Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
iPhoto, iTunes ... knjižnica na strežniku?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 04.02.2010 10:09:25
iPhoto, iTunes ... knjižnica na strežniku?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Imam par Mac-ov v mreži in MacMini s SL Serverjem.
Zanima me ali bi lahko imel iPhoto, iTunes .... in druge knjižnice na strežniku in bi vsi Mac-i v mreži "črpali" iz tam?

Primer:
Na MacMini SL Server bi imel iPhoto knjižnico. Ko bi na svojem iMacu pognal iPhoto, bi mi kazal fotke in vse iz tam, če bi hči pognala iPhoto na svojem MacMini-ju, bi videla fotke iz iste Knjižnice (isto z glasbo/filmi v iTunes).

Dodatno vprašanje, ki se mi je ravnokar porodilo; če je zgoraj navedeno možno ... ali si lahko ustvarim še eno lokalno knjižnico (recimo na MacBook-u, ki je za na pot in ne bo konektan s serverjem), v katero bi potem shranil določene fotke ali playliste, ko računalnik ni v mreži?

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 05.02.2010 13:37:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej s pomočjo apple.com sem dobil odgovor na moje vprašanje in če koga zanima... naj prebere.

1. varianta: na svojem Mac-u poganjam iPhoto in sheram library. Na ostalih Mac-ih v mreži nastavim, da naj poiščejo sharan library. Njihove pravice bodo omejene na gledanje in kopiranje slik in to je vse (kar je celo dobro!)
2. varianta: library prenesem v shared folder ali zunanji HDD... in vsi bodo imeli vse pravice (izgledalo bo, kod da je library nihov... so vsi admini tega librariya), kar pomeni, da lahko tudi kakorkoli uničijo vse (kar ni dobro!!!!)
Kakorkoli, iPhoto pa ni multiuser aplikacija in mora kakorkoli dostopat le eden na enkrat, ker se lahko db poškoduje (sploh pa če bi dva naekrat pisala na isto fotko!!!).

Torej naredil bom tako: iPhoto library, bom prenesel v iPhoto na MacMini, kjer teče server in jo sheral (pravice bodo omejene in mojemu Mac-u ne bo potrebno non-stop tečt in poganjat iPhoto), pri ostalih uporabnikih bom poiskal to sherano library. Vsak si lahko potem skopira tudi fotke po mili volji na svoj HDD in jih "obdeluje" po mili volji. Z kakšnim Media Library Managerjem, pa bom upravljal te knjižnice in prenašal fotke iz privatnih knjižnic v "skupno" itd...

Za iTunes pa ista fora, le da bom v iTunsih na serverju pognal home sharing (ali kj je že) in bo!

Kako se tega nisem prej spomnil??? Ja ni kej, bedak je bedak in nije svaka žvaka za svakog seljaka!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.03.2009
Prispevkov: 130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 05.02.2010 14:13:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
super tole, tudi jaz sem iskal rešitev za tak problem oz podoben, namreč jaz imam le enega maca vendar 2 userja in sem pravtako hotel da dostopata do istih ne podvojenih fotk nekje na mreži!

Uglavnem imam pa še eno vpr: tako kot si napisal da boš naredil, ali sigurno mac mini server ne bo rabil poganjati iphoto da boš lahko videl sherano library, ker če v iphoto naštimaš da hočeš sherat fotke, more ta iphoto tečt da potem ko se v mrežo priklopi nov mac in požene iphoto vidi to sherano library?

upam da si me razumel kaj hočem vprašati, drugače pa poročaj ko boš to naredil pa povej kako in kaj!

hvala in lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 05.02.2010 14:26:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bobaneee je napisal/a:
super tole, tudi jaz sem iskal rešitev za tak problem oz podoben, namreč jaz imam le enega maca vendar 2 userja in sem pravtako hotel da dostopata do istih ne podvojenih fotk nekje na mreži!

Uglavnem imam pa še eno vpr: tako kot si napisal da boš naredil, ali sigurno mac mini server ne bo rabil poganjati iphoto da boš lahko videl sherano library, ker če v iphoto naštimaš da hočeš sherat fotke, more ta iphoto tečt da potem ko se v mrežo priklopi nov mac in požene iphoto vidi to sherano library?

upam da si me razumel kaj hočem vprašati, drugače pa poročaj ko boš to naredil pa povej kako in kaj!

hvala in lp


V tvojem primeru lahko daš iPhoto Library na nek zunanji HDD ali narediš particijo na "lokalnem" HDD-ju in daš tja Library. Potem bosta oba imela vse "permisme" za šarat po teh fotkah.

V mojem primeru pa bo MacMini Server šibal iPhoto non-stop... saj mora tako ali tako server delat 24/7.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2006
Prispevkov: 773
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 08.12.2014 18:58:03
Re: iPhoto, iTunes ... knjižnica na strežniku?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmm, saj ne vem, če bi sploh vprašal, da ne bom zasut s plazom zasmehovalnih odgovorov, OK, pa probajmo.

Torej, iTunes Library bi izvozil na zunanji mrežni disk, kaj moram narediti potem, oz. ali je sploh možno, da se ta Library na zunanjem disku osvežuje če v iTunes-e na kompu dodam nov komad, a gre to?

Hvala.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9142
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 08.12.2014 19:11:54
Re: iPhoto, iTunes ... knjižnica na strežniku?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mukl je napisal/a:
Hmm, saj ne vem, če bi sploh vprašal, da ne bom zasut s plazom zasmehovalnih odgovorov, OK, pa probajmo.

Torej, iTunes Library bi izvozil na zunanji mrežni disk, kaj moram narediti potem, oz. ali je sploh možno, da se ta Library na zunanjem disku osvežuje če v iTunes-e na kompu dodam nov komad, a gre to?

Hvala.


Itunsi bodo imeli knjižnico pač na drugem mestu. Ne v računalniku, pač pa nekje na mreži.

Edino ne vem, kaj se bo dogajalo, ko bodo drugi iTunsi dostopali do te iste knjižnice. Včasih so imeli neko serijsko številko.

Lahko pa tudi rečeš v iTunsih, da ne kopirajo filov v svojo knjižnico. V tem primeru jih bodo imeli samo linke do posameznih komadov. To verzijo sem imel jaz na začetku, a se mi ni obneslo. Stalno so se zgubljale povezave do komadov.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.11.2009
Prispevkov: 1112
Kraj: Prekmurje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 08.12.2014 23:52:14
Re: iPhoto, iTunes ... knjižnica na strežniku?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz imam na synology itunes server aplikacijo in vso glasbo vidim v itunes le tam izberem ime mrežnega diska (synologya) ne this computer.
pa dela Smile

le ko nisem na istem wifiju pač glasbe nimam Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2006
Prispevkov: 773
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 09.12.2014 11:57:12
Re: iPhoto, iTunes ... knjižnica na strežniku?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovore, se lotim takoj, ko pridem domov.

Aja, še tole, ker je iTunes knjižnica precej obširna, obstaja kakšen hitrejši način od klasičnega copy/paste, ker to potem traja in traja?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9142
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 09.12.2014 12:54:28
Re: iPhoto, iTunes ... knjižnica na strežniku?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bi to naredil raje v iTunesih. Ne kar Copy/paste.
File/Export Library...

Potem pa v preferences/Advanced nastaviš novo lokacijo, kjer bo knjižnica in potem uvoziš eksportirano.

Seveda se moraš odločit, če boš mel vse file skopirane v knjižnico, al bodo nekje drugje, razporejeni v folderjih, kot tebi paše.

Predlagam ti, da narediš export, potem pa mal probavaš.
Po mojih izkušnjah iTunsi od verzije do verzije mal drugače delajo, tko da je najbolj sigurno met vse skupaj v knjižnici na lokalnem disku.
Vse ostalo seveda tudi dela. (dokler ne neha delat.)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2006
Prispevkov: 773
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 09.12.2014 13:28:38
Re: iPhoto, iTunes ... knjižnica na strežniku?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Jaz bi to naredil raje v iTunesih. Ne kar Copy/paste.
File/Export Library...

Potem pa v preferences/Advanced nastaviš novo lokacijo, kjer bo knjižnica in potem uvoziš eksportirano.

Seveda se moraš odločit, če boš mel vse file skopirane v knjižnico, al bodo nekje drugje, razporejeni v folderjih, kot tebi paše.

Predlagam ti, da narediš export, potem pa mal probavaš.
Po mojih izkušnjah iTunsi od verzije do verzije mal drugače delajo, tko da je najbolj sigurno met vse skupaj v knjižnici na lokalnem disku.
Vse ostalo seveda tudi dela. (dokler ne neha delat.)


Super in hvala, sila razumljivo napisano, sprobam in poročam, upam, da o uspehu Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2006
Prispevkov: 773
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 10.12.2014 09:11:38
Re: iPhoto, iTunes ... knjižnica na strežniku?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Težaveeee, v kakšnem formatu mora namreč biti exportirana knjžnica, da jo potem lahko importiram na zunanji disk?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 457
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 11.12.2014 13:52:43
Re: iPhoto, iTunes ... knjižnica na strežniku?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mukl je napisal/a:
Težaveeee, v kakšnem formatu mora namreč biti exportirana knjžnica, da jo potem lahko importiram na zunanji disk?


Jaz ponavad nardim XML.

Ampak te ne razumem čisto. Knjižnica bo vedno .itdb (al kako točno že) in je na lokaciji, ki jo izbereš v preferencah (privzeto je /Users/username/Music/iTunes).
Če želiš celotno knjižnico prenest na drug disk (ali mountan mrežni volume) je dovolj, da izbereš v preferencah novo lokacijo, nato pa v meniju File izbereš "Consolidate library". To ti bo vse datoteke prekopiralo na novo lokacijo. Potem lahko originalne datoteke pobrišeš (celotno mapo iTunes v Music mapi).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2006
Prispevkov: 773
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 11.12.2014 15:38:56
Re: iPhoto, iTunes ... knjižnica na strežniku?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
blazo je napisal/a:
Jaz ponavad nardim XML.

Ampak te ne razumem čisto. Knjižnica bo vedno .itdb (al kako točno že) in je na lokaciji, ki jo izbereš v preferencah (privzeto je /Users/username/Music/iTunes).
Če želiš celotno knjižnico prenest na drug disk (ali mountan mrežni volume) je dovolj, da izbereš v preferencah novo lokacijo, nato pa v meniju File izbereš "Consolidate library". To ti bo vse datoteke prekopiralo na novo lokacijo. Potem lahko originalne datoteke pobrišeš (celotno mapo iTunes v Music mapi).


Če zgoraj napisano drži, častim pivo! Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.09.2014
Prispevkov: 102
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 11.12.2014 21:14:19
Re: iPhoto, iTunes ... knjižnica na strežniku?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pobriši samo "iTunes Media" mapo ne celotne "iTunes" mape. Tisti *.xml in *.itdb file-ti naj ostanejo kjer so.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2006
Prispevkov: 773
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 12.12.2014 09:28:11
Re: iPhoto, iTunes ... knjižnica na strežniku?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Naredil sem po @blazo-tovem nasvetu, tole, na koncu, kar pa svetuje @einsley, pa je tudi hvale vreden nasvet.

Zadeva "špila" kukr švicarska ura, če odštejem posamične mrežne nedosegljivosti zunanjega diska.

Prav vsem hvala za nasvete in odgovore, vse skupaj nebi šlo brez vaše pomoči.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 457
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 12.12.2014 11:19:13
Re: iPhoto, iTunes ... knjižnica na strežniku?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
einsley je napisal/a:
Pobriši samo "iTunes Media" mapo ne celotne "iTunes" mape. Tisti *.xml in *.itdb file-ti naj ostanejo kjer so.


To ti zbriše samo media fajle in je potem v knjižnici precej sirot. Smile

Če želiš imet knjižnico (itdb oz itl) na lokalnem disku in media fajle na zunanjem (mrežnem) disku potem je droben nasvet tule.
Princip je naslednji:
- izvoziš celotno knjižnico iz iTunes (File/export)
- kopiraš iTunes Media (oz so lahko namesto tega tudi druge mape, odvisno od verzije, ko si začel shranjevati v iTunes) na zunanji disk
- pobrišeš lokalno kopijo iTunes Media
- s text editorjem (npr. TextWrangler) poeditiriaš XML datotetko, ki si jo prej izvozil iz iTunes
- pozamenjaš "/Users/username/Music/iTunes/iTunes%20Media/" z "/Volumes/zunanjidisk/iTunes%20Media/"
- importaš XML v novo iTunes knjižnico

* zunanjidisk in username zamenjaš s svojimi vrednostmi
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 457
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 12.12.2014 11:20:55
Re: iPhoto, iTunes ... knjižnica na strežniku?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mukl je napisal/a:
Naredil sem po @blazo-tovem nasvetu, tole, na koncu, kar pa svetuje @einsley, pa je tudi hvale vreden nasvet.

Zadeva "špila" kukr švicarska ura, če odštejem posamične mrežne nedosegljivosti zunanjega diska.

Prav vsem hvala za nasvete in odgovore, vse skupaj nebi šlo brez vaše pomoči.


Torej dobim pivo? ;P
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2006
Prispevkov: 773
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 12.12.2014 12:05:24
Re: iPhoto, iTunes ... knjižnica na strežniku?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
blazo je napisal/a:
Torej dobim pivo? ;P


Kar sm reku, sm reku! Rolling Eyes

In hvala še za nov nasvet, ki si ga dodal, vidim, da bom imel precej pestro petkovo popoldne v družbi iTunes-ove knjižnice in zunanjega diska Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.09.2011
Prispevkov: 59
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 12.02.2015 07:03:24
Re: iPhoto, iTunes ... knjižnica na strežniku?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Ker sem v osX precej nov in neizkušen, bom raje vprašal, kot pa da kaj za.... .

Torej: imam iMac-a in na njem lepo urejeno zbirko slik v iPhoto, ki se stalno dopolnjuje.

Sedaj pa sem kupil še Macbooka in bi rad to knjižnico imel tudi na njem.
Uporabljati bi jo želel tudi ko nisem v domači mreži ali na internetu.

Ali je OK, da skopiram knjižnico iz imaca, ki bo vedno primarna na macbooka in jo potem recimo 1x na mesec ponovno skopiram - posodobljeno, ali to ne deluje ?

Mogoče kakšna boljša rešitev ?

Hvala za odgovor.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 457
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 12.02.2015 10:48:06
Re: iPhoto, iTunes ... knjižnica na strežniku?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran3003 je napisal/a:
Ali je OK, da skopiram knjižnico iz imaca, ki bo vedno primarna na macbooka in jo potem recimo 1x na mesec ponovno skopiram - posodobljeno, ali to ne deluje ?


Deluje, če so slike vključene v knjižnico (po defaultu običajno so). Drugače moraš kopirati še vse originale.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani