Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 189, 190, 191 ... 211, 212, 213  Naslednja
Apple Pay pri nas
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.12.2015
Prispevkov: 190
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3781   Objavljeno 11.12.2019 08:59:40
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni se včasih zgodi, da napiše uporabite samo eno kartico, pa gre vseeno plačilo čez.. Very Happy

_________________
????Apple iPhone 13, 128GB Midnight
⌚Apple watch 6 44mm Blue Aluminium
Airpods Pro
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3782   Objavljeno 11.12.2019 09:51:51
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
davyd1994 je napisal/a:
Meni se včasih zgodi, da napiše uporabite samo eno kartico, pa gre vseeno plačilo čez.. Very Happy


To se je meni zgodilo vceraj v Merkurju v Kranju ... Sem uro samo se enkrat prislonil in je slo potem BP skozi ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3783   Objavljeno 11.12.2019 10:14:48
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, meni zaenkrat deluje povsod in upam, da tako tudi ostane, ker v resnici plačujem samo še s telefonom (N26).

Je pa res, da sedaj glede na komentarje spet obvezno nosim denarnico s seboj in se vsakič vprašam komu sem se tako močno zameril Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.11.2019
Prispevkov: 119
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3784   Objavljeno 11.12.2019 11:16:40
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AlexWein je napisal/a:
Špar je zgleda ok ja. Tudi jaz vsaj 3x tedensko plačujem z AP tam in še ni bilo težav (trkam Smile ).



Do sedaj mi je delalo povsod. Tudi jaz trkam Very Happy

P.s
Je bilo pa zanimivo,ko je pos terminal zavrnil brezstično plačilo klasične vise.
Transakcijo je enostavno zavrnilo. Pos je bil od skb. Aja,trgovina dm. Žal nisem imel telefona pri sebi,da bi probal apple pay. V hoferju ista kartica no problem z brezstičnim plačilom. Ni aple pay pa so vseeno problemi. Očitno je vsak pos po svoje nastavljen Confused
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3785   Objavljeno 11.12.2019 11:19:34
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa saj terminal ne ve ali ti plačuješ z telefonom ali kartico,saj te trgovec zmeraj vpraša ali boste plačali z brestično kartico in temu prilagodi terminal,potem pač ti približaš ali telefon ali kartico NFC je v obeh primerih enak.

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3786   Objavljeno 11.12.2019 11:37:43
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krepki je napisal/a:
Pa saj terminal ne ve ali ti plačuješ z telefonom ali kartico,saj te trgovec zmeraj vpraša ali boste plačali z brestično kartico in temu prilagodi terminal,potem pač ti približaš ali telefon ali kartico NFC je v obeh primerih enak.


Noja... prodajalcu je cisto vseeno, ali ob negotovinskem placilu placas brezsticno ali tako, da kartico vstavis v rezo ... Njega ponavadi samo briga, ali bo gotovina ali kartica ...

Jaz ponavadi recem samo, da bom placal s kartico ...

V nekaterih stacunah sprasujejo ali bo MasterCard, Visa, Maestro ... ampak to pomoje samo zato, ker imajo pac tak program, kjer je to kot kaze rocno treba izbrati... V POS terminal pa ob negotovinskem placilu pri takih ponavadi rocno vpise znesek in potem sele lahko prislonis telefon, uro, kartico ali pa slednjo porines v rezo ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3787   Objavljeno 11.12.2019 14:49:07
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krepki je napisal/a:
Pa saj terminal ne ve ali ti plačuješ z telefonom ali kartico,saj te trgovec zmeraj vpraša ali boste plačali z brestično kartico in temu prilagodi terminal,potem pač ti približaš ali telefon ali kartico NFC je v obeh primerih enak.

Predvidevam, da govoriš na pamet? Potem pa razloži, za kaj ne istem terminalu kar naenkrat niti z večimi poskusi ne dela ne Garmin Pay ne Apple Pay (ne z uro, ne s telefonom), še vedno pa brez problema deluje brezstično plačilo s kartico in to isto kartico na katero sta vezana tako Apple Pay kot Garmin Pay....

Tudi jaz drugače skoraj vse plačujem z uro ali telefon (že zadnja 4 leta), ampak še vedno to ne spremeni, da v zadnjem mesecu ponekod (v mojem primeru Mimovrste Šiška), kar naenkrat ne gre več.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3788   Objavljeno 11.12.2019 15:01:27
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja na pamet govorim,ker prodajalec te vraša z čem boš plačal,ali z kartico ali gotovino,ponekod tudi ali boš plačal brestično,po tem sklepam,da pač nastavi pos terminal za plačilo z kartico in zdaj je vseno ali prisloniš telefon,kartico ali uro terminal prebere NFC čip.
Jaz zaenkrat nisem imel primera,da ni šlo plačat z telefonom,res nimam apple pay ampak plačujem z samsung telefonom GPay povezano z Revolut mastercard.

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.08.2019
Prispevkov: 174
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3789   Objavljeno 11.12.2019 15:10:08
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Plačilo s kartico ali Apple Payem je za terminal vseeno. Ne loči kdaj je kartica ali Apple Pay.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3790   Objavljeno 11.12.2019 15:11:28
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prodajalec te vorasa zato, da se sprozi nacin placila in blagajna znesek prenese na POS termina, ce zelis placati brezgotovinsko ali odpre lredal z gotovino, ce zelis placati z gotovino... Ce pa gre za tako stacuno, ki nima POS terminalov vezanih na blagajno, pa je cisto vseeno...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3791   Objavljeno 11.12.2019 15:40:20
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
svetidej je napisal/a:
Plačilo s kartico ali Apple Payem je za terminal vseeno. Ne loči kdaj je kartica ali Apple Pay.

To pa ne bo držalo, pri Apple Pay se kot verifikacija uporabi CDCVM, pri plačilu z navadno brezstično kartico pa PIN, podpis ali nič pri plačilu do x€. CDCVM ni nujno da terminal podpira, je pa res da bi ga naj zdaj že res skoraj vsi. Mogoče je tudi da se CDCVM da izklopit na terminalu.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1427
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3792   Objavljeno 11.12.2019 15:55:33
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krepki je napisal/a:
Pa saj terminal ne ve ali ti plačuješ z telefonom ali kartico,saj te trgovec zmeraj vpraša ali boste plačali z brestično kartico in temu prilagodi terminal,potem pač ti približaš ali telefon ali kartico NFC je v obeh primerih enak.


svetidej je napisal/a:
Plačilo s kartico ali Apple Payem je za terminal vseeno. Ne loči kdaj je kartica ali Apple Pay.


- Apple Pay za delovanje ne potrebuje interneta.
- če plačas z kartico NFC , Apple NE dobi Fee za transakcijo.
- če plačas preko iPhona,Ure aka (Apple Pay) , Apple dobi Fee za transakcijo.

iPhone brez interneta, in kot pravite da terminal ne loči kartice od iPhona kako bi potem Apple sploh pobiral transaction Fee ? .. Ajd naj mi en to razloži ker še nikol nism mel nič contact-less ker mi je bz, pa bi res rad vedel Very Happy Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3793   Objavljeno 11.12.2019 16:27:36
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
svetidej je napisal/a:
Plačilo s kartico ali Apple Payem je za terminal vseeno. Ne loči kdaj je kartica ali Apple Pay.

Še miljnontič... očitno loči.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.03.2011
Prispevkov: 68
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3794   Objavljeno 11.12.2019 18:05:16
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
iPhone brez interneta, in kot pravite da terminal ne loči kartice od iPhona kako bi potem Apple sploh pobiral transaction Fee ? .. Ajd naj mi en to razloži ker še nikol nism mel nič contact-less ker mi je bz, pa bi res rad vedel Very Happy Very Happy

Ko svojo plačilno kartico upariš z Apple Pay, se ustvari t.i. virtualna kartica (oz. virtualni račun), katere izdajatelj je Apple. Poglej naslednjič na odrezek, ki pride iz POS avtomata, kjer so izpisane zadnje štiri številke kartice. Z vidika POS avtomata plačaš z virtualno kartico, ne s svojo kartico.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1234
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3795   Objavljeno 11.12.2019 19:19:46
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz trkam: do sedaj še nisem imel NITI ENE težave s plačilom z Apple Pay preko N26. Plačeval sem v različnih Mercatorjih, Šparih, LeClerku, pa raznih zakotnih vulkanizerjih itd. POVSOD, kjer je možno brezstično plačevanje (še nisem naletel, da ne bi bilo možno), samo rečem, da bi plačal s kartico in prislonim uro, pa potem začutim tisto dobro staro vibro na roki in voila - PLAČANO! Very Happy Skratka, nobenih problemov so far...

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.08.2019
Prispevkov: 174
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3796   Objavljeno 11.12.2019 19:55:53
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
X-S!D3 je napisal/a:
Še miljnontič... očitno loči.

Na POS terminalu je razlika samo CDCVM, kot je povedal iApple. Če bi vtipkavali PIN v POS terminal pa ne bi bilo niti ene razlike.
https://tehnozvezdje.si/boljsi-nacin-potrjevanja-spletnih-nakupov-prihaja-toda-z-zamudo/

NLB POS terminali CDCVM to podpirajo že več kot 1 leto.

Če pride plačilo CDCVM preko POS terminala banka ne more ločiti ali je bil uporabljen Apple Pay, Google Pay, Samsung Pay ali kaj tretjega.

NLB Pay, Abadenarnica, Wave2pay ne uporabljajo še CDCVM-ja in je potrebno v POS terminalu vpisati PIN. Vendar kmalu naj bi tudi oni to implementirali (oziroma ko bo Bankart).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3797   Objavljeno 11.12.2019 20:36:27
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
svetidej je napisal/a:
Na POS terminalu je razlika samo CDCVM, kot je povedal iApple. Če bi vtipkavali PIN v POS terminal pa ne bi bilo niti ene razlike.
https://tehnozvezdje.si/boljsi-nacin-potrjevanja-spletnih-nakupov-prihaja-toda-z-zamudo/

NLB POS terminali CDCVM to podpirajo že več kot 1 leto.

Če pride plačilo CDCVM preko POS terminala banka ne more ločiti ali je bil uporabljen Apple Pay, Google Pay, Samsung Pay ali kaj tretjega.

NLB Pay, Abadenarnica, Wave2pay ne uporabljajo še CDCVM-ja in je potrebno v POS terminalu vpisati PIN. Vendar kmalu naj bi tudi oni to implementirali (oziroma ko bo Bankart).


Napisal si, da ne ločijo Apple Paya od kartice.
svetidej je napisal/a:
Plačilo s kartico ali Apple Payem je za terminal vseeno. Ne loči kdaj je kartica ali Apple Pay.


Ampak ni eanako. Če je CDCVM, ni kartica, torej ločijo. Če ne bi mogli ločit, potem bi Apple Pay še vedno deloval tam, kjer sedaj ne deluje več, še vedno pa delujejo brezstične kartice. Nihče ni govoril o tem, ali ločijo Samsung Pay od Apple Paya (čeprav če drugega ne, kartični procesor sigurno ve, čigava je tista virtualna številka s katero plačuješ...).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 260
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3798   Objavljeno 11.12.2019 20:46:31
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
svetidej je napisal/a:
NLB Pay, Abadenarnica, Wave2pay ne uporabljajo še CDCVM-ja in je potrebno v POS terminalu vpisati PIN. Vendar kmalu naj bi tudi oni to implementirali (oziroma ko bo Bankart).

Wave2Pay ima že od začetka CDCVM
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3799   Objavljeno 11.12.2019 20:54:25
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mm46 je napisal/a:
Wave2Pay ima že od začetka CDCVM


Wave2Pay NI kartica.. ampak je tudi ena izmed oblik brezsticnega placevanja z mobilno napravo...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 260
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3800   Objavljeno 11.12.2019 21:04:40
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odgovor je letel na citiran stavek, kjer je govora o mobilnih denarnicah, ne o karticah. NLB Pay in Abadenarnica ne podpirata CDCVM in je zato, kot rečeno, potrabno tipkat PIN na POS. Wave2Pay ima že od prve verzije CDCVM in je zato avtentikacija na telefonu.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani