Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 211, 212, 213  Naslednja
Apple Pay pri nas
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 670
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1061   Objavljeno 04.06.2017 13:41:12
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam Fr boon. Tako da ne vem. Nakazem si gor preko n25. Pride isri dan. Rez stroskov konverzije. Ker ce se nakazuje v UK boon je najprej konverzija z eu v gbp in nato se z gbp v eur ko placas. To pride okoli 3,5%. In se 1,25% ko placas. Torej nekje 4-5%. Na par 100 eur porabe mesecno se ze pozna. Ravno zaradi tega sem prestavil z uk na fr boon
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 1022
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1062   Objavljeno 04.06.2017 15:46:30
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je imel kdo težavo, da pri registraciji ni dobil kode za verifikacijo telefonske številke?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1063   Objavljeno 04.06.2017 17:32:32
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
denismu je napisal/a:
Imam Fr boon. Tako da ne vem. Nakazem si gor preko n25. Pride isri dan. Rez stroskov konverzije. Ker ce se nakazuje v UK boon je najprej konverzija z eu v gbp in nato se z gbp v eur ko placas. To pride okoli 3,5%. In se 1,25% ko placas. Torej nekje 4-5%. Na par 100 eur porabe mesecno se ze pozna. Ravno zaradi tega sem prestavil z uk na fr boon


Verjetno si mislil N26 Smile ... Pa nakazujes kot SEPA nakazilo ali kot Mastercard "topup"?

Jaz sem UK boon. sedaj koncno zaprl ... in sem mislil mogoce odpreti ITA ... ampak ce nihce se ni probal... nimam namena se spet zafrkavati s tem ... Ce gre pa samo preko SEPA nakazila pa mi tudi ni zanimivo ... ker predolgo traja... Ce recimo v petek popoldan nakazes, bo sele v ponedeljek na racunu Smile ... Pri top-up preko kartice pa je v bistvu na voljo takoj...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.07.2009
Prispevkov: 1064
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1064   Objavljeno 04.06.2017 18:26:18
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest, sem v enaki situaciji. Zaprl UK račun že nekaj časa nazaj. Sedaj če bi odprl bi Italijanskega, ampak samo v primeru da lahko z kartico takoj naložiš. Ubistvu se mi tudi še enega apple računa samo za to ne da odpirat.
Revolut se čaka Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 670
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1065   Objavljeno 04.06.2017 18:41:21
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja. N26.

Glede SEPA je tako: ce nakazem z n26 takoj zjutaj. Npr 7 uri je na boon-u denar cca 11-11:30. Ce nakazem po 11 uri je na boonu denar isti dan do 17 ure. Pac pocakam tistih nekaj ur pa je. V n26 imam shranjen template tako da porabim za nakazilo 10 sekund. To kar pa ti pravis je pa kriv vikend. Ce nakazes v petek po 11 uri je denar v pon cca po 12 uri. Ja. 3 dni. Ker je vikend.

Sam sem z fr boon zadovoljen. Prej je nakazilo na uk trajalo sicer 2-3 ure ampak so bile vmes provizije za menjave. Nakazoval pa sem z revolut.

In ce uk in fr boon ne dela s karticami ki so izdane izven uk oz fr pomoje tudi it boon ni izjema. Ampak osebno bi raje ce bi se enkrat izbiral odprl fr boon. Ker ce ima it boon zadaj italijane... za support itd potem bog se usmili...




Jest je napisal/a:
Verjetno si mislil N26 Smile ... Pa nakazujes kot SEPA nakazilo ali kot Mastercard "topup"?

Jaz sem UK boon. sedaj koncno zaprl ... in sem mislil mogoce odpreti ITA ... ampak ce nihce se ni probal... nimam namena se spet zafrkavati s tem ... Ce gre pa samo preko SEPA nakazila pa mi tudi ni zanimivo ... ker predolgo traja... Ce recimo v petek popoldan nakazes, bo sele v ponedeljek na racunu Smile ... Pri top-up preko kartice pa je v bistvu na voljo takoj...

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 670
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1066   Objavljeno 04.06.2017 18:44:57
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi ce nakazes s slo banke v petek popoldan bos imel na slo banki sele v ponedeljek. Edino ce nakazujes pred 14 uro. Zadnji clearing med bankami je baje ob 16 uri... ampak ce nakazes do 14 ure 99% pride isti dan. Imam orevej nakazil z firme in prilivov in ponavadi je res vse 99%.

Jest je napisal/a:
Verjetno si mislil N26 Smile ... Pa nakazujes kot SEPA nakazilo ali kot Mastercard "topup"?

Jaz sem UK boon. sedaj koncno zaprl ... in sem mislil mogoce odpreti ITA ... ampak ce nihce se ni probal... nimam namena se spet zafrkavati s tem ... Ce gre pa samo preko SEPA nakazila pa mi tudi ni zanimivo ... ker predolgo traja... Ce recimo v petek popoldan nakazes, bo sele v ponedeljek na racunu Smile ... Pri top-up preko kartice pa je v bistvu na voljo takoj...

Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1067   Objavljeno 04.06.2017 20:06:52
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je res, da je problem vikend... ampak ce ne gre s kartico, potem raje pocakam, da bo kaksna druga varianta... ker tako nujno itak ne rabim tega... samo zaradi "fancy" faktorja pa se mi dejansko ne ljubi vec zafrkavat in gledat, kdaj bom nakazal in cakat, kdaj bo nakazano... Pri Revolut recimo mi je ravno to vsec, da si brez provizije lahko nakazem sredstva gor v trenutku... ne glede na to, kdaj to naredim... lahko tudi ob pol treh zjutraj na praznicno nedeljo... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.07.2010
Prispevkov: 474
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1068   Objavljeno 04.06.2017 20:51:23
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj se pa naj ne bi dalo?
Jaz sem si danes odprl IT račun in je možnost nakazila s kreditkobza 1€ feeja
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1069   Objavljeno 04.06.2017 22:00:46
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
trirog je napisal/a:
Zakaj se pa naj ne bi dalo?
Jaz sem si danes odprl IT račun in je možnost nakazila s kreditkobza 1€ feeja


Pa mora biti ITA kartica? Ker pri recimo UK boon. je v zacetku to delovalo... potem pa se ni vec dalo, ce ni bila UK kartica... fee je bil pa 0€ oz. £... ce je slo za debetno kartico...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 670
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1070   Objavljeno 05.06.2017 09:02:38
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poskusi nakazati na it boon z naso kartico. Slo kartica. Pa porocaj ce deluje. Ce deluje potem bo naval. Aja. Pa kartica mora podpirati 3D verifikacijo. Npr Banka Koper to podpira. Ne pa cisto vse kartice izdane v slo.

trirog je napisal/a:
Zakaj se pa naj ne bi dalo?
Jaz sem si danes odprl IT račun in je možnost nakazila s kreditkobza 1€ feeja

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1071   Objavljeno 05.06.2017 10:35:51
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tud če zdaj dela, čez neki časa ne bo .... kot je bilo z UK. Tudi ni logično, da bi nekje delalo drugje pa ne. Kdo se bo ukvarjal s tem in stalno zapiral in odpiral boon račune.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.10.2011
Prispevkov: 749
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1072   Objavljeno 05.06.2017 14:40:04
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dokler ne bo Apple Pay pri nas uradno podprt je vse samo neko kalkuriranje in iskanje lukenj. Sicer imam boon UK in je deloval super, samo provizij nisem pripravljen plačevat ali pa biti v strahu ce imam na boon racunu se dovolj stanja. Prav tako se mi ne zdi prakticno kakrsno koli nalaganje denarja iz kreditnih ali debetnih kartic. Sicer je res prirocno placevanje z telefonom, samo ta trenutek mi je se vseeno bolj enostavno v žep vtaknt bancno kartico, NFC ali pač ne. Sam z gotovino zelo malo plačujem. Se pravi za moje pojme bo zadeva šele res uporabna takrat, ko bo Apple pay podpiral mojo banko in bom tako v wallet dodal svojo kartico na katero vsak mesec dobim plačo. Zgleda pa da bo na to treba še maaaalo počakati.

_________________
 MacBook Pro  iPhone  Apple Watch 
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 670
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1073   Objavljeno 05.06.2017 15:40:46
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Potem bos cakal dokler ne bo zunaj iphone 12 ali 15. Ce bo sploh kdaj. Smo premajhen trg za apple. Vsaj kar se apple pay tice. Pomoje bo se najblizje n26 varjanta. Ampak tudi na n26 bo treba nekako naloziti denar. Meni fr boon deluje super. In z njim nimam niti centa stroskov.


ajCloud je napisal/a:
Dokler ne bo Apple Pay pri nas uradno podprt je vse samo neko kalkuriranje in iskanje lukenj. Sicer imam boon UK in je deloval super, samo provizij nisem pripravljen plačevat ali pa biti v strahu ce imam na boon racunu se dovolj stanja. Prav tako se mi ne zdi prakticno kakrsno koli nalaganje denarja iz kreditnih ali debetnih kartic. Sicer je res prirocno placevanje z telefonom, samo ta trenutek mi je se vseeno bolj enostavno v žep vtaknt bancno kartico, NFC ali pač ne. Sam z gotovino zelo malo plačujem. Se pravi za moje pojme bo zadeva šele res uporabna takrat, ko bo Apple pay podpiral mojo banko in bom tako v wallet dodal svojo kartico na katero vsak mesec dobim plačo. Zgleda pa da bo na to treba še maaaalo počakati.

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.10.2011
Prispevkov: 749
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1074   Objavljeno 05.06.2017 16:02:19
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
denismu je napisal/a:
Potem bos cakal dokler ne bo zunaj iphone 12 ali 15. Ce bo sploh kdaj. Smo premajhen trg za apple. Vsaj kar se apple pay tice. Pomoje bo se najblizje n26 varjanta. Ampak tudi na n26 bo treba nekako naloziti denar. Meni fr boon deluje super. In z njim nimam niti centa stroskov.





Verjetno imaš na žalost prav

_________________
 MacBook Pro  iPhone  Apple Watch 
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1075   Objavljeno 05.06.2017 17:10:16
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
denismu je napisal/a:
Potem bos cakal dokler ne bo zunaj iphone 12 ali 15. Ce bo sploh kdaj. Smo premajhen trg za apple. Vsaj kar se apple pay tice. Pomoje bo se najblizje n26 varjanta. Ampak tudi na n26 bo treba nekako naloziti denar. Meni fr boon deluje super. In z njim nimam niti centa stroskov.


Po moje pa nismo premajhni. Smo 340-milijonski trg (ce gledamo evroland). Samo Apple mora to nekak zlepa ali zgrda (kaksna EU direktiva ali uredba na temo enotnosti evrocone) "ugotoviti"... Ce ne bo EU prej sel v maloro, bomo imeli v max. 2 letih to na voljo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 670
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1076   Objavljeno 05.06.2017 19:23:43
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple se mora dogovoriti z vsako banko posebej. In kaj mislis da bo prej izbral? nemsko banko z 5 mio strankami ali npr delavsko hranilnico z 25.000 strankami. Od katerih bo mogoce 2% uporabljalo apple pay. Npr banka koper ima vec kot 50.000 stranka pa njihovo wave2pay ala apple pay varjanto uporablja mogoce 500 oseb. In ne mores prisiliti nekoga da ponuja na celoti eu svoje storitve. Ni takega zakona. Podjetja gredo tam kjer je denar in dobicek. In SLovenija ni med temi. Tako da pozabi na Apple pay pri nas vsaj se nekaj let. Ce vprasas mene pa ne bo nikoli.

azrael je napisal/a:
Po moje pa nismo premajhni. Smo 340-milijonski trg (ce gledamo evroland). Samo Apple mora to nekak zlepa ali zgrda (kaksna EU direktiva ali uredba na temo enotnosti evrocone) "ugotoviti"... Ce ne bo EU prej sel v maloro, bomo imeli v max. 2 letih to na voljo.

Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1077   Objavljeno 05.06.2017 20:42:25
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lepo se preseliš v Ameriko, v domovino Appla in imaš 100% izkoristek Apple naprav in polno fukncionalnost storitev. Čisto enostavno. In še lepa prednost, da daš tam za imac pol plače, pri nas pa, jebiga, vzameš kredit. Smile

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.07.2010
Prispevkov: 474
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1078   Objavljeno 06.06.2017 07:10:32
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako naj bi se izvedlo nakazilo na boon IT preko SPEA UPN?

Ali pravilno razumem, da uporabiš kot referenco NRC
Pod prejemnika pa napišeš sebe - kot izhaja iz podatkov v appu.
Kaj pa naslov?

Če bo še koga zanimalo:
Pri referenci sem uporabil NRC
Pod prejemnika pa vpisal sebe skupaj s svojim naslovom in je prišlo na račun.


Nazadnje urejal/a trirog Čet 08. Jun 2017 06:12; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 670
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1079   Objavljeno 06.06.2017 07:17:33
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce je to letelo name: no thanks. Sicer pa meni je ok tudi ce ostane na fr boon zadeva.

rokoko je napisal/a:
Lepo se preseliš v Ameriko, v domovino Appla in imaš 100% izkoristek Apple naprav in polno fukncionalnost storitev. Čisto enostavno. In še lepa prednost, da daš tam za imac pol plače, pri nas pa, jebiga, vzameš kredit. Smile

Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.11.2013
Prispevkov: 47
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1080   Objavljeno 17.06.2017 18:50:18
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo,
bi mi lahko kdo ki uporablja Apple pay pri nas malo pomagal 😀
Naredil sem si Boon. Plus račun (Italijanski),
odpru sm si tudi N26 račun (Trenutno čakam na kartico).

Ko probam narediti top-up iz moje kartice (SKB) na boon. mi noce nic naloziti ker mi skos javlja error.
Bi šlo mogoče če bi iz moje banke naredil wire transfer?

Kako je potem s tem ko dobim N26 kartico. kot sem si jaz zamislil je tako da iz osebnega računa pošljem na N26 račun in potem iz N26 na boon?

Hvala za info =)

_________________
Certifikat za:
Apple Product Professional 2013
Apple Product Professional 2014
Apple Product Professional 2015
Apple Product Professional 2016
« Poglej prejšnjo temo - Aplikacije za iOS - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 211, 212, 213  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani