Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 178, 179, 180 ... 211, 212, 213  Naslednja
Apple Pay pri nas
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1794
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3561   Objavljeno 02.11.2019 11:43:28
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Ampak katera banka, ki se gre mobilno bancnistvo, nima svoje aplikacije, je pa podprta v Apple Pay? Sicer nisem orav veliko iskal... sploh pa ne v USA... Samo se vedno sem mnenja, da je takih primerov zelo malo... vsaj v Evropi... In tako je izjava, da zakaj banke zapravljajo “mastne denarce” za lastno aplikacijsko resitev, ce pa bi se lahko enostavno pridruzile v Apple Pay nekako cudna... vsaj moje mnenje je tako Wink Rolling Eyes



Saj podobno razmisljava. Itak moderna banka rabi app za poslovanje, ApplePay je samo pika na i.

Kar sem mislil je, da so dodatne storitve ala NLB pay,
neki Petrol Pay (al kaj je ze) in ostali derivati metanje denarja skozi okno oziroma slabe strateske odlocitve vodstva, ki ni v stiku z modernimi tehnologijami.

Nekako tako kot da bi Telemach danes zacel ponujati placljiv email account. Ki bi delal samo v Sloveniji.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3562   Objavljeno 02.11.2019 12:11:52
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:

Nekako tako kot da bi Telemach danes zacel ponujati placljiv email account. Ki bi delal samo v Sloveniji.


Dobra ideja. Bi znal kak Slo Manager zadevo posvojit in oranžno obarvat. Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1794
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3563   Objavljeno 02.11.2019 12:44:04
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Dobra ideja. Bi znal kak Slo Manager zadevo posvojit in oranžno obarvat. Very Happy Very Happy Very Happy


Saj takoj ko sem kliknil Poslji, sem pomislil, da bi se kakemu 60+ "menedzerju leta" zdelo to dobra ideja.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3564   Objavljeno 02.11.2019 12:49:05
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Saj podobno razmisljava. Itak moderna banka rabi app za poslovanje, ApplePay je samo pika na i.

Kar sem mislil je, da so dodatne storitve ala NLB pay,
neki Petrol Pay (al kaj je ze) in ostali derivati metanje denarja skozi okno oziroma slabe strateske odlocitve vodstva, ki ni v stiku z modernimi tehnologijami.

Nekako tako kot da bi Telemach danes zacel ponujati placljiv email account. Ki bi delal samo v Sloveniji.


Vsi so tako zaceli... Recimo Revolut, N26,...smo prej uporabljali brez Apple Pay... potem pa se samo nadgradi... ko se zmenijo z Applom... Tako, da jaz ne vidim nobenega problema, da so razvili svoj app takrat, ko smo se v Sloveniji se “svercali” preko boon. in podobnih resitev... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.03.2011
Prispevkov: 68
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3565   Objavljeno 02.11.2019 12:58:27
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se mi zdi, da se tu mešajo jabolka in hruške. Banke se priključujejo Apple Pay-u zato, da svojim strankam omogočijo mobilno plačevanje. To nima zveze z bančnimi aplikacijami za vodenje računov.

Strinjam pa se, da so lokalne parcialne rešitve ala NLB Pay, Abadenarnica in Wave2Pay verjeno obsojene na propad in predstavljajo potrato denarja in časa.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3566   Objavljeno 02.11.2019 13:04:26
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nevem, ce so obsojene na propad... Konec koncev te resitve vse deluje... a zal samo na Androidu, kjer pa v Sloveniji zaenkrat se ni druge resitve... in niso na voljo za iOS... Google Pay pa tudi vprasanje, kdaj bo na voljo uradno v Sloveniji...

Govora je bolj o mobilnih bancnih aplikacijah na iOSu, kot je KlikIn, MOJ@SKB,...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.07.2007
Prispevkov: 609
Kraj: 1 Infinite Loop
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3567   Objavljeno 02.11.2019 13:22:36
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
KlikIn je za slovenske razmere spodoben app, manjkata mu samo dve stvari, pa bi bil za moje potrebe odličen. To sta podpori za plačevanje e-računov in seveda 🍏 pay.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3568   Objavljeno 02.11.2019 13:32:20
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Nevem, ce so obsojene na propad... Konec koncev te resitve vse deluje... a zal samo na Androidu, kjer pa v Sloveniji zaenkrat se ni druge resitve... in niso na voljo za iOS... Google Pay pa tudi vprasanje, kdaj bo na voljo uradno v Sloveniji...

Govora je bolj o mobilnih bancnih aplikacijah na iOSu, kot je KlikIn, MOJ@SKB,...

Pa so dejansko ljudje, ki uporabljajo te rešitve, ker jaz ne poznam nobenega, ki bi te alternativne rešitve ponujal. Apple pay uporabljajo tisti z Revolutom ali N26, ostale storitve pa nobenega ne poznam, pa čeprav so ljudje pri bankah ki te svoje storitve omogočajo in imajo Androide. Je pa mislim, da treba odklenit telefon, odpreti aplikacijo, odpreti kartico ter celo še pin vpisati če je plačilo večje kot 25€. Vse to uporabo toliko zakomplicira, da je enostavneje vzeti kartico iz denarnice.
Meni je finta Apple Pay ravno to, da lahko plačaš bilokako visok znesek samo z potrditvijo obraza ali prstnega odtisa z dvoklikom gumba ali približanju terminala in ni potrebno nič komplicirati, poleg tega da je kartica vedno na voljo (kar sicer velja tudi za ostale rešitve).

Tako da rešitev že res deluje, ampak so šli toliko okoli da več nima smisla.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.03.2011
Prispevkov: 68
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3569   Objavljeno 02.11.2019 13:58:31
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Od kod ti ideja, da je izkušnja na Androidu kaj drugačna. Edina razlika je v tem, da imaš na Androidu lahko več plačilnih aplikacij. Ko eno izbereš za privzeto, se potem obnaša popolnoma enako, kot si opisal za Appla Pay. Samo če želiš plačat z aplikacijo, ki ni privzeta, jo moraš najprej odpret.

@benzoo: Še enkrat, aplikacije za mobilno bančništvo nimajo nobene zveze z Apple Pay. KlikIn tako nikoli ne bo imel Appla Pay-a, z Appla Pay bodo kvečjemu kompatibilne NLBjeve kartice.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3570   Objavljeno 02.11.2019 14:44:12
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kokica2000 je napisal/a:
Od kod ti ideja, da je izkušnja na Androidu kaj drugačna. Edina razlika je v tem, da imaš na Androidu lahko več plačilnih aplikacij. Ko eno izbereš za privzeto, se potem obnaša popolnoma enako, kot si opisal za Appla Pay. Samo če želiš plačat z aplikacijo, ki ni privzeta, jo moraš najprej odpret.

@benzoo: Še enkrat, aplikacije za mobilno bančništvo nimajo nobene zveze z Apple Pay. KlikIn tako nikoli ne bo imel Appla Pay-a, z Appla Pay bodo kvečjemu kompatibilne NLBjeve kartice.


Aha, vidim, da lahko eno kartico določiš kot privzeto za NFC plačilo in je na voljo ko odkleneš telefon takoj pri stiku z NFC terminalom. Je pa vseeno potrebno vpisati PIN za plačilo nad 25€ in odpirati aplikacijo če hočeš plačati z drugo kartico, če prav razumem?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3571   Objavljeno 02.11.2019 14:45:58
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Aha, vidim, da lahko eno kartico določiš kot privzeto za NFC plačilo in je na voljo ko odkleneš telefon takoj pri stiku z NFC terminalom. Je pa vseeno potrebno vpisati PIN za plačilo nad 25€ in odpirati aplikacijo če hočeš plačati z drugo kartico, če prav razumem?


Odvisno od resitve... Pri Google Pay ni potrebno... pri NLB pay pa je recimo vseeno potrebno, ker deluje drugace, kot recimo Apple Pay... Za druge resitve (Wave2Pay, Abadenarnica, DH Denarnik, ...) nevem, ker jih se nisem sam uporabljal...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3572   Objavljeno 02.11.2019 14:54:09
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako je privzeta kartica,deluje takoj po odklepu telefona NLB pay ,Abadenarnica in potreben je pin nad 25 €.
Če uporabljaš G Pay pa je zadeva podobna,jaz recimo imam v G Pay kartico Revolut in po plačilo nad 25€,moram dvakrat prislonit telefon na pos terminal,ker me vmes aplikacija Revolut pozove,da jo odklenem in z tem potrdim plačilo.Na pos terminalu ni potrebno vnesti pina kartice.

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2012
Prispevkov: 394
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3573   Objavljeno 05.11.2019 09:42:13
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih



In smo res dočakali! Laughing

_________________
Lep pozdrav,

David


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 22.06.2009
Prispevkov: 85
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3574   Objavljeno 05.11.2019 09:51:39
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Iphone_4 je napisal/a:



In smo res dočakali! Laughing



Super. Vsaj ena je prišla iz jame Like
Ostale pa??
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3575   Objavljeno 05.11.2019 09:51:48
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je, v wallet sem dodal, nisem pa še plačal.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 22.06.2009
Prispevkov: 85
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3576   Objavljeno 05.11.2019 09:53:10
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasoz je napisal/a:
Res je, v wallet sem dodal, nisem pa še plačal.


Nisem komitent banke,ma pe iz radovednosti zanima katere kartice je možno dodat Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3577   Objavljeno 05.11.2019 09:58:46
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Osnovna Visa debitna, verjetno pa tudi vse ostale vise
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 260
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3578   Objavljeno 05.11.2019 10:06:24
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo Viso Inspire se lahko doda
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 671
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3579   Objavljeno 05.11.2019 10:08:12
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zaenkrat samo visa inspire. Torej debetna visa. Ostale ne delujejo. Imam se 3 kartice in Visa inspire edina deluje.

YOSHIKAWA je napisal/a:
Nisem komitent banke,ma pe iz radovednosti zanima katere kartice je možno dodat Smile

Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 22.06.2009
Prispevkov: 85
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3580   Objavljeno 05.11.2019 10:48:32
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
denismu je napisal/a:
Zaenkrat samo visa inspire. Torej debetna visa. Ostale ne delujejo. Imam se 3 kartice in Visa inspire edina deluje.



Hvala za odgovor Like
Me pa čudi,da dela samo debetna visa. Sem mislil,da ko apple enkrat požegna banko so vse kartice rady za apple pay.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani