Jabuk
Imate iPhone&iPad in rabite pregled in vnos podatkov
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 21.04.2012
Prispevkov: 6
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 03.11.2014 14:49:54
Imate iPhone&iPad in rabite pregled in vnos podatkov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Probajte 12FrameWork. Aplikacija je free na AppStore-u.

V nekaj urah, boste z modificiranjem na spletni strani priložene PHP strežniške kode, uporabnikom iOS naprav enostavno pripravili dinamične vnosne forme z native kontrolami. 12framework se prilagaja rezultatom spletnega servisa in ustvarja kontrole za vnos, text, memo, date, bool. Možnosti za uporabo je neskončno, preverjalne liste, vnos podatkov na terenu, servisni nalogi ipd. Zakaj bi pregrešno drag telefon ali tablico, uporabljali le kot miniaturno igralno konzolo?!

AppStore: https://itunes.apple.com/si/app/12framework/id783188083?mt=8
Website: http://www.12framework.com

Verzija 1.1, ki bo konec novembra, bo razširjena z naslednjimi funkcionalnostmi:

1. Enostaven pregled PDF dokumentov na formi, polje se nastavi kot pdf tip, za vrednost polja v PHP-ju nastavite url, ki vrne ali generira PDF datoteko, 12framework prikaže native komfortno preglenico z možnostjo listanja strani in zumiranja. Idealno za pregled računov in ostale dokumentacije.

2. Branje črtnih kod, polje se nastavi kot barcode tip, omogoča vnos prebrane črtne kode v polje ali se samodejno sproži iskanje v bazi za prebrano črtno kodo. Idealno za hitro preverjanje po skladišču direktno v podatkovni bazi, brez dragih čitalcev in programske opreme.

itn.

Lep pozdrav,
Milenko, Ljubljana.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3715
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 03.11.2014 22:19:49
Re: Imate iPhone&iPad in rabite pregled in vnos podatkov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nickey je napisal/a:
Probajte 12FrameWork. Aplikacija je free na AppStore-u.

V nekaj urah, boste z modificiranjem na spletni strani priložene PHP strežniške kode, uporabnikom iOS naprav enostavno pripravili dinamične vnosne forme z native kontrolami. 12framework se prilagaja rezultatom spletnega servisa in ustvarja kontrole za vnos, text, memo, date, bool. Možnosti za uporabo je neskončno, preverjalne liste, vnos podatkov na terenu, servisni nalogi ipd. Zakaj bi pregrešno drag telefon ali tablico, uporabljali le kot miniaturno igralno konzolo?!

AppStore: https://itunes.apple.com/si/app/12framework/id783188083?mt=8
Website: http://www.12framework.com

Verzija 1.1, ki bo konec novembra, bo razširjena z naslednjimi funkcionalnostmi:

1. Enostaven pregled PDF dokumentov na formi, polje se nastavi kot pdf tip, za vrednost polja v PHP-ju nastavite url, ki vrne ali generira PDF datoteko, 12framework prikaže native komfortno preglenico z možnostjo listanja strani in zumiranja. Idealno za pregled računov in ostale dokumentacije.

2. Branje črtnih kod, polje se nastavi kot barcode tip, omogoča vnos prebrane črtne kode v polje ali se samodejno sproži iskanje v bazi za prebrano črtno kodo. Idealno za hitro preverjanje po skladišču direktno v podatkovni bazi, brez dragih čitalcev in programske opreme.

itn.

Lep pozdrav,
Milenko, Ljubljana.


Tale stvar obeta. Sicer bi blo fino videt kak primer kaj dejansko je narejeno s to zadevo, da bi si lažje predstavljali.

Sam sem pred časom razmišljal ravno nekaj v tej smeri, da bi si naredil en tak app za vnos dnevnih kilometrov za službeno vozilo.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 21.04.2012
Prispevkov: 6
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 03.11.2014 22:30:23
Re: Imate iPhone&iPad in rabite pregled in vnos podatkov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Hvala za odgovor. Prevzamete aplikacijo na AppStore saj je zastonj, omejen je le prikaz vrstic na 20 in preprečen vnos novih zapisov. Aplikacija ob vnosu novega web servisa, samodejno zapolni vse nastavitve za testni pregled in popravljanje kataloga zgoščenk, kot primer, da vidite kako deluje.

Lahko vam dodatno pošljem na elektronski naslov nastavitve za primer testnih servisnih nalogov, ta mail odprete na iPhone-u ali iPad-u in kliknete na priponko. Odprete v 12framework importirate in dobite nastavitve za polnjenje tabele servisnih nalogov. To je prednost 12framework-a, ker se lahko izmenjujejo nastavitve.

Tudi tabela dnevnih kilometrov za službeno vozilo se da pripraviti v eni uri. Smile

Moj mail je: mimaletic@gmail.com

lp
Milenko.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.10.2012
Prispevkov: 323
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 04.11.2014 10:28:04
Re: Imate iPhone&iPad in rabite pregled in vnos podatkov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ideja sama ni slaba, izvedba pa je katastrofalna, tako vizualno kot tudi UX.

Srečno!
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 21.04.2012
Prispevkov: 6
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 04.11.2014 11:21:48
Re: Imate iPhone&iPad in rabite pregled in vnos podatkov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za mnenje.

iOS uporabniki so pač navajeni na šminko, bolj kot na vsebino. Mogoče bom kakšno uro več na to temo sprogramiral, ampak meni in moji ciljni skupini to sploh ni bistveno.

Če si sploh dojel namen, kaj aplikacija počne, kaj omogoča in kakšna globina obdelave je v ozadju, lahko napišeš pojasnilo besede katastrofalna, na kaj točno misliš?

Ni mi namen kreganje po forumih, na ta nivo ne grem, ampak želja po uporabnem feedback-u in izmenjava izkušenj. Meni se pač zdi, da si ti z zornega kota voznika BMW-ja zagledal bager ali tovornjak in izstrelil, da je izvedba katastrofalna, pa te sploh ni zanimal namen.

Vseeno, še enkrat hvala za mnenje.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.10.2012
Prispevkov: 323
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 06.11.2014 18:51:15
Re: Imate iPhone&iPad in rabite pregled in vnos podatkov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni za kaj. Smile Da ti odgovorim na tvoja vprašanja, čeprav si že vidno užaljen. Smile

Če misliš da "šminka" aplikacije ni pomembna, najboljše, da greš programirat za Android. Povezava med iOS uporabniki in tvojo ciljno skupino v tem primeru ni smiselna, ali jaz ne razumem?

Namen sem dojel, čeprav ga od zagona same aplikacije ne bi, saj je popolnoma nejasno kaj ta aplikacija počne. Dober namen ne opravičuje katastrofalne izvedbe aplikacije, ki je v trenutni obliki bolj ali manj neuporabna. Žal.

Da ne nadaljujem o tem, kako polovica funkcij ne deluje, gumbi manjkajo, so nerazporejeni, kje je kakršna koli podpora za iPhone 6, kako se shranijo nastavitve, kar naprej se prikazujejo alerti kako ne more odpret database, potem pa še neki SQLite errorji, itd.

Kaj bolj uporabnega feedbacka ti ne morem dat, upoštevaj kar se da in zadevo popravi - če seveda razmišljaš resno o sami aplikaciji.

Če še jaz metaforično napišem, pogledal sem iz zornega kota BMWja, ampak žal ne vidim tovornjaka ali bagerja, temveč vidim pokvarjen, precej zarjavel motor, ki ga je že prižgati precej težko.

Pred objavo je priporočljivo aplikacijo stestirati, vsaj v simulatorju, če ne drugače.

Lp
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani