Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
WWDC 2015 [8–12 junij]
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #121   Objavljeno 08.06.2015 21:39:33
Re: WWDC 2015 [8–12 junij]
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
stonhenge4 je napisal/a:
Govorili so o 100 državah


I need more info... Cool
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.11.2007
Prispevkov: 311
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #122   Objavljeno 08.06.2015 21:41:55
Re: WWDC 2015 [8–12 junij]
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Saj € se lahko pobere letno ne mesečno.


Dobra!

Jaz vas vse posvojim če bo to pr nas. Dezeer mi gre že pošteno na k....
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #123   Objavljeno 08.06.2015 21:43:25
Re: WWDC 2015 [8–12 junij]
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Za spotify trenutno plačujem 13+€ na mesec, pa še to moram hecat kolege iz tujine, da mi zaupajo kreditno, da jo vnesem notri... Sam res upam, da bo končn tale streaming in da bo več muzke gor kot na spotify-ju pa mu rečem samo še adijo.

Obstaja še ena brezplačna opcija, katere se poslužuje večina. Tisti sigurno ne bodo plačevali 10€ na mesec za to, da bodo lahko poslušali glasbo samo ko bodo imeli dostop do interneta. Kaj pa ko greš v tujino? O tem niso nič diskutirali.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.11.2007
Prispevkov: 311
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #124   Objavljeno 08.06.2015 21:46:23
Re: WWDC 2015 [8–12 junij]
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
offline poslušanje mogoče?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #125   Objavljeno 08.06.2015 21:46:57
Re: WWDC 2015 [8–12 junij]
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma pri nas je itak primarni uporabnik hčerka. Jaz pa bi tud mel to zadevo.

Konec koncev je to recimo tolk, kot en paket za telefon.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #126   Objavljeno 08.06.2015 21:49:45
Re: WWDC 2015 [8–12 junij]
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
xpayne je napisal/a:
offline poslušanje mogoče?

Tega niso omenjali.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.11.2007
Prispevkov: 311
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #127   Objavljeno 08.06.2015 21:52:12
Re: WWDC 2015 [8–12 junij]
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Tega niso omenjali.



Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #128   Objavljeno 08.06.2015 21:59:10
Re: WWDC 2015 [8–12 junij]
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lepo, čudno da tega niso povedali na predstavitvi!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.09.2013
Prispevkov: 795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #129   Objavljeno 08.06.2015 22:34:09
Re: WWDC 2015 [8–12 junij]
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tale zadevca (apple music) je tud za android.. Smile

@Nummy, macata: sta ze instalirala beto? Pa adobe pognala? Smile

_________________
MacbookPro (early 2011): dual-core i5 2.3gzh, 8GB ram, 320GB HDD
iPhone 6s+, 64 GB, iOS 10

Own (history):
iPhone 4s, 32 GB, iOS 6.1.1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 656
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #130   Objavljeno 09.06.2015 05:45:29
Re: WWDC 2015 [8–12 junij]
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Za spotify trenutno plačujem 13+€ na mesec, pa še to moram hecat kolege iz tujine, da mi zaupajo kreditno, da jo vnesem notri... Sam res upam, da bo končn tale streaming in da bo več muzke gor kot na spotify-ju pa mu rečem samo še adijo.


http://tidal.com/si
Imajo tudi ios app, hifi kvaliteto ce zelis, dela v sloveniji. Ne rabis drzgega.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #131   Objavljeno 09.06.2015 06:25:41
Re: WWDC 2015 [8–12 junij]
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
f0r3st727 je napisal/a:
Tale zadevca (apple music) je tud za android.. Smile

@Nummy, macata: sta ze instalirala beto? Pa adobe pognala? Smile


Nimam developer računa (še), tak da nimam dostopa do tele bete. Pa tud ne vem če bi si jo upal naložit, ker imam samo eno mašino, placa za še en sistem pa ne ravno. Bi pa z veseljem rad prišel do podatkov, kako hitrejše so sedaj zadeve Smile Še posebi Illustrator me zanima, ker trenutno v njem delat je obup. Že prazen dokumen šteka, samo da ga premikaš naokol, pol pa da nardiš en navadn štirkotnik je že muka. Bognedaj da imaš gor po ene 400 elementov z gradienti... vsako stvar, ki jo narediš čakaš kako minuto ali dve da zrenderira.

Bomo pa tu verjetno morali še počakati na Adobe, da bo posodobil na Metal.
Glede na to, da je un včeri reku, da so tesno sodeloval, jaz pričakujem nekje letos poleti, da bo nov OS X izzid, kmalu za tem pa kak Adobe CC update vseh aplikacij, in prehod na Metal.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #132   Objavljeno 09.06.2015 06:29:05
Re: WWDC 2015 [8–12 junij]
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
drsah je napisal/a:
http://tidal.com/si
Imajo tudi ios app, hifi kvaliteto ce zelis, dela v sloveniji. Ne rabis drzgega.

Ni vse zlato kar se sveti. Moraš tudi gledat, koliko muzke je gor. Že jaz trenutno na Spotify-ju ne najdem vse muzke, ki bi jo rad, pa sem vmes menjal države in se tudi to pozna, ali imaš Norveško ali UK.
Skratka zelo bedni so tile zakoni in res močno upam, da bo ena taka velika firma, ko je Apple to že enkrat "presekala" in šla čez zakone, da bomo ljudje lahko prišli do storitev in da nam ne bo treba živet 20 let za svetom.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #133   Objavljeno 09.06.2015 07:09:47
Re: WWDC 2015 [8–12 junij]
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
f0r3st727 je napisal/a:
Tale zadevca (apple music) je tud za android.. Smile

@Nummy, macata: sta ze instalirala beto? Pa adobe pognala? Smile


Jaz bom šel počas na Yosemite. Very Happy

@Nummy
Tole kar pišeš o AI, mi je sam še dodaten razlog, da počakam še kak mesec na Mavericksu. Čeprav se mi mal čudno zdi, da je taka razlika. Mi je AI osnovno orodje in mi ne dela prav dosti težav.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #134   Objavljeno 09.06.2015 07:43:20
Re: WWDC 2015 [8–12 junij]
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Jaz bom šel počas na Yosemite. Very Happy

@Nummy
Tole kar pišeš o AI, mi je sam še dodaten razlog, da počakam še kak mesec na Mavericksu. Čeprav se mi mal čudno zdi, da je taka razlika. Mi je AI osnovno orodje in mi ne dela prav dosti težav.


Ma men že na Mavericsu ni delal ne vem kaj, vsekakor pa bolje kot na Yosemite. Sem pa presedlal na Yosemite zaradi bonbončkov in upanja, da bo novejša verzija driverja za grafiko kaj pripomogla tudi k performancu v drugih programih. Mal se pozna, še posebej 3D, samo največji problem Illustratorja je, ker ne rendira na grafični praktično nič. Vse dela procesor, potem ko pa je slika "rasterizirana" pa se pošlje grafični ukaz da izriše na zaslon preko openGL-a texturo.

Kar odpri activity monitor in glej med delom koliko ti obremeni procesor, če imaš pa istat menu pa lahko gledaš še za grafično in boš videl, da grafična praktično skoraj nič ne dela razen izrisovanja sistema, medtem ko Illustrator veliko večino kuri samo ENO jedro procesorja non-stop in posledično vse "šteka" in dela počasi.

Zdej kolikor jaz zastopim tale Metal API, bo pa zdej tak, da program sam ne bo mogel več reči kje se zadeve izvajajo in se bodo komande za računanje matrik (ja vektorji) poslalo na grafično, kar bo posledično vsaj delno pospešilo stvari, če že ne bo polni native GPU rendering. Seveda čakam tudi kak odgovor Adobe-a ki trenutno še na polno molči.

Vsekakor čakam, da se pojavijo informacije, da je capitano beta stable in da se jo da dobiti preko public beta, grem takoj probat.

Yosemite je šele v 10.10.4 popravil kar nekaj stvari in dobil tistih par % performanca. Upam da 10.11 ne bo tako...

Drgač pa meni je tudi Illustrator zelo fajn za delo, še posebi če rabim kje kako težko kompozicijo ali perspective tool (matr mi je všeč v Illustratorju) in res upam da bodo to končno porihtali. Photostop zdej v zadnji verziji 10.10.4 dela kar zadovoljivo, samo moraš izklopiti rulerje. Če jih vklopiš šteka tak da popi*****zdiš zraven.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #135   Objavljeno 09.06.2015 08:43:47
Re: WWDC 2015 [8–12 junij]
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomoje je največji problem, da Adobe ne piše posebej kode za Maca.
In posledično, kar ni možno avtomatsko prevest za OSX, pač podprejo samo za Winse.

Glede AI pa sem se že pred leti "samoomejil".
Ne delam poslov daljših od 16 stani in večjih od A3 formata.

To sicer ne pomeni, da ne naredim kdaj kaj večjega, a točno vem zakaj delam izjemo.

Pa ne toliko zaradi omejitev mašine. Tudi pri tisku je bolj udobno (ceneje) tako.
Da ne odprem teme o Adobu in podpori custom formatom na PS printerjih.
Ne razumem sicer vzroka, a pri vsaki menjavi sistema, skoraj po defaultu printer začne zajebavat z nekimi novimi forami. Ne moreš verjet, da pri 20let stari tehnologiji, ki se praktično nič ne spreminja, ne morejo pohendlat osnovnih funkcij.

Ravno prejšnji teden sem preklinjal, ko sem opazil, da mi vse kar printam na custom format naredi "fit to page". Šele po dveh urah iskanja, sem našel nekje skrito "klukco", ki sprinta 1:1, a potem ne dela pol ostalih stvari pri pri običajnih formatih. Ti kar kislino dvigne v želodcu.

K sreči se z leti navadiš, da so računalniki odlične zadeve, edin eno napaka majo. NE DELAJO. Very Happy

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.06.2011
Prispevkov: 151
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #136   Objavljeno 09.06.2015 08:44:24
Re: WWDC 2015 [8–12 junij]
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Ni vse zlato kar se sveti. Moraš tudi gledat, koliko muzke je gor. Že jaz trenutno na Spotify-ju ne najdem vse muzke, ki bi jo rad, pa sem vmes menjal države in se tudi to pozna, ali imaš Norveško ali UK.
Skratka zelo bedni so tile zakoni in res močno upam, da bo ena taka velika firma, ko je Apple to že enkrat "presekala" in šla čez zakone, da bomo ljudje lahko prišli do storitev in da nam ne bo treba živet 20 let za svetom.


Ne vem zakaj plačuješ 13E za Spotify, ko pa imaš Google Play Music za 5E na mesec. Offlinaš lahko vse komade + 50000 komadov lahko naložiš svojih v cloud, če jih slučajno ni gor. Je pa velika večina komadov že gor. Tudi v primerjavi z AM se mi zdi, da GPM ponuja enako, ali celo nekaj več za mnogo manj denarja. +njihov app za iOS je fantastičen, enako web vmesnik.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #137   Objavljeno 09.06.2015 10:57:20
Re: WWDC 2015 [8–12 junij]
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mwayin je napisal/a:
Ne vem zakaj plačuješ 13E za Spotify, ko pa imaš Google Play Music za 5E na mesec. Offlinaš lahko vse komade + 50000 komadov lahko naložiš svojih v cloud, če jih slučajno ni gor. Je pa velika večina komadov že gor. Tudi v primerjavi z AM se mi zdi, da GPM ponuja enako, ali celo nekaj več za mnogo manj denarja. +njihov app za iOS je fantastičen, enako web vmesnik.


Na spotify sem šel preprosto iz večih razlogov:
- imam native samostojen app na mac-u oz. winsih. Ne ne maram brower applikacij in mi grejo na jetra. Da ne omenjam, kako mi recimo na deezerju niso delale tipke za muzko (naprej, nazaj, play, pavza,...). V browserju imam že tako ali tako preveč zavihkov in mi poćre po 10+GB RAM-a (tako chrome kot safari), dela vse z "lag"-om in pol stvari dela prepočas + ne omogoča tudi offline storage-a.
- na spotify sem se navadu (beri: gor imajo fajn sistem za playliste in sem si jih kreiral, prav tako zelo fajn sistem za odkrivanje nove muzke). Trenutno mi je najbolj všeč in ga imam tako na svojem računalu (mac), kot služebnem (windblows - upam da kmalu zamenjam ta šrot od računalnika) in telefonu (iPhone).
- google mi že pošteno preseda, tako s svojim designom kot s svojimi glupimi forami kje "zadaj". Na mac-u sem si že tako lepo zamenjal online gmail z offline mail app-om in je zadeva totalno fenomenalna proti tistemu šrotu v browserju. Prav tako mi chrome pošteno upočasni mašino (in tudi požre precej RAM-a. Predstavljaj si: odprto photoshop: 13GB RAM, maya: 4GB RAM, chrome: 12GB RAM in potem še sistem in kak manjši program ostale 3GB požrejo in sem že skorajda na swap-u oz. kompresiji RAM-a. Kak mesec nazaj sem presedlal tudi na safari, ki sicer poćre manj RAM-a in dela malo hitreje, ampak mi gre na jetra, ker ne morem pinat tabov in če se sesuje (2x do sedaj zgodilo) nikakor ne morem priti do zadnje seje (tudi če dam obnovi mi odpre prazno okno. Angry To ma safari še mal glupo narejeno, drugač mi je pa zelo všeč reading mode, kjer lahko berem članke iz strani brez motečih slik in "reklam" (ja kljub adbloku se nekatere reklame prikazujejo WTF???).
-na spotify-ju sem našel do sedaj največ glasbe, ki je meni kul drugje jo skorajda ne najdem ali pa veliko manjka (čeprav je tudi spotify zadnje čase začel kar dol metati muzko zaradi zakonov. bemti Angry )
- mi ni problem plačat za kul stvari, ki delajo in delajo hitro, niso omejene in mi ne težijo na vsakem koraku s kakimi reklamami. Ne maram pa da mi vse dela počas in da me kje kaj omejuje. Google ni ravno najboljši primerek kako razvijati nek software. Ja uspelo jim je narediti tisti internet iskalnik, tu se jim je pa potem ustavlo. Ok mogoče še maps pa translate so še kar uporabni, nad ostalimi stvarmi pa ponavad sam jokam, ko jih uporabljam... ali narejeno glupo, ali polno bug-ov, ali pa dela tako počasi da zraven skorajda znorim.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #138   Objavljeno 09.06.2015 11:06:29
Re: WWDC 2015 [8–12 junij]
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Pomoje je največji problem, da Adobe ne piše posebej kode za Maca.
In posledično, kar ni možno avtomatsko prevest za OSX, pač podprejo samo za Winse.

Glede AI pa sem se že pred leti "samoomejil".
Ne delam poslov daljših od 16 stani in večjih od A3 formata.

To sicer ne pomeni, da ne naredim kdaj kaj večjega, a točno vem zakaj delam izjemo.

Pa ne toliko zaradi omejitev mašine. Tudi pri tisku je bolj udobno (ceneje) tako.
Da ne odprem teme o Adobu in podpori custom formatom na PS printerjih.
Ne razumem sicer vzroka, a pri vsaki menjavi sistema, skoraj po defaultu printer začne zajebavat z nekimi novimi forami. Ne moreš verjet, da pri 20let stari tehnologiji, ki se praktično nič ne spreminja, ne morejo pohendlat osnovnih funkcij.

Ravno prejšnji teden sem preklinjal, ko sem opazil, da mi vse kar printam na custom format naredi "fit to page". Šele po dveh urah iskanja, sem našel nekje skrito "klukco", ki sprinta 1:1, a potem ne dela pol ostalih stvari pri pri običajnih formatih. Ti kar kislino dvigne v želodcu.

K sreči se z leti navadiš, da so računalniki odlične zadeve, edin eno napaka majo. NE DELAJO. Very Happy


Mislim da adobe piše vseeno kodo posebej za mac-a in potem porta na windows-e, ampak zadnje par let mislim, da je bil največji problem pri komunikaciji Apple-Adobe in seveda čudnih odločitvah Apple-a pri sami arhitekturi sistema in odločitvami pri samem hardware-u (AMD WTF Apple?).

Sedaj imam občutek, čeprav še ni nič potrjeno, da bo Adobe dal naslednjo verzijo, ko bo že El Capitano zunaj, CC-ja ki bo spisan za Metal API. Posledično potem to pošteno pohitri stvari, ker tisto kar mora delati grafična potem dejansko dela grafična, kar ne more, pa dela CPU. Glede na to, da so po podatkih iz WWDC-ja uspeli z 8x pohitritvijo v after effectih (verjetno sedaj podobna fora, kot pri final cut pro X, kjer ena grafična renderira in ena kalkulira in kompresira/dekompresira s tem da bo tu podpora tudi za računalnike s samo eno grafično), skorajda ne dvomim več v to, da bodo za mac-e spisali stvari na novo (če jih že niso). Zaenkrat na adobe strani še nisem nič našel, ne nikjer kakih official press release-ov, da bi delali na Metal rewrite-u programov, ampak res srčno upam da pride do tega. Edina fora potem bo, da bodo vse windows mašine precej zaostale za vsemi mac-i Very Happy

Ta nov OS X bo tako kot če bi primerjal iOS proti androidu, kjer bogi robotek nima za burek, kljub ponavadi do 2-4x boljšem hardware-u. Šele, ko prideš nekje na 6+x boljši hardware pride robotek komajda blizu iOS perfromance-u. Bogi google... Cool
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.06.2011
Prispevkov: 151
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #139   Objavljeno 09.06.2015 11:45:19
Re: WWDC 2015 [8–12 junij]
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vse razumem, samo GPM res ne zavzame veliko memorije:D. Uporabljam pa ga v safariju na macu in chromu na pcju. Vidim pa, da sva bistveno drugačna uporabnika, meni se gre bolj za cloud service, tebi offline. Meni offline pride v upoštev samo na telefonu in tablici, ki sta uporabljena, kot bluetooth music device v avtu. Very Happy
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #140   Objavljeno 09.06.2015 11:56:20
Re: WWDC 2015 [8–12 junij]
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mwayin je napisal/a:
Vse razumem, samo GPM res ne zavzame veliko memorije:D. Uporabljam pa ga v safariju na macu in chromu na pcju. Vidim pa, da sva bistveno drugačna uporabnika, meni se gre bolj za cloud service, tebi offline. Meni offline pride v upoštev samo na telefonu in tablici, ki sta uporabljena, kot bluetooth music device v avtu. Very Happy


Ne sej meni je tudi fajn imet določene stvari v cloud-u, ampak ne pa vsega, še posebej ko bi rad da mi nekaj dela hitro, ali pa nimam vedno povezave do interneta (ali pa je počasna kot polž).
Sem pa občutno mnenja, da cloud in inbrowser app-i niso ok, če nimaš vsaj ene 10MBps linije ali pa še bolje: optike. Sam nikakor ne trpim, da moram pri vsakem kliku na kak gumb potem čakati sekundo ali dve. Ne. It's gotta be instant! Leta 95 smo imeli računalnike, kjer smo morali za vsako stvar, ki smo jo kliknili čakati, v letu 2015 pa bi rad na računalniku, ki me je stal precej denarja, delal tekoče normalno. Zdej če je tu še omejitev internetne hitrosti, to dejansko pomeni, da določene aplikacije preprosto ne morejo konkurirati native offline aplikacijam. Tu imam v mislih predvsem tale mail. Ok sej v gmail se da dodati veliko tistih "vtičnikov" ali dodatkov, da imaš potem farbanje mailov pa vsega boga, ampak še vedno mi je to fajn imeti native že built-in v appu. Tele zastavice so super, tako kot označevanje fajlov po disku in ne vem kak sem zdržal na windowsih prej brez tega, sedaj če bi to ukinili bi skorajda znorel.
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani