Jabuk
MM Late 2012, Dual Monitors
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.12.2010
Prispevkov: 77
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 17.06.2015 07:55:56
MM Late 2012, Dual Monitors
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni, rad bi se pozanimal glede povezave dveh monitorjev z Mac mini late 2012, preden se lotim nakupa.

Trenutno imam MBP povezan z monitorjem z "mini displayport to displayport" kablom.

Torej če bi uporabljal mac mini bi povezal en monitor z "mini displayport to displayport", drugi monitor pa z navadnim HDMI kablom.. bi to delovalo?

Ker sem nekje na spletu bral da ne deluje glih z vsemi kabli. Dosti jih uporablja aktivni mini displayport converter v VGA. Nevem niti kaj naj bi bi ta aktivni pomenilo...

lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 17.06.2015 08:18:55
Re: MM Late 2012, Dual Monitors
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Serialcek je napisal/a:

Ker sem nekje na spletu bral da ne deluje glih z vsemi kabli. Dosti jih uporablja aktivni mini displayport converter v VGA. Nevem niti kaj naj bi bi ta aktivni pomenilo...

lp

aktivni pomeni, da ima vgrajeno čipovje, ki pretvarja signal, v tvojem primeru iz digitalnega v analognega, kar vga je. brez te "aktive" kabel vsekakor ne bo deloval..
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 17.06.2015 09:09:02
Re: MM Late 2012, Dual Monitors
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Serialcek je napisal/a:
Pozdravljeni, rad bi se pozanimal glede povezave dveh monitorjev z Mac mini late 2012, preden se lotim nakupa.

Trenutno imam MBP povezan z monitorjem z "mini displayport to displayport" kablom.

Torej če bi uporabljal mac mini bi povezal en monitor z "mini displayport to displayport", drugi monitor pa z navadnim HDMI kablom.. bi to delovalo?

Ker sem nekje na spletu bral da ne deluje glih z vsemi kabli. Dosti jih uporablja aktivni mini displayport converter v VGA. Nevem niti kaj naj bi bi ta aktivni pomenilo...

lp


V teoriji bi ti moralo delovati BP, tudi če priklopiš en monitor na HDMI in enega na miniDP. Sedaj v praksi pa se moraš zavedati, da mini nima posebej dedicated grafične, kar pomeni, da če vržeš gor kake hude monitorje z veliko resolucijo grafična preprosto ni sposobna izrisovati stvari.

http://store.apple.com/us/question/answers/product/MB571LL/A/how-can-i-use-the-mac-mini-with-two-monitors/QHFA7TK7KYFHUDY9F

Jaz bi gor priklopil 2x 1080p monitorja max 1440p, več ne. Je pa res, kot je napisano v linku zgoraj, če boš bral, da kabli tudi prinesejo nekaj notri. Sam sem imel na mac pro-ju probleme z 4K monitorjem in tistim navadnim DP->miniDP kablom, ki sem ga dobil zraven monitorja. Potem pa sem kupil v istore-u moshijev miniDP->miniDP kabel za 30€ in od takrat imam 90% manj problemov iz. imam veliko večino problemov zaradi firmware-a v monitorju.

Sem opazu, da so ali nekateri kabli zelo občutljivi (hitro se zlomijo notri bakreni vodniki ali pa na njih vpliva že navaden mobilni telefon, če ga imaš preblizu - kar slika poskakuje) ali pa so preprosto narejeni za veliko manjši bandwidth.

Sicer bi ti pa lahko največ o tem povedal nekdo, ki si lasti minija in ima na njem priklopljena dva monitorja.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.12.2010
Prispevkov: 77
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 17.06.2015 10:26:26
Re: MM Late 2012, Dual Monitors
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok hvala za odgovore, js nebi nikjer pretvarjal iz digitalnega v analogni ker mislim uporabljat. HDMI to HDMI kabel in MiniDisplayPort to DisplayPort kabel.

Ampak sem zdej prebral na linku ki ga je dal Nummy sledeče:

Citiram:
I have connected 2 1920x1080 monitors to the 2013 Mac Mini. My Mac mini has only 1 thunderbolt port. I have 1 monitor connected via a Thunderbolt to HDMI cable. The second one is connected via USB and a Diamond DisplayLink connector to the HDMI of the other monitor. It works well. (I haven't upgrade to Yosemite, still running Mavericks ) .


Ne razumem, zakaj ni povezal direkt HDMI kabel iz Mac Minija v drugi monitor? Confused
Ker točno to bi jaz naredil..

Drugače pa bi uporabljal dva 1920x1080 monitorja tako da recimo da nebi smel imet težav..
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 17.06.2015 12:40:41
Re: MM Late 2012, Dual Monitors
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Serialcek je napisal/a:
Ok hvala za odgovore, js nebi nikjer pretvarjal iz digitalnega v analogni ker mislim uporabljat. HDMI to HDMI kabel in MiniDisplayPort to DisplayPort kabel.

Ampak sem zdej prebral na linku ki ga je dal Nummy sledeče:

Citiram:
I have connected 2 1920x1080 monitors to the 2013 Mac Mini. My Mac mini has only 1 thunderbolt port. I have 1 monitor connected via a Thunderbolt to HDMI cable. The second one is connected via USB and a Diamond DisplayLink connector to the HDMI of the other monitor. It works well. (I haven't upgrade to Yosemite, still running Mavericks ) .


Ne razumem, zakaj ni povezal direkt HDMI kabel iz Mac Minija v drugi monitor? Confused
Ker točno to bi jaz naredil..

Drugače pa bi uporabljal dva 1920x1080 monitorja tako da recimo da nebi smel imet težav..


Nebi smelo biti, enega direktno na DP->miniDP, drugega pa na HDMI kabel in mora delat.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani