Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Podpora Halcom "Ena za vse"
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2007
Prispevkov: 136
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 26.08.2009 12:00:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hec je, da to kar bi potrebovali ni potrebno sprogramirati, saj ŽE obstaja od uradnega proizvajalca. Halcom je le posrednik. SW za banke, vsaj za Sparkasse je na spletu in vse kar od Halcoma potrebuje je certifikat, ki je na kartici in se iz nje prebere s pomočjo tega SW, ki obstaja za OSX, vendar ga navadni smrtnik od proizvajalca ne more dobiti.

Kako je rešeno na drugih bankah ne vem, ampak vsaj pri sparkasse je to edina pomankljivost. Export certa iz kartice naredi seveda le public varianto, saj privatni ključ ostaja na kartici, kar je tudi edini smisel imeti kartico.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 26.08.2009 12:06:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sekundek je napisal/a:
Če bi iz halcomove kartice uspel dobiti privatni ključ, bi stvar že rešil in lepo zabrisal čitalec in kartico v smeti, saj za drugo ni koristna. Klasičen net.stik deluje že precej časa. V kolikor pa si s.p. ali d.o.o. pa nočejo brez uporabe kartice, za kar te seveda omejijo, da moraš posegati po M$ju.

V bistvu celo kršijo zakon, bi lahko rekli. Bi bilo treba do kake inšpekcije ali podobne inštitucije stopit. Uporabo svoje stritve namreč pogojujejo z nakupom določenega proizvoda. OK, ko gre za generičen proizvod (računalnik) je to normalno, ni pa normalno, da pogojujejo z nakupom točno določenega SW (v tem primeru M$).
Še najlažje bi bilo, da država sprejme predpis, da morajo biti te stvari na voljo za vse bolj razširjene sisteme (torej tudi OSX in Linux).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.07.2006
Prispevkov: 159
Kraj: ©entrupert (8232)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 26.08.2009 12:07:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sekundek je napisal/a:
Hec je, da to kar bi potrebovali ni potrebno sprogramirati, saj ŽE obstaja od uradnega proizvajalca. Halcom je le posrednik. SW za banke, vsaj za Sparkasse je na spletu in vse kar od Halcoma potrebuje je certifikat, ki je na kartici in se iz nje prebere s pomočjo tega SW, ki obstaja za OSX, vendar ga navadni smrtnik od proizvajalca ne more dobiti.

Kako je rešeno na drugih bankah ne vem, ampak vsaj pri sparkasse je to edina pomankljivost. Export certa iz kartice naredi seveda le public varianto, saj privatni ključ ostaja na kartici, kar je tudi edini smisel imeti kartico.


Samo halcom prodaja drug čitalnik zraven svojih kartic - ne activeidentity.
Sicer pa ima Halcom tudi svojo rešitev, ki jo uporablja Abanka (pri kateri sem) - seveda govorim o desktop softwaru.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.07.2006
Prispevkov: 159
Kraj: ©entrupert (8232)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 26.08.2009 17:13:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Doma sem pogledal čitalnik, ki sem ga dobil od Abanke in zadeva je Todos Argos mini II - hiter google pokaže, da obstajajo driverji za ta čitalnik (http://www.todos.se/index.php/download/drivers), torej bi zadeva morala normalno delati.

OK, ne vem kako priti do kartice in tudi software, ki ga imam je windows only, tako da mi to ne koristi veliko, ampak toliko da veste Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2007
Prispevkov: 136
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 18.11.2009 17:49:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Po urgiranju avtorjem Nexus Personal programa, so mi javili link, od koder se lahko client za OSX downloada.

"The programme can also be downloaded from: http://install.bankid.com"

Namestitev je delovala, le da mi sedaj manjka še gonilnik za čitalec oz primernejši čitalec, ki bo deloval v OSX.

Če ima kdo delujoč čitalec, me zanima ali tale Nexus potem dejansko vidi njegov certifikat.

P.S. če bo kdo imel težave, imam dmg pri sebi in mu ga lahko share-am
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.08.2009
Prispevkov: 247
Kraj: Ljubljana
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 18.11.2009 17:58:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sekundek pa mogoče veš, če se tole kar si predlagal lahko uporablja tudi za e-davke?Za podpis.Ker jz se nikakor ne morem podpisan pod dokument v e-davkih.Na NLB-ju nimam nobeh problemov,sam na dursu.
Hvala.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2007
Prispevkov: 136
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 18.11.2009 18:13:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
S temle certom od Halcoma še ne morem preverit, ker moram usposobit še sam čitalec (ActiveIdentity mi ne deluje, CREA pa bojda nima driverjev). Sem pa izvajal s sigen-co brez težav. Ampak mislim, da je bilo potrebno poseči po Firefoxu, saj potrebuje neko client komponento za podpisovanje.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.11.2007
Prispevkov: 118
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 18.11.2009 21:49:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sekundek je napisal/a:
Kako je rešeno na drugih bankah ne vem, ampak vsaj pri sparkasse je to edina pomankljivost.


Na Tigru sem s Sparkasse in Halcomovim čitalcem (Omnikey) in kartico brez težav uporabljala poslovno spletno bančništvo. Sedaj imam Snow Leopard in zaprt bančni račun, tako da vaje ne morem ponoviti, želela sem samo povedati, da ni potrebno prehitro obupati.

Sicer pa po novem Banka Koper ponuja prijavo z enkratnim varnostnim geslom, kar je neodvisno od platforme in po mojem mnenju dovolj varno. Če bi ta hip imela bančni račun za podjetje ali društvo, bi šla samo zaradi tega na Banko Koper. Če vam je toliko do delovanja certifikatov na Mac-u, odpovejte račune na ostalih bankah in kot razlog navedite nedelovanje spletnega bančništva na vaši platformi. Banke se bodo zamislile, ko bo odšlo dovolj klientov.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 18.11.2009 22:57:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Banka Koper je kar kul. Spletna banka dela na: Wintendo (2000, XP, Vista, 7), Linux (32-bit, 64-bit) in Leopardu z/brez Snow.

Ostalo je pa bolj tako-tako in off-topic.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 18.11.2009 23:54:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Banke se bodo zamislile, ko bo odšlo dovolj klientov.

ti pa si optimistka. tolk mal kot je aplovcev jim je čist vseeno. ziher ne bodo šli zarad par norcev ki grejo drugam razvijat ene aplikacije za mac.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2007
Prispevkov: 136
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 19.11.2009 11:13:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da ne bo pomote. Sparkasse klasični račun (kjer imaš cert v browserju) dela bp. Problem je le pri Pro računih, kjer je cert na kartici. Ponudnik te storitve je Halcom, ki uporablja določen program za branje vsebine s kartice. In to je tisto kjer te po večini odreže, če nisi v win okolju.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 614
Kraj: Trebnje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 19.11.2009 11:28:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Citiram:
Banke se bodo zamislile, ko bo odšlo dovolj klientov.

ti pa si optimistka. tolk mal kot je aplovcev jim je čist vseeno. ziher ne bodo šli zarad par norcev ki grejo drugam razvijat ene aplikacije za mac.


Res je pravi imaš najbolje je nič naredit in biti tiho, prenašati da vsi serjejo po tebi in gledati kako slovenski (ter ostali) monopolisti, počnejo kar se jim zljubi ker itak vedo da bomo ljudje tiho!

Ne gre se tukaj samo za Mac OsX gre se tudi za Linux pa še kakšen drug OS pa niti nima veze! Zakaj zahudiča banke in druge korporacije tako forsirajo win, ki od tega nimajo ničesar no razen če jim MaliMehki plačuje, da namenoma razvijajo samo za win os za druge pa niti slišati nočejo kaj šele, da bi prijeli za tipkovnico pa se vsaj malo pomatrali narediti zadovoljivo rešitev, če že nočejo pomagati da jim kdo drug to razvije če je njim toliko izpod časti.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.11.2008
Prispevkov: 204
Kraj: Novo mesto
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 19.11.2009 16:46:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
imamo je napisal/a:

Ne gre se tukaj samo za Mac OsX gre se tudi za Linux pa še kakšen drug OS pa niti nima veze! Zakaj zahudiča banke in druge korporacije tako forsirajo win, ki od tega nimajo ničesar no razen če jim MaliMehki plačuje, da namenoma razvijajo samo za win os za druge pa niti slišati nočejo kaj šele, da bi prijeli za tipkovnico pa se vsaj malo pomatrali narediti zadovoljivo rešitev, če že nočejo pomagati da jim kdo drug to razvije če je njim toliko izpod časti.


Se zafrkavaš a? Zakaj? Zato, ker je linux(vse distribucije) pod 1% vseh uporabnikov, OS X pa tud ne vem kako je stanje v Slo, a če je na netu max 4-5% macov, je pri nas stanje mnogo slabše, po moje ne presega 2%.
Torej, MAX 3% uporabnikov, stroški so pa dost velki ponavad, če pa niso se jim pa preprosto jebe -3% gor/dol.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 19.11.2009 22:21:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In zato bi te stvari morala predpisat država. Vse toverstne stvari (tud e-davki in podobno) za 3 najpogostejše OS in 3 največ uporabljane browserje v njih.
Ali pa nič.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.07.2008
Prispevkov: 130
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 12.10.2010 16:07:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Obujam staro temo Smile

Torej, Nexus Personal je inštaliran, prebere certifikat na Halcomovem USB ključku, certifikata pa nikakor ne morem spraviti v keychain, oz. nikakor mi ne uspe dostopati do spletnega bančništva (Sparkasse, preko njihove spletne aplikacije).

Kakšna ideja?

lp,

Miha
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.07.2008
Prispevkov: 130
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 12.10.2010 16:18:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nevermind, rešeno.

Sicer včasih javi napako, spet drugič ne, ampak v večini primerov uspem dostopati do spletnega bančništva Very Happy

Postopek za dostopanje do NetStikPRO (oz. ostale PRO spletne banke):

- inštaliraš Nexus Personal iz zgornjega linka

- inštaliraš Firefox

- odpreš nexus Personal

- vstaviš čitalec/usb ključek s certifikatom

- preveriš, da ključek zazna v nexus Personal

- v nexus Personal pod settings obkljukaš "Enable for SSL in web browser (firefox)

- odpreš firefox in odjadraš do spletne banke

- tam te vpraša po certifikatu. Če te ne, je nekaj narobe, če te, zadeva deluje.

Meni je parkrat javljalo, po vpisu PIN številke, nek error. Ko sem restartal Firefox, se to ni več zgodilo...

Upam, da sem komu s tem prihranil kakšen siv las, oz. da bo zdaj komu lažje plačevati račune Smile

lp,

Miha
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 16.01.2011
Prispevkov: 1
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 16.01.2011 19:26:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Oracle,

kje pa si našel ustrezen gonilnik za USB Key?
Karkoli najdem in inštaliram mi še vedno ne zazna USB-ja.
Hvala.


lp,
T
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.07.2008
Prispevkov: 130
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 24.01.2011 10:25:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nisem rabil inštalirati nobenega gonilnika, delovalo je takoj, ko sem imštaliral nexus personal.

Imam pa drug problem sedaj, pa ne vem ali je problem v ključku ali v zanič prevedenem nexus personal - včasih ključek prebere, drugič ga spet ne prebere, čisto naključno. Včasih se celo zgodi da zadeva dela, lahko odprem net stik pro, ampak mi potem sredi dela "vrže ven ključek" in ne morem delati naprej...

Načeloma pa ja, inštaliraš nexus personal in ti mora zaznati ključek, če imaš tega od HalComa!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.10.2009
Prispevkov: 28
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 16.02.2011 16:44:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
ker sem sam sodeloval pri razvoje ene resitve elektronskega bancnistva v sloveniji, ti lahko povem, da kar pozabi na moznost e-bancnistva na mac-u. Kot prvo se vrtijo tukaj preveliki zneski, za majhen trg, kot drugo, so vsi programi pisani za win okolje in niso nekaksna verzija v javi ali cem podobnem.

Sam imam parallelse gor in na njih instaliran halcom ebank in deluje brez problemov. Seveda sem vzel certifikat na usb kljucu...

Zal je to resnica.


SLB Net na Macu deluje BP Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.10.2007
Prispevkov: 368
Kraj: Modrej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 16.02.2011 16:51:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Si mislil SKB Net? Na njihovi strani nisem zasledil podpore Macu. Mogoče pa sem samo spregledal...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani