Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Naslednja
Eduroam vs iPhone (vsebuje rešitev)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.05.2008
Prispevkov: 588
Kraj: Trbovlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #181   Objavljeno 03.10.2010 17:39:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
BIG_Yack je napisal/a:
Desty je napisal/a:
Sem poskušal na 4.0.1 tako, da sem na iPhonu šel na eduroam.si/apple in poinštaliral. Ni delovalo. Sem sam naredil profil na PCju (z navodili iz Eduroam.si) in spet ni delovalo.
Potem sem pa probal še 3. metodo, ki pa deluje. Prižgal WiFi, vpisal up. ime in geslo in mi je sam namestil certifikat - DELUJE!

Takrat je certifikat le potrdil, deluje ti, ker si naredil prejšnja dva koraka. Jaz sem na Eduroam (ŠC / Gimnazija Ptuj) omrežje dostopal le takrat, ko sem najprej šel na www.eduroam.si/apple in najprej namestil certifikat, potem pa se prijvil in tega potrdil.



Ne bo držalo. Vmes sem naredil restore in Set as New Phone (pa ne zaradi eduroama), tako da se ni tisto nič ohranilo. Povprašal sem pri mojih treh kolegih, ki dostopajo na isti način in deluje jim le na ta način. Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.04.2008
Prispevkov: 96
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #182   Objavljeno 30.10.2010 18:18:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Problem je z iPhonom 4 ne z jailbreakom. Kolega uporabla iPod Toucha z jailbreakanim sistemom 4.1 in mu brez problema naloži certifikat.
Naložil sem ga lahko šele tako, da sem si na macbooka naložil certifikat, ga poslal in inštaliral na iPhonu. ( http://www.eduroam.si/apple/mobile)
Sedaj deluje.

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.08.2007
Prispevkov: 368
Kraj: Velika Nedelja
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #183   Objavljeno 30.10.2010 19:13:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem na Štirici, ki z Eduroamom prek skripte (http://www.eduroam.si/apple) dela odlično. Brez težav. Tako, da v Štirici ni težave.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.03.2010
Prispevkov: 48
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #184   Objavljeno 04.11.2010 14:21:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A ma kdo mogoče podobno težavo?
Meni ko se povežem v Eduroam (kljub certifikatu) mi noče povezati oz. občasno poveže in kar naenkrat vrže dol kar sredi brskanja ali pa kar enostavno izgine. Pa če pogledam preko Settings->wi-fi->eduroam
Mi utripa povezava, se pravi je kljukica pa je ni itd... Pol če izbererm eduroam mi napiše da se ne moe povezati s tem profilom?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #185   Objavljeno 15.11.2010 17:50:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A kdo ve zakaj mi na iphone 4 noce povezat na eduroam na friju.. Sem instalirov certifikate z strani arnes.si/apple.... toda k upišem uporabnisko ime in geslo mi napise unable to join network.... uporabnisko ime in geslo na pcju normalno dela...????
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.08.2007
Prispevkov: 368
Kraj: Velika Nedelja
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #186   Objavljeno 15.11.2010 18:15:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Al.Designer je napisal/a:
A ma kdo mogoče podobno težavo?
Meni ko se povežem v Eduroam (kljub certifikatu) mi noče povezati oz. občasno poveže in kar naenkrat vrže dol kar sredi brskanja ali pa kar enostavno izgine. Pa če pogledam preko Settings->wi-fi->eduroam
Mi utripa povezava, se pravi je kljukica pa je ni itd... Pol če izbererm eduroam mi napiše da se ne moe povezati s tem profilom?

Potem je nabrž nekaj narobe s profilom, ki si ga naložil na telefon ali zgeneriral s skripto na spletni strani. V Settings > General > Reset poišči "Reset All Network Settings" in tako bodo izbrisana vsa do zdaj znana omrežja, njihovi profili ter podatki za dostop do mobilnega interneta. Potem željene na novo nastavi, pravtako prek domače omrežja še enkrat generiraj profil za Eduroma in poskusi znova .Mogoče bo šlo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.06.2009
Prispevkov: 142
Kraj: Trbovlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #187   Objavljeno 15.11.2010 19:37:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče kdo k ma iPhone 4 in hodi na EPF v Mariboru pa mu dela po tem sistemu eduroam.si/apple ??? Namreč men ne dela Smile

mam 4.1 in jailbreakan telefon če je to kakšna fora ampak dvomm.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #188   Objavljeno 16.11.2010 03:46:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kasper je napisal/a:
Mogoče kdo k ma iPhone 4 in hodi na EPF v Mariboru pa mu dela po tem sistemu eduroam.si/apple ??? Namreč men ne dela Smile

mam 4.1 in jailbreakan telefon če je to kakšna fora ampak dvomm.
.

Enako je pri meni... 4.1 jailbrakan.... Mi je delal 2tedna nazaj na friju tist dan k sm v prvo probal... Pol pa ne vec
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2392
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #189   Objavljeno 16.11.2010 08:50:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali kdo upodablja Eduroam na Filofaksu? (iphone 4)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2392
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #190   Objavljeno 19.11.2010 19:09:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še zmeraj mi ni jasno glede NetID-ja - a to ti morajo na faksu dodeliti?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #191   Objavljeno 19.11.2010 19:40:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2392
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #192   Objavljeno 22.11.2010 11:35:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo, ravno sem na faksu in sem preko spletnega čarovnika za iphone na strani od eduroama pridobil certifikat. Sledil sem navodilom na strani in imam vse tako, kot kaze tam na slikicah - torej instalacija certifikata itd - a se vseeno ne morem povezati preko wifija. Kaj bi še moral storiti??

P.s.: link do spletnega carovnika: http://www.arnes.si/pomoc-uporabnikom/eduroam/navodila-za-osebni-dostop/navodila-za-povezavo/mobilni-telefoni/spletni-carovnik-za-apple-naprave.html
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #193   Objavljeno 22.11.2010 12:11:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Probaj na iPhonu jit na eduroam.si/apple vpiši svoje uporabniško ime in daj install.
Potem vtipkaj geslo in daj done.
Potem malo počakaj in poglej če se ti je povezal. Meni je tako delalo.
Tiste certifikate pa pobriši.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.05.2009
Prispevkov: 100
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #194   Objavljeno 23.11.2010 12:37:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
Probaj na iPhonu jit na eduroam.si/apple vpiši svoje uporabniško ime in daj install.
Potem vtipkaj geslo in daj done.
Potem malo počakaj in poglej če se ti je povezal. Meni je tako delalo.
Tiste certifikate pa pobriši.


a pa maš mogoče os 4.1 jailbreak ?
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #195   Objavljeno 23.11.2010 12:42:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na ios 4.1 JB tale čarovnik preko iphona preverjeno deluje. Če pa slučajno ne, pa pojdi na kompu, obvezno s safarijem, na: http://www.eduroam.si/apple/mobile/ , ustvari si profil in si ga po mailu pošlji na iphone, kjer ga potem tudi namestiš.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.05.2009
Prispevkov: 100
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #196   Objavljeno 23.11.2010 16:04:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lakai je napisal/a:
Na ios 4.1 JB tale čarovnik preko iphona preverjeno deluje. Če pa slučajno ne, pa pojdi na kompu, obvezno s safarijem, na: http://www.eduroam.si/apple/mobile/ , ustvari si profil in si ga po mailu pošlji na iphone, kjer ga potem tudi namestiš.


deluje Cool

hvala!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2392
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #197   Objavljeno 23.11.2010 16:15:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lakai je napisal/a:
Na ios 4.1 JB tale čarovnik preko iphona preverjeno deluje. Če pa slučajno ne, pa pojdi na kompu, obvezno s safarijem, na: http://www.eduroam.si/apple/mobile/ , ustvari si profil in si ga po mailu pošlji na iphone, kjer ga potem tudi namestiš.


Jaz sem tocno tako naredil kot pise pri spletnem carovniku, imam tudi instaliran tisti certifikat (poleg 22 drugih, ki jih kaze tam v profilu na iphonu - ceprav ne vem, zakaj med tistimi univerzami ni filofaksa), ampak ko se hocem logirati, pa mi rece, da se ni mogel. Bom ocitno moral poskusiti to, kar si dal v linku, a bo treba pocakati, da dobim s servisa MBP-ja.

Sem pa poskusil, kar je predlagal gpc, ampak mi ob vpisu na eduroam.si/apple samo vedno znova namesti tisti certifikat - ce ga pa izbrisem, potem pa tudi eduroamovega profila ni vec na iphonu!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2392
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #198   Objavljeno 24.11.2010 17:28:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lakai je napisal/a:
Na ios 4.1 JB tale čarovnik preko iphona preverjeno deluje. Če pa slučajno ne, pa pojdi na kompu, obvezno s safarijem, na: http://www.eduroam.si/apple/mobile/ , ustvari si profil in si ga po mailu pošlji na iphone, kjer ga potem tudi namestiš.


Ok, sem odstranil prejšnji certifkat (ki sem ga dobil preko spletnega čarovnika na iPhonu) in inštaliral novega tako, da sem ga s Safarijem na MBP downloadal in ga poslal na svoj mail in ga potem preko iPhona namestil.

Zadeva izgleda čisto enako, kot tista, ki sem jo zloadal preko iPhona in spletnega čarovnika že prvič, tako da sem skeptičen glede vsega. Zakaj pa bi sedaj delalo, če je bilo prej čisto enako.... No, bom jutri sporočil, ko bom na faksu preizkusil.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2392
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #199   Objavljeno 25.11.2010 10:52:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma saj sem vedel - isto sranje!!!!! Še vedno se ne morem povezati v eduroam. Brezveze.

EDIT: sem šel do računalničarja na faksu in se je izkazalo, da sem imel prekratek password!! Lahko bi me sistem vsaj kaj opozoril glede tega....... No, važno, da je to sedaj urejeno in deluje lepo. Cool
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.02.2009
Prispevkov: 64
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #200   Objavljeno 21.12.2010 16:32:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tale čarovnik deluje briljantno!
če komu slučajno ne dela, zamenjajte password!
meni nikakor ni, zdaj imam pa štiri geslo iz štirih črk in dveh številk, dela čudovito.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani