Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #121   Objavljeno 03.05.2017 16:17:27
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Potem je pa najbolje, da se javi A1... vec kot nas bo, bolj bodo mogoce resno vzeli... jaz sem tudi poslal kolegu na A1, naj posreduje tehnikom...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.01.2011
Prispevkov: 1464
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #122   Objavljeno 03.05.2017 16:24:03
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem ze poslal na fb na A1,kjer so posredovali tehnikom.
Poslal pa sem jim tudi email,vendar še ni odgovora.

_________________
Apple Watch Ultra
iPhone 14 Pro
Macbook Pro 14 M1
Apple Airpods Pro
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #123   Objavljeno 04.05.2017 06:41:04
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot kaze je problem pri tem ta, da A1 blokira nekatere SMSC (SMS centre) zaradi SPAM-a in phising SMS-ov ... Apple pa menda uporablja najcenejse ponudnike, ki so zal tudi taki, preko katerih se posilja SPAM ...

Tudi v Avstrijskem A1 imajo izgleda take probleme ... >> https://www.a1community.net/apple-320/imessage-warten-auf-aktivierung--241136 ... res je to "zacetek necesa izjemnega" Smile Rolling Eyes On no Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.01.2011
Prispevkov: 1464
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #124   Objavljeno 04.05.2017 09:07:50
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam imam že drugič to težavo,enkrat sem imel problem,ker je bila moja telefonska stevilka prenešena in potem sem bil prisiljen zamenjat številko,ker se zadeva v roku enega mesca ni premaknila,od takrat je delovala normalno.
Sedaj pa slučajno včeraj odstranim sim kartico in enaka zadeva...
Po pravici povedano mi gre tale simobil ali A1 ze pošteno naživce z tem problemi z aktivacijo iMessage.

_________________
Apple Watch Ultra
iPhone 14 Pro
Macbook Pro 14 M1
Apple Airpods Pro
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #125   Objavljeno 04.05.2017 11:38:17
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekaj se ocitno dogaja ... Zdaj nevem... ali testirajo Applovci ali Si.mobilovci (A1) Smile



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.01.2011
Prispevkov: 1464
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #126   Objavljeno 05.05.2017 14:41:38
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sedajle sem prejel sporocilo od A1,da so zrihtali in sedaj deluje bp.

_________________
Apple Watch Ultra
iPhone 14 Pro
Macbook Pro 14 M1
Apple Airpods Pro
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.05.2012
Prispevkov: 38
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #127   Objavljeno 05.05.2017 14:41:57
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes sem opazil, da se je tudi na bratovem iPhonu iz iMessage izključila telefonska številka. Po klicu na A1 Slovenija, pa so mi prejle zagotovili, da so o napaki obvestili Vodafone UK in Apple, in da so v postopku iskanja rešitve omenjene težave. Baje je Vodafone UK blokiral sporočila iz A1 SI omrežja.

_________________
iMac 27" Late 2013, iMac 27" Mid 2010, iMac Early 2009/MacBook Pro Mid 2012, MacBook Pro Early 2011, MacBook Pro Mid 2009/MacBook Late 2009/iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Mini Retina, iPad 3, iPad 2/iPhone SE, iPhone 6S Plus, iPhone 6, iPhone 5S, iPhone 5, iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS/iPod Touch 5th gen, iPod Touch 4th gen/iPod Classic 5th gen/iPod Nano 2nd gen/Apple TV 3rd gen/ Time Capsule, Airport Extreme, Airport Express
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.05.2012
Prispevkov: 38
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #128   Objavljeno 07.05.2017 22:23:58
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Update: Na tetinem iPhone 6 je že vse aktivirano, medtem ko je na bratovem 5s zraven številke še vedno infinite loop.


Nazadnje urejal/a snowlotus77 Pon 08. Maj 2017 10:47; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
iMac 27" Late 2013, iMac 27" Mid 2010, iMac Early 2009/MacBook Pro Mid 2012, MacBook Pro Early 2011, MacBook Pro Mid 2009/MacBook Late 2009/iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Mini Retina, iPad 3, iPad 2/iPhone SE, iPhone 6S Plus, iPhone 6, iPhone 5S, iPhone 5, iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS/iPod Touch 5th gen, iPod Touch 4th gen/iPod Classic 5th gen/iPod Nano 2nd gen/Apple TV 3rd gen/ Time Capsule, Airport Extreme, Airport Express
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #129   Objavljeno 08.05.2017 06:20:07
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
snowlotus77 je napisal/a:
Danes sem opazil, da se je tudi na bratovem iPhonu iz iMessage izključila telefonska številka. Po klicu na A1 Slovenija, pa so mi prejle zagotovili, da so o napaki obvestili Vodafone UK in Apple, in da so v postopku iskanja rešitve omenjene težave. Baje je Vodafone UK blokiral sporočila iz A1 SI omrežja.


Sem ravno v petek menjal svoj iPhone 7 z iPhone 7 Plus ... in sem ze mislil, da je to vzrok, da se je kar naenkrat dalo aktivirat iMessage in Facetime... pa so ocitno ravno v tem casu pri A1 to uredili... ceprav obvestil pa me ni nihce ...

Sem pa naletel na drug problem... ker nisem mogel narediti restore iz iCloud backupa... in to sedaj resujejo na Apple support... ampak to je tematiko za drugo temo Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabi

Jabi

Pridružen/a: 25.06.2017
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #130   Objavljeno 25.06.2017 09:54:46
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo, a imamo že kakšno konkretno rešitev za imessage, ker sem kupil 7, imam tušmobilovo številko na simobilu(A1) in seveda piše "Waiting for activation". Vse nastavitve preštelal, v telefonu, icloudu, apple id-ju in nič. Že en teden se zafrkavam s tem Confused
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #131   Objavljeno 25.06.2017 10:03:09
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Gregory je napisal/a:
Živjo, a imamo že kakšno konkretno rešitev za imessage, ker sem kupil 7, imam tušmobilovo številko na simobilu(A1) in seveda piše "Waiting for activation". Vse nastavitve preštelal, v telefonu, icloudu, apple id-ju in nič. Že en teden se zafrkavam s tem Confused


Poklicat na A1 in tezit...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabi

Jabi

Pridružen/a: 25.06.2017
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #132   Objavljeno 25.06.2017 10:20:04
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Poklicat na A1 in tezit...


Že ene 4x, govoril s tehnikom, pa pravijo da je z mojo cifro vse ok :/
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.01.2011
Prispevkov: 1464
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #133   Objavljeno 26.06.2017 13:19:04
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moreš jim dopovedat,da ni.Sam sem mel veliko težav z tem že in pomaga samo to,da težiš na A1 ali pa zamenjaš telefonsko številko...

_________________
Apple Watch Ultra
iPhone 14 Pro
Macbook Pro 14 M1
Apple Airpods Pro
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 25.06.2017
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #134   Objavljeno 26.06.2017 14:25:20
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MxDaviD je napisal/a:
Moreš jim dopovedat,da ni.Sam sem mel veliko težav z tem že in pomaga samo to,da težiš na A1 ali pa zamenjaš telefonsko številko...


Kaj pa če se jim kr tam nalimam že zjutraj, pa naj zrihtajo? A je to že kdo probal?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.01.2011
Prispevkov: 1464
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #135   Objavljeno 26.06.2017 15:01:14
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne bo šlo tako hitro,pomojem morajo oni to urejati z Applom in dejansko zadeva nekaj časa traja.
Sploh pa moraš govoriti z nekom višje(tehniki),ker v prodajalnah ti bo težko kdo kaj pomagal,če mene prašaš,lahko samo posredujejo zadevo naprejo tehnikom.

_________________
Apple Watch Ultra
iPhone 14 Pro
Macbook Pro 14 M1
Apple Airpods Pro
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.05.2009
Prispevkov: 203
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #136   Objavljeno 26.06.2017 16:49:12
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni so težavo uredili v dveh urah - sem na HoT, ki uporablja A1 omrežje in je očitno bolj odvisno od ažurnosti tehnikov, kot kaj drugega. Kot nov ponudnik se verjetno maksimalno trudijo, medtem ko A1 ali pa npr Telekom nima take sile in uredijo ko uredijo.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 28.06.2017
Prispevkov: 1
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #137   Objavljeno 28.06.2017 17:56:33
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sama imam enak problem. Dve leti mi je na 6ki vse delovalo normalno. Potem sem kupila 7ko in prestavila kartico in še vedno je vse delovalo normalno. Potem pa sem zaradi Spring breaka prestavila kartico nazaj v 6ko in od takrat mi nikjer več ne aktivira iMessage. Poskusila sem sestrino kartico in pri njej vse funkcionira normalno. Od takrat naprej mi tudi kljub vsem resetim ves čas kaže njeno telefonsko. Sem pisala na a1 in klicala in so nekaj reševali, vendar do danes še vedno niso nič zrihtali. Od tega pa je že dober mesec. -.-
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.01.2011
Prispevkov: 1464
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #138   Objavljeno 29.06.2017 12:29:48
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na vašem mestu bi še poskušal,sam sem jim pisal mail,na fb in še klical pa so zrihtali v roku parih dni.
Prav tako sem imel težavo prej,ko so bili simobil in sedaj ko so A1...

_________________
Apple Watch Ultra
iPhone 14 Pro
Macbook Pro 14 M1
Apple Airpods Pro
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 07.02.2018
Prispevkov: 5
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #139   Objavljeno 24.02.2018 13:47:10
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz sem naletel na tezave z iMessages/Facetime aktivacijo. Storitvi sem imel aktivirani ze cca 1 mesec, danes so se mi pa cudezno iMessagi nehali posiljati preko stevilke ampak jih lahko posiljam zgolj preko maila. Vse mozne stvari (vse zgoraj nastete in se vec) sem sprobal, aktivacijske kode pa nikakor ne dobim. Konstantno imam problem “waiting for activation”. Stevilko sem prnesel iz A1 na Telemach in kot sem ze rekel, do danes je vse delalo normalno. Seveda sem tudi klical na Telemach kjer so zadevo “preverili” in mi rekli da ni problem z njihove strani, da komercialnih sporocil nimam blokiranih in da se moram obrniti na servis... Kaj lahko sedaj nardim? Je kdo tu ki je imel predkratkim isto/podobno tezavo? Hvala za pomoc
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 25.06.2017
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #140   Objavljeno 24.02.2018 14:07:26
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MajJ je napisal/a:
Tudi jaz sem naletel na tezave z iMessages/Facetime aktivacijo. Storitvi sem imel aktivirani ze cca 1 mesec, danes so se mi pa cudezno iMessagi nehali posiljati preko stevilke ampak jih lahko posiljam zgolj preko maila. Vse mozne stvari (vse zgoraj nastete in se vec) sem sprobal, aktivacijske kode pa nikakor ne dobim. Konstantno imam problem “waiting for activation”. Stevilko sem prnesel iz A1 na Telemach in kot sem ze rekel, do danes je vse delalo normalno. Seveda sem tudi klical na Telemach kjer so zadevo “preverili” in mi rekli da ni problem z njihove strani, da komercialnih sporocil nimam blokiranih in da se moram obrniti na servis... Kaj lahko sedaj nardim? Je kdo tu ki je imel predkratkim isto/podobno tezavo? Hvala za pomoc



Če imaš na telefonu sigurno vse nastavitve urejene kot mora biti, je težava med povezavo A1 in Telemachom, ker ti aktivacija še vedno poteka preko A1 in oni potem posredujejo na telemach. Sem imel popolnoma enako težavo med tušmobilom in A1, pa sem toliko časa težil na A1, da so potem uredili. Tako da moraš samo klicart na telemach in težiti, bodo uredili.
« Poglej prejšnjo temo - iPhone težave - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani