Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
silverlight
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 21.03.2015 20:43:03
silverlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Berem v Wikipediji ampak še vedno mi ni jasno kaj je pravzaprav ta Silverlight?
Pri čiščenju Downloads sem najdla kar serijsko teh "škatlic" Silverlighta pa se nič ni dalo odpreti. Sedaj mi je izpisalo da nimam dovolj prostora--to mi je jasno kaj pomeni ampak rada bi razumela--kako naj vprašam?---princip delovanja tega Silverlighta! Prosim lepo, če bi nekdo imel potrpljenja meni to malo razložiti.
Hvala

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9142
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 21.03.2015 21:00:12
Re: silverlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je nekaj podobnega kot Flash, samo od Microsofta. Naloži se kot plugin v web browserjih (safari, firefox...). Jaz imam ta plugin izklopljen, pa še nisem naleyel na kak problem.

Nisem te pa dobro razumem, kako si prišla do brisanja tega.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 21.03.2015 21:21:13
Re: silverlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala Macata ampak---nisem popolnoma nič razumela! Ne vem kaj je Flash in ne vem kaj je plugin.
Nisem program brisala samo sem hotela počistiti Downlads, saj mi je izpisalo da za novi film ni več prostora. In tam je bilo precej tega, enega za drugim z to ikonico pred tem kaj se ni dalo odpreti. Sklepala sem, da sem, bog ve kdaj, hotela (zavestno ali nezavestno) nekaj posneti pa da je z tem bilo kaj narobe pa sem takšne zbrisala.

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9142
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 21.03.2015 21:40:51
Re: silverlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aha. V Downloads imaš nek file, ki ima v imenu Silverlight. In zdaj tega fila ne gre nikakor zbrisat.

Če ne gre drugače, restartaj mašino in potem bo pomoje šlo.

---------
Drugače pa: Browserji omogočajo, da se njihova funkcionalnost razširi z dodatnimi "programi" (plugini), ki jih lahko napiše kdorkoli. Recimo Flash je en tak plugin, ki browserju omogoči predvajanje multimedijskih vsebin narejenih v Flash standardu. Če tega plugina nimaš, se ti na delu strani, kjer bi se morala izvesti neka animacija, izriše samo kvadratek, v njem pa piše, da si naloži Flash, če hočeš to vsebino videti.

Silverlight je pa Microsoftova rešitev za isto stvar.

Oboje zdaj nadomeščajo druge tehnologije, ki so zdaj že vgrajene v moderne browserje in ni potrebno več dodajati nobenih pluginov.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1414
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 21.03.2015 22:23:28
Re: silverlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Povedano še malo drugače: Flash je bil standard včasih za animacije in multimedijo, potem je začel mešati še drek Microsoft s svojim Silverlight-om, kot ponavadi so kot morajo biti pri vsaki stvari zraven, sedaj pa imamo HTML5, ki praktično omogoča skorajda vse kar je prej prinesel flash zraven in je flash trenutno uporabljen samo na starejših straneh, ki še niso prepisane v HTML standard.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 21.03.2015 22:38:00
Re: silverlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Silverlight-2.dmg

To piše v Dowenloadsu v vrsti z ostalimi naslovi ki so posneti. Pred tem je še minikvadratek z "slikico". Po tem v vrstici še datum modifikacije, pa to je okoli 12 MB in datum dodajanja. Vmes v eni koliki pri teh je napisan Diskk image. Ko ga hičem odpreti, se v enem okencu pojavi samo slikica te "škatlice".
Ali je to v isti kategoriji kot VLC? In zakaj se je on uključil saj nič drugega ne znam delati kot če hočem nekaj dol jemati. Ali se je samo sam od sebe tako multipliciral?
Imam pa še en problem katerega sem pred 1-2 ure opazila in ne izginja. Na Top Sites imam 12 "slikic" bližnjic. Na enkrat jih ni več. Samo so črna polja z ikono safarija (imam MacBookAir). Ispod je napisano ime straneh, občasno bliskne originalna slika ampak samo za tren, pa je spet naprej črno. Strani pa se odpirajo brez problema. Vmes sem imela tudi izklopljen laptop pa še naprej je enako.

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9142
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 21.03.2015 23:33:10
Re: silverlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
NellyPT je napisal/a:
Silverlight-2.dmg

To piše v Dowenloadsu v vrsti z ostalimi naslovi ki so posneti. Pred tem je še minikvadratek z "slikico". Po tem v vrstici še datum modifikacije, pa to je okoli 12 MB in datum dodajanja. Vmes v eni koliki pri teh je napisan Diskk image. Ko ga hičem odpreti, se v enem okencu pojavi samo slikica te "škatlice".
Ali je to v isti kategoriji kot VLC? In zakaj se je on uključil saj nič drugega ne znam delati kot če hočem nekaj dol jemati. Ali se je samo sam od sebe tako multipliciral?
Imam pa še en problem katerega sem pred 1-2 ure opazila in ne izginja. Na Top Sites imam 12 "slikic" bližnjic. Na enkrat jih ni več. Samo so črna polja z ikono safarija (imam MacBookAir). Ispod je napisano ime straneh, občasno bliskne originalna slika ampak samo za tren, pa je spet naprej črno. Strani pa se odpirajo brez problema. Vmes sem imela tudi izklopljen laptop pa še naprej je enako.


Silverlight.dmg je inštalacija. Verjetno se ti avtomatsko prenaša na računalnik.
Ko ga klikneš se pojavi kot nov disk. V bistvu je to program, ki ga sistem vidi kot disk. Zato se ti odpre tisto okence z ikono. Dokler ta zadeva laufa, seveda .dmg fila sistem ne pusti zbrisat. Zato sem ti rekel, da reštartaj mašino in potem boš tudi ta dmg file lahko zbrisala.

Glede tistih ikonc, ki se ti spreminjajo v bližnjicah; te ikonce browser (Safari) avtomatsko generira. Pa ne prav uspešno. Zato se nima smisla ukvarjat z njimi. Ni pa nič narobe. Naj te NE frustrira misel na kak virus. Very Happy

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 22.03.2015 05:44:07
Re: silverlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vendar, nekaj je le hudo narobe! Včeraj sem zbrisala ta Silverlight zadeve iin Downloadeja, danas je spet vse nazaj. Seveda, čez noč sem imale izklopljen Laptop. In še nekaj: sinoč se je prvič pojavilo okence ko sem po enem resetiranju uklapala računalnik, po tem je izginilo Danes se je ponovilo pojavilo. In spet samo ko sem ga vklopila. Piše: You startup disk is almost foll. You need to make more space available on you startup disk by delating files.
Okno je nekaj časa, po tem pa samo izgine .
Sedaj me je to še bolj prestrašilo, saj so mi pred leti tudi to razlagali da računalnik potrebuje prostor tudi da bi delovalo.
Moram še nekaj povedati: Hodim na računalniški tečaj za starčke. Ker jaz to že vem kaj razlagajo, učitelj je naložil enem svojem pomagaču naj mi pokaže kako posneti film. Ta pomagač mi ni videti ravno spreten ampak verjetno že ve.Tako je poskušan uporabiti nek program pa ni šlo pa je po tem drugega in je šlo. Tako sem tudi sama posnela 4-5 Filmov. Vse je bilo videti na torentovem oknu. Po tem se javila rdeča puščica pred enim, će prej posnetim naslovom in nisem mogla ugotoviti za kaj gre. Po tem sem hotela posneti še nek film, ki je bil okoli 4 GB--mislila sem da zaradi tega ker je dvojni. Ampak se je izpisalo da ni prostora tam kam ga hočem posneti. Pa sem poskušala zamenjati prostor pa tudi odstraniti filme iz Downloada. Na ključek sem prenesla 3, ostalo pa sem hotela sistematično urejevati. Na to sem posnela še 2 filma in sedaj je bilo dovolj prostora. Ta film od 4 GB pa niti na ključ ni šel, čeprav je tam bilo dovolj prostora. Torej, nekaj je bilo narobe z tem filmom. Ko pa sem hotela prazniti Downloads, sem ugotovila da precej naslovov začenja z kikstar in to so filmi katere so bili posneti na drugem mestu (verjetno od teh poskusov kaj jih je naredil ta študent-pomagač.
Torej, sem spet v paniki ker sem spet zlezla v problem katerem nisem kos pa nisem nič takega naredila--saj po mojem mnenju. Delala sem kot so mi razložili.
Vendar "slikice" na top siteu so se vrnile nazaj.

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9142
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 22.03.2015 08:23:01
Re: silverlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
4gb ne gre na ključek, ker je formatiran po enem starem standardu (fat32), ki ne podpira večjih filov od 4gb. Je pa kompatibilen z zelo starimi računalniki.

Mac mora imeti na disku minimalno 20gb prostora, drugače se opazno upočasni in začne čudno delat. Torej nujno moraš spraznit disk. Najbolje priklopit en zunanji disk in nanj prenest robo, ki jo ne rabiš stalno.

Tudi torrente lahko nastaviš tako, da shranjujeju preneseno robo na ta zunanji disk.

Glede torrentov te ne razumem. Kaj pravzaprav delaš s torrenti?

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 22.03.2015 08:33:52
Re: silverlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem, če sem dobro razumela? To pomeni, da mora OSTATI 20 gb praznega prostora, da bi komputer lahko funkcionirel?

Kaj pomeni :"sprazniti disk" in kako se to počne. Jaz sem hotela sprazniti polja Downloads in ostalo ampak očtino to ni to.
Dejansko mi ni jasno, saj so mi povedali, da jaz z temi nekoliko programi nikoli ne bom napolnila svoj prenosnik, saj nobenih kompliciranih programov ne uporabljam ker programi zasedajo veliko mest. Jaz sem se v zadnjih mesecih igračkala nekaj ampak posnela sem samo StrtPoint katerega sem (upam) sedaj izbrisala, pa ta Torent, kateri se je kazal da ga moram imeti če hočem film z interneta posneti. In posnela sem v zadnje čase nekaj brezplačnih e-knjig in teh 5 filmov.
Odprem to kaj so mi rekli (Kickas) da bi dala filme dol. Tako se je kazal ta torent preko katerega se (menda) to snemanje odvija. Več napotkov o torentu nisem najdla (oz nisem razumela to kaj sem najdla).

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3754
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 22.03.2015 09:07:15
Re: silverlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
NellyPT je napisal/a:
Ne vem, če sem dobro razumela? To pomeni, da mora OSTATI 20 gb praznega prostora, da bi komputer lahko funkcionirel?

Kaj pomeni :"sprazniti disk" in kako se to počne. Jaz sem hotela sprazniti polja Downloads in ostalo ampak očtino to ni to.
Dejansko mi ni jasno, saj so mi povedali, da jaz z temi nekoliko programi nikoli ne bom napolnila svoj prenosnik, saj nobenih kompliciranih programov ne uporabljam ker programi zasedajo veliko mest. Jaz sem se v zadnjih mesecih igračkala nekaj ampak posnela sem samo StrtPoint katerega sem (upam) sedaj izbrisala, pa ta Torent, kateri se je kazal da ga moram imeti če hočem film z interneta posneti. In posnela sem v zadnje čase nekaj brezplačnih e-knjig in teh 5 filmov.
Odprem to kaj so mi rekli (Kickas) da bi dala filme dol. Tako se je kazal ta torent preko katerega se (menda) to snemanje odvija. Več napotkov o torentu nisem najdla (oz nisem razumela to kaj sem najdla).



Osnove operacijskega sistema.Priporočam kak tečaj da boš dojela osnovne stvari.
Prvo je treba spoznat operacijski sistem potem tukaj spraševat TO SO OSNOVE SORY K NIMAM ŽIVCEV ZA TO.

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 22.03.2015 09:31:32
Re: silverlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Razumem, kaj mi govoriš! In sem se upisala na prvi tečaj "za napredne" na kaj sem naletela prek ljudske univerze. Ta je bil za starčke ampak je moj proboem da ne sodim nikamor. Veliko več vem kaj sicer nudijo za starčke, čeprav pridno hodim da bi saj sistematizirala svoje znanje pa dobila kakšen namig še za to kaj potrebujem. Po tem pa ne vem koliko vem. Marsikje mi manjka samo besednjak, saj po tem ugotavljam da sem to že vedla samo nisem vedla da se to tako imenuje. Ja, za vse vas mlade naj bo opozorio ko nočete hoditi v šole misleč da se vse lahko kar tako naučite. Ne, ne gre. Jaz sem živi primer za to, ker je vse v kaosu. Po tem sem gledala program za šolanje kaj ponujajo mladim. Pa spet ne gre saj to so šole z vsem mogočim. Niti imam (več) časa da redno hodim toliko let a ne bi imelo niti smisla, saj za mene je veliko tega že "plevel" in ta posamična zrnaca bi zelo težko najdla.
In, tudi to mi ni jasno, zakaj mi se vedno zadev poglabljajo, ko pa sem hotela nekaj čisto prprostega na podlagi preprostih napotkov katere sem dobila.
In zato toliko sprašujem ker hočem sistematično saj te drobtine naučiti kaj jih na ta način lahko.
Oprosti, dragi DejcO.Z toliko energije bi mi lahko tudi odgovoril in me ne silil da moledujem in da dodatno tečnarim. Verjamem, da nimaš živcev ampak napdati me le ni treba. Pusti, mogoče bo le nekdo, ki bo znal in tudi bil pripravljen mi pomagati. Vodiš, to je to kaj sem omenila, da nikamor ne sodim. Vem veliko več kot ostali starčki in amaterji ampak ne dovolj da bi se dokačila vašega novija, nivoja tih ki že veste. Oprisoti in vse eno hvala

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9142
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 22.03.2015 10:14:08
Re: silverlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tale tvoj kaos je kot hiša brez temeljev. Sicer jo je možno zgradit, samo moraš prej obvladat gradnjo normalnih hiš.

Torej; najprej ugotovimo, koliko imaš sploh še prostora na disku. A to znaš sama ugotovit?

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 22.03.2015 10:15:29
Re: silverlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne znam!

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1414
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 22.03.2015 10:29:41
Re: silverlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdej za mac ne vem ali obstaja kak remote ali kaj podobnega, se povežemo z njo in ji eden od nas malo pokaže in razloži...

Nelly, imaš skype? Lahko ti tudi preko tega pokažem par stvari najprej na svojem računalniku, potem pa te lahko vodim na tvojem pa poštimamo stvari. Tak prek neta pisat in ugotavljat je dostikrat muka.

Jaz poznam za OS X: skype, gotomeeting. Če kdo pozna kak drug program, ki bo za nelly lažji za uporabo, kar na plan z besedo. Jaz ji lahko žrtvujem kake pol urce mojega časa in ji malo razložim stvari in pomagam.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 22.03.2015 10:45:14
Re: silverlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Skype naslov mi je Neli.Toth
Še nakaj bi tudi za naprej: če kdo ima kakšne UČNI PROGRAM in takšno ali drugačno knjigo iz katere se da sistematično učiti. Bila bi zelo vesela. Na prvem mestu moram sistematizirati to znanje katerega imam in da saj zaznam luknje katere še moram dopolniti da bi bila koliko-toliko normalno ospsoboljena, saj toliko da razumem to kaj mi se govori.

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.05.2011
Prispevkov: 607
Kraj: Dragomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 22.03.2015 10:56:01
Re: silverlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče ti tala youtube video kaj pomaga pri učenju.
https://www.youtube.com/watch?v=TUSGEgZlaHg

_________________
A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)

 Macbook M1 pro 14 (2021)
 Thunderbolt display 27
 iPhone 11pro
 Apple TV 4th generation
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 22.03.2015 11:00:39
Re: silverlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala.
Na Skype pa sem se vključila, če bo mogče "žrtve" da se malo pozabavi z mano.

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9142
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 22.03.2015 11:15:08
Re: silverlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.apple.com/support/macbasics/
http://www.gcflearnfree.org/osxbasics

http://www.apple.com/voiceover/info/guide/_1122.html

Prostor na disku:
Klikneš na ikono diska, da ga izbereš. Potem pritisneš cmd-i. Odpre se ti okno z informacijami o disku. To je osnovni način.

Drugače si pa vklopi tole zadevo:
http://osxdaily.com/2011/08/05/show-available-disk-space-status-bar-in-mac-os-x-lion/
To ti na spodnjem robu okna stalno prikazuje prostor na disku.


Nazadnje urejal/a macata Ned 22. Mar 2015 11:31; skupaj popravljeno 2 krat

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2015
Prispevkov: 222
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 22.03.2015 11:27:33
Re: silverlight
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
super!
Ampak, to mi bo vzelo nekaj časa--ni problem
Moram pa vprašati to z diskom koliko je nujno da se uredi. Namreč, bojim se da mi se računalnik ne "sesuje", pa ne vem zakaj se mi silverlight vrača čerav ga brišem in Downloadsa. Pa ne vem zakaj se mi je sam nastavil na en ključek.
Če ni neke takšne nevarnosti, po tem pač, namesto da snemam nove filme, bom študirala računalništvo in se oglasim, ko se tega naučim.

_________________
NellyPT
www.kornelija-pt.com
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani