Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 145, 146, 147 ... 150, 151, 152  Naslednja
iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.03.2017
Prispevkov: 23
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2901   Objavljeno 01.04.2017 12:10:55
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
eyikaaa je napisal/a:
Pozdravljeni.
Imame težavo na iPhone 6, in sicer glede slušalke. Odkar imam iOs 10, je nenormalno tiha. Zvok je tak, kot bi nekdo z mano govoril od nekje zelo daleč, kot da sem na zvočniku. glas na drugi strani se sliši, kot da ima sogovornik odmaknjen telefon od ust in je 5m stran od njega. Grozno je! Ko sem v trgovini, ali nekje kjer je bolj hrupno, ne slišim popolnoma nič.
Brala sem forume, da se to dogaja le pri iPhonih 6 in 6 PLUS, takoj ko so si inštalirali iOs 10!!!
Mi lahko kdo prosim pomaga, kaj naj naredim glede tega?? Je imel kdo podobne težave? Naj grem zamenjat slušalko in imam spet stroške z njim...?
Telefon še ni star 2 leti. Situacija je pa izjemno nerodna.
HVALA za odgovor!
Eva


Isto težavo imam jaz. Imam pa iphone 6 64gb. Pa nekak je vmes že popolnoma normalno začel delat, pol pa je spet ful se zmanjšala glasnost. Nevem kaj naj naredim...Preprosto čakam da začne normalno delat, ker moti me da je vmes začel super delat, pol pa spet bolj potiho itd. On no
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.07.2010
Prispevkov: 474
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2902   Objavljeno 04.04.2017 08:47:39
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Koga priporočate za menjavo baterije na iphone6?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.08.2009
Prispevkov: 138
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2903   Objavljeno 04.04.2017 09:05:37
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni.

Problem imam z prednjim zvočnikom (earspeaker) na iphone 6. Na telefonu sem zamenjal počen ekran z novim, kateri ima že vse komponente vgrajene (prednja kamera, speaker, proximity).
Z starega zaslona sem vzel samo home button, tako da dela tudi Touch ID.
Po menjavi vse dela ok, razen zvočnika ki pa že prej ni delal kot bi bilo treba.

Probal sem:
-Reset all settings
-Update na zadnji SW
-Reconnetal display in vse flex konektorje
-očistil headphone jack
-Testiral z Voice memo (posnetek se ne sliši na earspeakerju)

Je mogoče, da gre za kakšno napako na samem konektorju na matični plošči oz. kaj podobnega?

Še kakšna ideja ali sem brezveze zamenjal display Mad ?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2904   Objavljeno 04.04.2017 10:29:05
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
netboy je napisal/a:
Pozdravljeni.

Problem imam z prednjim zvočnikom (earspeaker) na iphone 6. Na telefonu sem zamenjal počen ekran z novim, kateri ima že vse komponente vgrajene (prednja kamera, speaker, proximity).
Z starega zaslona sem vzel samo home button, tako da dela tudi Touch ID.
Po menjavi vse dela ok, razen zvočnika ki pa že prej ni delal kot bi bilo treba.

Probal sem:
-Reset all settings
-Update na zadnji SW
-Reconnetal display in vse flex konektorje
-očistil headphone jack
-Testiral z Voice memo (posnetek se ne sliši na earspeakerju)

Je mogoče, da gre za kakšno napako na samem konektorju na matični plošči oz. kaj podobnega?

Še kakšna ideja ali sem brezveze zamenjal display Mad ?


Preveri če je natrgan flex kabel za kamero (zvočnik). Mogoče ne deluje zvočnik?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.08.2009
Prispevkov: 138
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2905   Objavljeno 04.04.2017 13:56:51
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
problem je predvsem, da sprednji zvočnik ne deluje na starem in novem display asembliju..zaradi tega me skrbi, da je kaj narobe z konektorjem na osnovni plošči...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2906   Objavljeno 05.04.2017 18:48:19
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes sem na servis (Emonagram) nesel svoj iPhone 6S, ki ima serijsko številko, ki ustreza Applovemu odpoklicu telefonov zaradi nenadnega izklopa telefona, ko je baterije še dovolj. To se mi je zgodilo nekajkrat, sicer pa rednih težav s tem nisem imel, sem pa vseeno odnesel telefon na menjavo baterije. Do sem vse lepo in prav, vendar me je zelo presenetilo, ko mi je zaposlena dejala, da bodo telefon poslali na Apple in naj bi dobil novega!? Surprised
Tukaj mi ni čisto nič jasno: kot vem, bi naj šlo za zamenjavo baterije, ne za menjavo celega telefona. Sem jo posebej vprašal glede tega, pa je potrdila, da bi naj dobil nov telefon, saj sem jo vprašal, če bi lahko med tem, ko bodo naročili baterijo, telefon uporabljal in ga prinesel nazaj, ko bodo dobili baterijo, pa mi je dejala, da to ne bo šlo, ker bodo cel telefon poslali na Apple. Kdo ve kaj več o tem? Exclamation Bom torej dobil nov telefon (verjetno refurbished, če že), ali bodo samo zamenjali baterijo na obstoječem telefonu? Confused Telefon je sicer izven garancije in je bil kupljen oktobra oz. novembra 2015.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2907   Objavljeno 05.04.2017 18:58:39
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa ti bodo kaj zaracunali? Meni so (sicer na Epl, ne na Emonagram) tudi ze kdaj menjali v okviru garancije, pa se nisem pritozeval. Smile Je pa potem "interno" garancija veljala od trenutka prevzema naprej se 1 leto (v Apple bazi pa so samo menjali serijsko, tako da je tam tekla garancija naprej od prve aktivacije originala). So mi pa zagotovili takrat, da v Sloveniji ni refurbished jabolk.

Moje vprasanje za vse (not related): Se mi samo zdi ali dejansko procenti pri bateriji padajo po principu toaletnega papirja (manj ko jih je, hitreje zmanjkujejo)? Npr. dlje traja od 100% do 80% kot pa od 40% do 20%.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.01.2009
Prispevkov: 555
Kraj: Škofja Loka
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2908   Objavljeno 09.04.2017 11:52:52
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri 9% se mi je danes ugasnil iPhone 6. Kake par mesecev nazaj sem sam menjal baterijo, ker sem imel s prejšno probleme z ugašanjem. Zdaj se mi telefon noče več prižgati nazaj konstantno se apple logo pojavlja in čez nekaj sekund izgine. Ko ga probam hard resetat mi sicer pokaže v itunesih opcijo za update ali pa restore in ko kliknem katero koli od opcij se nič ne zgodi. Verjetno je problem v bateriji?

Kakšni predlogi? Naj počakam nekaj časa, da se baterija dokončno sprazne in potem skušam ponovno vklopiti?

Je morda bolje, da ga pustim nekaj časa vklopljenega?


Edit: zdej dela ampak baterija ostane na 2%
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2909   Objavljeno 09.04.2017 21:20:44
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Probaj drugo baterijo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.01.2009
Prispevkov: 555
Kraj: Škofja Loka
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2910   Objavljeno 09.04.2017 21:24:59
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
Probaj drugo baterijo.
Nimam. Bom jutri nesel na servis. Odločam se med iDoktorjem in iPhone servis slovenija. Pravijo, da zamenjajo baterijo v roku parih ur.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2911   Objavljeno 10.04.2017 13:15:30
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
loler je napisal/a:
Zdaj se mi telefon noče več prižgati nazaj konstantno se apple logo pojavlja in čez nekaj sekund izgine. Ko ga probam hard resetat mi sicer pokaže v itunesih....


Lahko da imas telefon v bootloopu pa sploh ni baterija problem. Najbol bi bilo ce imas koga ki ima barerijo da vidita ce je sploh problem z baterijo. Si ze probal resitve k jih ata google najde za 6ko logo bootloop? .. to da ti itunes zazna telefon potem ga pa vn vrze in se ponavla druzga skor k bootloop ne more bit.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 12.04.2017
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2912   Objavljeno 12.04.2017 15:26:14
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še moja izkušnja z goljufivim EPL: poslal sem 6s+ v okviru stvarne napake zaradi slabega sprejema signala.
EPL je ponudil menjavo zaslona na moje stroške, ker ima steklo zaslona razpoko. Pri tem mi seveda nočejo garantirati, da bo menjava zaslona odpravila napako. Sam zaslon sicer dela brezhibno, kar je potrdila tudi delavka na Telekomu Slovenije, ki je telefon prevzela.
Še javim, kako bomo ukrepali. Vsekakor pa brez prijav na razne inštitucije ne bo šlo...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 10.04.2009
Prispevkov: 1463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2913   Objavljeno 12.04.2017 15:31:31
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Možiceljzberglo je napisal/a:
Še moja izkušnja z goljufivim EPL: poslal sem 6s+ v okviru stvarne napake zaradi slabega sprejema signala.
EPL je ponudil menjavo zaslona na moje stroške, ker ima steklo zaslona razpoko. Pri tem mi seveda nočejo garantirati, da bo menjava zaslona odpravila napako. Sam zaslon sicer dela brezhibno, kar je potrdila tudi delavka na Telekomu Slovenije, ki je telefon prevzela.
Še javim, kako bomo ukrepali. Vsekakor pa brez prijav na razne inštitucije ne bo šlo...


Stvarne napake slabega sprejema signala? Lahko kako to dokazes? Prijavil jih bos na podlagi...?

_________________
Sent from my iPod shuffle
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 12.04.2017
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2914   Objavljeno 12.04.2017 17:28:43
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Izdelek ne vsebuje oglaševanih lastnosti. Z njim namreč ni mogoče telefonirati, saj signal ves čas pada, klicabje je pa osnovna lastnost telefona.
Na podlagi česa? Na strani prodajalca je, da neobstoj napake potrdi. Servis zahteva 'doplačilo' da to napako bodisi potrdi bodisi zanika, kar je pa najmanj zavajanje. Ni mi bilo omenjeno, da bi se servis loteval napake, zaradi katere sem stvarno napako uveljavljal.
Zavedam se, da je moj odnos vezan ključno na prodajalca. Tako se bom v prvi vrsti ukvarjal s prodajalcem, vendar servis zaradi takega norčevanja ne bo ušel.
Postscript V najhujšem primeru gre za goljufijo to je kaznivo dejanje.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2915   Objavljeno 12.04.2017 18:23:36
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Norčevanja? Pa ne moreš uveljavljati stvarne napake na telefonu, ki si ga TI poškodoval. Stvarna napaka je napaka, ki je bila prisotna že ob nakupu, ali pa je posledica neke skrite napake, ki je bila tudi že prisotna ob nakupu. Ti pa imaš telefon poškodovan... kar pomeni, da ti je najmanj enkrat padel po tleh. Torej ti lahko za kakršnokoli najdeno napako v telefonu rečejo, da ni bila prisotna ob nakupu.

Sicer ti privoščim ugodno rešitev problema... ampak tukaj pa res ne moreš stresati svoje jeze na prodajalca ali serviserja.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2916   Objavljeno 12.04.2017 18:44:02
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Možiceljzberglo:

Če prav razumem, imaš počen zaslon? Verjetno se je ob padcu poškdovala še antena, kak konektor ali kaj podobnega. Se zgodi. Ampak ni pa to stvarna napaka.

Je pa res, da se o tem ne bi pogovarjali, če bi imeli pravi Apple Store v Sloveniji. Imel bi AppleCare+ in bi plačal 100 EUR ter dobil nov telefon. End of story.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 12.04.2017
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2917   Objavljeno 13.04.2017 21:35:10
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Seveda je stvarna napaka, ker se je sama napaka kazala že ob nakupu.
Kakršnakoli razlaga, da se je antena poškodovala, je v veliki meri nesmisemna. Iphone)(tiste izven garancije) sem prevečkrat razstavljal in vem, da sama konstrukcija telefona take poškodbe onemogoča, dokler se ne izvede bending.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2918   Objavljeno 13.04.2017 21:50:51
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sedaj sem dobil iz servisa (Emonagram) iPhone 6S z zamenjano baterijo, novega telefona pa nisem dobil. Vseeno sem zadovoljen, ker je sedaj telefon lepo osvežen in tudi napak iz naslova baterije naj ne bi bilo več, kar mi je še vedno nenavadno je le to, da je zaposlena, ki je telefon sprejela v popravilo rekla, da ga bodo poslali v ZDA in naj bi dobil nov telefon, pa se to ni zgodilo. Sicer mi je bila ta informacija povsem nova, ker sem do sedaj vedno izvedel le, da baterijo zamenjajo, ne pa cel telefon, ampak pripisujem to nevednosti zaposlene, kar pa vseeno ne bi smela obljubljati. Exclamation Res pa, da je bila danes tam druga oseba in je niti nisem spraševal glede tega. Kar me pa moti je, da je telefon kljub temu bil na servisu en teden, kar je nenavadno za zamenjavo baterije. To je običajno narejeno v enem dnevu, in ko sem že ob predaji telefona predlagal, da bi imel telefon pri sebi do dneva denajsnek zamenjave, mi je takrat zaposlena dejala, da to ne bo šlo, češ, da bodo telefon poslali v ZDA, kar se je izkazalo za napačno informacijo oz. "bučke" po domače. Zakaj mi je to rekla ne vem, razlagam si, da zato, ker ni vedela točno, kako gre, ampak vseeno mi ni preveč všeč, da dajejo zavajajoče informacije. Čeprav sem z izkušnjo v osnovi zadovoljen, vseeno ostaja mešan občutek glede vsega tega. Mad

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2919   Objavljeno 14.04.2017 05:45:48
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Možiceljzberglo je napisal/a:
Seveda je stvarna napaka, ker se je sama napaka kazala že ob nakupu.
Kakršnakoli razlaga, da se je antena poškodovala, je v veliki meri nesmisemna. Iphone)(tiste izven garancije) sem prevečkrat razstavljal in vem, da sama konstrukcija telefona take poškodbe onemogoča, dokler se ne izvede bending.


Zakaj potem nisi reklamiral ze ob nakupu, ko je bil zaslon se cel...? Sedaj je tezko dokazati, da je napaka ze bila prej, preden si ti razbil zaslon...

Meni to bolj izgleda na to, da bi imel rad nov telefon, ker imas razbit ali pocen zaslon... in isces kaksno tako napako, ki bi mogoce sla skozi... Sorry... taksno je moje razmisljanje... Wink ... pa verjetno nisem edini Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2920   Objavljeno 14.04.2017 05:52:33
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nisi edini.


Tudi jaz imam zelo slabe izkušnje z EPL servisom, ampak tole je res fishy. In spet, če bi imeli pravi Apple Store in ne nekih kvazi-apple-prodajalcev, potem te debate sploh ne bi bilo.

Primer: Na starem Macbook polnilcu se mi je polomil navijalnik za kabel. Dosti očitna dizajnerska napaka. Grem v EPL, se mi samo smejijo, kupi nov polnilec miško.
Grem v Apple Store Zurich. Si ogleda polnilec, ki je bil sicer brezhiben, kabel kot nov. Reče, naj počakam par minut. Pride nazaj z novim polnilcem, se mi opraviči za težave (totalno nepotrebno sicer) in mi zaželi lep dan.

Sedaj je USB-C in teh težav ni več.

Da sploh ne omenjam njihovega natega s podaljšano garancijo, ki v drobnem tisku ne krije najpogostejših težav z napravami (baterija npr.). Kao AppleCare, ampak ne čisto.
« Poglej prejšnjo temo - iPhone težave - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 145, 146, 147 ... 150, 151, 152  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani