Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 02.12.2020 19:21:28
Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo,

iščem neko cenovno OK rešitev in predvsem funkcionalno rešitev za ojačitev wifi signala. V bistvu, hiša je 3 etažna, router je nameščen v 3. nadstropju.

V 2. nadstropju imam neki ojačevalec wifi-signala TP linkov, kateri je prikjučen direktno na 230V vtičnico.

Težavo imam, da v kletnih prostorih nimam wifi signala.. v bistvu bi bilo najbolje, da dam neko tako stvarco, katera ima možnost dobiti signal preko kabla, da ne bo večjih izgub do dol, saj je edina možnost, da ga dam čisto v skrajni protor, v kot.

Sedaj mi je sicer malo glupo, da bi dodal še en nek ojačevalec in dobil "še en wifi name" za vzpostavitev povezave, potem pa ta preklop ko hodiš po hiši dela zelo slabo, zato iščem neko primerno rešitev. Da objasnim, na routerju imam recimo wifi z imenom "Router1_2.4ghz" in "Router1_5ghz", v srednji etaži preko tiste TP link ojačevalnik vtičnice pa "Router2_TP_LINK_2.4ghz" in za 5ghz še "Router2_TP_LINK_5ghz"... zato sedaj ne bi rad še dobil spodaj "Router3.." dva wifija. Rad bi, da imaš vse preko enega... prosim za nasvete, vseh poznavalcev.

Kaj predlagate? in kakšno konfiguracijo seveda?


Gledal sem recimo te: bi bilo kaj uporabnega?
https://www.mimovrste.com/ojacevalniki-wifi-signala/linksys-ojacevalnik-wifi-signala-re6500-re6500-ej

https://www.mimovrste.com/dostopne-tocke/tp-link-ac1200-deco-e3-dostopna-tocka-45ghz-2-pack

https://www.mimovrste.com/dostopne-tocke/tp-link-ac1200-deco-m4-dostopna-tocka-245ghz-1-pack

https://www.mimovrste.com/dostopne-tocke/tp-link-stropna-dostopna-tocka-cap1200-gigabit-dual-band-ac1200

ajaa.. tista v srednji etaži je kar neka poceni in že stara wifi točka, zato kaj dosti nastavitev ne ponuja..morda bi vzel kak komplet dveh? oz. pač kako bi najbolje izkoristil wifi 😊
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 02.12.2020 19:27:15
Re: Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najprej poskusi dat vsem enako ime... Jaz sem imel kar dolgo tako...

Drugace pa za bolj elegantno resitev... ki pa ni cenovno ravno najbolj denarnici prijazna je, da si omislis nek mesh sistem...

Sam imem recimo Huawei WiFi Q2 Pro ... in sem zelo zadovoljen...

https://www.amazon.de/-/en/HUAWEI-satellites-Powerline-including-Gigabit/dp/B07YX54362/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=huawei%2Bmesh&qid=1606933550&sr=8-1&th=1

To je komplet router in dva satelita... Sateliti z glavno postajo komunicirajo preko WiFi ali pa preko elektricnega omrezja (powerline)


Nazadnje urejal/a Jest Sre 02. Dec 2020 19:29; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1590
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 02.12.2020 19:28:42
Re: Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam isto situacijo, tri štuke. Imam pa nekaj takega in dela ok, seveda hitrost ni glih ne vem kaj. Vse mreže lahko združiš v eno ime.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 02.12.2020 19:31:19
Re: Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Imam isto situacijo, tri štuke. Imam pa nekaj takega in dela ok, seveda hitrost ni glih ne vem kaj. Vse mreže lahko združiš v eno ime.


To varianto sem jaz imel prej... pa nisem bil ravno najbolj zadovoljen ... Predvsem hitrost je problem... ceprav sem imel take, ki naj bi kao dosegali do 500 Mb/s ...

https://www.mimovrste.com/mrezni-adapterji-power-line-adapters/linksys-mrezni-kit-linksys-powerline-kit-plek500-plek500-ee

Take imam celo se nekje doma... sem imel tri ali stiri take adapterje ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1590
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 02.12.2020 19:39:20
Re: Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja saj pravim da je hitrost bolj tako. za mesh pa še šparam Smile bom kupu wifi 6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 02.12.2020 19:39:22
Re: Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bi poslušal Jest-a, mesh sistem je zakon. Sem imel isto TP linke z istim imenom, poloviči hitrost, pa še ne preklaplja iz enega na drugega (se drži zadnjega kot klop, čeprav bi lahko preklopil na drugega z boljšim signalom).

Mesh pa dela brezhibno. Sam imam Fritza
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 02.12.2020 19:45:43
Re: Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
super ste... hvala vsem, sploh za konkretne in hitre nasvete.

Torej, kaj takega od recimo TP linka? https://anni.si/usmerjevalniki-stikala-ap/tp-link-brezzicna-dostopna-tocka-deco-m4-ac1200-3-pack.html?search_query=https%3A%2F%2Fwww.amazon.de%2F-%2Fen%2FTP-Link-Deco-M4-Wi-Fi-Router%2Fdp%2FB07P495TQ4%2Fref%3Dsr_1_4%3Fdchild%3D1%26keywords%3Dmesh%26qid%3D1606934512%26sr%3D8-4&results=5255

Huawei se mi ravno ne dopade, nevem.. brandname mi je za ....

ali kaj drugega raje? pol bi dal centralca pri routerju, ostala dva pa vsakega v svojo etažo? in ob tem tudi izklop wifija na glavnem routerju in pustim samo na tem? če prav zastopim 😊
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 02.12.2020 19:50:06
Re: Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem vzel Huawei predvsem zato, ker je satelit lahko tudi dlje stran (prizidek) in se poveze preko powerline (elektricna napeljava)... Imam dva taka komleta in imam celo hiso pokrito... Sem pa kmel kar nekaj kolobocij, da sem stari router (Draytek Vigor) obdrzal zaradi VPNjev (sluzbeno omrezje) in sem moral prekonfigurirat IPje... Wifi deluje samo na Huaweiu... stari router skrbi samo za povezavo v internet in VPNje do razlicnih lokacij...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 02.12.2020 19:53:34
Re: Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Jaz sem vzel Huawei predvsem zato, ker je satelit lahko tudi dlje stran (prizidek) in se poveze preko powerline (elektricna napeljava)... Imam dva taka komleta in imam celo hiso pokrito... Sem pa kmel kar nekaj kolobocij, da sem stari router (Draytek Vigor) obdrzal zaradi VPNjev (sluzbeno omrezje) in sem moral prekonfigurirat IPje... Wifi deluje samo na Huaweiu... stari router skrbi samo za povezavo v internet in VPNje do razlicnih lokacij...


aha, če prav sklepam, bi bil ta TP link set ustrezen? ali je še kaj "boljšega" za nekje isti/cenejši denar?

raje vzamem en krat, pa potem da bo mir. se mi pa ful dopade recimo njihova predstavitev, ful dobro predstavljeno.

https://www.tp-link.com/uk/home-networking/deco/deco-m4/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.11.2006
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 02.12.2020 20:33:48
Re: Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kerco46 je napisal/a:
aha, če prav sklepam, bi bil ta TP link set ustrezen? ali je še kaj "boljšega" za nekje isti/cenejši denar?

raje vzamem en krat, pa potem da bo mir. se mi pa ful dopade recimo njihova predstavitev, ful dobro predstavljeno.

https://www.tp-link.com/uk/home-networking/deco/deco-m4/


Jaz imam doma tega Decota in sem zelo zadovoljen.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 02.12.2020 20:35:30
Re: Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
naroceno 😊

imate pa potem iz glavnega routerja le kabel do prvega mesh-a in pri "starih" vseh routerjih,modemih itd. izklopljen wifi? ga nima smisla imeti vključenega na starih ali pač?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.11.2006
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 02.12.2020 20:49:41
Re: Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok sem prebral se osnovni post.

1. Ne svetujem, da kupis E4, saj ima ethernet port le 100Mbps - ce imas oz. bos imel v prihodnosti internet hitrejsi od 100Mbps ti router tega ne bo podpiral (kot main deco v meshu oz. tisti, ki ni priklopljen direktno na mrezni kabel je ok).

2. Moji starsi so (ker sem jaz zelo zadovoljen) kupili prav tako M4 in ga postavili v hiso s tremi etazami. Main Deco je priklopljen na mrezni kabel v spodnji etazi, internet je optika 500/100Mbps. V tretji etazi ob zadnjem decotu (v drugi etazi je se en) je hitrost okoli 50Mbps. Tako da racunaj na to, da ce bodo povezani samo preko wifija bo hitrost kar dobro padla.

3. V primeru, da imas moznost dva (ali se bolje vse 3) povezati s kablom bo hitrost super povsod (oz. pri nepovezanem v primeru povezave le dveh bo hitrost nekoliko nizja)

Da povzamem, jaz sem z meshom Tp-link deco m4 zelo zadovoljen. Tudi zacetna nastavitev je zelo lahka in user friendly. Ce imas se kaksno vprasanje pa kar. Zal pa nimam izkusenj z meshi ostalih znam tako da primerjati z ostalimi ne morem.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.11.2006
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 02.12.2020 20:52:25
Re: Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kerco46 je napisal/a:
naroceno 😊

imate pa potem iz glavnega routerja le kabel do prvega mesh-a in pri "starih" vseh routerjih,modemih itd. izklopljen wifi? ga nima smisla imeti vključenega na starih ali pač?


Ja..ostale wi-fije sem izklopil (naprimer doma imam telemachov trojcek in je avtomatsko v modemu wifi, ki ga lahko izklopis le s klicem v klicni center, kjer ga nato na daljavo izklopijo).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1590
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 02.12.2020 23:25:38
Re: Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Telemachov wifi lahko izklopiš sam.


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 03.12.2020 06:41:42
Re: Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zaj še malo bolj podrobno gledam Deco M4 (kateri komplet treh sem naročil) in opažam, da lahko tudi v prihodnje, če se bo izkazala potreba, brez težav dodaš še npr. enega? ali dva, ali tri,..? Smile

@miha999, hvala! V bistvu jih lahko komot dam na tako mesto, da bo vsak priklopljen na omrežje. Če prav gledam, ima itak vsak dva priklopa... torej, bi eventualno lahko do njega pripeljal NET, iz njega pa šel na PC? pri eni lokaciji namreč nimam dveh kablov, ampak samo enega Smile pri ostalih dveh pa itak ni težav, imam kablov še odveč Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.11.2006
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 03.12.2020 08:57:21
Re: Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Telemachov wifi lahko izklopiš sam.



To je pomojem odvisno od tega kateri modem imas. Jaz imam nek ubee in ubistvu sploh ne vem kako bi prisel do kaksnih dodatnih nastavitev (razen tistih nekaj, ki jih je preko portala moj telemach). Ampak ok, zdej imam tako ali tako izklopljenega.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.11.2006
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 03.12.2020 09:04:22
Re: Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kerco46 je napisal/a:
zaj še malo bolj podrobno gledam Deco M4 (kateri komplet treh sem naročil) in opažam, da lahko tudi v prihodnje, če se bo izkazala potreba, brez težav dodaš še npr. enega? ali dva, ali tri,..? Smile

@miha999, hvala! V bistvu jih lahko komot dam na tako mesto, da bo vsak priklopljen na omrežje. Če prav gledam, ima itak vsak dva priklopa... torej, bi eventualno lahko do njega pripeljal NET, iz njega pa šel na PC? pri eni lokaciji namreč nimam dveh kablov, ampak samo enega Smile pri ostalih dveh pa itak ni težav, imam kablov še odveč Smile


Lahko jih dodas poljubno stevilo, ne rabijo biti M4, lahko je tudi naprimer E4 ali pac kateri koli od nabora decotov.

Primarno sta dva vhoda misljena pomojem da enega priklopis na internet, potem iz tega v drugega in iz drugega v tretjega. Imam pa naprimer jaz vse povezane brez zic in imam v prvega vklopljen internet in NAS. Tako da bi tvoja varianta skoraj zagotovo delala.

Mislim pa, da morajo biti med sabo decoti povezani (z zico ali brez). Ce te prav razumem imas ti plan povezati vsakega s svojim kablom iz modema (oz. switcha). To ne vem a dela ali ne, bos moral probat.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.10.2009
Prispevkov: 579
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 03.12.2020 09:10:47
Re: Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ti rabiš povezati samo enega decota z modemom in je stvar rešena, sam imam doma kjer je signal bil prej obupen. Zame je zadeva top.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 04.12.2020 17:46:14
Re: Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
evo, zmontiro oz. bolje rečeno priklopil, stestiral in zaenkrat vse BP. Enostavna namestitev, veliko boljši signal,... 😊 hvala vsem!! 😊 ne vem, kje se vsa ta leta do sedaj bil... Cry
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 04.12.2020 19:20:22
Re: Dostopna točka - za stanovanje/malo podjetje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sMESHno a ne Very Happy
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani