Jabuk
AirPort Time capsule in T2
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2010
Prispevkov: 597
Kraj: Novo mesto
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 07.08.2014 08:06:15
AirPort Time capsule in T2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vzel sem internet pri T2. Prikljucil Time capsule na T2 modem, iz capsule imam pa swich gor pa xbox PS4 in Maca.
Problem je v tem, po besedah T2jevcev, da mi AirPort ne dodeljuje IP za naprave, ampak jim spusti T2 IP. Tako mi dela Mac en ipad, Xbox, ostalo pa ne ker sem zasedel vse IP.
Na AirPortUtility sem nastavil staticen IP ter vkljucil Bridge, pa mi noce dodeljevat IP za ostale naprve....
Resitev.....
Probal factory reset, vse se enkrat nastavit, nic ne pomaga Sad
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.08.2014 09:02:51
Re: AirPort Time capsule in T2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
darkjedislo je napisal/a:
Vzel sem internet pri T2. Prikljucil Time capsule na T2 modem, iz capsule imam pa swich gor pa xbox PS4 in Maca.
Problem je v tem, po besedah T2jevcev, da mi AirPort ne dodeljuje IP za naprave, ampak jim spusti T2 IP. Tako mi dela Mac en ipad, Xbox, ostalo pa ne ker sem zasedel vse IP.
Na AirPortUtility sem nastavil staticen IP ter vkljucil Bridge, pa mi noce dodeljevat IP za ostale naprve....
Resitev.....
Probal factory reset, vse se enkrat nastavit, nic ne pomaga Sad


Sicer ne poznam airport time capsule, ampak sklepam, da to ni "router", ki bi deloval kot gateway, ampak bolj kot nekakšen switch.

Sam sem imel podoben primer, ko sem dobil optiko in modem/switch od T-2. Gor priklopil 2 računalnika in hotel imeti še NAS disk in wireless telefone. Kolikor mi je povedal njihov operater, lahko imaš pri T-2 priklopljene 2 napravi oz. 2 IP-ja, lahko pa zaprosiš za statični IP in se ti mislim da poveča potem število naprav na 4.

Boljša rešitev je, imeti router ali gateway, ki zavzame en IP, potem imaš pa notranje lokalno omrežje. V mojem primeru je bil to router, na katerega se tudi povezujejo vse wifi naprave. Edini problem, ki ga imam trenutno je ta, da router ne potegne polne hitrosti 100Mb/s in moram imeti računalnike priklopljene direkt na switch, router pa je samo za wifi. NAS disk imam na srečo lahko priklopljen na mac-a, saj imam v mac pro-ju dve mrežni Smile
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.08.2014 09:35:21
Re: AirPort Time capsule in T2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Time Capsule deluje lahko tudi kot router... samo pravilno ga je treba nastaviti ...

http://manuals.info.apple.com/MANUALS/0/MA428/en_US/TimeCapsule_SetupGuide.pdf



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.10.2009
Prispevkov: 276
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 07.08.2014 11:54:48
Re: AirPort Time capsule in T2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz imam T2 in TC in dela vse BP
Sicer imam vse povezave wi fi, vendar je obešeno gor 2 x telefon, 2 x comp, tablica in printer
Konfiguracija DHCP in nobenih dodatnih nastavitev
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2010
Prispevkov: 597
Kraj: Novo mesto
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 07.08.2014 15:18:59
Re: AirPort Time capsule in T2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hvala za odgovore. oba prva dva posta sta previlna. jaz sem sel na drugo varianto,vmes sem dal ruter in vse stima. TC se je postavu in dodelu IP vsem napravam, Xbox PS4, ipadi iphoni in Macu....brez da bi kaj nastavljal. Jest- imas prav ampak jaz nisem uspel TC nastavit kot router in mi je delal kot swich, gledal navodila, pa nisem prvic nastavljal omrezje...pa se kar ni slo, z routerjem vmes pa TC vse sam naredi....
No glavno da sedaj deluje ko metek Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.09.2011
Prispevkov: 212
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 16.03.2015 12:01:07
Re: AirPort Time capsule in T2
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo.Zanima me kako nastaviti porte na timecapsuli,da bi lahko gledal t2 tvgo na ipad.Če imam povezan wifi preko innboxa mi t2 tvgo dela normalno.Če pa se povežem na wifi preko timecapsule pa mi aplikacija ne deluje.Mogoče ima kdo kak nasvet ali izkušnje:Hvala.lp
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani