Jabuk
Linksys in VPN in ...?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 22.08.2008 10:20:38
Linksys in VPN in ...?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Ne gre za Apple zadeve, vendar ne vem kam naj se obrnem.
Kolega ima doma Linksys-ov wireless router in ima povem odprtega (dobro za kakšne sosede Wink))... njegova žena pa bi rada imela s službenim laptop-om dostop do službe preko VPN.
Torej s službene strani so IT-jevci naredili vse (pač inštalirali VPN client...nekakšen Check Point NGX), težava pa je nastopila, ko sem hotel pognati VPN preko wirelesa... ni in ni šlo... še v "svet" ni videl.
Ker nisem v cp-ju videl nič kar bi bilo čudno, sem resetiral Linksys in pogledal v "svet" (žično in brez) in žično vzpostavil VPN... ne pa brezžično, pa čeprav je v cp-ju pri wireless VPN vse "enablano". OK, bo pa nekaj časa "na žici".
Naslednje jutro ob 7--ih (!?) spet VPN ne dela!!! Grem, pogledam, odklopim žico, priklopim preko wirelesa in glej ga zlomka brez težav vzpostavim VPN preko wireless ampak preko žice pa ne in ne!!!

OK, vse lepo in prav, če bi na eni varianti delalo na drugi ne... sedaj pa enkrat dela na žico, enkrat brez...

Kakšne izkušnje oz. nasvet VPN in Linksys router?
Ali je možno (po mojem ne), da so težave, ker nima wireless nič zaščiten?

Hvala za kakršekoli nasvet in pomoč,
M
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.03.2008
Prispevkov: 64
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.10.2008 08:11:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jst bi preveru firmware, če je varjanta gor naložu dd-wrt. po opisu bi ugibal da je najbrž takrat še kdo prhaklan in ma/maš slab link ruter se pa se posledično pogaja za hitrost povezave med klienti. recimo da ti dela v g standardu drugi v b standardu. najbrž je ruter slabo nastavlen.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani