Jabuk
MacBook Pro Mid-2010 se ne prižge več
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.02.2008
Prispevkov: 357
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 23.01.2015 22:17:15
MacBook Pro Mid-2010 se ne prižge več
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dobil sem v pregled od kolega MBP 15'' Mid-2010, MacBookPro6,2 model. Prejšnji teden še normalno delal, nato pa kar na namizju ugasnil in se od takrat ne prižge več.

Torej, ne reagira na gumb za vklop. Edino, kar dela normalno, je polnjenje baterije ter zunanji battery-gauge.

Poskusil sem že SMC reset, PRAM reset, vzel ven baterijo, prižgal sveče v sobi in poskusil poklicati Apple bogove na pomoč Very Happy

Lahko še kaj poskusim? Ima ta MBP Mid-2010 kakšen recall?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.02.2008
Prispevkov: 357
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 23.01.2015 23:20:46
Re: MacBook Pro Mid-2010 se ne prižge več
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem ga vzel narazen in malo premeril matično ploščo. Videti je, kot da je procesor v kratkem stiku, saj če merim na kondenzatorjih na procesorju z merilcem kontinuitete (diode tester), mi piska na obeh polih kondenzatorja merjeno proti masi, kar pa po mojem ne bi smelo, na ostalih čipih namreč proti masi piska le na enem polu, ki je jasno vezan na maso.

Ko sem premeril še nekaj drugih (tudi večjih) kondenzatorjev okrog procesorja proti masi, sem našel več takih, ki so v stiku, vendar domnevam, da mora biti sam kratki stik nekje drugje - možno da res CPU čip.

Kakšna ideja?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 24.01.2015 10:10:05
Re: MacBook Pro Mid-2010 se ne prižge več
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nikoli, ampak res nikoli ne moreš dobiti 100% pravilnih meritev, če takole meriš po vezju, še posebej po kakem takem kompleksnem kot je računalnik. Vedno ti lahko ena druga komponenta ali elektronski element "nagaja" zraven. Če torej ne poznaš v nulo kako vezje deluje in je sestavljeno, so take meritve brez večje vrednosti.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 24.01.2015 11:52:13
Re: MacBook Pro Mid-2010 se ne prižge več
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Probaj ga uzgat s power padsi... Ce to ne dela pa je slo najbrz nekaj rakom zvizgat...

http://www.insidemylaptop.com/turn-on-macbook-pro-laptop-without-power-button-locating-power-on-pads/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 25.01.2009
Prispevkov: 50
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 24.01.2015 14:05:30
Re: MacBook Pro Mid-2010 se ne prižge več
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem imel pred časom pdb. težave s pdb. simptomi. Prav tako se tudi moj MBP 15" ni hotel prižgati.

Če se ne motim, ima MBP 15" mid-2010 gumb za vklop/izklop še integriran v topcase oz. se fizično nahaja zgoraj desno od tipkovnice na palmrest-u ohišja. Če bi računalnik odprl spodaj, in odstranil logic board, pa bi lahko ugotovil, da je logično gledano gumb za vklop/izklop del tipkovnice - natančneje, kabel od gumba za vklop/izklop je najprej povezan na tipkovnico, nadalje pa je kabel od tipkovnice povezan na logic board.

Lahko, da se je ravno ta konektor ploščatega kabla tipkovnice zrahljal v vtičnici na logic boardu, lahko da je vmes v vtičnico prišla kakšna majhna smet ali prah, lahko, da se je ta konektor zgolj malce premaknil iz idealne pozicije v vtičnici ...

Skratka: Sam sem svojo težavo na svojem MBP rešil tako, da sem ta konektor kabla tipkovnice vzel iz vtičnice na logicboardu. Konektor očistil. Prav tako sem spihal vtičnico na logic boardu. Nato vse skupaj ponovno previdno povezal. Sta pa konektor in vtičnica na logic boardu malce muhasta. Paše jima le določena pozicija. Na svojem MBP sem moral večkrat poskusiti, da sem našel idealni položaj, da sta se pravilno nalegala drug na drugega in se uspešno sporazumela.

Upam, da ti moj nasvet pomaga. Obilo sreče & uspeha pri odpravljanju težav.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 15.02.2015
Prispevkov: 5
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 15.02.2015 22:31:51
Re: MacBook Pro Mid-2010 se ne prižge več
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
PowerPC je napisal/a:
Sem ga vzel narazen in malo premeril matično ploščo. Videti je, kot da je procesor v kratkem stiku, saj če merim na kondenzatorjih na procesorju z merilcem kontinuitete (diode tester), mi piska na obeh polih kondenzatorja merjeno proti masi, kar pa po mojem ne bi smelo, na ostalih čipih namreč proti masi piska le na enem polu, ki je jasno vezan na maso.

Ko sem premeril še nekaj drugih (tudi večjih) kondenzatorjev okrog procesorja proti masi, sem našel več takih, ki so v stiku, vendar domnevam, da mora biti sam kratki stik nekje drugje - možno da res CPU čip.

Kakšna ideja?


Če še nisi rešil težave, ki jo imaš ti svetujem, da najdeš shemo matične plošče na internetu in malo pogledaš kaj bi lahko bilo.
Da so elementi v stiku je lahko problem samo v enem kondenzatorju, ki prebija in kratkostiči poleg sebe še ostale elemente.
Če najdeš dobro shemo boš imel napisane vrednosti, ki bi jih moral izmeriti na matični plošči. Tako boš najenostavneje našel težavo.

Sicer, če ti polni je manjša možnost ampak vseeno poglej čip za power.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani