Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Bolha app
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.10.2011
Prispevkov: 336
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 20.04.2016 11:19:14
Bolha Je izgubila dušo... alternative?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Portal bolha je postal plačljiv za objavo določnih vrst oglasov (seveda telefoni ipd. spadajo sem), vprašanje časa kdaj bodo v celoti postali plačljivi.
Žalostno, da se res vse vrti okoli denarja.
Že tako nas zasipajo z oglasi na strani, in zadnje leto tudi vsiljujejo plačljive opcije pri objavi oglasa. Ampak ok tolerirano dokler je brezplačno.
No sedaj tudi to ni več.

Skratka, kje iskati alternative?
Trajalo bo nekaj časa da kakšen drug portal prevzame vodilno vlogo pri prodaji rabljenih stvari, ampak upajmo da bo tako slej kot prej.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2674
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 20.04.2016 11:25:51
Re: Bolha Je izgubila dušo... alternative?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Že poteka debata o temu http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=50842&postdays=0&postorder=asc&highlight=bolha&start=20
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 20.04.2016 11:48:14
Re: Bolha Je izgubila dušo... alternative?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
stan je napisal/a:
Portal bolha je postal plačljiv za objavo določnih vrst oglasov (seveda telefoni ipd. spadajo sem), vprašanje časa kdaj bodo v celoti postali plačljivi.
Žalostno, da se res vse vrti okoli denarja.
Že tako nas zasipajo z oglasi na strani, in zadnje leto tudi vsiljujejo plačljive opcije pri objavi oglasa. Ampak ok tolerirano dokler je brezplačno.
No sedaj tudi to ni več.

Skratka, kje iskati alternative?
Trajalo bo nekaj časa da kakšen drug portal prevzame vodilno vlogo pri prodaji rabljenih stvari, ampak upajmo da bo tako slej kot prej.


Ti delaš zastonj?

Sam sem prodal že veliko stvari preko Bolhe, ki bi se mi drugače valjale doma, zagotavljajo dobro storitev, dela kot mora in zato mi ni problem plačati slab 1€ za nekatere oglase.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 20.04.2016 12:08:12
Re: Bolha Je izgubila dušo... alternative?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če bodo s tem postali bolj relevantni (manj prevarantov), je iz stališča kupca bolje.
Tudi poteza s preverjenimi prodajalci se mi zdi fajn. Like

Po drugi strani se pa spomnim časov, ko je bil Salomonov oglasnik alfa in omega.
Potem so nardil pa na netu neke žetone in plačila. Od takrat ne vem če sem sploh še kdaj pogledal njihovo stran, niti nisem kupil oglasnika vtiskani obliki. Čist psihološko pogojen odpor.

Hočem rečt, da je postal Solomon čist preveč zaprta platforma. Ni pa nujno, da bo Bolha z nekimi minimalnimi plačili doživela podobno usodo. Prej obratno. Predvsem iz stališča kupcev je to zapiranje pozitivno.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.10.2011
Prispevkov: 336
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 20.04.2016 12:11:28
Re: Bolha Je izgubila dušo... alternative?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aco je napisal/a:
Ti delaš zastonj?

Sam sem prodal že veliko stvari preko Bolhe, ki bi se mi drugače valjale doma, zagotavljajo dobro storitev, dela kot mora in zato mi ni problem plačati slab 1€ za nekatere oglase.


Verjemi da tudi oni pred uvedbo tega niso delali zastonj...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2674
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 20.04.2016 12:19:25
Re: Bolha Je izgubila dušo... alternative?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moje mislenje je pa da hoce bolha le pristavit piskarcek tam, kjer se da kaj pokasirat, v oglasih ki so najbolj aktualni, za to tudi ni cela placljiva. In jih malo briga za preprodajalce oziroma skrb uporabnikov.
Je kar nekaj primerov, kjer so vedno umaknili roke, ko je bilo kaj narobe. Zakaj, ce se tako trudijo za navadne ljudi? Potem pa se, nevem kateremu preprodajalcu je dati tezko tist evro za oglas? Nekemu revezu, ki kupi gsm ali ga hoce prodati, za to da bo dobil nekaj denarja za druzino ali nevem kaj, pa mu bo ta evro veliko pomenil. Tako, da po moje so s tem naredili vec skode navadnim ljudem, kot preprodajalcem. In se vse skupaj, se lahko kar lepo ognes placilu, vecih oglasov, ce si le malo pameten.

In kot je ze umenil macata, vrjetno grejo po sledeh salamona, ki je pred letiuvedel zetone in izgubil vecinoma skoraj vso populacijo, ki jo je takrat imel.

Sem sam veliko, res veliko oglaseval na salamonu svoj cas. Ko so prisli zetoni, pa nevem, ce sem se kdaj dal se kak oglas, oziroma revijo salamon vzel v roke
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.10.2011
Prispevkov: 336
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 20.04.2016 18:47:37
Re: Bolha app
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mah zdi se mi res zgolj izkoriščevalsko. Lahko bi sami pogrunatli sistem kako stopiti na prste tistim ki objavljajo več oglasov, ampak so se odločili za metodo s katero bi lahko še malo $$$ dobili, kar pa je za uporabnike veliko manj prijazna rešitev.

Problem je tudi ker če objavljaš pod drugo kategorijo ti hitro odstranijo oglas, sedaj ko je to postalo plačljivo, prej pa sem se vedno moral prebijati čez goro smeti oglasov ki so bili nalašč dani pod napačno kategorijo. Ampak takrat je bilo teh oglasov "preveč", sedaj ko pa so denarji v igri pa to ni problem.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 21.04.2016 05:11:14
Re: Bolha app
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ampak dejansko so naredili malo reda... Spammerjev je veliko manj... Itak pa so najbolj glasni tisti, ki so dosedaj brezplacno izkoriscali bolho za svoj biznis... torej preprodajalci... Wink ... Meni je vseeno... Tisti oglas ali dva na leto bom ze placal...

Sicer pa... Zakaj preprodajalci ne zacnete objavljati oglasov na eBay-u ... Trg je veliko vecji... aja.. tam je konkurenca vecja in se ne da toliko zasluziti Smile ... pa tudi brezplacno ni Very Happy

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.05.2014
Prispevkov: 183
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 21.04.2016 07:42:28
Re: Bolha app
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če bi res hoteli narediti red, bi uvedli ocenjevanje prodajalca (po vzoru eBay). S tem bi se znebili lažnih prodajalcev, ki prodajajo nov telefon, kupcu pa pošljejo kos lesa.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.09.2013
Prispevkov: 795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 21.04.2016 08:05:46
Re: Bolha app
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na ebayu je oglaševanje brezplačno, ko prodaš, ti pa trgajo iz prodajne cene nek davek...

_________________
MacbookPro (early 2011): dual-core i5 2.3gzh, 8GB ram, 320GB HDD
iPhone 6s+, 64 GB, iOS 10

Own (history):
iPhone 4s, 32 GB, iOS 6.1.1
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 1310
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #71   Objavljeno 21.04.2016 08:19:34
Re: Bolha app
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Trgajo 10% + še paypal ene 3-4%.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.10.2011
Prispevkov: 336
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #72   Objavljeno 21.04.2016 08:53:14
Re: Bolha app
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam nisem preprodajalec (niti ne vem kako definirati le-te, kdo je za vas preprodajalec??) ampak mi je odvratno da moram plačevati storitev ki je bila od nekdaj zastonj.
Brez skrbi da so tudi oni imeli korist, saj so s svojo brezplačnostjo naredili ogromno bazo obiskovalcev, sedaj pa ko vidijo da imajo monopol bodo začeli vzemati denar kjer se bo le dalo...

In primerjanje ebaya in bolhe je nesmiselno, kjer ima bolha 1000x manjši trg. Storitve pa imajo zato tudi veliko slabše in povsem neprimerljive. (Vsi vemo denimo kako so jim spodletele avkcije, ni šans da dosežejo enak učinek kot na ebayu).
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #73   Objavljeno 21.04.2016 09:12:29
Re: Bolha app
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Preprodajalec je po mojem mnenju nekdo, ki stalno oglasuje prodajo artiklov... in verjetno to ne pocne zaradi tega, ker mu je dolgcas... ampak zato, da bi nekaj zasluzil Smile ...

To, da je potrebno sedaj placevati nekaj, kar je bilo od nekdaj zastonj je pac poslovna odlocitev ponudnika storitve. Nihce nikogar ne sili, da uporablja njegove stroritve... Tudi Google je recimo vcasih pri Gmailu imel zastonj moznost uproabe lastne domene in do 100 postnih predalov... kasneje so to okrnili, da je pri brezplacni verziji bilo mozno imeti le se 10 predalov... sedaj pa kolikor vem tudi to ni vec mozno...

In bolha je pac v polozaju, da si to ocitno lahko privosci... Ce je bila poteza pravilna, bo pokazal cas... Seveda se lahko pizdimo in jamramo cez njih... kaj vec od tega pa se zal ne da narediti. Ce bo prevelik osip uproabnikov, bodo verjetno potuhtali kaj drugega... cilj vsakega takega ponudnika pa je ponavadi zasluzek... Verjetno nihce ne dela tega kar tako za svoj hobi... Tisti, ki so to poceli bolj za hobi, so vsi obupali po parih tednih ali mesecih... ali pa zivijo se danes, vendar jim manjka uporabnikov Smile ...

Primerjava z eBayem pa je se kako smiselna... Predvsem zato, ker imamo vsi moznost izbire, ce nam ponudba enega ponudnika ni vsec ali se nam zdi predraga. Se vedno je tako, da je bolha najbolj obiskana. To dokazujejo tudi pisanja tistih, ki prodajajo in pravijo pa pri drugih ponudnikih ni nobenega povprasevanja po njihovih prodajnih artiklih... Smile

Taksno je moje mnenje okoli te zgodbe... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2674
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #74   Objavljeno 21.04.2016 10:15:49
Re: Bolha app
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pa sej ni tako hudo, vseeno se da oglaševati brez plačila, oziroma več izdelkov, pa plačaš samo enkrat Razz Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2674
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #75   Objavljeno 14.11.2016 18:51:33
Re: Bolha app
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
a je kdo opazil, da od kar je bolha ratala plačniška, da jim za slovensko zakonodajo več ni mar in več ne pošiljajo emaile o odpiranju trgovine pri njih. zanimivo.

in obisk ter oglasi so tudi astronomsko padli. saj se skoraj eč nič ne dobi kar se išče
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 1310
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #76   Objavljeno 14.11.2016 19:23:52
Re: Bolha app
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Itak da je število oglasov padlo, če folk ni pripravljen dati par € za oglas. Ampak če želiš prodati bo šlo večinoma na bolhi. Sem imel prej na facebook skupinah ter ostalih forumih pa nič, samo mulci ki bi imeli telefon za pol cene, na bolhi prodal v enem tednu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2009
Prispevkov: 364
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #77   Objavljeno 15.11.2016 07:38:18
Re: Bolha app
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene osebno sploh ne moti, da se nekaj malega plača. Tudi eBay recimo ni zastonj. Ampak ne v takem, stanju kot je sedaj. Prvo naj porihtajo KAKO ljudje objabljajo oglase potem pa lahko komot kasirajo. Vsaj opcijo "dražbe" so ukinli, ker tak ni mela smisla, čeprav bi lahko zaživela, če bi se malo potrudli pomoje. Ampak kot je bilo je itak noben ni uporabljal.

eBay je svetlobna leta pred bolho kar se načina plačila, objav in skrbi za kupca tiče. Bi se lahko kaj naučili pri naši bolhi od njih.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #78   Objavljeno 15.11.2016 08:13:59
Re: Bolha app
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
a je kdo opazil, da od kar je bolha ratala plačniška, da jim za slovensko zakonodajo več ni mar in več ne pošiljajo emaile o odpiranju trgovine pri njih. zanimivo.

in obisk ter oglasi so tudi astronomsko padli. saj se skoraj eč nič ne dobi kar se išče


Meni je pa sedaj bolj vsec... Ker vsaj spammerjev ni vec... in ni po 10 ali vec enakih oglasov od istega ali razlicnih prodajalcev ...

Kaj ti koristi, da najdes cel kup oglasov, ko jih kontaktiras pa niti odgovora ni. Taki se se vedno najdejo v drugih brezplacnih rubrikah. Sem konec poletja iskal e-bike ... in sem naletel na par oglasov, na katere sploh nisem dobil odgovora, niti se na telefonski klic ni nihce oglasil ... Noja... eden je klical nazaj cez ene 14 dni, ce me se zanima, ker sem mu pisal preko bolhinega sistema, poslal SMS in ga tudi ene trikrat poskusal priklicati ... Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2010
Prispevkov: 1310
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #79   Objavljeno 15.11.2016 09:16:56
Re: Bolha app
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Spamerji so, ampak v drugih rubrikah. Recimo med tablicami je vedno ogromno mobilnih telefonov.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2674
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #80   Objavljeno 15.11.2016 09:33:03
Re: Bolha app
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni je bila prej bolj vsec, vec oglasov, vecja ponudba. Nekako se mi zdi da umira.

Zanimivo mi je, da imas sedaj lahko 100tine oglasov, pa noben ne tezi od njih o odprtju trgovine in delom na crno, prej so vedno o tem piskali in tezili z odprtjem trgovine pri njih.

A sedaj ko so placniski, delo na crno ni vec njihov problem?

Tukaj ne vidim logike
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani