Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 186, 187, 188 ... 211, 212, 213  Naslednja
Apple Pay pri nas
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3721   Objavljeno 04.12.2019 13:07:23
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomojem je problem v kaki posodobitvi POS terminala pa so se kake nastavitve nehote spremenile. Ne vidim razloga zakaj bi namerno omejevali plačila z telefonom.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 397
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3722   Objavljeno 04.12.2019 19:21:52
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se je še komu pojavil "Apple Cash" v Watch aplikaciji na iPhone pod nastavitvami za "Wallet & Apple Pay"? V termsih sicer piše da moraš biti rezident USA, zato nisem poskušal dalje.

Na Wallet nastavitvah na iPhone se mi to ne pokaže. Na obeh napravh imam regijo Slovenia, jezik English US







Še tole sem zasledil, uradna navodila, vse prevedeno v slovenščino, samo potem piše v oklepaju "samo v ZDA" Laughing https://support.apple.com/sl-si/guide/iphone/iph385cf0980/ios
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3723   Objavljeno 04.12.2019 23:01:22
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Včeraj na Mimovrste (prevzemno mesto) ni delal Apple Pay.


A je možno, da ga nekateri trgovci namerno izključijo? Brezkontaktno je N26 delal brez težav.

Do seddaj sem na prevzemnem mestu v Šiški BP plačeval z Apple Payem, danes prvič ni šlo. Probal še enkrat in isto, potem z Garmin Payem in ravno tako ni šlo (vedno sporočilo, da bi moral kartico nog porinit al nekaj takega). Na koncu sem BP plačal brezstično s samo kartico od Revoluta na katero imam sicer vezan Apple in Garmin Pay.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.07.2009
Prispevkov: 537
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3724   Objavljeno 05.12.2019 06:45:54
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
X-S!D3 je napisal/a:
Do seddaj sem na prevzemnem mestu v Šiški BP plačeval z Apple Payem, danes prvič ni šlo. Probal še enkrat in isto, potem z Garmin Payem in ravno tako ni šlo (vedno sporočilo, da bi moral kartico nog porinit al nekaj takega). Na koncu sem BP plačal brezstično s samo kartico od Revoluta na katero imam sicer vezan Apple in Garmin Pay.


Isto se je meni zgodilo 14 dni nazaj v šiški. Je takrat rekla deklica tam, da se jim to veliko dogaja zadnje čase...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3725   Objavljeno 05.12.2019 11:34:05
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Povprašal na mimovrste, zakaj ni več mogoče plačevanje z Apple/Garmin Pay (predvsem če bi šlo za napako), čeprav je do sedaj vedno delovalo BP, ...

Citiram:
Pozdravljeni,

Zahvaljujemo se vam za poslano sporočilo.

Obveščamo vas, da nikjer v naših načinih plačila ni zagotovljeno plačilo preko telefona oziroma pametne ure. Pošiljamo vam povezavo, kjer si lahko možne načine plačila ogledate ter vam pred oddajo naročila svetujemo, da si te tudi ogledate, ter se na ta način izognete nevšečnostim. Prosimo vas za razumevanje.

https://www.mimovrste.com/nacin-placila

Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.10.2009
Prispevkov: 117
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3726   Objavljeno 05.12.2019 21:19:15
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
X-S!D3 je napisal/a:
Povprašal na mimovrste, zakaj ni več mogoče plačevanje z Apple/Garmin Pay (predvsem če bi šlo za napako), čeprav je do sedaj vedno delovalo BP, ...

Citiram:
Pozdravljeni,

Zahvaljujemo se vam za poslano sporočilo.

Obveščamo vas, da nikjer v naših načinih plačila ni zagotovljeno plačilo preko telefona oziroma pametne ure. Pošiljamo vam povezavo, kjer si lahko možne načine plačila ogledate ter vam pred oddajo naročila svetujemo, da si te tudi ogledate, ter se na ta način izognete nevšečnostim. Prosimo vas za razumevanje.

https://www.mimovrste.com/nacin-placila






Men je danes slo v Celju bp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1797
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3727   Objavljeno 05.12.2019 21:46:39
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
X-S!D3 je napisal/a:
Povprašal na mimovrste, zakaj ni več mogoče plačevanje z Apple/Garmin Pay (predvsem če bi šlo za napako), čeprav je do sedaj vedno delovalo BP, ...

Citiram:
Pozdravljeni,

Zahvaljujemo se vam za poslano sporočilo.

Obveščamo vas, da nikjer v naših načinih plačila ni zagotovljeno plačilo preko telefona oziroma pametne ure. Pošiljamo vam povezavo, kjer si lahko možne načine plačila ogledate ter vam pred oddajo naročila svetujemo, da si te tudi ogledate, ter se na ta način izognete nevšečnostim. Prosimo vas za razumevanje.

https://www.mimovrste.com/nacin-placila




Sam da pa tole pride od enega podjetja, ki prodaja elektroniko, je pa tudi kar hudo.

Še vedno nismo našli razloga za ta idiotizem. Torej brezstično ja, telefoni in ure ne. A je kak dodaten strošek za trgovca pri Apple Pay?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.07.2009
Prispevkov: 537
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3728   Objavljeno 06.12.2019 06:54:51
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Sam da pa tole pride od enega podjetja, ki prodaja elektroniko, je pa tudi kar hudo.

Še vedno nismo našli razloga za ta idiotizem. Torej brezstično ja, telefoni in ure ne. A je kak dodaten strošek za trgovca pri Apple Pay?


ker so b******* in ne vejo o čem govorijo... Kot da je Apple Pay odvisen od njih... Pač imajo tam sfukan terminal očitno, ki dela toplo/hladno... Ali pa imajo nek čuden procesni center (tuj, ne bankart), ki ni tako zanesljiv...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1797
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3729   Objavljeno 06.12.2019 07:43:18
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Isti problem torej tudi pri EPL, a ni nekdo od tam tudi na forumu?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 486
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3730   Objavljeno 06.12.2019 07:44:08
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Sam da pa tole pride od enega podjetja, ki prodaja elektroniko, je pa tudi kar hudo.

Še vedno nismo našli razloga za ta idiotizem. Torej brezstično ja, telefoni in ure ne. A je kak dodaten strošek za trgovca pri Apple Pay?


Pri nas v frizerskem salonu imamo brezstični POS terminal. Sem že poizkušal plačati z Apple Pay (Revolut) in bila transakcija uspešna. Dodatnega stroška pri nas ni, ker so POSi brezplačni, plačujejo se sami provizije na posamezne transakcije.

Na Bankartu sem dobil informacijo, da v kolikor ima POS terminal omogočeno plačevanje brezstično, delajo tako telefoni, ure in kartice. V kolikor se ta možnost ukine, ne dela ne eno ne drugo. Rekli so tudi, da naj povprašamo še ne banko, v kolikor ima ona kakšne omejitve.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 1027
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3731   Objavljeno 06.12.2019 08:21:54
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni zadnjič tudi ni šlo z uro v eni trgovini in sem plačal z drugo brezstično kartico. Npr v Mercatorju pa mi je šlo, je pa to bilo 4.12.2019.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3732   Objavljeno 06.12.2019 16:25:23
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem danes ravno na prevzemnem mestu v Siski probal... in res ni slo z uro... slo je pa BP potem brezsticno z Revolut kartico... Sem ravno s tem namenom vzel kartico s seboj Wink ker ste tukaj oisali, da ne gre... Terminal je samo javil, naj vstavim kartico v citalec...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1797
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3733   Objavljeno 06.12.2019 16:26:47
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Od Mimovrste:


Citiram:
Pozdravljeni,



zahvaljujemo se vam a poslano sporočilo.



Zadevo smo preverili, storitev Apple pay je pogojena s pos terminali. Na prevzemnem mestu pravijo, da je bila težava najverjetneje kratkotrajna.



Opravičujemo se vam za nastalo situacijo in vas prijazno pozdravljamo,


Tole tudi ni logicno.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.05.2012
Prispevkov: 87
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3734   Objavljeno 06.12.2019 17:01:51
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam prejšnji petek pri prevzemu blaga v Mimovrste nisem mogel plačati ne z uro in ne s telefonom. Revolut kartica pa je brezstično delovala. Like
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3735   Objavljeno 06.12.2019 18:53:00
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes sem na Mimovrste v BTC placal z Apple payem s telefonom brez problema.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 637
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3736   Objavljeno 06.12.2019 21:44:18
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No ja. Taka drama zaradi nacina placila. Zakaj naj bi vsi to morali omogocati? Btw apple vzame provizijo od vsake transakcije. Da pa kdorkoli rece: tam pa ne kupim nicesar vec, ker ne omogocajo apple pay,......
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.06.2019
Prispevkov: 113
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3737   Objavljeno 06.12.2019 22:01:25
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V ZDA naj bi Apple dobil 0,15% od nakupa. Drugje naj bi bile provizije še nižje.
Mislim, da nobena banka in trgovec ne bosta v luft skočila zarad takih zanemarljivih zneskov in šli onemogočat Apple Pay v svojih trgovinah... dejte se mal umirit s temi vašimi "Apple pobira denar hurr durr"
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 1027
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3738   Objavljeno 06.12.2019 22:06:12
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj vsaka banka nekaj vzame, tako, da teh 0,15% je potem res minimum. Največ vzame po mojih izkušnjah Mastercard, Maestro že manj. Odvisno pa predvsem od dogovora z banko.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3739   Objavljeno 06.12.2019 22:06:39
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
smt je napisal/a:
No ja. Taka drama zaradi nacina placila. Zakaj naj bi vsi to morali omogocati? Btw apple vzame provizijo od vsake transakcije. Da pa kdorkoli rece: tam pa ne kupim nicesar vec, ker ne omogocajo apple pay,......


Vse banke vzamejo provizijo... tako za karticna (brezgotovinska placila) kot tudi za polog gotovine od gotovinskih nakupov... Zakaj torej naj bi bili tiho, ce nekje kaj ne deluje... Saj konec koncev so trgovine zato, da se tam kupuje ali ne?

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 637
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3740   Objavljeno 07.12.2019 05:11:20
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V bistvu se tu vidi kdo je bolj khmm... mene ne moti nedelovanje, pac placam z gotovino ali kartico. Ni point naj ne deluje, point je v drami okoli tega. Ah no, prepricati prepricane 🥂
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani