Jabuk
Keychain acess login(read only)
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.03.2009
Prispevkov: 67
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 24.02.2015 01:22:53
Keychain acess login(read only)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni, prosil bi za pomoč. Imam zadnji model Imaca starega dobro leto z zadnjimi update-i naloženimi(moj prvi mac). Danes je postal računalnik počasen, pojavljati so se začeli problemi z keychain acessom.
1. odstranil sem datoteko iz finder/library/keychain/tisto mapo z dolgim numeričnim imenom
računalnik je postal sicer normalno odziven, problem z keychainom ostaja...
2. keychain acess je kot lahko iz slike vidite read only, onkrnjena je povezljivost preko računalnika na icloud, mail (gmail lahko dostopam preko safarija), imesage, ne morem dostopad do nlb klika(certifikat), safari extensions mi javlja da so bila prestavljena, gesla za fb in podobno so ostala shranjena.
če se hočem logirat v katerega od omenjenih programou/app-ou mi vrže keychain okno, reset to defoult pa ne pomaga. v safariju se mi pri običajnem delu spontano pojavljajo okna od keychaina.
kaj bi lahko bilo narobe ne vem, gesla za omenjene strani imam in so normalno dostopna preko iphona, ipada, sem jih tudi spremenil, ker sem mislil da sem jih pozabil pa tudi to ni rešilo situacije....
tudi log in geslo v comp imam, kajchain gesel pa dodatnih nisem nikoli nastavljal, ker gre za stacionarca......
skratka če kdo pozna kako bi rešil problem in se lahko lahko logiral/spremenil keychain iz read only bi bu mul zelo hvaležen;)

sliko semnamensko naložil veliko da se vid nepomanjšano.

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 24.02.2015 01:51:53
Re: Keychain acess login(read only)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Naredi na mašini novega userja in probaj v njem, če so enaki problemi.

Lahko da so se ti podrle samo pravice.
To lahko probaš rešit z repair privileges.

Lahko si pa tud kaj preveč pobrisal. Confused

Mogoče se ti je podrla povezava z iCloudom.
Probaj odklopit sinhronizacijo Keychaina na iCloud.
Meni ta zadeva na splošno ni preveč simpatična.
Že iz varnostnega stališča niglih logično, da maš vsa gesla na cloudu.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.03.2009
Prispevkov: 67
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 24.02.2015 02:20:15
Re: Keychain acess login(read only)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hvala za pomoč, sicer je nekaj časa trajalo da sem popravil, ko sem šel pod keychain acess/ KA first aid/ in sem izvedel repair keychaina...moram pa sedaj znova vse certifikate uvozit in nastavitve naredit pri programih kisem jih navedel;/
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani