Jabuk
izoz - uvoz iz MAIL aplikacije
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 12.03.2012 19:43:02
izoz - uvoz iz MAIL aplikacije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na macbook pro 17" C2D 2.33GHz ver 2.1 (dokaj stara zadeva) je trenutno nameščen osX 10.4.11, ki še nima time machine.

Sedaj bi rad dal gor LION-a (so kakšni zadržki)? edino iz 2GB rama bom upgrade naredil na 4GB, pa moram na vsak način prenest maile, ki so v MAIL aplikaciji. Kako, kje? je kdo to že počel? vse ostalo bom ročno skopiral kar se tiče dokumentov v samem osx-u.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 13.03.2012 19:10:02
Re: izoz - uvoz iz MAIL aplikacije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hm? Noben se ni na novo namescal osxa in pri tem rabil uvoziti maile?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 13.03.2012 19:19:26
Re: izoz - uvoz iz MAIL aplikacije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
Hm? Noben se ni na novo namescal osxa in pri tem rabil uvoziti maile?


mail, mailbox,export mailbox, kreiraš mapo ter si shraniš vse mailboxe v dotično mapo...narediš novo inštalacijo ter daš file ter import mailboxes

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 13.03.2012 19:36:42
Re: izoz - uvoz iz MAIL aplikacije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
darklord je napisal/a:
mail, mailbox,export mailbox, kreiraš mapo ter si shraniš vse mailboxe v dotično mapo...narediš novo inštalacijo ter daš file ter import mailboxes


E, grem probat in porocam.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 13.03.2012 19:58:20
Re: izoz - uvoz iz MAIL aplikacije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
darklord je napisal/a:
mail, mailbox,export mailbox, kreiraš mapo ter si shraniš vse mailboxe v dotično mapo...narediš novo inštalacijo ter daš file ter import mailboxes


hm, ni te možnosti.
Vse kar lahko pri MAIL->MAILBOX izberem je New Mailbox, New Smart Mailbox ali pa New Smart Mailbox Folder ....

Kaj lahko še probam. tole je res glupo narejeno. na winsih, se vse da spedenat, tuki pa je res problem. Mogoče zato ker je starejša verzija. Samo OSx je 10.4.11, medtem ko Mail APP pa je 2.1.3 (753.1).

Imaš mogoče še kakšno idejo?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 14.03.2012 23:19:48
Re: izoz - uvoz iz MAIL aplikacije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
hm, ni te možnosti.
Vse kar lahko pri MAIL->MAILBOX izberem je New Mailbox, New Smart Mailbox ali pa New Smart Mailbox Folder ....

Kaj lahko še probam. tole je res glupo narejeno. na winsih, se vse da spedenat, tuki pa je res problem. Mogoče zato ker je starejša verzija. Samo OSx je 10.4.11, medtem ko Mail APP pa je 2.1.3 (753.1).

Imaš mogoče še kakšno idejo?


hmm to še sicer nisem delal, ampak za probat je, skopiraj mailbox celotni in ga prekopiraj na novo inštalacijo ter ga zaženi. ŠE enkrat opozarjam nisem tega delal še Wink, to je samo ideja ki bi lahko šla skoz, kot pri drugih odjemalcih...

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 15.03.2012 00:11:58
Re: izoz - uvoz iz MAIL aplikacije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
darklord je napisal/a:
hmm to še sicer nisem delal, ampak za probat je, skopiraj mailbox celotni in ga prekopiraj na novo inštalacijo ter ga zaženi. ŠE enkrat opozarjam nisem tega delal še Wink, to je samo ideja ki bi lahko šla skoz, kot pri drugih odjemalcih...


Sem resil zadevo. Ki je sicer simple, samo ne prav nic dokumentirana. Tudi skopirat sem skusal ves profil mail pa nic:(

No, nato sem enostavno resil tako, da sem iz stare mail aplikacije prijel folder inbox in sent in ga dobesedno nesel v en folder (ali kar na namizje). Ta folder sem pa potem moral uvozit v nov mail app, ampak ne kot mbox (ceprav je izvoz bil v tej obliki), amapak kar kot uvoz apple mail in sem izbral mapo ki je bila prej izvozena. Seveda on naredi sam imported messages mapo, pol sem jih edino se prenesel v novo nastali inbox oz. sent.

Evo in stvar dela kot raketa. Sem prav vesel, se ena stvar ki se jo zdej lotim brez zadrzkov, tudi iz precej starega osxa oz mail appa. Iz novejsega mail appa je verjetno se lazje vse skupaj.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 15.03.2012 08:18:37
Re: izoz - uvoz iz MAIL aplikacije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
Sem resil zadevo. Ki je sicer simple, samo ne prav nic dokumentirana. Tudi skopirat sem skusal ves profil mail pa nic:(

No, nato sem enostavno resil tako, da sem iz stare mail aplikacije prijel folder inbox in sent in ga dobesedno nesel v en folder (ali kar na namizje). Ta folder sem pa potem moral uvozit v nov mail app, ampak ne kot mbox (ceprav je izvoz bil v tej obliki), amapak kar kot uvoz apple mail in sem izbral mapo ki je bila prej izvozena. Seveda on naredi sam imported messages mapo, pol sem jih edino se prenesel v novo nastali inbox oz. sent.

Evo in stvar dela kot raketa. Sem prav vesel, se ena stvar ki se jo zdej lotim brez zadrzkov, tudi iz precej starega osxa oz mail appa. Iz novejsega mail appa je verjetno se lazje vse skupaj.


odlično, samo da ti dela.

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.07.2007
Prispevkov: 609
Kraj: 1 Infinite Loop
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 11.06.2020 10:21:45
Re: izoz - uvoz iz MAIL aplikacije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
si bom malo sposodil tole temo... ali kdo ve, kako iz time machine backupa restorati SmartMailbox-e? Sem restoral celoten Mail folder, pa SmartMailboxov ni restoralo... kje je podatek o tem zapisan?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani