Jabuk
Projektor namesto televizorja
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.06.2009
Prispevkov: 131
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 09.11.2015 20:43:54
Projektor namesto televizorja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem malo gledal in vidim, da se projektorji dobijo za soliden denar v primerjavi z večjimi televizorji.

Trenutno imam televizor velikost 55" in razmišljam o menjavi za večjega. Gledam velikosti 65" ali več.

Televizor uporabljam, za svoj namen, torej gledanje filmov in tv programov. Od vseh funkcij pri tv uporabljam samo USB za zunanji disk.

Pri projektorju me zanima kako je s tv programi in zvokom. Treutno uporabljam Conax kartico in mislim, da bi v primeru projektorja moral pridobiti komunikator operaterja in tega priklopiti preko HDMI. Imam prav? Tako bi imel eden daljinec za projektor in enega za programe, če se ne motim.

Kako pa je z zvokom? Trenutno imam poleg tv-ja namen kupiti soundbar pa me zanima ali ga lahko porabim, za projektor? Zvok pripeljem iz komunikatorja v zvočnik ali preko HDMI skupaj s sliko v projektor in nato v zvočnik?

Tudi predlogi glede platna so dobrodošli.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.06.2012
Prispevkov: 120
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.11.2015 21:47:35
Re: Projektor namesto televizorja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Verjetno bo najbolje ce poves venovni rang projektorja pa mogoce kaksnega nalimas, ki ti je padel v oci. Vem da sem sam gledal za biznis klaso in so bili ze tam cez 1000€ z lahkoto. Kolikor so mi razlagali je najvecja razlika kako se obnese ce ni popolna tema. Pazi tudi na to kaksno resolucijo zmore. Drugace pa odvisno od komunikatorja in pa od tega kaksne vhode/izhode omogoca projektor. To je verjetno spet precej odvisno od cenovnega ranga.

Sem jih pa ze videl kot nadomestke domacih televizorjev Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.11.2015 22:24:17
Re: Projektor namesto televizorja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ravno prejšni teden sem mel čez vikend doma endost star projektor.
Ni bil neka top klasa, a glede svetlobe je blo OK. Za zlo svetlo sobo pa verjetno ne bi blo primerjave z ekranom.

Največ problemov sem mel s tem, kam ga postavit in kam proicirat. Predvsem, če moraš do projektorja še en kup kablov potegnit.

Tko da, jaz bi zbral takega, da podpira neko brezžično povezavo za prenos slike.
Pa ne vem, zakaj bi zvok peljal na projektor in potem nazaj na soundbar/zvočnike.

Mah tuki je tolk možnosti. V bistvu je najbolj važno, kje bo zadeva stala, in potem probaš čimboljenostavno speljat napeljavo.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 181
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.11.2015 23:29:22
Re: Projektor namesto televizorja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne pozabi v ceno vkalkulerat tudi žarnice za projektor, ki se znuca in je treba menat.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.06.2012
Prispevkov: 120
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 10.11.2015 14:04:41
Re: Projektor namesto televizorja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še to...odvisno je tudi od tvojih navad. Če misliš imet zraven zadevo prižgano tudi tekom dneva bo veliko slabša slika. Če pa gledaš že zdaj TV samo ob posebnih priložnostih zvečer za kakšen dober film potem ok.

Če bi jaz doma kupil projektor, vem, da bi zato, ker je moji tv najljubša free time zadeva, živel v temi Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.03.2013
Prispevkov: 585
Kraj: Sac,CA
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 10.11.2015 20:18:58
Re: Projektor namesto televizorja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Enostavno...ce zelis dobiti kvaliteto TVja, je ceneje TV kot pa kvaliteten projektor+kvalitetno platno.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 03.10.2018 10:14:40
Re: Projektor namesto televizorja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Naj malo obudim temo. Rad bi kupil projektor za gledanje filmov, zato se bo primarno uporabljal. Zdaj pa kaj kupiti? Mel bi podpora 1080p, 4k je predrag. Kaj kupiti da bo dobra slika nekje 200cm-240cm diagonale. Priporočljivo je da je relativno tih pri svojem delovanju.

Apple tv bi gor vezal, to itak ni probel ker ima vsak hdmi. Edin mogoče kakšna opcija brezžične povezave s soundbar-om (bluetooth).

Mogoče kakšen konkreten predlog. Cena do 600€. Gre bolj za vikend uporabo zato ne rabim predrage zadeve.

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1639
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 10.10.2018 18:07:08
Re: Projektor namesto televizorja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če se bo kakšen poznavalec našel za komentar projektorja optoma( prilagam link). Uporabljen bo za domači kino ...

http://m.enaa.com/product.asp?pf_id=lehd143x&dept_id=3765

_________________
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani