Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Pozabljeno geslo
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 01.08.2014
Prispevkov: 6
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 05.12.2014 21:26:35
Izgubljeno geslo do iClouda, zaklenjen iPad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej... Imam eno res trapasto vprašanje, ampak situacija je takšna kot je, in upam da mi lahko kdo pomaga.

Moj oči je cca. 2 leti nazaj dobil iPad, ki ga je minimalno uporabljal (samo Safari, Youtube, itd.), takrat pa si je ustvaril tudi iCloud račun. Vmes je bil iPad redno posodobljan in tako je zdaj na iOS 8. Vmes mi ga je parkrat posodil za gledat filme, ki sem jih gor dala preko iTunes na svojem računalniku.

Pred kratkim sva se zmenila, da mi ga da oz. za daljši čas posodi, ker ga sam niti ne uporablja. No in seveda, kaj se je zgodilo, pozabil je geslo Cry Smo poskušali z nekaterimi njegovimi gesli, ki jih ima sicer za druge zadeve, če je slučajno dal iste, pa ni šlo. Preko spletne strani za ponastavljanje gesla smo poskušali ponastavit geslo prek emaila, ni dobil nobenega emaila, čeprav pravi, da ni prepričan, da je uporabil svoj običajni email in da je lahko bil kakšen račun, ki ga že dalj časa ne uporablja... Tako da nam na ta način ni uspelo. Potem smo poskušali preko varnostnih vprašanj. Rojstni dan, šlo v redu skozi. Smo prišli do varnostnega vprašanja, je bilo tako simple - ime njegove hčerke. Torej moje ime, in si mislim, o super, to pa res vemo... Prehitro smo se veselili. Napišem, napiše da je narobe. Poskušam še brez velike začetnice, z vzdevkom kot me on kliče, itd. ampak nič, čeprav bi moglo že prvič delovat.

Poskušala sem ga restorat preko iTunes, kot sem našla navodila na uradni strani, ampak ker ima vključen Find My iPad, ni šlo Cry Sem že čisto obupana, kaj naj naredim. A obstaja kakšen način, legalen ali ne, da pridemo okoli tega? Lahko komot preko Appla, ker iPad ni ukraden in nič ne skrivamo, samo res pa je, da nimamo računa (bil je podarjen), kar oteži zadevo On no
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 05.12.2014 21:33:57
Re: Izgubljeno geslo do iClouda, zaklenjen iPad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hm....
Kaj pa ce ima še kakšno hči? Torej bi ti lahko imela pol sestro? To pa je komedija Smile kva vse apple zna privlečt na plano Smile

....se zezam...

Skratka. V setting pojdi v app store ali icloud in bos videla kateri mail je uporabil za icloud oz. app store.
Drugač pa kake simpl rešitve ni. Ce malo pomisliš je tvoj ipad v statusu kot bi bil najden/ukraden. Torej ne ves o njem nic! In tu je apple opravil super delo! Žal pa v tvojem primeru to pomeni bolj breme kot plus Sad
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 05.12.2014 22:11:27
Re: Izgubljeno geslo do iClouda, zaklenjen iPad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Brez računa boš težko kaj uredila. Sreča je, da je bil poslan email za ponastavitev. Poglejta VSE, vse mape, junk, izbrisano, promocije, socialno, neželjeno, vse možne mape za ta mail. Probaj se vpisat v tiste emaile, ki jih je takrat uporabljal. Mogoče še pregledat vse mape tvojega in od drugih družinakih članov. Sigurno si ni izmislil kar enega maila. (Probaj to kar je napisal agerg).

Na varnostno vprašanje pa probaj še odgovarjat z raznimi variacijami (sistem ne loči med velikimi/malimi črkami elle=ELLe).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 05.12.2014 23:05:09
Re: Izgubljeno geslo do iClouda, zaklenjen iPad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Sreča je, da je bil poslan email za ponastavitev.


Razloži nam to.....v čem in zakaj je sreča
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 05.12.2014 23:53:06
Re: Izgubljeno geslo do iClouda, zaklenjen iPad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zato, ker očitno je nek mail na katerega je bil poslan link za obnovitev gesla. Mogoče sem se malo nerodno izrazo, ampak ja, nekje ta povezava je, če najde pravi mail je rešena.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 06.12.2014 07:27:33
Re: Izgubljeno geslo do iClouda, zaklenjen iPad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tukaj je imel nekdo zelo podobne tezave... Pa malo pobrskaj >> http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=51010

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabi

Jabi

Pridružen/a: 01.08.2014
Prispevkov: 6
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 06.12.2014 18:13:34
Re: Pozabljeno geslo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Njegovo iCloud uporabniško ime vem, ker sem ga našla v nastavitvah. Tudi mimo tistega dela za rojstni datum pride, samo pri varnostnih vprašanjih pride do problema, kljub temu, da vnašamo pravilni odgovor... Ne vem, načeloma zaupam Applu (in konec koncev je res oči sam kriv, da je pozabil geslo, tako da se mi zdijo načeloma ti varnostni ukrepi čisto ok, samo situacija je pa zdaj res nerodna), ampak meni se zdi, da je moglo prit do napake pri teh varnostnih vprašanjih? Lahko da je on kaj zatipkal, lahko pa da je kaj tudi 'zbrkljano' z Applove strani, ne vem...

Kakorkoli, zaenkrat sem se s svojim računom uspela vpisat v App Store, tako da do neke mere iPad lahko uporabljam, je pa vseeno malo nadležno, da se ne morem vpisat v svoj iCloud račun. Še naprej poskušam z varnostnimi vprašanji ampak nič noče prijet...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.08.2010
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 06.12.2014 21:52:25
Re: Pozabljeno geslo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih


_________________
MacBook Pro 15" mid 2014
iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
Apple TV 4K 2021
Apple Watch Series 5 44mm Stainless Steel
HomePod Mini (White)
iPad Pro 12.9” Silver Gen. 6
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 27.11.2014
Prispevkov: 12
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 08.12.2014 08:24:58
Re: Pozabljeno geslo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem poklical na tehnično pomoč,zahteval so od mene original račun in vse podatke,tako,da sem poslal z fotoaparatom fotkan račun in škatlico naprave,v 4 dneh so uredil in dobil sem domov na gmail link na katerega sem vse na novo ustvaril gesla.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.10.2009
Prispevkov: 207
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 08.12.2014 16:57:03
Re: Pozabljeno geslo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sale282 je napisal/a:
Jaz sem poklical na tehnično pomoč,zahteval so od mene original račun in vse podatke,tako,da sem poslal z fotoaparatom fotkan račun in škatlico naprave,v 4 dneh so uredil in dobil sem domov na gmail link na katerega sem vse na novo ustvaril gesla.


Si mogo kaj plačat za to? In katere vse podatke si jim poslal?
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 27.11.2014
Prispevkov: 12
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 08.12.2014 23:10:29
Re: Pozabljeno geslo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
simaa je napisal/a:
Si mogo kaj plačat za to? In katere vse podatke si jim poslal?


Nič

Hoteli so imet fotografijo original računa,kjer piše, da je na njem točno ta telefon in podatki kupca in fotografijo originalne škatlice. Povedat sem jim moral še številko ko je na škatlici in to je to.

Rekla mi je samo enkrat zakaj sem pozabil in sem odgovoril pač se zgodi Smile
Na drugi strani je bila zelo prijazna in mi je na koncu rekla da o zadevi na koncu odloča nekakšen senat. Po 4 dneh sem dobil mail za ponovno aktivacijo.

Naj še omenim,da je bil pogovor v angleškem jeziku in,če mislite poklicat si pripravite vse papirje in če ne znate dobro je problem pri črkovanju d kot... a kot... Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 05.03.2015
Prispevkov: 63
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 05.03.2015 14:36:50
Re: Pozabljeno geslo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sale282 je napisal/a:
Nič

Hoteli so imet fotografijo original računa,kjer piše, da je na njem točno ta telefon in podatki kupca in fotografijo originalne škatlice. Povedat sem jim moral še številko ko je na škatlici in to je to.

Rekla mi je samo enkrat zakaj sem pozabil in sem odgovoril pač se zgodi Smile
Na drugi strani je bila zelo prijazna in mi je na koncu rekla da o zadevi na koncu odloča nekakšen senat. Po 4 dneh sem dobil mail za ponovno aktivacijo.

Naj še omenim,da je bil pogovor v angleškem jeziku in,če mislite poklicat si pripravite vse papirje in če ne znate dobro je problem pri črkovanju d kot... a kot... Smile


To se tudi da. Ampak morajo biti res vsi papirji. Operater včasih že komplicira, ko je treba odklent na vsa omrežja.

V nasprotnem primeru icloud odklep pod 100€ ne boš dobil.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 05.03.2015 20:10:05
Re: Pozabljeno geslo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rv-studio je napisal/a:
To se tudi da. Ampak morajo biti res vsi papirji. Operater včasih že komplicira, ko je treba odklent na vsa omrežja.

V nasprotnem primeru icloud odklep pod 100€ ne boš dobil.

Sploh ga neboš dobil Laughing
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 02.02.2012
Prispevkov: 1512
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 05.03.2015 20:19:58
Re: Pozabljeno geslo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
Sploh ga neboš dobil Laughing


http://icloud-unlocker.com/ kaj pa je tale zadeva?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 05.03.2015 20:25:37
Re: Pozabljeno geslo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
brunata je napisal/a:
http://icloud-unlocker.com/ kaj pa je tale zadeva?

A dej prosm Laughing
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 05.03.2015
Prispevkov: 63
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 05.03.2015 21:29:58
Re: Pozabljeno geslo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
A dej prosm Laughing


Dobis..vendar je cena za odklep 150$.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor-Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 16.03.2015 08:26:02
Re: Pozabljeno geslo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede pozabljenih gesel, vsem svetujem uporabo aplikacije, kamor si sproti zapisujte svoja gesla in ostale šifre - od iCloud, WiFi, Avto VIN, Zavarovalne police ....

Link do App:
https://itunes.apple.com/US/app/id488030828?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

JE PA RES, DA ZA ODKLEP "TREZOR" MAPE S PODATKI, tudi potrebuješ 4-mestno kodo, ki jo NE SMEŠ Pozabit!!!

Jaz osebno imam noter vse možne passworde in bolj ali manj pomembne kode. In JA, večkrat sem že potreboval osvežitev spomina iz te aplikacije.

lp

_________________
iMac 24", 6Gb, OS El Captain, iMac 27 Sierra 16Gb, iMac 27, 3.7, 64Gb Monterey, iPhone 3G Iphone 5., iPhone 6+, iPad 1, iPad 4, iPad 9, iPhone 12
Daj kolikor vzameš in vse bo dobro!
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 16.03.2015 08:45:32
Re: Pozabljeno geslo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
racka11 je napisal/a:
Glede pozabljenih gesel, vsem svetujem uporabo aplikacije, kamor si sproti zapisujte svoja gesla in ostale šifre - od iCloud, WiFi, Avto VIN, Zavarovalne police ....

Link do App:
https://itunes.apple.com/US/app/id488030828?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

JE PA RES, DA ZA ODKLEP "TREZOR" MAPE S PODATKI, tudi potrebuješ 4-mestno kodo, ki jo NE SMEŠ Pozabit!!!

Jaz osebno imam noter vse možne passworde in bolj ali manj pomembne kode. In JA, večkrat sem že potreboval osvežitev spomina iz te aplikacije.

lp


Takih programov je cel kup... Sam uporabljam recimo 1Password in obcasno tudi se SPB Wallet (ki ga pa zal ni vec v AppStore-u... ). Fino je, ce deluje na vseh napravah in ce se da varno sinhronizirati ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor-Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 16.03.2015 08:56:59
Re: Pozabljeno geslo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za info. App "1Password" gledam že kar nekaj časa, da bi si ga naložil, ampak iskreno povedano, mi ni najbolj jasno njegovo delovanje oz. nastavitev.

Mimogrede - sem instaliral "CleanPhone" s/w in mi je iz 6+ očistil 342Mb podatkov, ki jih telefon ne potrebuje - Izbriše dokončno reg. datoteke, user cache, izbrisana sporočila, izbrisane emaile ... Deluje podobno kot "CleanMyMac", le da je za telefone. Sem bil skeptičen, ampak glede na to, da imam vedno backup in v mapi/glavi vse passworde, bi naredil restore, če bi s/w izbrisal kar ne bi smel. In prosta kapaciteta telefona je res pokazala 340Mb več prostora.

lp

_________________
iMac 24", 6Gb, OS El Captain, iMac 27 Sierra 16Gb, iMac 27, 3.7, 64Gb Monterey, iPhone 3G Iphone 5., iPhone 6+, iPad 1, iPad 4, iPad 9, iPhone 12
Daj kolikor vzameš in vse bo dobro!
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 28.09.2015
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 28.09.2015 20:06:53
pozabljeno geslo za iPad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zivjo druzba, oce je kupil ipad in nastavil geslo katerega se sedaj ne spomni oz trdi da ga sploh ni nastavil. naprava se je spraznila in ko je napolnil baterijo normalno sedaj zahteva kodo. kako sedaj nastalo situacijo resiti z to nesrecno kodo. hvala
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani