim zavrnili reklamacijo.

Tožba se pripravlja pri znani Ljubljanski odvetniški pisarni in bo predvidoma pripravljena sredi decembra. Odločil sem se, da grem sam v tožbo, saj je pri nas slaba praksa s kupinskimi tožbami...

Ko dobim podrobne informacije vam jih delim tukaj, vas pa naprošam, da napišete vaša mnenja ali opišete vaše izkušnje, ki bi lahko pomagale pri sami tožbi.

Res imam dovolj izkoriščanja nas potrošnikov, da nas strižejo kot ovce na dnevni bazi. Sam sem mnenja, da je potrebnoi nekje začeti, pa tudi če bodo sami stroški tožbe znašali za 100 samih kablov sem mnenja, da se bo le na takih primerih začelo kaj spreminjati... No po navadi sem veliko govoril, sedaj sem se pa odločil, da grem k dejanjem.

Lepo vas pozdravljam vse in vam želim vse dobro

Jure




Nazadnje urejal/a yeswecan Pet 12. Okt 2018 19:46; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 24.11.2015 17:16:47
Re: IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Si ne predstavljam, kako bo kabel garancijsko krit predvsem glede časovne omejitve.

Sem pa kaki 2 leti nazaj bral, da je Tim Cook na konferenci za investitorje razlagal, da bodo povečevali dohodek od prodaje kablov z zaščito, ki bo preprečevala ponarejanje. V prodaji kablov je videl resno možnosr povečanja dobička.

Bo pa original kablov mnogo več na trgu, saj jig bodo prilagali tastaturam, miškam, peresu, itd. Posledično ne bodo več tolk obremenjeni.

Pa še moja izkušnja; sem eno leto uporabljal kabel na 5s in ni blo znakov uporabe, potem je telefon dobila hčera in je v dveh mesecih kabel zacvetel. Potem je v enem letu zličkala še dva kabla. Tko da je tud mal povezano z načinom uporabe.

Tolk iz moje strani. Bom spremljal, kako boš tole peljal.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 24.11.2015 17:31:05
Re: IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
maš mojo podporo.. apple kabli so totalen sekret. ampak si pa dober, da se ti da s tem zajebavat.
samo nažalost pa nimam več nobenga uničenega, ker sem nateg s kabli prepoznal že pred leti s prvim iphone 2g in ga vzel v svoje roke tako, da apple od mene ne dobi nič $$$ iz naslova kablov, nažalost so tako vsi moji apple kabli po "daktejpani".
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 24.11.2015
Prispevkov: 6
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 24.11.2015 17:37:14
Re: IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@hhsk hvala za podporo Smile Ja vem ja, kako se mi to da, ja. Dobil sem občutek, da so zato tako ignorantski, ker je tako mali znesek in se nobenemu ne da s tem ukvarjat.
Ker ne želim, da nas vsakodnevno strižejo kot ovce na večih področjih, saj veste kako je (če to začnem pisat ne bo konca...) sem se pač odločil, da bom tukaj nekaj naredil. Nekje je treba začeti Smile

@macata hvala za feedback.

Krit bo, če bo stranka, ki je uveljavljala reklamacijo in dobila negativen odziv kasneje to predložila.

Ja sem videl ja, ko na 9.1 delajo samo še originalni oz. certificirani (hvala @jest). Proti čemur nimam nič proti.

Pa tudi kot sem napisal imam še tri kable, s katerimi ni nobenih težav.
In seveda se strinjam, da je odvisno, kako z njim ravnaš, tako, da čisto razumem tvoj primer.

Drugo pa je, če je tovarniška napaka in se kabel ob normalni uporabi takole olupi in kjub garanciji, ki je seveda všteta v samo ceno potem le tega ne priznajo in ti kabel zamenjajo.

Bom obveščal, seveda...


Nazadnje urejal/a yeswecan Tor 24. Nov 2015 17:53; skupaj popravljeno 2 krat
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 24.11.2015 17:43:40
Re: IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
yeswecan je napisal/a:


Ja sem videl ja, ko na 9.1 delajo samo še originalni. Proti čemur nimam nič proti.




No... to ni res, da delajo samo se originalni... Naj bi delali vsi, ki so MFi (Made for iPhone/iPod/iPad) certificirani... Poceni kitajski ponaredki zagotovo to niso Smile ...



https://en.wikipedia.org/wiki/MFi_Program

https://mfi.apple.com/faqs

...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2006
Prispevkov: 773
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 24.11.2015 17:47:25
Re: IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Začel sem s prvi iPhone-om, ki je ugledal luč sveta, sedaj sem na 6ici, poleg tega sem imel iPad 2 in trenutno si lastim iPad Mini, imel sem 3 iPod-e, no, enega še vedno imam in moram reči, da ali imam tako srečo ali pa tako lepo ravnam s temi kabli, da mi ni uspelo zjebati niti enega. iPad 2 sem podaril mami, ki tisti kabel tako navija okoli polnilca, da me boli srce, ko to gledam, ampak, jebiga, še vedno dela, tako, da, hmmm, ne vem, ne vem....
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 24.11.2015 17:56:07
Re: IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
yeswecan je napisal/a:
@hhsk hvala za podporo Smile Ja vem ja, kako se mi to da, ja. Dobil sem občutek, da so zato tako ignorantski, ker je tako mali znesek in se nobenemu ne da s tem ukvarjat.

niti ni mali znesek za en hudičev kabel.. po kolk sploh so? po 15 - 20 eu?
pa teh malih zneskov je tolk, da po?izdiš.. lihkar sem naredu konec poceni 5eur bumperjem na iphonu, ker za tega, ki sem dal 20eu, vem, da se bom šu vsaj v reku 1 leta od nakupa bunit nazaj, navsezadnje pa tudi pričakujem da je kvaliteten, kar pa apple kablovje vsekakor ni, za tako ceno..
pa še par takih stvari je, ki so očitne, da apple vgrajuje najcenejše možne variante.. kar sem jaz ugotovil je dvdrom, sd card reader pa audio port.. vse to troje je totalen skret, kar sem tudi napisu applu.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2674
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 24.11.2015 18:42:41
Re: IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tukaj se bom tudi jaz pridružil mukl-u, tudi jaz sem na iphonu od prve serije, in vseh ipadov, ki so bili v prodaj, trenutno uporabljam i6s in pa ipad air 2 in noben kabl ni po letu dni uporabe bil uničen ali poškodovan. ko je šel izdelek od hiše je bil kabl lahko rečem kot nov.
Moja boljša polovica, pa jih uničuje kot za stavo, trenutno že dva, v dobrih 10tih mesecih od kar ima i6.

tako da mislim, da so tukaj kar krivi sami uporabniki
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 24.11.2015 18:48:41
Re: IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni se ni uničil še noben (ne kitajski ne original) microUSB kabl, lightning pa že 4 original sigurno. Ja, ne pazim ravno na kabl in ga shranjujem v škatlo ker je to kabl. Z njim pač ravnam enako kot z vsemi drugimi kabli, in po 1 letu je kabl ponavadi strgan in znucan.
Tako, da glede na to da se z drugimi kabli to ne dogaja je očitno kabl narejen tako slabo, pa saj to je že od začetka tako.
Imam še en tisti stari 30 pinski kabel od iPod Touch 3G pa je že brez te plastike okoli ker je cela razpadla.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 1026
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 24.11.2015 19:36:32
Re: IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Večinoma je odvisno od uporabnika. Če se pri izklapljanju kabla drži za plastiko takoj na začetku kabla bo ok, če pa se vleče za sam kabel pa se lahko uniči.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.05.2014
Prispevkov: 114
Kraj: Slov.Bistrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 24.11.2015 19:54:45
Re: IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ti kabli so dragi kot pes,20eur za 1m Crying or Very sad , jaz sem vseeno kupil original.

Pa še to: Meni niso hoteli novih applovh slušalk ki sem jih dobil poleg iPhona menjat (čisto nove), ker somi rekli da so potrošni material Very Happy Very Happy , sem nesel drugam pa sem dobil, kljub temu da nisem tam kupil, nove ( tovarniško zapakirane, torej brez kartonaste škatlice)

_________________
MacBook Air 13" (2015)
iPhone 5s
iPad mini
iPod touch 4g.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 24.11.2015 20:40:30
Re: IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, ja. Original je 20, ponaredek, ki dela, pa tud.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.02.2012
Prispevkov: 1224
Kraj: Tam kjer cveti brnistra
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 24.11.2015 21:33:29
Re: IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz nisem strgal še nobenega in tej kabli niso niti tako slabo narejeni.
Je pa dejstvo da se vsi kabli vedno iztaknejo da primeš za konektor nikoli za kabel Smile

_________________
Lp Andrej 



______________
Iphone 14 PRO
Ipad 9 wifi 256gb
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.09.2013
Prispevkov: 795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 24.11.2015 22:12:04
Re: IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni je 30-pin adapter šel po 4 letih uporabe, pa je z mano prepotoval nekaj sveta in zadnje dve leti se je redno vozil na relaciji lj - obala.. Nabavil sem drugega - original, prvi pa še vedno polni na obali.. Smile

_________________
MacbookPro (early 2011): dual-core i5 2.3gzh, 8GB ram, 320GB HDD
iPhone 6s+, 64 GB, iOS 10

Own (history):
iPhone 4s, 32 GB, iOS 6.1.1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 408
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 25.11.2015 07:40:16
Re: IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
veliko sreče

tudi sam sem dovolj razpizden (ob količini šrot robo ki se prodaja), da hranim vse račune od karkoli teničnega pa četudi je 5€, in da znesem vse nazaj kar ne dela tako kot bi moralo

pa uveljavljam kar stvarno napako (uveljavlja se pri trgovcu), velja 2 leti od nakupa za vse izdelke, garancije (uveljavljaš pri pooblaščenem servisu) ni za vse izdelke in običajno 1 leto

P.S. če vam crkne iPhone po poteku 1 leta garnacije, imate čas 2 leti od nakupa da uveljavljate stvarno napako, eveljaviti jo je treba v roku dveh mesecev ko se pojavi okvara, lahko jo pa uveljavljaš tudi v času veljavnosti garancije...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 408
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 25.11.2015 07:40:53
Re: IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A ni cena 1m lightning original kabla 30€?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 25.10.2016 13:07:36
Re: IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tale zaščita za Applove kable bi znala pa delat. A je že kdo probal?

http://www.miniinthebox.com/protector-for-iphone-cable-1-pcs-random-color_p4813705.html

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.02.2012
Prispevkov: 1224
Kraj: Tam kjer cveti brnistra
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 25.10.2016 14:40:10
Re: IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še vedno mi ni jasno da utegnete zjebat kabel. Imam že 10 iphone povrsti in tretji ipad in je vedno blo vse kot prvi dan.

_________________
Lp Andrej 



______________
Iphone 14 PRO
Ipad 9 wifi 256gb
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 25.10.2016 14:47:17
Re: IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Posodi en kabel moji hčeri za en teden, pa boš vidu, kaj boš nazaj dobu. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 25.10.2016 14:51:27
Re: IGNORANCA Apple Lightning cable 1m REKLAMACIJA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mene pa bolj zanima, kaj je zdaj s to tožbo?? Se je kaj zgodilo, ali je bilo vse skupaj bolj trenuten "afekt" in dvigovanje prahu??

Sprašujem, glede na to, da je izvirni pisec rekel, da bo obveščal o poteku, potem pa vse tiho ..
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani