Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 942
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 28.09.2015 14:31:32
iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

zanima me če ima kdo izkušnje kaj lahko storim v primeru, da sem telefon dobil iz servisa poškodovan, v trenutku ko sem ga dal na sprejemno mesto pa na njem poškodbe ni bilo.

Da vam razložim situacijo bom opisal celoten postopek. Imam iPhone 6 kupljen na Simobilu. Na telefonu je začel "odstopat" ekran v levem zgornjem kotu. Napako sem opazil že 1 mesec po nakupu, vendar takrat ni bila tako očitna ko je nastala v zadnjih 2 mesecih. To je pogosta napaka, ki izgleda kot klikanje zaslona ko pritisneš na mesto napake. Po prebiranju Apple Support forumov sem videl da je veliko ljudi imelo iste težave in težave so jim na garancijskem popravilu rešili tako, da so dobili nov telefon.

Jaz sem nesel telefon na servis. Prijazna prodajalka na Simobilu mi je telefon pregledala, zapisala na sprejemni listek da je telefon nepoškodovan, brez praske, se pravi odlično ohranjen, z omenjeno napako na zaslonu. Zraven te napake še je bila napaka v bateriji, ko se je telefon pri uporabi Mail aplikacije ugašal pri 22% baterije in se ni želel več vklopiti dokler ga nisem priključil na kabel za polnjenje.

Po 1 tednu jaz dobim na domači naslov predračun iz Teleraya (kateri popravlja iPhone kupljene na Simobilu). V obrazložitvi predračuna sem dobil informacije da je telefon poškodovan oz. da je počeno steklo. V prilogah sem videl slike, kjer se je jasno videlo, da je telefon poškodovan v desnem zgornjem kotu zaslona (več v prilogi). Teleray je za popravilo zahteval 485 evrov. S tem se nisem strinjal in telefon so poslali nazaj na sprejemno mesto.

Čez dva dni dobim SMS od Simobila, da je telefon pripravljen na prevzem. Jaz pridem s sprejemnim listom tja in prodajalec vidi napako. Na mojo "srečo" je prodajalka, ki je moj telefon poslala na servis bila takrat v službi. Potrdila je da tega na telefonu ob sprejemu ni bilo, ker bi to zagotovo opazila ker je relativno grda poškodba. Potem so mi pod roke potisnili telefon in rekli da nemorejo nič naredit in da ga lahko samo vzamem in podpišem da sem telefon prejel. Ampak tega nisem želel narediti, ker ne samo to, da so mi vrnili telefon ki je bil poškodovan, zaradi poškodbe so mi tudi odvzeli garancijo.

Po pogovoru s poslovodjo sem telefon pustil tam, on pa je klical okoli kaj lahko naredijo. Naslednji dan me gospod pokliče in mi pove da nemorejo nič naredit in da naj si pridem po poškodovan telefon.

Ker je telefon poškodovan in nobena od treh strani (Simobil, distributer ki je prepeljal telefon iz sprejemnega mesta do servisa in Teleray) ne priznavajo krivde, so mi rekli da mi je edina možnost da vzamem poškodovan telefon.

Kaj lahko v tem primeru storim? Če ima kdo kakršnekoli informacije oz. navodila prosim da mi pove. Sem tudi pisal mail na Urad RS za varstvo potrošnikov ampak še nisem dobil odgovora.

V prilogah je slika poškodbe, ki so mi jo poslali iz Teleraya.


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.09.2008
Prispevkov: 183
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 28.09.2015 14:36:50
Re: iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej zagotovo se je ob prevzemu naredil nek nalog za servis, kjer se je tudi zabeležilo stanje telefona. Kopijo tega naloga bi moral dobit ob predaji telefona(nevem kak je pri simobilu). če gor poškodba ni zabeležena, je njihov problem kaj naj naredijo. Vsekakor ne podpiši da boš telefon nazaj sprejel. Pokliči ga nazaj in mu lepo povej, da zahtevaš telefon v stanju, kakšnega si tudi oddal.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 02.02.2012
Prispevkov: 1512
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 28.09.2015 14:41:56
Re: iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot, da bi ga nekdo z šraufncigrom odpiral Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 28.09.2015 14:48:04
Re: iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dvomim, da boš to lahko na lep način rešil. Če na prevzemnem nalogu piše, da je brezhiben potem mora Simobil to upoštevat, ne vem zakaj so te odslovili oz. ne razumem zakaj si se jim postil odslovit. Verjetno si preveč prijazen.

In še stotič, ne kupujte iPhona pri Simobilu.

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.06.2013
Prispevkov: 719
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 28.09.2015 14:51:15
Re: iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Enemu nerodnežu je mogo past na tla... Ko sem videl na telekomu, kak slabo zaščitijo oz. sploh ne zaščitijo telefonov, preden jih odpošljejo na servis, se mi zdi čudno, da ni več takih primerov. Tudi na epl sem v živo videl dva zaposlena mulca, ki sta odpirala in popravljala iphone kar na pultu za prodajalca/blagajničara?! Exclamation

Bananastan... in teleray...

Ti samo vztrajaj pri svojem, prijazni prodajalki obljubi kako bomboniero za trdu in da te spet podpre in ti bojo mogli zrihtat nov telefon Wink

_________________
LG G6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 02.02.2012
Prispevkov: 1512
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 28.09.2015 14:55:08
Re: iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako je najbolje, da se sklicuješ na prodajalko, ki trdi isto kot ti in na sprejemni list, ki ga imaš, kjer piše da je telefon brezhiben in brez prask.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.08.2010
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 28.09.2015 15:05:29
Re: iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Očitno rabiš odvetnika, ko greš prevzet na operaterja. :S
Če piše, da si oddal nepoškodovan telefon, kako si banda sploh upa reč da ti ne ostane drugega, kot vzet razbitega...
Jaz bi na tvojem mestu počakal na odgovor Urada RS, v kolikor pa ne dobiš odgovora bi jih pa poklical, kar je verjetno hitrejša pot.

Vso srečo!

_________________
MacBook Pro 15" mid 2014
iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
Apple TV 4K 2021
Apple Watch Series 5 44mm Stainless Steel
HomePod Mini (White)
iPad Pro 12.9” Silver Gen. 6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 28.09.2015 15:26:11
Re: iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj naj rečem, vso srečo, sem imel probleme z simobilom in teleray-jem enomnagramom že večkrat, zato ne kupim nikoli več iphona pri simobilu. So mi pa na prevzemu telefona na servis napisali da ima telefon odrgnine in poškodbe. Ko sem to videl sem lepo rekel prodajalki kje ona vidi odrgnine in poškodbe?? Potem je popravila. To naredijo nalašč da se zaščitijo v takih primerih.

Nekaj ti svetujem, ne ukvarjaj se z njimi ker te bodo samo pošiljali sem ter tja in te imeli za budalo. Škoda tvojih živcev in časa. Pridi tja direktno z inšpektorjem in z vsemi papirji ali pa z odvetnikom in zahtevaj nadrejenega.


Nazadnje urejal/a sasoz Pon 05. Okt 2015 13:33; skupaj popravljeno 1 krat
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 28.09.2015 16:26:49
Re: iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Brez odvetnika boš težko kaj dosegel...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 942
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 28.09.2015 16:57:28
Re: iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovore. Razlog zakaj sem se jim pustil odslovit je ta, da se mi je isti dan mudilo na letalo in se nisem imel casa pregovarjat in kregat. Na koncu ce ne bo slo drugace bom itak sel tja z odvetnikom. Bi tudi poklical na Urad za varstvo potrosnikov sam sem na Danskem trenutno in bom poklical ko se vrnem v ponedeljek.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 28.09.2015 19:00:44
Re: iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če ni bilo napisano na servisnem listu potem pač takega nisi oddal. Naj oni častijo popravilo, tle ni kej za govort. Če ne pa inšpekcije, odvetniki ipd..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 29.09.2015 04:03:18
Re: iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sick Sick Sick Sick Sick

_________________
Lp,Dejc

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 29.09.2015 05:15:34
Re: iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Z dokumetom, da si dal telefon na servis, pojdi na tržni inšpektorat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 942
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 29.09.2015 13:54:14
Re: iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za pomoč fantje.

Drugače pa glede na to kak "zaščitijo" telefone ko jih pošljejo na servis je čudno da ni teh primerov več...

Zgornji pa spodnji del telefona gledata ven, zaslon pa je pokrit sam s garancijskim listom in servisnim listom pa zalepljen s seloteljpom.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 408
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 29.09.2015 15:18:04
Re: iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odvetnik? Odvetnik stane. Boš dobil tožbo? Boš zalagal 3 leta za stroške?

Lepo pojdi nazaj na Simobil, oddaj napisano razlago in zahtevaj rešitev ker boš šel drugače na tržni inšpektorat. Če te še vedno odslovijo greš na tržnega. Šele če bojo tu neupešni greš z odvetnikom.

Lp,
Peter

P.S. sem imel problem s sesalcem, trikrat crknu v garancijskem roku, že ta drugič sem uveljavljal stvarno napako z vračilom kupnine, so me nategnili da ni napake, ker sem jo dokazal so mi vrnili popravljen aparat, tudi tretjič niso priznali napake, ker sem bil dovolj siten so trgovina v povezavi z izdelovalcem, sicer po neuradni poti, dali dobropis za nov sesalec po izbiri
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.05.2011
Prispevkov: 189
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 29.09.2015 23:08:57
Re: iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
men so 5s brez problemov na epl menjali z novim ko je prišlo do odstopanja stekla....
očitno bo treba pred izdajo telefona v popravilu na samem licu mesta narediti slike stanja telefona, kr očitno beseda uslužbencev velja ravno toliko kot tvoja (nič) Sad
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1232
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 30.09.2015 09:33:16
Re: iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom še jaz pristavil svoj "piskrček" Smile Malo razmišljam in se mi poraja eno vprašanja (v osnovi je "neumno", ampak kaj pa veš):

Ali je aparat, katerega si dobil nazaj (poškodba razvidna na sliki) enak aparatu, katerega si dal na servis - sodeč po številki na hrbtni strani?

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 942
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 01.10.2015 23:06:00
Re: iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja. Telefon je enak po številki IMEI. Kar se tiče rešitve problema, javim v ponedeljek kako pa kaj, ker sem trenutno še na Danskem.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.12.2013
Prispevkov: 134
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 02.10.2015 19:58:47
Re: iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!
V sredo, 23.9.2015 sem na servisu zaradi vdora tekocine doplacal za nov telefon. Danes sem opazil da mi v spodnjem desnem kotu poka zaslon. Telefon ni se nikoli padel na tla ali kaj podobnega. Ali zaradi te napake menjajo telefon?

_________________
Apple iPhone X Silver 64GB
Apple iPhone 7 Black 32GB
Apple iPhone 6 Silver 16GB
Apple iPhone 5 Silver 16GB
Apple iPhone 4 White 16GB
Apple iPhone 3G Black 8GB

Apple iPod Touch 2nd Generation 8GB
Apple iPod Classic 3rd Generation 40GB

Apple iPad 2 WiFi 16GB

Apple MacBook Pro (Retina, 13inch, Early 2015) (8GB RAM, 250GB SSD, Intel Core i5 2,7 GHz, Intel Iris Graphics 6100 1536 MB)

iMac (27inch, 2017) (8GB RAM, 2TB Fusion, Intel Core i5 3,8GHz, AMD Radeon pro 580 8GB)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 02.02.2012
Prispevkov: 1512
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 02.10.2015 20:11:33
Re: iPhone - poškodovan telefon iz servisa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iGalCAR je napisal/a:
Pozdravljeni!
V sredo, 23.9.2015 sem na servisu zaradi vdora tekocine doplacal za nov telefon. Danes sem opazil da mi v spodnjem desnem kotu poka zaslon. Telefon ni se nikoli padel na tla ali kaj podobnega. Ali zaradi te napake menjajo telefon?


Čisto odvisno, včasih popravljajo (menjajo lepilo pod ekranom) ali pa zamenjajo celotni telefon.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani