Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.06.2008
Prispevkov: 135
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 08.01.2016 16:00:28
Re: Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ZiGGyH je napisal/a:
Meni je nekako uspelo. Office 2016, ter OSx El Capitan

Postopek:
- preneseš DIC iz tega naslova http://www.jabuk.si/datoteke/Slovenski_jezik.dic in ga shraniš nekam na računalnik (tam bo ostal, word ga ne shrani k sebi, tako da ga je smiselno nekam dati kjer ne moti)
- odpreš word in klikneš na Word -> Preferences -> Spelling & Grammar -> Dictionaries (zgoraj levo)
- odkljukaš Custom Dictionary, pod Language izbereš Swedish, klikneš na Add in izbereš DIC, ki si ga shranil na računalnik v prvi alineji (ker ga obarva sivo, izbereš Options in Enable:All Files in nato ga izbereš)
- sedaj je potrebno nastaviti še default jezik na Švedščino in to je to; odpreš prazen word dokument, v spodnji vrstici piše jezik "verjetno Slovenian", klikneš nanj in izbereš Swedish, ter klikneš na Default ne OK!!!!

To je to


Meni načeloma dela super za vse besede, ki ne vsebujejo šumnikov, enkrat ko pa se pojavijo: če, že še ipd. pa mi jih vseeno podčrta rdeče... Pomoč? Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.08.2012
Prispevkov: 39
Kraj: Novo mesto, Kočevje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 01.03.2016 15:31:48
Re: Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali je kdo rešil nastavitve črkovalnika za Powerpoint for Mac 2016? V Wordu mi zadeva lepo deluje (slovenski črkovalnik sem nastavil na Turkish), v Powerpointu pa je ta jezik za razliko od Worda instaliran in slovenščina ne deluje.
Hvala
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 10.01.2016
Prispevkov: 8
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 03.03.2016 11:45:18
Re: Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene pa zanima, kako sploh prenesem to datoteko iz tega ( http://www.jabuk.si/datoteke/Slovenski_jezik.dic ) naslova ???

Ko kliknem na link vse kar naredi je, da mi odpre ogromen spisek besed.. nikjer nobenega ''download gumba'' ali karkoli temu podobnega
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 03.03.2016 11:46:14
Re: Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Desni klik na povezavo in shrani kot... (save as...)

v os x še obstaja način 2 in sicer z terminal app
curl "http://www.jabuk.si/datoteke/Slovenski_jezik.dic" -o "Slovenski_jezik.dic"

za linux je enako vendar namesto curl uporabiš wget

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 10.01.2016
Prispevkov: 8
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 03.03.2016 12:26:39
Re: Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
O hvala.

Zanima me še samo, če mi zna kdo obrazložit, zakaj točno je treba jezik v Wordu nastavit na Swedish in potem dodat Slovenski slovar, zato da deluje? V čem je ''catch''?

In opažam, da zato ker je potem nastavljeno v svedščino nekatere napačne besede NE podčrta in bi vprašal kako takšno napačno, nepodčrtano besedo odstranim s slovarja oziroma jo označim kot nepravilno, da mi jo naslednjič podčrta

Hvala
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.05.2014
Prispevkov: 114
Kraj: Slov.Bistrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 31.03.2016 16:10:14
Re: Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene zanima če bi se dalo kje dobiti brezplačno "legalno" microsoft office 2016, na njihovi strani moraš vnesti kreditno kartco če želiš free try.
Rabil bi ga pa nujno za šolo, ker predstavitve napisane v Keynote mi ne odpre na PP 2010 in 2016! Ker še malo pa bom pop****l, pa bom šel v iStyle po http://www.istyle.eu/si/microsoft-office-home-student-2016-for-mac.html ,
pa bom mel mir Very Happy !

_________________
MacBook Air 13" (2015)
iPhone 5s
iPad mini
iPod touch 4g.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 1310
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 31.03.2016 17:40:39
Re: Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najboljše da popizdiš, pa imaš mir. Lahko ga pa "kupiš" tule: http://www.partis.si/torrent/podrobno/414142
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 397
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 31.03.2016 18:49:27
Re: Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na iStyle je 165 €, na uradni strani pa 149 € https://products.office.com/sl-si/compare-microsoft-office-products

Sicer pa spletna različica je za študente zastonj, naročniška desktop je 69 € letno. Vzameš za par mesecev kolikor rabiš (po 7 €/mesec) pa je Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 31.03.2016 21:46:54
Re: Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če rabiš za kratko obdobje pač vzameš varianto plačilo/mesec in ko ne rabiš pač več ne plačaš. Imaš original pa je.

Drugače pa kljub temu, da je 2016 ž precej ok na os x še vedno raje uporabljam windows verzijo. Imaš slo črkovalnik in pač boljše dela.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.12.2007
Prispevkov: 102
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 01.04.2016 08:11:04
Re: Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čist tako iz radovednosti...zakaj recimo ne uporabljate NeoOffice, katerega cena za neomejeno updejtanje je okrog 20 EUR? V čem vidite prednost v MS Office?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 01.04.2016 08:23:29
Re: Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V čem? Najprej je to paket kot celota (Word, Excel, Outlook, ...).
Potem to, da večina organizacij uporablja word in so pač datoteke med seboj najbolj kompatibilne. IN pa seveda slovenski črkovalnik. Pa potem so še tukaj razni tutoriali, ki jih najlažje poiščeš. Pa pač navajenost iz otroštva.

Sem na faksu uporabljal pol leta openoffice pa žal ni to to. Za razne kratke dopise še gre za resno delo pa ne. Je preveč obremenjeval računalnik in tudi delovanje ni bilo tako tekoče kot je to bila praksa za word 2003/xp.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.12.2007
Prispevkov: 102
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 02.04.2016 20:53:28
Re: Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@lordjimy

Zanimiv pogled, kar se kompatibilnosti tiče pa menim da ni nobenih težav. Nastaviš da ti shranjuje .doc, .xls in je stvar kompatibilna. Kar se tiče da ni za resno delo...to pa se ne morem strinjat.Smo vsi na firmi šalatal na open office in stvar špila 100%. Spreadsheeti laufajo brez težav in se odlično oz. enako obnese kot Excel, pa ne gre za čist enostavne preglednice.
Računovodstvo še enkrat ni naletelo na težave pri oddaji kake dokumentacije, razpisa, ali poročila Javni upravi ki je v .xls in nato odprt na NeoOffice ali OpenOffice. Za tekst velja pa isto. Drugače pa še nekaj - kdo v poslovnem svetu pa še pošilja .doc in .xls datoteke? PDF rulz! Idea
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 03.04.2016 19:30:50
Re: Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
.doc in .xls sta že pra stara formata. .docx me je že včekrat rešil in sicer tako, da sem preimenoval .zip, odprl arhivirano datoteko un uredil XML ter potem shrnail nazaj kot .docx. OK to sicer ni za vsakega ampak je super.

SUper, da nimate težav. Saj tudi sam takrat na faksu nisem ile težav z openoffice glede delovanja kompleksnih Calc preglednic ampak razlika med office in openoffice je opazna predvsem pri porabi rama in strojne zahtevnosti delovanja.

No tole sem še pozabil. 2016 ima že integriran OneDrive in omogoča dostop do datotek iz katere koli naprave. POtem so še tukaj vse te aplikacije za iOS in Android ter seveda Windows Phone.

Na koncu pa še podpora za delo z dokumenti v skupinah.

Na koncu mora vsak sam pretehtati kaj potrebuje in kaj bo uporabljal. Super, da obstajajo alternative ampak Office je pač to kar vsi najbolj poznajo/poznamo. Tega se zaveda tudi MIcrosoft zato se je pa pri 2016 precej potrduil pri Mac verziji.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 397
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 03.04.2016 19:38:46
Re: Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lordjimy je napisal/a:
No tole sem še pozabil. 2016 ima že integriran OneDrive in omogoča dostop do datotek iz katere koli naprave. POtem so še tukaj vse te aplikacije za iOS in Android ter seveda Windows Phone.

OneDrive je zanič, vsakič ko odpreš dokument ti ga gre še enkrat downloadat z neta, kljub temu da je syncan in dostopen lokalno, dela bolje z urejanjem dokumentov z Dropboxa.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 03.04.2016 22:12:03
Re: Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zoomiran je napisal/a:
@lordjimy

Zanimiv pogled, kar se kompatibilnosti tiče pa menim da ni nobenih težav. Nastaviš da ti shranjuje .doc, .xls in je stvar kompatibilna. Kar se tiče da ni za resno delo...to pa se ne morem strinjat.Smo vsi na firmi šalatal na open office in stvar špila 100%. Spreadsheeti laufajo brez težav in se odlično oz. enako obnese kot Excel, pa ne gre za čist enostavne preglednice.
Računovodstvo še enkrat ni naletelo na težave pri oddaji kake dokumentacije, razpisa, ali poročila Javni upravi ki je v .xls in nato odprt na NeoOffice ali OpenOffice. Za tekst velja pa isto. Drugače pa še nekaj - kdo v poslovnem svetu pa še pošilja .doc in .xls datoteke? PDF rulz! Idea

Sorry, ampak xls je mednirodno pri zelo velikoh firmah še ogromno v uporabi. In ko so ti bolj zapleteni (vrtilne tabele, makroti ipd) odprtokodne rešitve klecnejo. PDF? Ne se hecat, kako pa to potem nekdo drug editira?
Tako pač je, bolj je tečno to, da office za win in mac nista glih uporabno kompatibilna ...

_________________
2013 15" MBP, 2010 MBA 11", 2007 MB 2.0, TC, iPhone SE, iPad Mini Retina, iPad2.
Jebemti, bere se, kot da sem fanboy ...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 03.04.2016 22:47:30
Re: Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zoomiran je napisal/a:

...Računovodstvo še enkrat ni naletelo na težave pri oddaji kake dokumentacije, razpisa, ali poročila Javni upravi ki je v .xls in nato odprt na NeoOffice ali OpenOffice. ...


Majo srečo. Durs ima ene Excelove file za oddajat, ki delajo celo samo v zadnji verziji Officea. Pred novim letom so v mojem računovodstvu mrzlično iskal en Office, ker Open Office ni odprl teh tabel. Smo probal z Office 365 na webu in tudi ni delalo.

Po mojih izkušnjah se dost pogosto naleti na probleme. Še najhuje je, ker v kompatibilnih programih sploh ne veš, da se je file narobe odprl.

Smo pri nas za eno stranko urejali njihov web. Pošiljali so nam wordove dokumente, mi smo pa pretvarjali v HTML. Ni šlo brez original Worda. Saj besedilo je bilo možno dobit ven, sam formatiranje se je pa podrlo. Wordovi dokumenti so bili v zadnji možni verziji in kompatibilni programi niso tega zmogli. Zato smo mel enga PCja samo za odpiranje teh dokumentov.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.12.2007
Prispevkov: 102
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 05.04.2016 07:38:35
Re: Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Super, da smo našl glavne prednosti in minuse obeh paketov. Eni NeoOffice eni MS Offiice. Sam da se dela in da so naše stranke zadovoljne. Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 181
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 10.04.2016 14:31:40
Re: Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tole mi vsakič napiše ko ponovno zalaufam word. Morm usakič znova nastavlat črkovalnik po zgornjih korakih.

Ma kdo kako idejo oz rešitev kako to odpravt??


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.10.2011
Prispevkov: 164
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 14.04.2016 21:23:08
Re: Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zdravo družba mene zanima excel če kdo ve formulo za izračun m2
primer 100x30=m2
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 15.04.2016 05:06:16
Re: Microsoft Office for MAC 2016 - preview
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
branko.lipovec je napisal/a:
zdravo družba mene zanima excel če kdo ve formulo za izračun m2
primer 100x30=m2
.

100x30=3000 Rolling Eyes Very Happy

Kaj tocno te zanima? Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani