Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Operaterji in klici preko wifi
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 28.03.2017 13:56:45
Re: Operaterji in klici preko wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Super, hvala za enostavno razlago Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.07.2013
Prispevkov: 298
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 28.03.2017 15:30:58
Re: Operaterji in klici preko wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz mislim, da ima Jest pomoje prav. Niši operaterji bodo zadevo šteli pomoje kot klic. Me pa zanima, kako dejansko bodo na to gledali. Treba se pozanimat. Naj nekdo povpraša Telekom Very Happy

Recimo tukaj pravijo:

Citiram:
Today, all carriers count HD Voice/VoLTE calls towards the minutes in one's monthly bucket, and not data, even though VoLTE uses the same data network as video streaming or browsing the web. But for carriers like Verizon that support video calls under the VoLTE standard, the voice portion of a chat will use minutes, while the video portion will use data. Verizon says that "an average 1-minute video call uses about 6 - 8 MB of data," beware of that before making that video call — or just use Wi-Fi.


Bistvo je to da za "HD Voice, Full-HD Voice itd... rabiš večji frekvenčni pas, codeci itd.

Citiram:
Where previous cell phone voice codecs only supported frequencies up to 3.5 kHz and upcoming wideband audio services branded as HD Voice up to 7 kHz, Full-HD Voice supports the entire bandwidth range from 20 Hz to 20 kHz. For end-to-end Full-HD Voice calls to succeed however, both the caller and recipient's handsets as well as networks have to support the feature


In očitno rabiš še to end to end kompatibilnost. Ah Very Happy

Skratka naj nekdo pove, če je boljši voice takrat Very Happy Men že prej dela vse Ok!

Razmišljam, če zna tistim k imajo to supportan, pomagat v primeru calls drop, glede na to, da telefon ne bo preklapljal iz LTEja na npr. nek bedn 3G/2G Idea Glede na to, da je značilno za LTE, da slabše prodira kot 3G/2G v notranjosti hiš itd zaradi višje frekvence.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 22.02.2010
Prispevkov: 342
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 28.03.2017 18:52:53
Re: Operaterji in klici preko wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alexzaki1986 je napisal/a:
jaz mislim, da ima Jest pomoje prav. Niši operaterji bodo zadevo šteli pomoje kot klic. Me pa zanima, kako dejansko bodo na to gledali. Treba se pozanimat. Naj nekdo povpraša Telekom Very Happy

Recimo tukaj pravijo:

Citiram:
Today, all carriers count HD Voice/VoLTE calls towards the minutes in one's monthly bucket, and not data, even though VoLTE uses the same data network as video streaming or browsing the web. But for carriers like Verizon that support video calls under the VoLTE standard, the voice portion of a chat will use minutes, while the video portion will use data. Verizon says that "an average 1-minute video call uses about 6 - 8 MB of data," beware of that before making that video call — or just use Wi-Fi.


Bistvo je to da za "HD Voice, Full-HD Voice itd... rabiš večji frekvenčni pas, codeci itd.

Citiram:
Where previous cell phone voice codecs only supported frequencies up to 3.5 kHz and upcoming wideband audio services branded as HD Voice up to 7 kHz, Full-HD Voice supports the entire bandwidth range from 20 Hz to 20 kHz. For end-to-end Full-HD Voice calls to succeed however, both the caller and recipient's handsets as well as networks have to support the feature


In očitno rabiš še to end to end kompatibilnost. Ah Very Happy

Skratka naj nekdo pove, če je boljši voice takrat Very Happy Men že prej dela vse Ok!

Razmišljam, če zna tistim k imajo to supportan, pomagat v primeru calls drop, glede na to, da telefon ne bo preklapljal iz LTEja na npr. nek bedn 3G/2G Idea Glede na to, da je značilno za LTE, da slabše prodira kot 3G/2G v notranjosti hiš itd zaradi višje frekvence.


Kar se tiče calls drop, bi moralo biti to rešeno, saj je ravno v tem fora, da ne bo preklapljalo.

Od kje pa informacija, da LTE slabše 'prodira'? Nasprotno, LTE deluje na nižji frekvenci.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.06.2009
Prispevkov: 199
Kraj: Izola
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 28.03.2017 20:27:16
Re: Operaterji in klici preko wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pohvalno, sedaj še a1 in telemach Cool
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 28.03.2017 20:45:20
Re: Operaterji in klici preko wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A to bo delovalo za vse operaterje, ki furajo cez Telekomovo omrezje, ali samo za Telekom?
V principu pa bo verjetno slo za vrnitev v preteklo prihodnost, ko so ene petnajst let nazaj uvajali enhanced full rate in je bila kvaliteta zvoka super (potem pa je z leti ponovno padla). Rolling Eyes Ali kaj?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 22.02.2010
Prispevkov: 342
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 28.03.2017 20:52:18
Re: Operaterji in klici preko wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vidim razloga zakaj ne bi, kot deluje naprimer 3G. Ko bodo seveda ostali operaterji to omogočali.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.07.2013
Prispevkov: 298
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 29.03.2017 05:37:44
Re: Operaterji in klici preko wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
r0b3rt je napisal/a:
Kar se tiče calls drop, bi moralo biti to rešeno, saj je ravno v tem fora, da ne bo preklapljalo.

Od kje pa informacija, da LTE slabše 'prodira'? Nasprotno, LTE deluje na nižji frekvenci.


Nekak sem prepričan, da "nasplošno" 3G oz 2G laufata na nižjih frekvencah kot LTE:

https://en.wikipedia.org/wiki/GSM_frequency_bands

https://en.wikipedia.org/wiki/UMTS_frequency_bands

https://en.wikipedia.org/wiki/LTE_frequency_bands

kar se tiče dometa/prodiranja pa kakor jaz vem je to odvisno od lastnosti signala. Višjo ima frekvenco, slabše prodira oz. je domet tudi slabši in tudi več moči rabiš za prenos. Nižja je frekvenca, boljši je domet/prodor in manj moči rabiš za prenos. Naj me nekdo popravi če se motim Wink Razz Zelo enostaven primer...če živiš v bloku, se zapri v kopalnico preklopi na 2G ali 3G in na telefonu zmeri moč signala v dBm preko field test od iPhone-a. Preklopi na LTE in spremljaj kako bo bolj upadla.

Field Test: https://www.randomerrata.com/articles/2013/little-baubles/

Se je pa potrebno zavedat, da imaš lahko LTE ki dela na 800MHz (npr. Telemach naj bi samo na omenjeni frekvenci oddajal LTE), in imaš LTE ki dela na bistveno višji frekvenci.

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 22.02.2010
Prispevkov: 342
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 29.03.2017 07:49:25
Re: Operaterji in klici preko wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede dometa in frekvence, napisano drži.
Bistveno pri LTE je pa ravno to, da so se operaterji borili, da bi dobili čim nižji frekvenčni spekter, ki se je sprostil, ob uvedbi DVB-T. Lahko, da na nekaterih predelih deluje na višjih frekvencah, a ciljalo se je na nižje, ker se na takšen način pridobi na pokritosti.

Sicer stara novica, a v 'razmislek' http://mobinetrevija.si/novice/3402-telekom-slovenije-postavlja-lte-800-mhz-bazne-postaje
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.07.2013
Prispevkov: 298
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 29.03.2017 08:04:12
Re: Operaterji in klici preko wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
r0b3rt je napisal/a:
Glede dometa in frekvence, napisano drži.
Bistveno pri LTE je pa ravno to, da so se operaterji borili, da bi dobili čim nižji frekvenčni spekter, ki se je sprostil, ob uvedbi DVB-T. Lahko, da na nekaterih predelih deluje na višjih frekvencah, a ciljalo se je na nižje, ker se na takšen način pridobi na pokritosti.

Sicer stara novica, a v 'razmislek' http://mobinetrevija.si/novice/3402-telekom-slovenije-postavlja-lte-800-mhz-bazne-postaje


Vse jasno Like

Tnx za feedback Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 670
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 29.03.2017 09:24:20
Re: Operaterji in klici preko wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni na iphone 7 odkar sem dal na voice&dat ne dela vec niti lte. Niti ne preklopi na LTE. Skratka ne dela. In na Telekom CC nimajo pojma kaj je narobe. Ios 10.3. Ima se kdo tezave?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 29.03.2017 09:26:18
Re: Operaterji in klici preko wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej meni se sedaj po vklopu te storitve (dobil SMS od Telekoma) vedno vzpostavi VOLTE, ne glede na to kaj ima drug uporabnik?
To pomeni, da sedaj med klicom lahko brskam po internetu na LTE, prej pa to ni bilo možno? Nevem nisem bil nikoli pozoren ali sem prej med klicom brskal po 3g.

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 670
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 29.03.2017 10:06:27
Re: Operaterji in klici preko wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Koliko casa si cakal da si prejel sms od trenutka ko si nastavil lte na voice&data?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 1417
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 29.03.2017 10:23:25
Re: Operaterji in klici preko wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
denismu je napisal/a:
Meni na iphone 7 odkar sem dal na voice&dat ne dela vec niti lte. Niti ne preklopi na LTE. Skratka ne dela. In na Telekom CC nimajo pojma kaj je narobe. Ios 10.3. Ima se kdo tezave?


Probaj poslati LTE na 1918 in restartej iphone.... Mogoče bo delovalo....
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.07.2013
Prispevkov: 298
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 29.03.2017 10:23:33
Re: Operaterji in klici preko wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scotapipa, tudi prej si lahko imel sočasno klic in dato...pogoj, da si na 3G ali LTE. 2G oz E (EDGE) pa ne omogoča sočasno klic in dato in to še vedno velja. Čeprav baje po svetu obstajajo 2G omrežja kjer se klic in data lahko delata sočasno - USA itd.

Rukni telefon na E in med klicem (ko je že vzpostavljen) odpri Safari pa boš videl, kaj ti bo napisalo Like in kot kaže (debata včeraj na jabuk.si) mora tudi sogovornik imeti volte, da pride potem do tega HD Voice-a. Pokliči na Telekom in jih povprašaj.

mravac, tole je plačljiv LTE polne hitrosti 150/50. Ne vem, če rabiš ravno tega imeti vklopljenega Rolling Eyes http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/mobilno/storitve/lte-4g
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 29.03.2017 11:39:05
Re: Operaterji in klici preko wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
3G ne omogoča vedno sočasnega klica in uporabe interneta. Vem, da je Telekom to ponekod omogočal, ponekod pa ne (verjetno odvisno od bazne).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 1417
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 29.03.2017 12:08:46
Re: Operaterji in klici preko wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alexzaki1986 je napisal/a:

mravac, tole je plačljiv LTE polne hitrosti 150/50. Ne vem, če rabiš ravno tega imeti vklopljenega Rolling Eyes http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/mobilno/storitve/lte-4g


Jaz sem včeraj zjutraj poslal LTE na 1918, ker mi ni deloval LTE ( menjava paketa) In potem po restartu telefona sem dobil še sms o vklopu volte

Do sedaj sem imel že kar nekaj različnih paketov pri telekomu in nisem še nikoli dodatno plačeval, kadar sem poslal LTE na 1918.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.07.2013
Prispevkov: 298
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 29.03.2017 12:23:54
Re: Operaterji in klici preko wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mravac je napisal/a:
Jaz sem včeraj zjutraj poslal LTE na 1918, ker mi ni deloval LTE ( menjava paketa) In potem po restartu telefona sem dobil še sms o vklopu volte

Do sedaj sem imel že kar nekaj različnih paketov pri telekomu in nisem še nikoli dodatno plačeval, kadar sem poslal LTE na 1918.


možno, da imaš na telekomu paket kateri že vsebuje polni LTE 150/50. Jaz nimam zato imam tega LTE20 - je free ampak omejen na 20/5; meni čisto dovolj Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 29.03.2017 13:42:42
Re: Operaterji in klici preko wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
denismu je napisal/a:
Koliko casa si cakal da si prejel sms od trenutka ko si nastavil lte na voice&data?


cca 10 minut.

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 670
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 29.03.2017 14:24:01
Re: Operaterji in klici preko wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok. Jaz cakam se 6 ur.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 29.03.2017 15:25:30
Re: Operaterji in klici preko wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest pa več kot 24, dobr da ne rabm Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani