Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Novi iPad Air 2
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.02.2008
Prispevkov: 1028
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 31.10.2014 09:13:06
Re: Novi iPad Air 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Zal nimajo... jaz ga tudi cakam... Sad ... Tudi drugje jih se ni... ponekod pri sosedih so zaceli "kapljati" 16GB modeli ...


Aha. Ne, 16 je premal Smile 128 mora bit Smile

_________________
KdoVe.si
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 31.10.2014 11:29:46
Re: Novi iPad Air 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz cakam na iPad Air 2 LTE 64GB... Sedaj sem imel iPad mini LTE 32GB... Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 31.10.2014 11:30:38
Re: Novi iPad Air 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
markulos2013 je napisal/a:
V minchnu imajo vse modele na zalogi...


Si preprican? Ker kolega je bil gor in LTE imajo samo 16GB varianto... Tudi ostalih variant ni vseh ...

Ce pa imas veze v Apple Store München (kar ocitno imas, glede na to, da je vsak tvoj drugi post o tem Exclamation Rolling Eyes ), pa mi enega zrihtaj Rolling Eyes Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.07.2013
Prispevkov: 1337
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 31.10.2014 11:36:22
Re: Novi iPad Air 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Si preprican? Ker kolega je bil gor in LTE imajo samo 16GB varianto... Tudi ostalih variant ni vseh ...

Ce pa imas veze v Apple Store München (kar ocitno imas, glede na to, da je vsak tvoj drugi post o tem Exclamation Rolling Eyes ), pa mi enega zrihtaj Rolling Eyes Wink

V sredo sem si ga nabavu LTE 128GB space gray... Danes sem pa ze na poti nazaj.

_________________
Lep pozdrav, Mark
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.09.2013
Prispevkov: 795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 31.10.2014 11:39:45
Re: Novi iPad Air 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ou, folk, od kje vam toliko denarja za tele štose (vsako leto nov iphone, ipad,...)? Rolling Eyes

_________________
MacbookPro (early 2011): dual-core i5 2.3gzh, 8GB ram, 320GB HDD
iPhone 6s+, 64 GB, iOS 10

Own (history):
iPhone 4s, 32 GB, iOS 6.1.1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.01.2012
Prispevkov: 269
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 31.10.2014 11:44:03
Re: Novi iPad Air 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekateri delajo za avte, drugi za japke, ... Idea
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 31.10.2014 11:47:14
Re: Novi iPad Air 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
markulos2013 je napisal/a:
V sredo sem si ga nabavu LTE 128GB space gray... Danes sem pa ze na poti nazaj.


Kolega je bil v ponedeljek ali torek v Apple Store Rosenstrasse ... pa so od LTE modelov imeli samo 16GB... Ce bi ga imeli, bi ga tudi jaz ze imel Smile ... Tako da ocitno si imel sreco, da si ga dobil...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.07.2013
Prispevkov: 1337
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 31.10.2014 12:05:25
Re: Novi iPad Air 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Kolega je bil v ponedeljek ali torek v Apple Store Rosenstrasse ... pa so od LTE modelov imeli samo 16GB... Ce bi ga imeli, bi ga tudi jaz ze imel Smile ... Tako da ocitno si imel sreco, da si ga dobil...

Nvm v sredo so jih dajali iz skladisca direkt...

_________________
Lep pozdrav, Mark
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 02.11.2014 09:55:42
Re: Novi iPad Air 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Glede cen res ne razumem, ali Apcom (oz. kdor pac doloca te cene) res ne razume, da smo v EU... in da ni vec svercanja cez mejo... Ker razlika v ceni ni tako zanemarljiva... Sad ...

Cene pri nas (i-store.si):

iPad Air 2 16GB WiFi (bel, črn, zlat) 519,00 €
iPad Air 2 64GB WiFi (bel, črn, zlat) 629,00 €
iPad Air 2 128GB WiFi (bel, črn. zlat) 729,00 €
iPad Air 2 16GB Cellular (bel, črn, zlat) 649,00 €
iPad Air 2 64GB Cellular (bel, črn, zlat) 749,00 €
iPad Air 2 128GB Cellular (bel, črn, zlat) 849,00 €

Cene v Avstriji (online store ... so pa enake cene tudi pri drugih trgovcih - recimo Saturn, Mediamarkt,...):

iPad Air 2 16GB WiFi (bel, črn, zlat) 489,00 €
iPad Air 2 64GB WiFi (bel, črn, zlat) 589,00 €
iPad Air 2 128GB WiFi (bel, črn. zlat) 689,00 €
iPad Air 2 16GB Cellular (bel, črn, zlat) 609,00 €
iPad Air 2 64GB Cellular (bel, črn, zlat) 709,00 €
iPad Air 2 128GB Cellular (bel, črn, zlat) 809,00 €

Ko bo recimo na voljo pri electronic4you.si, bo s postnino vred se vedno cenejsi kot pri nas (postnina za SLO je 8,99€)...


Electronic4u.si jih ima ze v ponudbi.. .le na zalogi se niso... So pa tako kot sem ze predvideval, cene s postnino iz Avstrije v Slovenijo nizje kot pri nasih prodajalcih ...

http://goo.gl/ydrJGC

iPad Air 2 16GB WiFi (bel, črn, zlat) 489,00 € + 8,99 € = 497,99 €
iPad Air 2 64GB WiFi (bel, črn, zlat) 589,00 € + 8,99 € = 597,99 €
iPad Air 2 128GB WiFi (bel, črn. zlat) 689,00 € + 8,99 € = 697,99 €
iPad Air 2 16GB Cellular (bel, črn, zlat) 609,00 € + 8,99 € = 617,99 €
iPad Air 2 64GB Cellular (bel, črn, zlat) 709,00 € + 8,99 € = 717,99 €
iPad Air 2 128GB Cellular (bel, črn, zlat) 809,00 € + 8,99 € = 817,99 €




iStyle ima pri nekaterih modelih kot kaze malce (ampak res samo par centov Rolling Eyes ) nizje cene kot i-Store ...

http://www.istyle.eu/si/ipad-air-2.html

iPad Air 2 16GB WiFi (bel, črn, zlat) 519,00 €
iPad Air 2 64GB WiFi (bel, črn, zlat) 625,01 €
iPad Air 2 128GB WiFi (bel, črn. zlat) 729,00 €
iPad Air 2 16GB Cellular (bel, črn, zlat) 645,00 €
iPad Air 2 64GB Cellular (bel, črn, zlat) 748,99 €
iPad Air 2 128GB Cellular (bel, črn, zlat) 849,00 €

EPL pa tudi podobne cene

http://www.epl.si/cenik/?id=105

iPad Air 2 16GB WiFi (bel, črn, zlat) 519,00 €
iPad Air 2 64GB WiFi (bel, črn, zlat) 625,00 €
iPad Air 2 128GB WiFi (bel, črn. zlat) 729,00 €
iPad Air 2 16GB Cellular (bel, črn, zlat) 645,00 €
iPad Air 2 64GB Cellular (bel, črn, zlat) 749,00 €
iPad Air 2 128GB Cellular (bel, črn, zlat) 849,00 €


i-Store.si:


EPL:


i-Style:


Kdo jih bo prvi imel na zalogi? Pri i-Store pise, da bodo v torek, 4.11. na zalogi ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 02.11.2014 10:53:04
Re: Novi iPad Air 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Glede cen res ne razumem, ali Apcom (oz. kdor pac doloca te cene) res ne razume, da smo v EU... in da ni vec svercanja cez mejo... Ker razlika v ceni ni tako zanemarljiva... Sad ...

Apple določi priporočeno ceno za vsako državo. Razlika ni zanemarljiva, ampak vedno vsi pogledamo le končno cifro, vsebina je pa kar kompleksna.

Npr. DDV je lahko v državah le v evropi celo 9% razlike, prav tako je DDV razlika ali je gledana cena v ZDA brez davkov in ostale z davki. Potem pa pri teh napravah v naši državi stane še SAZAS oz. zavod IPF, prispevki za odpadno elektroniko, odpadno embalažo... verjetno se še kaj najde pa ne vem in ne poznam. Nenazadnje pa ta vmesna roka, ki jo omenjaš zagotovo največ stane Mad
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 02.11.2014 11:13:40
Re: Novi iPad Air 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No. 1 je napisal/a:
Apple določi priporočeno ceno za vsako državo. Razlika ni zanemarljiva, ampak vedno vsi pogledamo le končno cifro, vsebina je pa kar kompleksna.

Npr. DDV je lahko v državah le v evropi celo 9% razlike, prav tako je DDV razlika ali je gledana cena v ZDA brez davkov in ostale z davki. Potem pa pri teh napravah v naši državi stane še SAZAS oz. zavod IPF, prispevki za odpadno elektroniko, odpadno embalažo... verjetno se še kaj najde pa ne vem in ne poznam. Nenazadnje pa ta vmesna roka, ki jo omenjaš zagotovo največ stane Mad


Razlika v DDV pri teh drzavah, ki sem jih primerjal (DE = 19%, A = 20%, IT = 21%, SLO = 22%,..) je minimalna ... In SAZAS oz. kakrsenkoli zavod je verjetno svoj piskrcek pristavil tudi ze lani in predlani (ceprav mi ni jasno,, ko razlike v cenah niso bile tako velike... oz. so bile izenacene s cenami v Avstriji in Nemciji ... Ostali prispevki za odpano elektroniko in kaj jaz vem kaj se vse, pa sem preprican, da so tudi drugje prisotni ...

Ocitno se vedno prevlada balkanska logika pri oblikovanju cen... Ni vazno koli se proda... vazno je, da je marza dovolj visoka... Ce se bo pa zaradi manj prodalo, pa izgleda niti ni pomembno ... Smile ... Jaz zase vem, da me niti malo ni sram, da ne bom podpiral slovenskega gospodarstva in zadevo kupil cez mejo, sploh ce bo tam ceneje in ce bo tam zeljena zadeva lazje dobavljiva ... Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 02.11.2014 11:47:24
Re: Novi iPad Air 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Razlika v DDV pri teh drzavah, ki sem jih primerjal (DE = 19%, A = 20%, IT = 21%, SLO = 22%,..) je minimalna ... In SAZAS oz. kakrsenkoli zavod je verjetno svoj piskrcek pristavil tudi ze lani in predlani (ceprav mi ni jasno,, ko razlike v cenah niso bile tako velike... oz. so bile izenacene s cenami v Avstriji in Nemciji ... Ostali prispevki za odpano elektroniko in kaj jaz vem kaj se vse, pa sem preprican, da so tudi drugje prisotni ...

Ocitno se vedno prevlada balkanska logika pri oblikovanju cen... Ni vazno koli se proda... vazno je, da je marza dovolj visoka... Ce se bo pa zaradi manj prodalo, pa izgleda niti ni pomembno ... Smile ... Jaz zase vem, da me niti malo ni sram, da ne bom podpiral slovenskega gospodarstva in zadevo kupil cez mejo, sploh ce bo tam ceneje in ce bo tam zeljena zadeva lazje dobavljiva ... Smile


Minimalna je tudi v absolutnem znesku če se tako izražaš, ampak hiter izračun ti pkaže, da je ta "minimalna" razlika 3% pri najcenejšem iPad-u 15€, pri najdražjem pa 25€. Razlike se tebi samo zdi, da niso bile tako velike, ampak ko je bil v nemčiji 479 je bil v slo 509, sedaj je v nemčiji 489 v slo je 519... tako da če gledaš procentualno se je celo razlika zmanjšala Wink

Marža in končna cena pa v tej relaciji nista v nobeni povezavi, še manj pa premosorazmerni, logično pa je da če isto stvar dobiš ceneje jo kupiš ceneje. Na žalost pa to vrlim EU veljakom ni jasno, da ne moreš imeti enotnega tržišča z različnimi davčnimi stopnjami oz. ga lahko imaš na škodo manjših, ki pa imajo višje davčne stopnje. Zakaj pa misliš, da gre nemcem fino? Precej pomemben razlog je 3 mio turkov, ki kupijo vse v nemčji, par mio poljakov, nekaj tisoč slovencev... pa da jih ne naštevam od preostalih 210mio evropejcev jih kar nekaj podpira nemško gospodarstvo in vzdržuje 19% DDV, ampak to je že zlo off topic.

Vsekakor maš point, ampak si malo premalo naračunal, pa kako reč posplošil... ampak še vedno je 30€ razlike/kom za končnega kupca. Cool
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 02.11.2014 15:50:41
Re: Novi iPad Air 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko sem kupoval iPad mini pred dvemi leti... je bila cena pri nas enaka kot v Apple Store DE ali AT ... In tudi polna cena iPhone-a brez aneksa je bila takrat pri Si.mobilu enaka kot v AT ali DE ...

In recimo na Irskem je DDV 23% pa je ceneje kot pri nas (cena za recimo iPad Air 2 64GB WiFi LTE je v Nemciji 709€ (stopnja davka 19%), v Avstriji isto 709€ (davcna stopnja 21%), na Irskem 729€ (davcna stopnja 23%), v Spaniji 709€ (davcna stopnja 21%), ...)

Kakorkoli... Glede na to, da smo majhen trg in je blizina ter moznost nakupa za manj denarja cez severno mejo (celo online nakup iz Avstrije je cenejsi) bi bilo mogoce bolje, da se ceno formira tako, da razlika ne bi bila tako velika... Ze BigBang ima na spletni strani bolj normalno ceno .. za to, kar jaz iscem, je 20€ ceneje ... torej 729€ ... Wink ... Sicer zaenkrat ni zaloge... in me prav zanima, ce bodo tako ceno obdrzali tudi, ko bodo dobavljivi Smile

Saj to mi je jasno, da prodajalci niso krivi... ampak je verjetno distributer (APCOM ??? ) tisti, ki doloca maloprodajno ceno...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.06.2011
Prispevkov: 151
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 02.11.2014 16:12:04
Re: Novi iPad Air 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vedno, ko nekdo povpraša po nerazumnih cenah potem nekdo uleti z davki. Samo izgovori na nekaj drugega. Je pa to strel v nogo, saj je spletno naročanje rešitev vseh težav in še za kosilo ti ostane.

offtopic: tudi v ZDA imajo enoten trg pa je ta od države do države drugače obdavčen. Razumel bi, da bi bila izhodiščna cena: 450 evrov + davek od države do države, vendar temu ni tako, saj je marsikje, kjer je stopnja DDV enaka ali celo višja roba Appla cenejša, kot v Sloveniji.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 03.11.2014 19:37:23
Re: Novi iPad Air 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je Applov Smart Cover za iPad Air kompatibilen z iPad Air 2? Smart Case verjetno ni, glede na to, da je novi iPad tanjši.
Edit.: sem se spomno, da ma Apple na svoji trgovini kompatibilnost napisano in ja, Smart Cover je kompatibilen, Smart Case pa ni.
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 03.11.2014 20:50:11
Re: Novi iPad Air 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Počasi se bojo naši trgovci lahko zahvalili za zapiranje trgovin SAZASu oz. zavodu IPF, prispevkom za odpadno elektroniko, odpadno embalažo, davku na produkte narejene iz aluminija, davku na touchID senzor itd.

Samo še malo znižajo poštnino iz .de in .at in se bo že nakup usb ključa 8gb splačal. Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 03.11.2014 21:33:07
Re: Novi iPad Air 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Počasi se bojo naši trgovci lahko zahvalili za zapiranje trgovin SAZASu oz. zavodu IPF, prispevkom za odpadno elektroniko, odpadno embalažo, davku na produkte narejene iz aluminija, davku na touchID senzor itd.

Samo še malo znižajo poštnino iz .de in .at in se bo že nakup usb ključa 8gb splačal. Smile


Pa ti res misliš, da to trgovci delajo? Mene pa zanima na kakšen način to lahko delamo trgovci? Verjetno sem kar sam glavni krivec, ko edini probam stvari razložiti, pojasniti ...ne pa da se debatirajo nebuloze in delajo napačni zaključki, vsebolj pa mi zgleda, da je to sizifova volja.

Res ne vem od kje takšna ideja... Komu pa misliš, da je najbolj v interesu dobra prodaja Apple izdelkov v Sloveniji?
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 03.11.2014 22:12:37
Re: Novi iPad Air 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nevem kdo to dela in nevem kakšne so vaše marže. Dokler bom kliknil in dobil iz nemčije za 8€ poštnine stvar ki je tam na zalogi in pri vas ni in je tam še 30€ ceneje povrhu, do takrat bomo bolj redko sodelovali. Tipkovnico bom pa vedno kupil pri vas, zaradi šumnikov. Samo ne mi zdaj nabijat cene! Very Happy
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #99   Objavljeno 03.11.2014 22:21:45
Re: Novi iPad Air 2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Nevem kdo to dela in nevem kakšne so vaše marže. Dokler bom kliknil in dobil iz nemčije za 8€ poštnine stvar ki je tam na zalogi in pri vas ni in je tam še 30€ ceneje povrhu, do takrat bomo bolj redko sodelovali. Tipkovnico bom pa vedno kupil pri vas, zaradi šumnikov. Samo ne mi zdaj nabijat cene! Very Happy


Ker poznam nekaj nemških trgovcev lahko samo sanjam o takšnih maržah, za nameček pa pri nižjih končnih cenah, davki gor, davki dol...

Dobavitelj za skoraj vso opremo je le en in edini, priporočene cene za posamezno tržišče določi ta dobavitelj... Prav ta isti dobavitelj proda izdelek tudi v nemčiji in njemu je vseeno kje proda ta en kos v tej ali drugi državi, šteje en kos...

Drugače pa se strinjam s tabo in glede zaloge in glede 30€ in glede tega, da je to nelogično. Se mi pa tu vedno porodi vprašanje o neorganiziranosti uporabnikov, še tako organizirani na tem forumu pa nobene konstruktivne pobude. Ne v tujino ne v domovino, pa bo že kdo vedel kaj smo izpostavili pa se ni nihče oglasil na to temo oz. združil.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #100   Objavljeno 04.11.2014 19:40:56
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasoz je napisal/a:
Mal pa Very Happy Že par let predn iphone pride, pa letos sm dvojni, sm dns še ipada prodal, air 2ke pa tud še ne bo 14 dni Very Happy


iPad Air 2 so ze na voljo ... So glih danes dobil menda ... >> http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?p=435232#435232

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani