Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 118, 119, 120 ... 177, 178, 179  Naslednja
Nakup Mac-a
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.05.2015
Prispevkov: 152
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2361   Objavljeno 13.09.2016 20:57:40
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Potrebujem malo pomoči. Kupil bom mid15 rMBP 15' 16/265. V Sloveniji so dragi ko pes, tudi z BTS akcijo. In ne bom čakal na refresh, ker želim zanesljiv računalnik.

Po malo brskanja sem našel refurbished Mace v UK. Točno ta model se prodaja za 1359 funtov, kar je 1600€.

- So ti Maci res kot novi? Se lahko zgodi, da dobim računalnik s kakšno kozmetično napako, ali pa 100 cikli? Ker kar sem bral, povsod piše da so praktično novi, s par cikli.

- Je možno kupiti iz Slo in računalnik iz Apple Stora poslati na Cheaper&More? Ali mogoče kaj komplicirajo oz ne gre skozi?

- Kako je z prodajo takega računalnika recimo po enem letu? Ga lahko prodam za isto ceno kot če bi kupil novega, ali je nujno, da omenim da je refurbished in izgubim par 100€? Mogoče smešno vprašanje, ampak če ima novo garancijo in vse, potem se naj bi upošteval kot nov računalnik.

- Je mogoče kakšen catch, ki ga nisem opazil ali samo pripravim denar in kupim? Very Happy

Hvala Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2362   Objavljeno 14.09.2016 08:54:42
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Refurbished pomeni, da ni nov je pa ekvivalent novemu. Vse kar ne bo enako je tisti filing kot pri novem. Delovati bi pa moral enako dobro ali pa še mogoče celo bolje.

Saj tudi iPhone ne dobiš novi ampak refurbished, če ti ga zamenjajo v garanciji.

Glede prodaje boš pa definitvno nekaj izgubil razen, če najdeš norca, ki ti bo plačal več kot je vredno (no saj to že ob nakupu novega narediš sam Smile )

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.05.2015
Prispevkov: 152
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2363   Objavljeno 14.09.2016 09:55:20
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Super. Je pa možno iz Slovenije naročiti iz UK stora na C&M naslov? Mi je malo odveč, da grem v London iskat, čeprav bi blo še zmeraj precej ceneje Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.10.2013
Prispevkov: 84
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2364   Objavljeno 14.09.2016 18:15:34
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Si bom sposodil kar tole temo... Kako naj odstranim iz zaslona manjšo miško, katera je narisana približno na sredini zaslona in je "fiksna"Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.12.2009
Prispevkov: 95
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2365   Objavljeno 15.09.2016 10:18:57
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
spet jaz.....Wink
nekaj vprašanj....
http://www.everymac.com/systems/apple/macbook_pro/specs/macbook-pro-core-i5-2.4-13-late-2011-unibody-thunderbolt-specs.html
=399€ - 499€

oz imam tudi opcijo take mašinice:
http://www.everymac.com/systems/apple/macbook_pro/specs/macbook-pro-core-i5-2.5-13-mid-2012-unibody-usb3-specs.html
=480€


ali ima taka mašinca možnost dodati še en HDD, originalnega bi nadomestil s SSD in ga uporabil kod drugi disk za podatke = filmi Wink

ali je možnost dograditve rama?

bo zadeva playala filme tipa .mkv z npr. mplayerx?

lighroom bo šlo ali bo težava....zadevo namreč potrebujem izključno za na "teren" Wink
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.09.2013
Prispevkov: 18
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2366   Objavljeno 03.10.2016 09:14:48
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko letos pričakujemo nov Macbook Air?
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2367   Objavljeno 03.10.2016 09:48:24
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čakaj, da vržem karte... Ja, definitivno. Pred prazniki bo, tako da bo lahko Božiček že nosil.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2368   Objavljeno 03.10.2016 10:34:28
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
teja89 je napisal/a:
Lahko letos pričakujemo nov Macbook Air?


Mac event bo enkrat v oktobru. Do konca oktobra bodo mašine večinoma na policah. Torej bo event tam nekje sredi meseca, invajte pošljejo en teden prej, kar pomeni v naslednjih dneh.

Se pravi, moraš počakat cca 14 dni, pa bo vse jasno.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.09.2013
Prispevkov: 18
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2369   Objavljeno 03.10.2016 11:49:11
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala obema! (že pišem Božičku Cool )
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 05.10.2016
Prispevkov: 1
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2370   Objavljeno 05.10.2016 11:16:07
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni, strokovnjaki za mace! Very Happy

V kratkem imam namen kupiti 27" iMaca pa se zaradi nepoznavanja težko odločim, kateri bi bil optimalna izbira. Uporabljala bom predvsem Adobe CC (InDesign, Photoshop in Illustrator). Vzela ga bom na podjetje, se pravi, da bo cena še 22 % nižja.

Kaj pravite na spodnja dva? Se splača vzet dražjega? Predlagate kaj drugega?

A je tale Fusion Drive primerljiv s SSD? Bi pri teh modelih sploh lahko zamenjala ali pa dodala SSD disk? Ne sama, seveda, ker nimam pojma o tem.

Hvala za vsak odgovor!


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2371   Objavljeno 05.10.2016 11:53:24
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom reku neki heretičnega;

Sem ravnokar kupil MBP z dodatno grafično za delo z AI, PS in ID.
Čist stran vržen dnar. Adobe zgleda to tko slabo podpira, da se mi zdi, da mašina dela hitrej, če je grafična odklopljena (v tisti raketi zgoraj).

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 10.04.2009
Prispevkov: 1463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2372   Objavljeno 05.10.2016 13:31:41
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Bom reku neki heretičnega;

Sem ravnokar kupil MBP z dodatno grafično za delo z AI, PS in ID.
Čist stran vržen dnar. Adobe zgleda to tko slabo podpira, da se mi zdi, da mašina dela hitrej, če je grafična odklopljena (v tisti raketi zgoraj).



Upam, da ne novega Cry

_________________
Sent from my iPod shuffle
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2373   Objavljeno 05.10.2016 14:36:18
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
skika je napisal/a:
Upam, da ne novega Cry


Novega.

Da imam zadnjo verzijo hardvarea pred prenovo in še ta star (delujoč) sistem.
Ne maram bit več beta tester.

Adobe je pa itak še za te mašine komaj zmogel porihtat software.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2374   Objavljeno 05.10.2016 15:56:09
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Bom reku neki heretičnega;

Sem ravnokar kupil MBP z dodatno grafično za delo z AI, PS in ID.
Čist stran vržen dnar. Adobe zgleda to tko slabo podpira, da se mi zdi, da mašina dela hitrej, če je grafična odklopljena (v tisti raketi zgoraj).


V bistvu sem tudi jaz opazil, da so tele grafe v MBP-jih totaln jajc. Men se nekak zdi, da je tko 10% mogoče boljš kot integrirana.

Metem ko na mac pro-ju je pa zgodba drugačna, tuki pa photoshop in illustrator sedaj prov letita... Smile

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2375   Objavljeno 05.10.2016 15:56:48
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gelenca je napisal/a:
Pozdravljeni, strokovnjaki za mace! Very Happy

V kratkem imam namen kupiti 27" iMaca pa se zaradi nepoznavanja težko odločim, kateri bi bil optimalna izbira. Uporabljala bom predvsem Adobe CC (InDesign, Photoshop in Illustrator). Vzela ga bom na podjetje, se pravi, da bo cena še 22 % nižja.

Kaj pravite na spodnja dva? Se splača vzet dražjega? Predlagate kaj drugega?

A je tale Fusion Drive primerljiv s SSD? Bi pri teh modelih sploh lahko zamenjala ali pa dodala SSD disk? Ne sama, seveda, ker nimam pojma o tem.

Hvala za vsak odgovor!



Punca je kupla kak mesec nazaj imac-a 27" z 395MX grafično. Vzemi tega za tako delo, pa ne pozabi dokupit RAM, ker 8GB je občutno premalo!

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2376   Objavljeno 05.10.2016 17:09:10
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bi vzel m390. Na blef bi povedal da so v osnovi m390, m395, m395x iste. m395 je rahlo navito jedro, pri m395x je dodano 2gb torej 4gb skupno. Vse tri grafične kartice imajo slabe zmogljivosti, pod 3TFLOP, dobre grafične trenutno dosegajo 9TFLOP. Torej imac retina je računalnik z grafično močjo od konzole za 199 EUR. Koliko praviš da stane 2500 ali 250? Very Happy
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2377   Objavljeno 05.10.2016 18:52:56
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V bistvu je 395X nekje v rangu nvidie 1060GTX (če gledamo GFLOPS). Prav tako goli processing power ne pove veliko o grafični saj je treba gledati tudi arhitekturo procesorja in ostale stvari, kot so memory bandwidth in podobno, ter podporo API-jem.

Najbolj pomembna stvar pa je na koncu ali podpira openCL 2.0 ali ne, saj bo ta glavni dejavnik v prihodnosti pri tem koliko se bo dalo iz grafičnih iztisniti v adobe in ostalih programih. Brez podpore za openCL 2.0, močno dvomim, da bodo grafične podpirale novejše verzije Metal API-ja, saj se gre za precej podobne stvari v ozadju samo malo drugače so poimenovane. Največji performance boost bo v bistvu unified shared memory:
http://developer.amd.com/community/blog/2014/10/24/opencl-2-shared-virtual-memory/
Kolikor vem metal 1v2 že ima neke pointerje za shared memory, vendar bo verjetno šele s kasnejšimi verzijami tudi prišlo do podpore za device-side enqueue, kar na koncu pomeni, da bo lahko GPU delal skoraj popolnoma avtonomno ne glede na to koliko zadaj bo CPU s svojim delom.

Skratka 395X je kar dobra grafa, punca sicer imaca uporablja za delo in občasno špilanje kakih iger in ji večinoma stvari delajo dokaj tekoče. Je pa tud tak, da uvidevam, da pri apple-u bo bolj težko pričakovati kak 1080GTX rang grafično v njihovih macih, delajo pa z Metal-om velik napredek, problem je samo v tem, da so ostali developerji počasni in bo pač treba tudi na Adobe počakat, da bodo implementirali Metal podporo v svoje programe. Na lanskem ali letošnjem WWDC-ju so mislim da že demonstrirali delovanje adobe programov na Metal-u in so bile tudi do 8x velike pohitritve.

Bottomline kar hočem povedati je, da gospodična želi kupiti imaca za delo z adobe programi in iz osebnih izkujšenj z maci toplo priporočam vzeti čimboljšo grafično kar se jo da dobiti, ker maci so pač najbolj grafično podhranjeni računalniki - to je dejstvo. Prioriteta pri nakupu računalnika za adobe programe:
GPU >> RAM amount > CPU > SSD >>>> RAM speed >> vse ostalo.
Če je premalo RAM-a v računalniku pa pridejo prioritete takole:
GPU >> SSD >> CPU >>>> RAM speed >> vse ostalo.
Lestvica kako si sledijo bottle-necki glede končnega performance-a v photoshop-u in illustratorju. Za ostale trenutno ne vem ali sploh uporabljajo hardware rendering ali ne, če ne potem pač GPU ne igra velike vloge, samo za illustrator sem že 100%, da so nekaj verzij nazaj dali na GPU rendering preview, ki že prcej pospeši stvari glede na starejše SW rendering verzije - vem ker uporabljam. Prej je že pri 400 elementih štekalo tako da nisi mogel več delat, zdaj lahko namečem tudi do 10000 elementov in še vedno dela precej tekoče.

Zato svetujem 395X in vsaj 16GB RAM-a za normalno delo, ter seveda potem SSD pod nujno, NE fussion drive!

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.04.2012
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2378   Objavljeno 05.10.2016 19:31:29
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz kupujem imaca in sem sedaj malo zmeden. Danes sem bil v btc bigbang in mi je prodajalec trdil, da je fusion drive se boljsi kot ssd. Tule gor pisete malo drugace. Aja pa ni govoril za flash drive. Kako je zdej s temi diski. Recimo da je 1T dovolj velik, katerega bi vzeli, pa recimo da budget ni ovira.

Kupujem 27 retina
Procesor, kaj je razlika med i5, ki ga v sloveniji sploh se ni - tako je rekel prodajalec in i7?
Ram bi 16gb
Kaj moram biti pozoren pri graficni?

Ostalo pa mislim da ni tako vazno.
Delo klasika za doma office, urejenje slik, nekaj filmov in arhitektura, ni za igrice misljen

Kupil bi tule na firmo torej se 22 dol. kaksne se vam zdijo cene in katerega realno priporocate? http://www.cancom.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Cancom-DE-Site/de_DE/-/EUR/ViewParametricSearch-SimpleOfferSearch?SearchParameter=%26%40QueryTerm%3D*%26DirectCategoryUUID%3DSVIKAQs0nw8AAAFK_qgRtDr1%26CatalogFilterIDs%3DCCD%2BShop%26037939%3D16%2BGB&PageSize=10

Ocitno sem naletel na prodajalca, ki ali se mu ni dalo prodajati, ali pa dejansko ni znal odgovoriti na moja vprasanja. Grem jutri v istyle se...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.07.2013
Prispevkov: 1337
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2379   Objavljeno 05.10.2016 19:51:53
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Baje pride konec oktobra novi verzija imac z Kaby Lake in novimi AMd grafikami.. tko da bi na tisto pocakal

_________________
Lep pozdrav, Mark
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2380   Objavljeno 05.10.2016 19:57:48
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MBDEV je napisal/a:
Baje pride konec oktobra novi verzija imac z Kaby Lake in novimi AMd grafikami.. tko da bi na tisto pocakal


baje bi naj bila posodobitev vec mac naprac. predvsem je govora o macbookih in potem ostalem.. se mi zdi da sem nekje zasledil 24.oktober datum ali tu nekje..
« Poglej prejšnjo temo - Strojna oprema - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 118, 119, 120 ... 177, 178, 179  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani