Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 211, 212, 213  Naslednja
Apple Pay pri nas
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.05.2009
Prispevkov: 556
Kraj: Tuki
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #981   Objavljeno 08.03.2017 08:42:12
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Kakšen je kaj filing plačevati s telefonom namesto s kartico? Po oboje je treba seči v žep, to mi je jasno. Ampak ali je vredno nakazovat denar v Francijo, Irsko ipd. da potem lahko plačaš s telefonom? Mislim je frajersko, bejbe so mokre? Pritegne kaj pozornosti? Je to kul, kot BQL oz. je vsaj pol toliko kul kot BQL?


Mislim, da je ta debata že bila nekajkrat v tej temi in je čisto nepotreba in neproduktivna...to je isto vprašanje kot je kul imet iPhone, iPad...saj imaš poceni telefone/tablice, ki so tudi zelo zmogljivi in lahko delaš iste stvari...
Saj to imajo tudi drugi telefoni - NFC plačevanje...tehnika pač napreduje in to ti (tvoj) telefon omogoča, na tebi pa je ali si boš vzel 15 min časa in šel prek teh ovinkov ali ne (zdaj, ko je nakazilo 0.4 EUR (Nlb) in ni 1.25% in še valutna menjava mislim, da ni več tudi nek dodaten "strošek") in boš nakazal v tujino ali ne...
Meni osebno je fajn, ker telefon imam vedno pri sebi, denarnica pa včasih ostane tudi doma...pa še s te "kartice" ti nihče ne more vzet niti EUR brez tebe (tvojega prstnega odtisa)...vedno je odločitev posameznika zakaj bi to delal...

Če ti je pa to fora, da želiš, da pritegne pozornost, da je frajrsko, da so bejbe mokre, zaradi načina plačevanja...pol pa... On no
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #982   Objavljeno 08.03.2017 08:54:36
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Fajn je probat te nove nacine... Sem ravno prejsnji teden v Barceloni imel tak primer, da so mi ukradli denarnico z vsemi karticami in dokumenti... In sem imel edino zadevo, s katero sem lashko placeval ravno telefon in Apple Pay ... ker druge kartice sem vse preklical, zaradi tega, ce bi se lopovi slucajno spravili probavat zapravljati s karticami Smile ... Na sreco sem sicer denarnico dobil naslednji dan nazaj... in notri je bilo vse... edino kar je izginilo je bil denar... pa se to je bil samo en 2€ kovanec Smile ... Ostal sem torej z neuproabnimi, preklicanimi karticami in brez gotovine... In z moznostjo placil preko Apple Pay Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #983   Objavljeno 08.03.2017 09:06:51
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Men je stvar fajn, te pa pogreje ko POS ne registrira. Zadnje čase v Hoferju recimo. Niti ni panike saj potem vzameš denarnico in plačaš, sam je pa skos ta nesiguren občutek, da ne moreš brez denarnice ven.

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.07.2010
Prispevkov: 474
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #984   Objavljeno 08.03.2017 09:53:48
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
si probal na kakšno drugo stranico nasloniti telefon?

Jaz ponavadi najprej avtoriziram ApplePay (dbl-click Home + fingerpling) potem ga pa samo prislonim in po potrebi premikam. Avtorizacija ostane aktivna dobro minuto, tako da je časa več kot dovolj, da najdeš sweet spot Wink
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #985   Objavljeno 08.03.2017 10:10:15
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scotapipa je napisal/a:
Men je stvar fajn, te pa pogreje ko POS ne registrira. Zadnje čase v Hoferju recimo. Niti ni panike saj potem vzameš denarnico in plačaš, sam je pa skos ta nesiguren občutek, da ne moreš brez denarnice ven.


Si me prepričal s tem argumentom totalno. Ne bom vzel, dokler me na banki ne obvestijo da je podpora in da deluje 100% na vseh mestih. 99% ni dovolj!
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #986   Objavljeno 08.03.2017 10:27:11
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Si me prepričal s tem argumentom totalno. Ne bom vzel, dokler me na banki ne obvestijo da je podpora in da deluje 100% na vseh mestih. 99% ni dovolj!


Zagotovila o 100% delovanju ne bos dobil nikjer ... Sem imel problem ze z vsemi karticami.. prav nobena ni izjema ... Je prevec dejavnikov vmes, da bi lahko zagotovili 100% delovanje...

Tukaj je recimo svez prikaz, kaj se vse sprocesira ob brezgotovinskem placilu >> https://n26.com/how-realtime-notifications-work/ ... To vse se zgodi v pol sekunde ... In ce se pojavi problem samo v eni fazi, proces ni uspesen



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.10.2009
Prispevkov: 211
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #987   Objavljeno 08.03.2017 11:18:57
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Si me prepričal s tem argumentom totalno. Ne bom vzel, dokler me na banki ne obvestijo da je podpora in da deluje 100% na vseh mestih. 99% ni dovolj!


Kot ti je že Jest napisal, takega zagotovila ne boš dočakal. Niti ne rabi biti "eksotika" ala Pay Pal. Že z navadnimi karticami je lahko kdaj problem:
- Npr. v Hoferju mi že parkrat ni prijel brezstični Maestro; drugo tega problema še nisem imel
- V Ameriki se mi je zgodilo v Starbucksu, da nista prijela niti VIsa, niti Mastercard, Diners pa je delal ok. V naslednjem Starbucksu v istem mestu takih problemov ni bilo...

Tako, da zanašat se na samo eno plačilno sredstvo v vsakem primeru nosi nek riziko.
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #988   Objavljeno 08.03.2017 12:18:04
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dejanb je napisal/a:
Kot ti je že Jest napisal, takega zagotovila ne boš dočakal. Niti ne rabi biti "eksotika" ala Pay Pal. Že z navadnimi karticami je lahko kdaj problem:
- Npr. v Hoferju mi že parkrat ni prijel brezstični Maestro; drugo tega problema še nisem imel
- V Ameriki se mi je zgodilo v Starbucksu, da nista prijela niti VIsa, niti Mastercard, Diners pa je delal ok. V naslednjem Starbucksu v istem mestu takih problemov ni bilo...

Tako, da zanašat se na samo eno plačilno sredstvo v vsakem primeru nosi nek riziko.


Eni uporabljajo kalkulator, da izračunajo koliko je 3 x 5. Jaz take operacije izvedem v glavi. Še predno oni potegnejo iz žepa kalkulator, imam jaz že odgovor. To je 15.

"Ampak ti si tehnološko zaostal bumbar", mi pravijo. Jaz pa pokažem tale prstek:
Like
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #989   Objavljeno 08.03.2017 13:09:58
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
trirog je napisal/a:
si probal na kakšno drugo stranico nasloniti telefon?


Mogoče sem se narobe izrazil, telefon registrira, sepravi NFC se najde, samo mi napiše transakcija zavrnjena ali neuspešen poizkus ali nekaj podobnega in to 3x zapored recimo, bom jutri prav še enkrat probal da preberem error. Pa stanje na boon ni problem, ga imam dovolj.

Je pa prav na tem istem POSu nedavno še vse delalo bp.

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.07.2010
Prispevkov: 474
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #990   Objavljeno 08.03.2017 21:05:22
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aha. To je pa zanimivo. Sicer sem ravno danes plačal v hoferju brez težave.
.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.05.2009
Prispevkov: 556
Kraj: Tuki
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #991   Objavljeno 08.03.2017 21:54:30
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam tudi v Hoferju še nikoli nisem imel problemov z Apple Pay.... Confused
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #992   Objavljeno 09.03.2017 10:09:53
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes kot zanalašč delovalo normalno Smile

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.08.2009
Prispevkov: 226
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #993   Objavljeno 17.03.2017 15:43:56
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo. Danes sem med transakcijami v Boon.u (FR) opazil nekakšen Account Load (glej sliko). Ve kdo za kaj se gre? Zgleda kot nekakšen bonus, ker je zabeleženo z isto uro kot sem plačal v trgovini Wink




_________________
 Macbook Pro 13'' M1 2020 8GB RAM 256GB SSD 
 iMac 21.5 Late 2013 
 Apple Watch SE 44mm 
 iPhone 13 PRO Max 256GB 
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 08.09.2011
Prispevkov: 9
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #994   Objavljeno 17.03.2017 20:38:15
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V aplikaciji se je izpisalo, da imajo neko akcijo za St. Patrick's day, in ob vsakem placilu dobis vrnjen nek %. Ne najdem zdaj nikjer tega obvestila.

Jaz sem dobil pri vsakem nakupu 5% "nazaj". Ce sem si prav zapomnil, lahko dobis vrnjeno najvec 125€ (nisem preprican).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.08.2009
Prispevkov: 226
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #995   Objavljeno 17.03.2017 22:51:59
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
BlonG je napisal/a:
V aplikaciji se je izpisalo, da imajo neko akcijo za St. Patrick's day, in ob vsakem placilu dobis vrnjen nek %. Ne najdem zdaj nikjer tega obvestila.

Jaz sem dobil pri vsakem nakupu 5% "nazaj". Ce sem si prav zapomnil, lahko dobis vrnjeno najvec 125€ (nisem preprican).


Aha, hvala. Nisem zasledil tega obvestila Smile

_________________
 Macbook Pro 13'' M1 2020 8GB RAM 256GB SSD 
 iMac 21.5 Late 2013 
 Apple Watch SE 44mm 
 iPhone 13 PRO Max 256GB 
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.06.2016
Prispevkov: 105
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #996   Objavljeno 17.03.2017 23:00:43
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Gianni88 je napisal/a:
Zdravo. Danes sem med transakcijami v Boon.u (FR) opazil nekakšen Account Load (glej sliko). Ve kdo za kaj se gre? Zgleda kot nekakšen bonus, ker je zabeleženo z isto uro kot sem plačal v trgovini Wink


Po sliki vidim, da še nimaš posodobljenega appa. Najnovejša različica je 1.8.4. Wink App je bil prilagojen za vse velikosti zaslona, poleg tega pa še pokaže malo več podorbnosti o transakcijah.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.08.2009
Prispevkov: 226
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #997   Objavljeno 17.03.2017 23:06:14
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dephibio je napisal/a:
Po sliki vidim, da še nimaš posodobljenega appa. Najnovejša različica je 1.8.4. Wink App je bil prilagojen za vse velikosti zaslona, poleg tega pa še pokaže malo več podorbnosti o transakcijah.


Aaaha. Ni mi niti javilo za posodobitev, verjetno zato, ker nisem vpisan s tistim apple ID v App store… Hvala Smile

_________________
 Macbook Pro 13'' M1 2020 8GB RAM 256GB SSD 
 iMac 21.5 Late 2013 
 Apple Watch SE 44mm 
 iPhone 13 PRO Max 256GB 
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #998   Objavljeno 18.03.2017 09:15:49
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali ima se kdo probleme, da mu UK racun vztrajno blokirajo? Jaz sem pred nekaj meseci ze naredil drugega... danes hocem posodobiti, pa je spet blokiran ... Sad ... Online chat mi ni v nobeno pomoc... ker pravijo, da moram imeti pravi naslov...



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #999   Objavljeno 18.03.2017 10:33:41
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Ali ima se kdo probleme, da mu UK racun vztrajno blokirajo? Jaz sem pred nekaj meseci ze naredil drugega... danes hocem posodobiti, pa je spet blokiran ... Sad ... Online chat mi ni v nobeno pomoc... ker pravijo, da moram imeti pravi naslov...



Lahko vprašam zakaj uporabljaš lažni naslov?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1000   Objavljeno 18.03.2017 11:13:41
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Lahko vprašam zakaj uporabljaš lažni naslov?


Seveda lahko vprasas... Naslov ni lazen... le moj ni ... ker ne zivim v UK ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


« Poglej prejšnjo temo - Aplikacije za iOS - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 211, 212, 213  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani