Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47  Naslednja
iCloud
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 407
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #841   Objavljeno 21.03.2018 15:33:38
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pokaže mi samo 4 postavke. Photos 2.6 GB, Mail 34 Kb, Backups 0, Siri 0. Tudi na icloud.com nič ne najdem.
Lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2009
Prispevkov: 364
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #842   Objavljeno 22.03.2018 06:54:54
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če imaš iMac ali MBP imaš celotne "My Dokuments" sinhronizirane preko iCoulda. Tako da bi to lahko bil vzrok.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #843   Objavljeno 22.03.2018 20:58:35
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
peter_nn je napisal/a:
Javlja mi da imam iCloud poln.
Od tega je
2.64 GB Photos and Videos (Photos na iPhonu)
5.79 GB Documents in (Docs na iPhonu)
34 KB Mail

Kje najdem teh 5.79 GB dokumentov, da jih pregledam, prenesem, pobrišem?

Napiše mi "This iPhone hasn't been backed up in 47 weeks", in bi rad težavo s polnim iCloud rešil. Na "https://www.icloud.com/#..." jih ne najdem.



Ko vidm tole si rečm še eden z iPhonom ki si ni uzel 5 minut za eno najbol pomembno/top storitev ki jo nudi Apple in ko se bo z napravo neki zgudil bo pa jok in stok.

1. iCloud backups - najbol pomembna zadeva ki jo ti ne uporablaš ki ti shrani vse tvoje nastvavitve naprave na iCLoud. Če zeliš res celotni backup naprave ga naredis preko iTunsa.

2. iCLoud Sync - Default Applove aplikacije kot so (Notes,Contacts,Calendars,Photo Stream...) ti omogočajo da se ti nastavitve/podatki teh aplikacij "live" shranjujejo na iCLoud istočasno pa ti vsaka sprememba zgodi tudi na drugih aplovih napravh ki so prijavlena v iCLoud z istim Apple IDjem.

3. iCLoud Drive - aka dropbox + aplikacije iOSa OSXa ti lahko shranjujejo dokumente gor , optimizacija Documents in Destop folderja iz kompa na iCloud Drive(in razlicno delovanje na OSXih https://discussions.apple.com/thread/7816455).

Malo si pocekiri heh =)

5.79 GB (Docs na iPhonu)
- Gres na iPhonu v Settings/iCloud/Storage/Manage storage in imas Documents and data..
- do iCloud drive na iOS11 dostopas preko Files appa in si not precekirej vse mape.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 407
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #844   Objavljeno 28.03.2018 19:04:44
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Ko vidm tole si rečm še eden z iPhonom ki si ni uzel 5 minut za eno najbol pomembno/top storitev ki jo nudi Apple in ko se bo z napravo neki zgudil bo pa jok in stok.


Poklical sem na Apple support. Med klicem mi je svetovalka rekla da se naj odjavim iz backupa iz vseh naprav (ipad, iphone), ali pa morda icloudov. Odjavil sem se že sam dneve prej.
Potem mi je rekla da se naj prijavim nazaj. Po prijavi se je 5.79 GB prostora, ki so ga zasedali dokumenti, sprostilo. Svetovalka je rekla da je nekaj naredila in da je samo želela preveriti če je sedaj vse v redu.

Backup sem pa uporabljal dokler sem imel na iCloudu prostor..., in sedaj ga spet imam...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #845   Objavljeno 29.03.2018 12:53:13
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
peter_nn je napisal/a:
Javlja mi da imam iCloud poln.
Napiše mi "This iPhone hasn't been backed up in 47 weeks", in bi rad težavo s polnim iCloud rešil


A iphone ti ni nic tezil celo leto glede backupa da imas premal placa , ker pravis da si jih uporablju?
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 23.03.2011
Prispevkov: 19
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #846   Objavljeno 30.03.2018 16:24:26
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdrav! Zanima me ali mi lahko kdo iz prve roke pove, ce je ze imel identicen problem in se ga je dalo resit. In sicer je kolegica pobrisala s telefona nekak posnetkov in seveda ni bila pozorna,ko ji je izpisalo, ce se strinja, da bodo izbrisani tudi iz iclouda in sedaj je ostala brez vsega. Backupov seveda ni delala. Zanima me ali obstaja kakrsnakoli varianta, da lahko pride nazaj do teh posnetkov ali je zadeva za vedno izgubljena, kakor sam predvidevam🤔
Najlepsa hvala za morebiten odgovor!
Lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #847   Objavljeno 30.03.2018 19:19:42
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na strani icloud.com se naj prijavi, zgoraj levo naj izbere settings in spodaj levo pod advanced naj pogleda pod restore files, če je mogoče kaj ostalo...



Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #848   Objavljeno 31.03.2018 06:57:22
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pogleda lahko tudi v Photos-Recently deleted
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2014
Prispevkov: 251
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #849   Objavljeno 16.04.2018 11:09:02
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zivjo
Mene pa zanima, ce sam dokupim storage npr 200gb, al lahko tonpotem delim z zeno preko family sharinga?
Hvala
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #850   Objavljeno 16.04.2018 11:15:31
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iskraa je napisal/a:
Zivjo
Mene pa zanima, ce sam dokupim storage npr 200gb, al lahko tonpotem delim z zeno preko family sharinga?
Hvala


Da ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2009
Prispevkov: 364
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #851   Objavljeno 16.04.2018 12:01:50
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se da delit ja, ne gre pa specifično določiti koliko prostora bi kdo lahko uporabljal , če se ne motim (vsaj meni ni uspelo najti).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 115
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #852   Objavljeno 16.04.2018 14:36:57
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iskraa je napisal/a:
Zivjo
Mene pa zanima, ce sam dokupim storage npr 200gb, al lahko tonpotem delim z zeno preko family sharinga?
Hvala


Deli se brez problemov. V družini nas je 5, ki imamo tako skupen iCloud. Je pa res, da se očitno ne da razmejiti koliko ima kdo na voljo, verjetno pač vsi skupaj 200gb.
Sem imel prej 2x po 50 gb, pa mi je sedaj ta varianta za 200gb in sharing veliko boljša.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2014
Prispevkov: 251
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #853   Objavljeno 16.04.2018 15:13:21
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Adelaide94 je napisal/a:
Deli se brez problemov. V družini nas je 5, ki imamo tako skupen iCloud. Je pa res, da se očitno ne da razmejiti koliko ima kdo na voljo, verjetno pač vsi skupaj 200gb.
Sem imel prej 2x po 50 gb, pa mi je sedaj ta varianta za 200gb in sharing veliko boljša.


odlicno, najlepša hvala za hiter odgovor. glede deleza prostora mi ne igra neke velike vloge, bolj mi je pomembno, da imamo vse slike in podatke na enem mestu...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #854   Objavljeno 16.04.2018 20:33:37
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iskraa je napisal/a:
odlicno, najlepša hvala za hiter odgovor. glede deleza prostora mi ne igra neke velike vloge, bolj mi je pomembno, da imamo vse slike in podatke na enem mestu...


Podatki bodo sicer res na enem mestu... vendar pa ne morete kar vsi dostopati do teh podatkov... Vsak dostopa samo do svojih podatkov... Lahko sicer das recimo fotke v skupni “šeran” album... potem vidijo te fotke vsi, katerim lastnik šeranega albuma to dovoli... Privzeto pa je tako, da sicer vsi koristijo skupno kvoto... podatki pa so izolirani...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2014
Prispevkov: 251
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #855   Objavljeno 16.04.2018 21:11:07
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Podatki bodo sicer res na enem mestu... vendar pa ne morete kar vsi dostopati do teh podatkov... Vsak dostopa samo do svojih podatkov... Lahko sicer das recimo fotke v skupni “šeran” album... potem vidijo te fotke vsi, katerim lastnik šeranega albuma to dovoli... Privzeto pa je tako, da sicer vsi koristijo skupno kvoto... podatki pa so izolirani...

Aha...no saj bova dostopala samo jaz in zena, nihce drug Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #856   Objavljeno 18.04.2018 15:48:25
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Podatki bodo sicer res na enem mestu... vendar pa ne morete kar vsi dostopati do teh podatkov... Vsak dostopa samo do svojih podatkov... Lahko sicer das recimo fotke v skupni “šeran” album... potem vidijo te fotke vsi, katerim lastnik šeranega albuma to dovoli... Privzeto pa je tako, da sicer vsi koristijo skupno kvoto... podatki pa so izolirani...


No, tole je mene zanimal. Smo štirje v family sharing in če prav razumem je to isto kot sedaj, ko imam 3x ločen 50gb prostor. Ker bi rabil še enega bi pač vzel teh skupnih 200gb, če so podatki in backupi od vsakega res izolirani in se ne mešajo med seboj. Kaj se pa zgodi npr ko en izstopi iz family sharing. Gre brez problema nazaj na 50gb z vsemi svojimi podatki, backupom?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 115
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #857   Objavljeno 19.04.2018 12:12:43
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najirad je napisal/a:
No, tole je mene zanimal. Smo štirje v family sharing in če prav razumem je to isto kot sedaj, ko imam 3x ločen 50gb prostor. Ker bi rabil še enega bi pač vzel teh skupnih 200gb, če so podatki in backupi od vsakega res izolirani in se ne mešajo med seboj. Kaj se pa zgodi npr ko en izstopi iz family sharing. Gre brez problema nazaj na 50gb z vsemi svojimi podatki, backupom?


Jaz sem tako naredil. Šel sem na večji prostor, vsi skupaj, 2 po 50gb pa zaprl. Po moje greš lahko normalno spet nazaj, seveda, če nimaš več kot 50gb svojih podatkov.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.12.2015
Prispevkov: 190
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #858   Objavljeno 15.05.2018 14:10:41
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,
na iCloudo imam zakupljeno 50GB. Trenutno imam VISA kartico blokirano(čakam na novo) in ne morem izvesti plačila za zakup. Morda kdo ve kaj lahko naredim oz. kaj se bo zgodilo če pustim tako ali kaj bo napr. čez 14dni ko bom registriral novo kartico?
Mislil sem kontaktirat Apple support, da bi mi naslednji mesec trgali za 2x ali kaj podobnega, ampak imajo samo preko tel. št., kjer pa sem malo šibek v angleščini. Mad

_________________
????Apple iPhone 13, 128GB Midnight
⌚Apple watch 6 44mm Blue Aluminium
Airpods Pro
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #859   Objavljeno 15.05.2018 15:03:22
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V mailu, ki ga dobis ob nakupu, imas link za prijavo napake... ko ga kliknes, se odpre spletni obrazec, kjer lahko opises svoj problem...






_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #860   Objavljeno 15.05.2018 16:55:51
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
davyd1994 je napisal/a:
Pozdravljeni,
na iCloudo imam zakupljeno 50GB. Trenutno imam VISA kartico blokirano(čakam na novo) in ne morem izvesti plačila za zakup. Morda kdo ve kaj lahko naredim oz. kaj se bo zgodilo če pustim tako ali kaj bo napr. čez 14dni ko bom registriral novo kartico?
Mislil sem kontaktirat Apple support, da bi mi naslednji mesec trgali za 2x ali kaj podobnega, ampak imajo samo preko tel. št., kjer pa sem malo šibek v angleščini. Mad


Slike in vse ostalo ti bo ostalo, edino novih stvari ti ne bo nalagalo in backupa ne boš mogel narest v cloud. Tudi mailov ne boš dobival na xxxx@icloud.com
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani