Jabuk
Prodaja iPhone-a z vezavo?
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 24.01.2015
Prispevkov: 18
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 09.02.2015 11:53:16
Prodaja iPhone-a z vezavo?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanima me, ali je možno prodati iPhone 5s, ki je nadaljnjih 10 mesecev še vezan z naročniškim razmerjem na Simobil? Mesečno plačujem zanj 45eur in sem začela razmišljati o drugem telefonu ter manjši naročnini, vendar ne vem, ali je izvedljivo prodati telefon, ki je še v vezavi. Verjetno se da, če je kupec zainteresiran, narediti prepis na njega na Simobilu ali pa izplača cel telefon ter gre k drugemu operaterju, če želi? Ampak potem ne vem kako je z naročnino, ker verjetno ne bo plačal naročnine zraven (skupno 500eur, kolikor je še ostalo do decembra 2015), če je ni izkoristil, ali pač? In pri tem jaz ne zaslužim nič?

Mogoče malo hecna vprašanja, a ne vem kako to izpeljati. Ima kdo izkušnje s tem?
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10364
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.02.2015 12:01:02
Re: Prodaja iPhone-a z vezavo?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prepis? Nop, to ne bo šlo..

Zadeva pri teh vezanih aparatih je pač taka, da moraš TI, kot nosilec odplačati do konca svoj telefončič, ali pa ga predčasno odplačaš .. Torej: obstoječo napravo prodaš nekemu kupcu (konc koncev jih vezave niti ne zanimajo, saj si ti nosilka in ne kupci naprave) in ti do konca odplačaš zadevo. Lahko pa s kupnino telefona, predčasno recimo odplačaš napravo in potem v novem paketu uzameš spet, novejši iphone na obroke, itd ..

Noben ti pa zagotovo ne bo delal prepisa Very Happy V primeru, da ti ne plačuješ več teh obrokov, novega lastnika tvoje naprave to niti ne zanima, ker gre naprava v trajno last, ampak obesili se bodo pa nate.

_________________
...::: Puck0 :::...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.02.2015 12:02:02
Re: Prodaja iPhone-a z vezavo?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ti pomoje ne placujes 45€ za telefon... ampak je verjetno 45€ narocnina + obrok za nakup telefona. Sam telefon lahko teoreticno prodas in placujes narocnino se vedno naprej... seveda svojo SIM kartico uporabljas v drugem telefonu. Lahko tudi predcasno odplacas aneks in naprej placujes samo se golo narocnino. Koliksen znesek moras placati za predcasno odplacilo aneksa izves na strani http://moj.simobil.si ali pa tako, da poklices na Si.mobil. Potem, ko anesk odplacas, se lahko vezes z nakupom novega telefona ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabček

Jabček

Pridružen/a: 24.01.2015
Prispevkov: 18
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.02.2015 12:15:28
Re: Prodaja iPhone-a z vezavo?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Menda vem koliko sem plačevala do sedaj celo leto, ne? Very Happy Bo kar fiksno 45eur. Torej 45uer Z VKLJUČENIM obrokom za telefon, ker je naročnina samo 20eur.
Ok hvala za info. Bo torej še nekaj časa moj.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 09.02.2015 12:22:28
Re: Prodaja iPhone-a z vezavo?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Inebrya je napisal/a:
Menda vem koliko sem plačevala do sedaj celo leto, ne? Very Happy Bo kar fiksno 45eur. Torej 45uer Z VKLJUČENIM obrokom za telefon, ker je naročnina samo 20eur.
Ok hvala za info. Bo torej še nekaj časa moj.


Saj sedaj si prav napisala... Torej moja trditev ocitno drzi, da nisi placevala 45 ZA TELEFON ... ampak je to skupaj z narocnino... Ce pravis, da je narocnina 20€, to pomeni, da za telefon placujes obrok mesecno po 25€ Smile ...

Ce bos predcasno odplacala aneks in se vedno obdrzala enak paket, bos placevala od takrat dalje po 20€ mesecno ... Smile ... Znesek predcasnega odkupa telefona (oz. predcasnega poplacila aneksa) pa izves tako, kot sem ze prej napisal... Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10364
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 09.02.2015 12:25:33
Re: Prodaja iPhone-a z vezavo?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da bi s pametno prodajo naprej, lahko pokrila preostanek in si privoščila novega z novo pogodbo. Like

_________________
...::: Puck0 :::...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.05.2012
Prispevkov: 67
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 10.02.2015 07:52:44
Re: Prodaja iPhone-a z vezavo?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bi rekel, da telefon ni vezan ampak si vezana ti s svojo pogodbo. Telefon lahko brez problema prodas, saj novega lastnika to ne zanima.
Lp
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani