Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 146, 147, 148 ... 150, 151, 152  Naslednja
iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2921   Objavljeno 14.04.2017 06:33:19
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, Apple Store v Sloveniji pogrešam tudi sam. Idealno bi bilo, če bi imel Apple na svoji spletni strani možnost nakupa naprav kar preko spletne strani, tako, kot je to v Avstriji, Italiji, Nemčiji itd. Naprave bi kupil neposredno na spletni strani Apple in bi ti lepo poslali na dom ali pa bi kje dvignil osebno. Saj lahko kupiš v Avtriji, ni problema, ampak spet so to dodatna pota in druge komplikacije z dostavo itd. Exclamation Ne vem, če je CELA Slovenija spet tako majhen trg za Apple, da se jim ne bi "splačalo" odpreti spletne trgovine še za Slovenijo in imeti morda vseeno centralno skladišče v Avstriji ali Italiji. Ne bodo rekli, da v Sloveniji prodajo 5 Watch in nekaj iMacov ter Macbookov.... Confused

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2922   Objavljeno 14.04.2017 13:02:54
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Sedaj sem dobil iz servisa (Emonagram) iPhone 6S z zamenjano baterijo, novega telefona pa nisem dobil. Vseeno sem zadovoljen, ker je sedaj telefon lepo osvežen in tudi napak iz naslova baterije naj ne bi bilo več, kar mi je še vedno nenavadno je le to, da je zaposlena, ki je telefon sprejela v popravilo rekla, da ga bodo poslali v ZDA in naj bi dobil nov telefon, pa se to ni zgodilo. Sicer mi je bila ta informacija povsem nova, ker sem do sedaj vedno izvedel le, da baterijo zamenjajo, ne pa cel telefon, ampak pripisujem to nevednosti zaposlene, kar pa vseeno ne bi smela obljubljati. Exclamation Res pa, da je bila danes tam druga oseba in je niti nisem spraševal glede tega. Kar me pa moti je, da je telefon kljub temu bil na servisu en teden, kar je nenavadno za zamenjavo baterije. To je običajno narejeno v enem dnevu, in ko sem že ob predaji telefona predlagal, da bi imel telefon pri sebi do dneva denajsnek zamenjave, mi je takrat zaposlena dejala, da to ne bo šlo, češ, da bodo telefon poslali v ZDA, kar se je izkazalo za napačno informacijo oz. "bučke" po domače. Zakaj mi je to rekla ne vem, razlagam si, da zato, ker ni vedela točno, kako gre, ampak vseeno mi ni preveč všeč, da dajejo zavajajoče informacije. Čeprav sem z izkušnjo v osnovi zadovoljen, vseeno ostaja mešan občutek glede vsega tega. Mad


Haha v ZDA ta je pa dobra.. Telefoni se ne pošiljajo v ZDA, ampak se baterije menjajo kar v Sloveniji..
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2923   Objavljeno 14.04.2017 13:04:50
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Ja, Apple Store v Sloveniji pogrešam tudi sam. Idealno bi bilo, če bi imel Apple na svoji spletni strani možnost nakupa naprav kar preko spletne strani, tako, kot je to v Avstriji, Italiji, Nemčiji itd. Naprave bi kupil neposredno na spletni strani Apple in bi ti lepo poslali na dom ali pa bi kje dvignil osebno. Saj lahko kupiš v Avtriji, ni problema, ampak spet so to dodatna pota in druge komplikacije z dostavo itd. Exclamation Ne vem, če je CELA Slovenija spet tako majhen trg za Apple, da se jim ne bi "splačalo" odpreti spletne trgovine še za Slovenijo in imeti morda vseeno centralno skladišče v Avstriji ali Italiji. Ne bodo rekli, da v Sloveniji prodajo 5 Watch in nekaj iMacov ter Macbookov.... Confused


https://www.epl.si/kategorije/mac.html

http://www.istyle.eu/si/mac.html

Spletni nakup je tudi v Sloveniji mogoč... Sicer ne direkt od Appla ampak je mogoče...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2924   Objavljeno 14.04.2017 16:20:30
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
https://www.epl.si/kategorije/mac.html

http://www.istyle.eu/si/mac.html

Spletni nakup je tudi v Sloveniji mogoč... Sicer ne direkt od Appla ampak je mogoče...

To vem, ampak pri iStyle je problem, ker nimajo BTO konfiguracij, ampak samo osnovne, je pa verjetno možno naročiti po naročilu.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 12.04.2017
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2925   Objavljeno 18.04.2017 17:13:35
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Zakaj potem nisi reklamiral ze ob nakupu, ko je bil zaslon se cel...? Sedaj je tezko dokazati, da je napaka ze bila prej, preden si ti razbil zaslon...

Meni to bolj izgleda na to, da bi imel rad nov telefon, ker imas razbit ali pocen zaslon... in isces kaksno tako napako, ki bi mogoce sla skozi... Sorry... taksno je moje razmisljanje... Wink ... pa verjetno nisem edini Wink

Ker takrat telefona niso hoteli sprejeti, ker kao napak ni bilo. Posodobil se je iOS, menjala kartica SIM operaterja itd, napaka se ni odpravila. Vmes je prišlo do nesreče.
Kar se tebi zdi, je sicer nepomembno, saj namiguješ napak. Kar želim in to sem se tudi izjasnil, da servis ugotovi, kje tiči napaka - zgolj to in nič drugega. Če je napaka antena in je zato kriv padec, tudi prav. Bom pa v lastni režiji uredil popravilo. Nikakor pa ni sprejemljivo, da servis zahteva 180EUR za menjavo ekrana brez zagotovila, da bo ta menjava popravilo manjko signala. Ker če dam toliko denarja in napaka ne bo odpravljena, servis bo pa vseeno še trdil, da napaka ostaja, potem je res bolje, da ta denar namenim brezdomcu ali nekomu, ki ga nujno potrebuje za preživetje.

Glede dokazovanja: Na njih je, da dokazujejo, da naprava NIMA napake in ne na meni.

Še enkrat: Ni problema dati 180 eur za menjavo, če bo to napako odpravilo. Ni problema doplačati še več, če bo to potrebno za menjavo napake. Nikakor pa ni potrebno, da 180 eur namenim za nov zaslon, če mi ne povedo, kje tiči problem glede signala .
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2926   Objavljeno 19.04.2017 08:46:20
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čakaj, kolikor jaz tebe razumem, bi ti v osnovni ceni menjave stekla rad še DODATNO popravilo oziroma garancijo, da ti bodo popravili še ostalo, kar naj bi bilo narobe??

Drugače glede dokazovanja neobstoja oziroma obstoja napake pa je tako: res je, kar ti praviš, dokazovanje neobstoja napake je na prodajalcu ( prvih 6 mesecev ), ampak to ne pomeni, da si ti zmišljuješ, kakšna vsa dokazila ti morajo priskrbet.. prodajalcu je dovolj, da dobi ustrezno strokovno mnenje servisa, ki je napisan v garancijskem listu! Če oni izjavijo, da napake ni, potem le-ta uradno ne obstaja.. Seveda greš lahko na inšpekcijo, ampak boš dobil pisni odgovor, da očitno obstaja med tabo in prodajalcem spor, ki ga inšpektor ne bo reševal namesto tebe, ampak te bo napotil na ustrezne institucije ( sodišče ) .. Tam pa se ponavadi potem to najprej poskuša reševati z mediacijo oz dogovorom, če se ne da, pridejo na vrsto sodni izvedenci..
Ti pa povem, da boš izjemno težko karkoli dokazoval zdaj, ko imaš na aparatu očitno poškodbo.. Jp, raje denar brezdomcem Cool
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.06.2012
Prispevkov: 116
Kraj: Liboje
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2927   Objavljeno 19.04.2017 09:36:51
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

Imam sledečo težavo. Ko hočem slikat ali prižgat flash (za lučko), ne deluje. Ko želim slikat, mi napiše, da se mora telefon ohladit, preden želim uporabit flash. Telefon je hladen, ugasnjen je bil preko noči, naredila sem popolni format in ga vspostavila brez restora, se pravi na čiste začetne nastavitve, pa vseeno piše isto. Vseeno je, ali je baterija na 50% ali pa polna.

Se pa vse to dogaja od takrat, ko sem ga nesla na iDoktor, da so mi "fiksirali" zgornji del ekrana (ker je odstopil) in menjali okvirček (to so predlagali sami).

Kakšna ideja, kaj bi lahko bilo narobe, in kakšen bi bil strošek popravila?

Gre pa za iPhone 5S.

_________________
Lp
Rosvita Ramšak

 iPhone SE 128GB (2020)
 iPad 3 32GB Black
 iPad Air (3rd generation) 256GB
 iMac 27' late 2013
 Mac mini M2 PRO
Lenovo T520
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2928   Objavljeno 19.04.2017 10:02:44
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najbolje, da se obrneš na iDoctor. Wink

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2929   Objavljeno 19.04.2017 11:34:56
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
IMHO bi bilo res najboljše, da se obrneš na tistega, ki je opravljal servis na telefonu.. Razen, če ni od servisiranja preteklo že cel kup dni
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.06.2012
Prispevkov: 116
Kraj: Liboje
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2930   Objavljeno 19.04.2017 20:33:55
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hvala obema. bom jutri nesla.
tomazpog... 20 dni je od servisa. bi nesla že prej, pa smo bili na dopustu. sem jih že tudi klicala in jutri dostavim tja.

_________________
Lp
Rosvita Ramšak

 iPhone SE 128GB (2020)
 iPad 3 32GB Black
 iPad Air (3rd generation) 256GB
 iMac 27' late 2013
 Mac mini M2 PRO
Lenovo T520
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.06.2012
Prispevkov: 116
Kraj: Liboje
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2931   Objavljeno 20.04.2017 21:52:45
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sem nesla in so rekli, da je bil samo kabel odklopljen. so popravili in ga že imam...

_________________
Lp
Rosvita Ramšak

 iPhone SE 128GB (2020)
 iPad 3 32GB Black
 iPad Air (3rd generation) 256GB
 iMac 27' late 2013
 Mac mini M2 PRO
Lenovo T520
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.01.2017
Prispevkov: 44
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2932   Objavljeno 20.05.2017 07:08:25
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,pojavil se mi je problem na mojem 6 plusu in sicer: vceraj zvecer predenj sem sel spat sem ga priklopil na polnilec,telefon je ponoci enkrat ugasnil in se ni hotel vec prizgati dokler nisem pritisnil home button in gumb za vklop skupaj,niti budilka ni delovala (zamudil v sluzbo seveda), mogoce kdo ve v cem je problem. Zdaj deluje normalno 🤔

_________________
Best regards
Robert von Schumann
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.02.2012
Prispevkov: 38
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2933   Objavljeno 22.05.2017 16:21:53
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,
Na ebayu gledam motherboarde za i6...cene so od 4€ do 250€? Ve mogoce kdo kaksna je razlika, razn tega da so drazje iz Tajske, cenejse pa iz Kitajske?

Hvala,

Lp

_________________
AGAINST MODERN FOOTBALL ! ! !
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2012
Prispevkov: 945
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2934   Objavljeno 22.05.2017 16:24:45
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mogoče so eni novi, drugi pa iz refurbished, oz. "refurbished" telefonov, lahko se zgodi, da boš mel v kitajščini, ko boš prvič prižgal in boš potem restore delal.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.02.2012
Prispevkov: 38
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2935   Objavljeno 22.05.2017 16:29:05
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne so usi novi, sm mal precekeru. Vseeno z menjavo nebom resil problema z icloud lockom.

_________________
AGAINST MODERN FOOTBALL ! ! !
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2936   Objavljeno 22.05.2017 18:43:53
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
3cavalli3 je napisal/a:
Ne so usi novi, sm mal precekeru. Vseeno z menjavo nebom resil problema z icloud lockom.


Nand flash, baseband proc , baseband memory, sep(oz. touchID) je z glavnmu procem pa zihr se najde še kšn čip k je "zapečen" v proizvodn..

Če menaš celo plato pomoje ti samo TouchID nebo delu, tega ti pa lahko na uradnih servisih popravjo samo bojo vrjetn hotl da ti cev nov home button zamenajo kar pa tud nebo spet pocen.

how i made my iPhone
https://www.youtube.com/watch?v=leFuF-zoVzA&t=1243s

tko da če je on, lahko tudi ti =)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.11.2009
Prispevkov: 173
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2937   Objavljeno 23.05.2017 10:47:44
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eno vprašanje:
Kolegici je Iphone 6 padel v vodo. Kljub trudu telefon ne dela več.
1. A se splača stvar popravljat? Kakšna je cena
2. A obstajajo na trgu kupci, ki bi jih Iphone6, ki je padel v vodo in ne dela zanimal? Tudi kakšna bi bila neka cena..

Hvala
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2938   Objavljeno 23.05.2017 10:54:20
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ti dam jaz kontra vprašanje:

moj megane ne dela več, je začel cukat in ugasnil...
Kaj praviš, se splača popravljat in kolk bi to koštalo?
A obstaja kak kupec in kolk bi dobil za avto ?

Poskusi najprej odgovorit na moja vprašanja, potem poglej svoj sestavek.. Precej podobno, kajne.. mogooooče manjka ohohoho imformacij za kakršenkoli pameten odgovor..

Drugače pa moj odgovor na tvoja vprašanja:
-ne vem, nisi niti napisal točnega modela, niti barve, razen iPhone6
-nimam kristalne krogle..
-če obstaja trg za tak telefon, boš izvedel, KO ga boš na trg dal in počakal na odziv..
-če ti ne znaš določit cene telefonu, ko ga vidiš in veš, kakšna je ohranjenost, kater točno model je... Še enkrat, nimamo kristalne krogle Very Happy

Lahko pa ga neseš na servis, kjer ti bodo precej točno povedali, kaj je narobe in kaj lahko z njim storiš.. Morda ti ga celo "vzamejo v račun " Wink
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 30.05.2017
Prispevkov: 1
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2939   Objavljeno 30.05.2017 16:49:13
po vžigu 5 sekund apple logo in potem se ugasne
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo vsem skupaj.
Prvo bi se rad zahvalil vsem, ki so posvetili nekaj svojega časa, da bi prebrali kakšen problem imam.
Nekaj časa se že ukvarjam z menjanjem LCD-jev na iphonih, sedaj sem se pa lotil še menjave samega stekla. Ko sem prilepil steklo na iphone 6, sem nastavil malo preveč lepila, ampak sem mislil da ni hudega.
LCD sem namestil na iphone in je prvi dan delal normalno. Naslednji dan (predvidevam da je problem nastal ko se je lepilo dokončno posušilo) telefon ni deloval, in ko sem ga probal užgat se je samo pokazal APPLE logo za nekaj sekund in je potem slika izginila in je bilo use črno. Vedno ko ga znova vžgem se pokaže samo apple logo in nato je slika črna.
Ali mogoče ve kaj bi lahko to bilo?
Za vse odgovore bom zelo hvaležen.

Lep preostanek dneva,
A.

_________________
pomagaj in pomagal ti bom
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 656
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2940   Objavljeno 11.06.2017 19:47:19
Re: iPhone 6, 6 Plus (težave take in drugačne)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali se da zamenjat zvočnik na 6ki ter koliko stane to? Namreč punci je začel nagajati aparat, in ko sem štelal volume gor in dol, je stalno kazalo headphone volume. Reset ni pomagal. Natocpa je naenkrat začelo delati normalno, vendar se zvočnik komaj kaj sliši.
« Poglej prejšnjo temo - iPhone težave - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 146, 147, 148 ... 150, 151, 152  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani