Jabuk
Zakaj to počnejo z verzijami?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1651
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 07.07.2015 12:52:08
Zakaj to počnejo z verzijami?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Že od vsega začetka uporabe iNaprav opažam eno na trenutke precej motečo zadevo - da so nekateri appi v Storu s skoraj identičnimi imeni in ikonami (lahko tudi od istega developerja), in je potem včasih težko razbrati, kateri je pravi. Ali pa da recimo izdajo novo verzijo pod drugim vnosom, ti pa še naprej uporabljaš staro, ker seveda nisi nikjer opazil, da bi bila ta zapuščena.

Pa niti ne gre vedno za kakšne "obskurne" aplikacije. Zadnji/današnji primer je recimo Mercury Browser. Sploh ne bi porajtal, če ne bi iPada nastavil na novo, da je nova verzija zunaj in da mi v prejšnji postavitvi sploh ni posodobil. Še več - stare niti nisem našel pod Purchased, ampak je za "kupiti" na novo. Pa celo dve verziji sta: Pro in ne Pro (obe brezplačni).

V čem je fora?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.07.2015 13:39:48
Re: Zakaj to počnejo z verzijami?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je tud meni nadležna stvar.

Pomoje ni enega velikega razloga za to, pač pa več manjših. Od primera do primera drugače.

En od takih Appov je Sygic. Naložen sem imel free, potem sem kupil Europa in Rusia. Sta bla že dva appa na telefonu s podvojenimi kartami. Potem sem enkrat opazil, da je še več appov od Sygica, ki načeloma delajo z istimi kartami, a so sami Appi razlikujejo med sabo. Seveda v tej zmešnjavi hitro pride do zmešnjave pri updejtih in pri sledenju nakupov.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.03.2010
Prispevkov: 952
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.07.2015 14:02:37
Re: Zakaj to počnejo z verzijami?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
verjetno je na google play še večja zmeda
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 07.07.2015 14:16:55
Re: Zakaj to počnejo z verzijami?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To naredijo takrat, ko želijo z novo verzijo dodatno zaslužiti tudi na starih uporabnikih. Apple ima pravilo, da za isto aplikacijo ne smeš zaračunati nadgradnje... in zato marsikdo za večjo nadgradnjo naredi nov app in s tem sicer izgubi določen delež obstoječih uporabnikov, ampak tudi zasluži na tistih, ki so se odločili nadgraditi.

Drugo so pa aplikacije, ki želijo dodatno zaslužiti na različnih vsebinah (npr. navigacije z različnimi zemljevidi). Če se jim ne da implementirati in-app nakupov, pač ustvarijo več "različnih" aplikacij.

Če vidiš pro verzijo kakšnega appa, ki je na voljo brezplačno, je pa verjetno za omejen čas.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani